POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [14.01.2021, 08:40:49] • Szczecin

„Wszystko dla mojej matki” w Kinie Zamek

„Wszystko dla mojej matki” w Kinie Zamek

Adam Opatowicz -fot-Zbigniew Załuski( fot. Organizator )

Kino Zamek zaprasza na bezpłatne internetowe pokazy filmu „Wszystko dla mojej matki” w reżyserii Małgorzaty Imielskiej. Wielokrotnie nagradzany obraz to jeden z projektów dofinansowanych przez Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film. Dostępny będzie w wersji z napisami angielskimi na kanale YouTube Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie od 15 do 19 stycznia 2021.

„Wszystko dla mojej matki” to opowieść o dorastaniu i osamotnieniu w realiach zakładu poprawczego. Główna bohaterka Ola jest podopieczną takiego zakładu. Odebrana w wieku pięciu lat matce - znanej sportsmence - jest ofiarą nieudanej adopcji i jej konsekwencji. Życie nauczyło ją, że o swoje trzeba walczyć. Jej świat to bieganie, które pozwala zapomnieć o bolesnej codzienności. Główne role w filmie zagrali: Zofia Domalik, Maria Sobocińska, Malwina Laska, Dobromir Dymecki, Katarzyna Wajda, Jowita Budnik, Adam Cywka, Halina Rasiakówna. „Wszystko dla mojej matki” wyprodukowali Wojciech Kabarowski i Jerzy Kapuściński z Naima Film. Autorem zdjęć jest Tomasz Naumiuk, scenografii Katarzyna Filimoniuk, muzyki Włodzimierz Pawlik, a montażu Agnieszka Glińska.

„Wszystko dla mojej matki” premierowo pokazany został na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2019 roku, a jury doceniło nagrodą debiutującą w filmie aktorkę Zofię Domalik. Obraz ten startował też w „Konkursie 1-2” Warszawskiego Festiwalu Filmowego oraz w Konkursie Polskich Debiutów i Filmów Drugich Forum Kina Europejskiego „Cinergia” w Łodzi, gdzie zdobył Wyróżnienie za "podjęcie trudnego tematu w sposób delikatny i bezpretensjonalny. Za empatię w stosunku do bohaterów". W Konkursie Filmów Polskich Lubuskiego Lata Filmowego w Łagowie otrzymał Wyróżnienie za "pełen pasji obraz walki o człowieczeństwo". Na Zielonogórskim Festiwalu Filmu i Teatru zdobył Grand Prix. Na Tarnowskiej Nagrodzie Filmowej - Nagrodę Jury Młodzieżowego, a na festiwalu Off Camera w Krakowie dwie nagrody otrzymała Zofia Domalik. Nominowany był do nagrody w Konkursie Debiutów festiwalu „Młodzi i Film” w Koszalinie. Sporo też ma na koncie sukcesów międzynarodowych, w tym między innymi: Wyróżnienie Specjalne na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Studenckich i Debiutów Filmowych "Bastau" w Ałmacie, nagroda dla najlepszego filmu i za reżyserię na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Dhakce, nagroda dla najlepszego filmu fabularnego na Ojai Film Festival i nagroda za debiut na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym 3Kino w Pradze.

Małgorzata Imielska to reżyserka, która do niedawna specjalizowała się w tworzeniu filmów dokumentalnych, a zrealizowała między innymi tak uznane produkcje, jak: „Miłość w czasach zagłady”, „Dzieciństwo w cieniu śmierci”, „Powiedz mi, dlaczego?”, „Obrazy z fabryki śmierci”, „Przeżyć Afganistan”, „Wytrwałość” oraz „Miłość i puste słowa”. W 2019 roku zadebiutowała w fabule filmem „Wszystko dla mojej matki”, do którego napisała też scenariusz. Film koprodukowany był przez Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film. Wśród lokacji wykorzystanych przez produkcję filmu podczas prac w Szczecinie, znalazły się m.in.: Dworzec Główny PKP, ul. Kolumba, Plac Szarych Szeregów, Aleja Wojska Polskiego.

Darmowe pokazy internetowe filmu w wersji z napisami angielskimi „Wszystko dla mojej matki” odbędą się w dniach 15-19 stycznia 2021 roku. Film dostępny będzie na zamkowym kanale na YouTube (www.youtube.com/user/zkpszczecin).

Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film, powołany z inicjatywy Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego oraz Prezydentów Miasta Szczecin i Miasta Koszalin, działa w strukturze Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie od kwietnia 2009 roku i od tamtej pory dofinansował ponad sto filmów, na kwotę przekraczającą 5 milionów złotych. Wiosną 2021 roku planowane jest rozpoczęcie XIII edycji konkursu Zachodniopomorskiego Funduszu Filmowego Pomerania Film.

Opracowanie – Krzysztof Spór z Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ OBLODZENIE / GOŁOLEDŹ, OPADY MARZNĄCE Ważność: od godz. 22:00 dnia 24-01-2021 do godz. 09:00 dnia 26-01-2021 Obszar: województwo dolnośląskie, lubuskie, opolskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie. Przebieg: Prognozuje się spadek temperatury do i poniżej 0°C, który będzie powodować oblodzenia na wilgotnych i mokrych nawierzchniach dróg oraz chodników. W ciągu dnia temperatury miejscami wzrosną do 1°C/2°C lub nieco wyżej, jednak wieczorami i kolejnej nocy ponownie spadną do minusowych. Będą też występować miejscami słabe przelotne opady mokrego śniegu, a także deszczu ze śniegiem, które mogą być marznące. śliskie powierzchnie dróg i chodników; utrudnienia komunikacyjne; zjawisko gołoledzi. ■ Akcja „Bezdomni”- nie bądźmy obojętni na ich los. Jeżeli zauważymy osobę narażoną na wychłodzenie, podejdźmy i zapytajmy, czy potrzebuje ona pomocy, a następnie, jeżeli osoba wymaga pomocy, zadzwońmy na telefon alarmowy 112. Telefon odbierze operator Centrum Powiadamiania Ratunkowego, który po krótkim wywiadzie zadysponuje na miejsce odpowiednie służby. Czasami zaledwie jeden telefon może uratować ludzkie życie. Apelujemy do mieszkańców o pomoc, jeśli widzą Państwo osobę bezdomną lub śpiącą na dworze, a z różnych powodów nie chcą Państwo podejść i sprawdzić czy osoba ta potrzebuje pomocy należy jak najszybciej zawiadomić Policję. Każda taka informacja zostanie sprawdzona. Natychmiast na miejsce skierowany zostanie patrol i jeżeli będzie taka potrzeba funkcjonariusze odwiozą osobę do szpitala, ogrzewalni lub w miejsce dla niej bezpieczne ■ Szczepienia przeciw COVID-19 Od 15 stycznia br. ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19  dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia 2021 roku rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Na terenie Gminy Międzyzdroje funkcjonuje jeden punkt szczepień, który mieści się w przychodni PARTNERMED przy ul. Gryfa Pomorskiego 21-23 w Międzyzdrojach. Rejestracji można dokonywać telefonicznie od godz. 8:00 do 18:00 pod wskazanymi poniżej numerami telefonów: - telefony stacjonarne: 91 32 80 178 oraz 91 32 80 179, - telefon komórkowy: 609 479 898. ■