POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [10.01.2021, 19:13:29] • Międzyzdroje

Wycinka drzew w morskim pasie technicznym przy ul. Gryfa Pomorskiego las

Wycinka drzew w morskim pasie technicznym przy ul. Gryfa Pomorskiego las

fot. Andrzej Ryfczyński

Od roku prowadzona jest częściowa wycinka drzew w morskim pasie technicznym przy ulicy Gryfa Pomorskiego w Międzyzdrojach.

Urząd Morski w Szczecinie od kilku lat prowadzi wycinkę drzew w morskim pasie technicznym na wyspie Wolin. Pas techniczny to strefa wzajemnego bezpośredniego oddziaływania morza i lądu i jest on obszarem przeznaczonym do utrzymania brzegu w stanie zgodnym z wymogami bezpieczeństwa i ochrony środowiska.

Wycinka drzew w morskim pasie technicznym przy ul. Gryfa Pomorskiego las

fot. Andrzej Ryfczyński

Linia brzegowa na terenie Międzyzdrojów przy ulicy Gryfa Pomorskiego las w ciągu kilkudziesięciu lat powiększyła się o nową białą wydmę . Zalesiona dawna wydma jest już oddalona od brzegu, a drzewa są dorodne. W tym miejscu od roku następuje trzebienie drzewostanu i jest to normalnym zabiegiem eksploatacyjnym. Takie działania nie zagrażają utratą pasa technicznego. Teraz jest możliwość wytyczenia nowego pasa technicznego i być może część tego terenu będzie oddana.

Wycinka drzew w morskim pasie technicznym przy ul. Gryfa Pomorskiego las

fot. Andrzej Ryfczyński

Ponieważ od roku każdy kto tam spaceruje widzi złożone drewno i karcze w gruncie, to z braku informacji jakie tu są prowadzone prace, zaniepokojeni czytelnicy dzwonią do redakcji naszego portalu. O więcej informacji trzeba dowiedzieć się w Urzędzie Morskim w Szczecinie.

Zdjęcia były wykonane 28 kwietnia ubiegłego roku.

Wycinka drzew w morskim pasie technicznym przy ul. Gryfa Pomorskiego las

fot. Andrzej Ryfczyński

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 19, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-19 z 19

Gość • Piątek [15.01.2021, 19:57:25] • [IP: 185.220.100.***]

18:02:28 - W jaki sposób plaża będzie dłuższa? Rozciągną plażę jak gumę?

Gość • Piątek [15.01.2021, 19:53:31] • [IP: 185.220.100.***]

Patrzcie jak się ten zawszony Szczecin wszędzie panoszy! Trzeba ogarnąć co za gównozjad wydaje takie decyzje i odpowiednio mu podziękować sierpem.

rys • Wtorek [12.01.2021, 10:53:42] • [IP: 83.23.134.***]

dlaczego tą sprawą nie zajmuje się wydział ochrony środowiska w urzędzie miejskim-chyba należy się nam jakieś wyjaśnienie, przecież muszą mieć zgodę z magistratu a jeżeli nie to przynajmniej informację że będą robić taką rzeż

Gość • Poniedziałek [11.01.2021, 20:05:07] • [IP: 95.41.23.***]

chyba maja nas za debili, ludzie otworzcie oczy bo zrobia z was wycieraczki

Gość • Poniedziałek [11.01.2021, 18:02:28] • [IP: 5.60.32.***]

Jeżeli to jest pas w kierunku Świnoujścia, to uważam, że jest o.k., bo będą zabudowania i duuuuuużo dłuższa plaża. Zatem, nie będzie jeden prawie-że na drugim leżał i może w końcu parawaning się skończy. A, nie daj Boże, jakiejś zarazy do będą zachowane odległości.

Gość • Poniedziałek [11.01.2021, 14:10:24] • [IP: 77.115.21.**]

co za brednie jaki pas techniczny?? wyninają jak szaleni zaraz parku zabraknie, czemu nikt z tym nic nie robi!!

Gość • Poniedziałek [11.01.2021, 11:08:49] • [IP: 195.205.242.***]

co to za pierdzielenie, przeciez te drzewa maja min 70 lat, albo wiecej, co to za argumenty ze wzgledy bezpieczenstwa??!!

rys • Poniedziałek [11.01.2021, 11:03:52] • [IP: 83.23.147.***]

no i co wynika z tego artykułu?że wydmy się poszerzyły to chyba dobrze a co do tego ma wycinka pięknych dorodnych drzew?, dlaczego ta sprawa nie jest poruszana na szerokim forum, bo to co odpowiada SUM to jakichś bełkot nie zrozumiały dla zwykłego czytelnika, na zdrowy rozum rosnące drzewa zatrzymują postępującą erozję i przeciwdziałają nasilaniu się wiatrom wiejącym od strony morza, co nas będzie chroniło jak wytną cały ten ekosystem

Gość • Poniedziałek [11.01.2021, 10:42:40] • [IP: 83.23.134.**]

Wycinali, wycinają i będą wycinać. Od kwietnia ubiegłego roku wycięty i jeszcze tego nie łyknął?. Zasada jest taka bogatemu wszystko wolno a urzędas daje zgodę na wycinkę bo dupy nie ruszy i nawet nie wie w jakim stanie są drzewa do wycięcia a na zdjęciu widać, że są to dorodne, zdrowe drzewa. Na mojej posesji otrzymałem zgodę na wycięcie dorodnego dęba ponad 100-letniego i z gminy nikt nie przyjechał go obejrzeć

Gość • Poniedziałek [11.01.2021, 08:31:46] • [IP: 80.94.24.***]

Dlaczego wycinają takie ładne drzewa? Ekoświry nie będą mięli się o co ocierać :)

Gość • Poniedziałek [11.01.2021, 06:49:08] • [IP: 37.47.109.***]

wytnijcie wszystkie drzewa i postawcie hotele i apartamentowce. Bedziecie sami w nich mieszkac, bo do betonowej pustyni nikt nie zechce przyjechac

Gość • Poniedziałek [11.01.2021, 05:04:44] • [IP: 5.173.128.***]

Droge mogliby poszerzyc o chodnik.

Gość • Niedziela [10.01.2021, 22:48:08] • [IP: 188.146.164.**]

no to będzie w końcu wycinka pod nowe apartamentowce to też źle? droga za wąska, źle, będzie szeroka tez źle... ludzie zdecydujcie się

Gość • Niedziela [10.01.2021, 22:15:01] • [IP: 37.47.145.***]

Łby sobie poucinajcie. Bedzie to z korzyścià dla wszystkich!!

Gość • Niedziela [10.01.2021, 21:25:32] • [IP: 188.146.129.***]

Potrzebna będzie szeroka ulica Gryfa Pomorskiego las. Teraz miejscami ma 3 metry szerokości, ale ci z urzędu za Dorosza i teraz nie potrafią tutaj doprowadzić do prawidłowych parametrów szerokości ulicy Po prostu nie wykonali odpowiedniej urzędniczej pracy. Dlaczego nowy burmistrz nie pozbędzie się takich leni, ludzi bez wiedzy.

Gość • Niedziela [10.01.2021, 20:57:06] • [IP: 5.174.209.*]

nowe hotele dla niemców, po co namdrzewa, jak mozna apartamentowce stawiacd, zielony ład pełna gębą

Gość • Niedziela [10.01.2021, 20:51:59] • [IP: 37.248.158.**]

Będą nowe apartamentowce

Gość • Niedziela [10.01.2021, 19:59:17] • [IP: 94.254.224.***]

Wiadomo w co grane komuś szykując działki budowlane pod inwestycję mogę się założyć że tak będzie.Ziobro ratuj i łap chyba że to twoja robota.

Gość • Niedziela [10.01.2021, 19:57:36] • [IP: 94.254.224.***]

Wiadomo w co grane komuś szykując działki budowlane pod inwestycję mogę się założyć że tak będzie.

Oglądasz 1-19 z 19
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Na północy, północnym-wschodzie oraz częściowo w centrum kraju prognozowany jest silny mróz - temeratura maksymalna w ciągu dnia miejscami nie przekroczy -15°C. Wieczorem na zachodzie kraju prognozowane są opady mieszane oraz opady marznące powodujące gołoledź. ■ Szczepienia przeciw COVID-19 Od 15 stycznia br. ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19  dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia 2021 roku rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Na terenie Gminy Międzyzdroje funkcjonuje jeden punkt szczepień, który mieści się w przychodni PARTNERMED przy ul. Gryfa Pomorskiego 21-23 w Międzyzdrojach. Rejestracji można dokonywać telefonicznie od godz. 8:00 do 18:00 pod wskazanymi poniżej numerami telefonów: - telefony stacjonarne: 91 32 80 178 oraz 91 32 80 179, - telefon komórkowy: 609 479 898. ■ Na przeważającym obszarze kraju prognozowana jest śliskość nawierzchni dróg spowodowana marznącą wilgocią oraz szronem - szczególnie nad ranem ■ Nie żyje 25 - letnia kobieta ranna w wypadku koło Dargobądza. Jej stan od początku określano jako bardzo ciężki ■