POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [07.02.2021, 23:03:35] • Kamień Pomorski

Koronawirus jak najbardziej realny

Koronawirus jak najbardziej realny

fot. Sławomir Ryfczyński

W środę w ubiegłym tygodniu w Szpitalu św. Jerzego w Kamieniu Pomorskim leżało 12 pacjentów z koronawirusem. Niedawno na COVID-19 zmarł w szpitalu 86-letni mężczyzna.

3 lutego, 12 łóżek w kamieńskim szpitalu zajmowali pacjenci zakażeni koronawirusem SARS CoV-2, który prowadzi do rozwinięcia się ostrej choroby zakaźnej dróg oddechowych (COVID-19).

Trzech pacjentów było w stanie średnio-ciężkim, trzech – dobrym, pozostali mieli stan średnio-stabilny - informowała nas Agnieszka Borzęcka, dyrektor szpitala św. Jerzego w Kamieniu Pomorskim

Tego dnia nie było nikogo pod respiratorem.

Niedawno na COVID-19 zmarł w szpitalu 86-letni mężczyzna.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 17, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-17 z 17

Gość • Piątek [19.02.2021, 20:20:52] • [IP: 83.23.134.***]

Chciałabym wiedzieć ile z tych osób które negują korono wirusa posiadają odpowiednią wiedzę medyczną, biologiczną bądż chemiczną z tego zakresu, Wirus grypy to nie to samo co wirus obecnie szalejący na świecie.

Gość • Sobota [13.02.2021, 14:03:33] • [IP: 5.172.232.***]

Szkoła nr1 zamknięta bo ktoś tu pisze ze pani dyrek nie zamknęła wszystkie klasy na zdalnym

Gość • Środa [10.02.2021, 14:33:26] • [IP: 80.94.24.***]

Przecież teraz nie ma innej przyczyny zgonów. Lekarze nawet ofiary wypadków drogowych zaliczają do ofiar Corony. Chodzi im tylko ok KASĘ.

BAMBUS • Wtorek [09.02.2021, 01:56:07] • [IP: 83.23.204.**]

Naprzeciwko tego wjazdu jest ujęcie wody solankowej z czego Kamień moze byc dumny. Terapie oddechowe przy uzyciu tej wody z całą pewnoscia lepiej pomogą niz banda udrowicieli. Ludzie, oni dbają o nas w jakim sensie?! Odpowiedzcie sobie sami.

BAMBUS • Wtorek [09.02.2021, 01:49:19] • [IP: 83.23.204.**]

Szpital, lekarze dostaja ekstra kase za leczenie przeziębień wiec to jest dla nich ten czas. Przeziębionym życzę szybkiego powrotu do zdrowa. A los niech prowadzi nas jak najdalej od tej bandy uzdrowicieli.

Gość • Poniedziałek [08.02.2021, 23:47:45] • [IP: 5.173.147.*]

12 osob jaka to pandemia ja sie pytam??

Gość • Poniedziałek [08.02.2021, 20:40:30] • [IP: 31.1.132.**]

Szwagier też miał sraczkę i rewolucję w jelitach, badania wykazały covida, ale szwagierek pokonał tego wirusa" stakanem" spirytusu, najpierw rzuciło nim o ścianę, ale teraz jest zdrowy jak rydz, nie mylić z Ojcem Tadeuszem...💘💘💘

Gość • Poniedziałek [08.02.2021, 19:19:48] • [IP: 37.248.170.**]

Nie, grypę powodują wirusy orthomyxoviridae a nie koronawirusy, a to różnica. A po drugie, taka sraczka na przykład... moze byc objawem zatrucia pokarmowego, po zjedzeniu kiszonej kapuchy, jak i rotawirusowa- objaw taki sam, podłoże inne, leczenie też inne. Na Unii badania igg igm sa za 65 zl...

Gość reks • Poniedziałek [08.02.2021, 15:37:00] • [IP: 83.23.184.***]

ja miałem 2 x podobne ojawy covid 19 zrobiłem wszystkie badania na covid 19 zapłaciłem 600 zł.okazało się, że mam pozytywny. jest to inna odmiana grypy.

Gość • Poniedziałek [08.02.2021, 13:57:38] • [IP: 37.7.178.**]

TO ŻE GRYPA JEST OD ZAWSZE NIE ZNACZY WCALE ŻE MAMY CHOROWAĆ I INNYCH ZARAŻAĆ

Gość • Poniedziałek [08.02.2021, 12:02:26] • [IP: 37.248.167.***]

Dajcie ludziom żyć, grypa o nazwie covid żyje z nami już od wielu lat.

Gość • Poniedziałek [08.02.2021, 10:10:06] • [IP: 5.173.144.*]

Nie ujmujcie roli tego wirusa, jeżeli chorzy leczą się na inne schorzenia, to covid zmienia cały plan leczenia, covid utrudnia te leczenie. Bez tego wirusa, chory może mógł żyć, więc do cholery zakładajcie maseczki w biedrze, nie łaźcie po kruchym lodzie, bo pęknie! Z chodnika lodów nie zlizujecie, to tutaj też zachować trzeba chociaż namiastkę przyzwoitości i szanować drugich ludzi, nie chodzić z przeziębieniem, ręce myć, nie spotykać się w dużych skupiskach. Nawet jak ktoś w Rodzinie umrze ktoś z nowotworem na covida, to powiecie, że nie ma covida?

Gość • Poniedziałek [08.02.2021, 09:03:44] • [IP: 83.11.8.***]

Cha. W Kamieniu w szkole nr 1 nauczycieli i dzieci pochorowali na covid i testy to podtwierdzili a P. dyrektor szkoły nie zamkneła. Gdzie sanepid?

Gość • Poniedziałek [08.02.2021, 08:12:49] • [IP: 79.175.199.***]

tam w ogóle jacyś lekarze pracują? Kto jest ordynatorem oddziału Covidowego?

Gość • Poniedziałek [08.02.2021, 08:07:47] • [IP: 83.1.88.***]

Dobrze że mamy swój mały ale przyjazny szpital !

Gość • Poniedziałek [08.02.2021, 06:20:16] • [IP: 83.11.33.***]

Na covid czy miał raka? Wy też zaczynacie propagzndę?

Gość • Poniedziałek [08.02.2021, 02:20:48] • [IP: 31.0.78.***]

Stan średnio stabilny ??

Oglądasz 1-17 z 17
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Lokalnie na północy kraju występować będą opady deszczu ze śniegiem, które będą miały tendencję do zamarzania w godzinac wieczornych na nawierzchniach dróg i chodników powodując oblodzenia. Na północy prognozowany jest silny wiatr, osiągający maksylamnie w porywach do 60 km/h, a nad morzem do 75 km/h. ■ W południe 4 marca 2021 r. w wieku 75 lat, w 50 roku kapłaństwa, zmarł Ksiądz Prałat Kanonik doktor podporucznik Marian Jan Wittlieb, od 23 lat proboszcz parafii pw. św. Piotra Apostoła w Międzyzdrojach ■ Samochód osobowy wpadł do cieśniny Dziwnej w Dziwnowie. W środku były 4 osoby. Dzieci miały 3 i 7 lat. Kobieta 37 lat, a mężczyzna 41 lat ■ W województwach północnych oraz lokalnie na obszarze kraju w godzinach porannych prognozowane są mgły ograniczające widzialność poniżej 200-400 m, lolanie osadzajądze szadź ■ Czy WPN wprowadzi opłaty za wstęp na plaże? Mieszkańcy zaniepokojeni. Poseł Artur Łącki interweniował. Jest odpowiedź Ministerstwa ■ W centrum Międzyzdrojów przy ulicy Zwycięstwa zapalił się hotel. Pożar wybuchł w środowy poranek, około godziny 7:00. Ogień pojawił się w jednym z pokoi na 3 piętrze. Konieczna była ewakuacja 14 osób, głównie pracowników, którzy mieli się zająć planowaną rozbiórką obiektu. Na ulicę Zwycięstwa szybko przyjechała straż i opanowała pożar i na szczęście nie doszło do rozprzestrzenia się ognia. ■ Akcja „Bezdomni”- nie bądźmy obojętni na ich los. Jeżeli zauważymy osobę narażoną na wychłodzenie, podejdźmy i zapytajmy, czy potrzebuje ona pomocy, a następnie, jeżeli osoba wymaga pomocy, zadzwońmy na telefon alarmowy 112. Telefon odbierze operator Centrum Powiadamiania Ratunkowego, który po krótkim wywiadzie zadysponuje na miejsce odpowiednie służby. Czasami zaledwie jeden telefon może uratować ludzkie życie. Apelujemy do mieszkańców o pomoc, jeśli widzą Państwo osobę bezdomną lub śpiącą na dworze, a z różnych powodów nie chcą Państwo podejść i sprawdzić czy osoba ta potrzebuje pomocy należy jak najszybciej zawiadomić Policję. Każda taka informacja zostanie sprawdzona. Natychmiast na miejsce skierowany zostanie patrol i jeżeli będzie taka potrzeba funkcjonariusze odwiozą osobę do szpitala, ogrzewalni lub w miejsce dla niej bezpieczne ■ Szczepienia przeciw COVID-19 Od 15 stycznia br. ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19  dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia 2021 roku rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Na terenie Gminy Międzyzdroje funkcjonuje jeden punkt szczepień, który mieści się w przychodni PARTNERMED przy ul. Gryfa Pomorskiego 21-23 w Międzyzdrojach. Rejestracji można dokonywać telefonicznie od godz. 8:00 do 18:00 pod wskazanymi poniżej numerami telefonów: - telefony stacjonarne: 91 32 80 178 oraz 91 32 80 179, - telefon komórkowy: 609 479 898. ■