POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [11.01.2021, 22:52:30] • Świnoujście

Nie żyje Czesław Hinc

Nie żyje Czesław Hinc

fot. Andrzej Ryfczyński / archiwum

Czesław Hinc to znany artysta który tworzył obrazy w miedzi. Długoletni mieszkaniec Świnoujścia. Zmarł w wieku 81 lat.

Jako pedagog chętnie przekazywał swoją wiedzę, był długoletnim pedagogiem w Szkole Morskiej, wychował wiele pokoleń.

Nie żyje Czesław Hinc

fot. Andrzej Ryfczyński

Jego twórczość wielu znajomych ma w swoim domu. Od dawna też tworzył różne miedzioryty, które istnieją w miejscach publicznych, tak jak miedzioryt wizerunku patrona Jana Kochanowskiego wykonany 50 lat temu dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach. Jednym z ostatnich jest miedzioryt wizerunku Marka Grechuty w amfiteatrze w Świnoujściu.

Nie żyje Czesław Hinc

fot. Andrzej Ryfczyński / archiwum

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się dnia 2021-01-15 o godz. 12:00. Msza pogrzebowa w Kościele pw. Chrystusa Króla o godz. 10:30. Wystawienie w Kaplicy na Cmentarzu Komunalnym o godz. 11:30. Rozpoczęcie modlitwy przed wyprowadzeniem do grobu o godz. 12:00.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 8, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-8 z 8

Gość • Czwartek [14.01.2021, 17:31:31] • [IP: 5.173.154.***]

Każdy pójdzie do piachu wielkie mi halo, a człowieka nie znam tak więc. ..

Gość • Środa [13.01.2021, 22:00:28] • [IP: 37.30.20.***]

Polował na uczniów, w MORSKIEJ za Brak umundurowania, a zwłaszcza za płaszcze" kargerówki" zamiast tradycyjnych filcówek.Tego wchodzenia przez okna szatni gimnastycznych-to nie zapomniane przeżycia. On jeden walczący z tyloma wyłamańcami, tylko po to, aby za parę lat te płaszcze oficjalnie weszły do umundurowania...Tu miał fioła, ale ZAWSZE stawał po stronie ucznia, nawet jak on był na przegranej pozycji. Wiem z doświadczenia, a 7 sezonów odbytych (zaw+techn). Baczków do dzisiaj nie zapuszczam, bo na samą myśl mnie już bolą...

Gość • Środa [13.01.2021, 14:27:24] • [IP: 89.174.73.**]

W Technikum Handlowym w Świnoujściu w latach 1962 - 1967 uczył nas malować m.in. plakaty, nie zapomnę tego. Był sympatycznym profesorem, ale bardzo wymagającym. Cześć Jego pamięci.

Gość • Wtorek [12.01.2021, 21:11:34] • [IP: 37.248.165.***]

Poznałem pana Czeszsława w 1976, przez cztery lata liceum uczył nas plastyki. Potem miałem przyjemność pracować z nim w Technikum Morskim gdzie właściwie mnie ściągnął. To był rzeczywiście nietuzinkowy człowiek.

Gość • Wtorek [12.01.2021, 19:07:13] • [IP: 31.0.125.***]

W latach 1970- 1974 uczył mnie plastyki w Liceum Ogólnokształcącym w Świnoujsciu. Był wspaniałym profesorem. Cześć jego pamięci.

Gość • Wtorek [12.01.2021, 18:54:15] • [IP: 37.47.179.***]

wyrazy współczucia dla Rodziny, pan Czesław byl wspaniałym człowiekiem, nietuzinkowym

Gość • Wtorek [12.01.2021, 13:11:12] • [IP: 5.173.146.***]

Dyrektor morskiej, zapomnij że wszedles do szkoły w białych skarpetach albo w niekompletnym umundurowaniu, miał poprostu zasady gość,

Gość • Wtorek [12.01.2021, 10:50:37] • [IP: 195.205.242.***]

ale mi przypomina grzeska sto... z miedzyzdrojow, jak żywy! wielka strata!

Oglądasz 1-8 z 8
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Na północy, północnym-wschodzie oraz częściowo w centrum kraju prognozowany jest silny mróz - temeratura maksymalna w ciągu dnia miejscami nie przekroczy -15°C. Wieczorem na zachodzie kraju prognozowane są opady mieszane oraz opady marznące powodujące gołoledź. ■ Szczepienia przeciw COVID-19 Od 15 stycznia br. ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19  dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia 2021 roku rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Na terenie Gminy Międzyzdroje funkcjonuje jeden punkt szczepień, który mieści się w przychodni PARTNERMED przy ul. Gryfa Pomorskiego 21-23 w Międzyzdrojach. Rejestracji można dokonywać telefonicznie od godz. 8:00 do 18:00 pod wskazanymi poniżej numerami telefonów: - telefony stacjonarne: 91 32 80 178 oraz 91 32 80 179, - telefon komórkowy: 609 479 898. ■ Na przeważającym obszarze kraju prognozowana jest śliskość nawierzchni dróg spowodowana marznącą wilgocią oraz szronem - szczególnie nad ranem ■ Nie żyje 25 - letnia kobieta ranna w wypadku koło Dargobądza. Jej stan od początku określano jako bardzo ciężki ■