POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [13.01.2021, 16:32:43] • Międzyzdroje

Ferie zimowe w SP1 w Międzyzdrojach

Ferie zimowe w SP1 w Międzyzdrojach

fot. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Międzyzdrojach

W tym tygodniu rozpoczął się drugi tydzień ferii zimowych. Dwie grupy uczestniczą w zajęciach przygotowanych w szkole we współpracy z Międzynarodowym Domem Kultury i Biblioteką Miejską.

Staramy się, by dzieci codziennie przez minimum dwie godziny spacerowały. Jest to zgodne z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego oraz władz kuratoryjnych. Na świeżym powietrzu dzieci są najbezpieczniejsze, a ruch w lesie i na plaży – spacery i zabawy, korzystnie wpływają na samopoczucie, dotlenienie i powodują „zdrowe zmęczenie”.

Uczestnicy pracują także w ramach prowadzonych zajęć w hali i w świetlicach oraz w salach lekcyjnych.

Odbywają się zajęcie sportowe, rozwijające sprawność manualną i kreatywność, czytelnicze, rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne, taneczne i inne.

Dzieci poznają polskie przysłowia, rozmawiają o zasadach kultury bycia, odgrywają scenki dramowe zachęcające do tego, by byś wobec siebie serdecznymi, nie wstydzić się mówić miłych słów, być wrażliwym na cierpienie i smutek drugiej osoby.

W trakcie zajęć jedzą przygotowane przez szkolną kuchnię posiłki, a także kulinarne niespodzianki.

Mimo braku możliwości organizowania wielu spektakularnych aktywności związanych z wyjazdami, staramy się, by dzieci miło i radośnie spędziły czas.

Iwona Banachowicz
Dyrektor Szkoły Podstawowa nr 1


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

AM • Środa [13.01.2021, 23:00:03] • [IP: 5.173.145.***]

Do znudzenia powtarzane - dzieci, maseczki...

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ OBLODZENIE / GOŁOLEDŹ, OPADY MARZNĄCE Ważność: od godz. 22:00 dnia 24-01-2021 do godz. 09:00 dnia 26-01-2021 Obszar: województwo dolnośląskie, lubuskie, opolskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie. Przebieg: Prognozuje się spadek temperatury do i poniżej 0°C, który będzie powodować oblodzenia na wilgotnych i mokrych nawierzchniach dróg oraz chodników. W ciągu dnia temperatury miejscami wzrosną do 1°C/2°C lub nieco wyżej, jednak wieczorami i kolejnej nocy ponownie spadną do minusowych. Będą też występować miejscami słabe przelotne opady mokrego śniegu, a także deszczu ze śniegiem, które mogą być marznące. śliskie powierzchnie dróg i chodników; utrudnienia komunikacyjne; zjawisko gołoledzi. ■ Akcja „Bezdomni”- nie bądźmy obojętni na ich los. Jeżeli zauważymy osobę narażoną na wychłodzenie, podejdźmy i zapytajmy, czy potrzebuje ona pomocy, a następnie, jeżeli osoba wymaga pomocy, zadzwońmy na telefon alarmowy 112. Telefon odbierze operator Centrum Powiadamiania Ratunkowego, który po krótkim wywiadzie zadysponuje na miejsce odpowiednie służby. Czasami zaledwie jeden telefon może uratować ludzkie życie. Apelujemy do mieszkańców o pomoc, jeśli widzą Państwo osobę bezdomną lub śpiącą na dworze, a z różnych powodów nie chcą Państwo podejść i sprawdzić czy osoba ta potrzebuje pomocy należy jak najszybciej zawiadomić Policję. Każda taka informacja zostanie sprawdzona. Natychmiast na miejsce skierowany zostanie patrol i jeżeli będzie taka potrzeba funkcjonariusze odwiozą osobę do szpitala, ogrzewalni lub w miejsce dla niej bezpieczne ■ Szczepienia przeciw COVID-19 Od 15 stycznia br. ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19  dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia 2021 roku rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Na terenie Gminy Międzyzdroje funkcjonuje jeden punkt szczepień, który mieści się w przychodni PARTNERMED przy ul. Gryfa Pomorskiego 21-23 w Międzyzdrojach. Rejestracji można dokonywać telefonicznie od godz. 8:00 do 18:00 pod wskazanymi poniżej numerami telefonów: - telefony stacjonarne: 91 32 80 178 oraz 91 32 80 179, - telefon komórkowy: 609 479 898. ■