POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [12.11.2020, 16:37:17] • Międzyzdroje

Podpisano umowę na modernizację oczyszczalni ścieków w Międzyzdrojach. Zobacz film!

Podpisano umowę na modernizację oczyszczalni ścieków w Międzyzdrojach. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Epokowy moment podpisania modernizacji oczyszczalni ścieków za ponad 64 miliony złotych w Międzyzdrojach. Pierwsze prace ruszą na początku roku.



W dniu 12 listopada 2020 roku Prezes Zarządu Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Międzyzdrojach Tomasz Jaworski podpisał umowę na wykonanie zadania inwestycyjnego pod nazwą: „Budowa i przebudowa oczyszczalni ścieków komunalnych w Międzyzdrojach" w związku z realizacją projektu pn. „Uporządkowanie gospodarki ściekowej oraz modernizacja oczyszczalni ścieków na terenie aglomeracji Międzyzdroje" z Wykonawcą WTE Wassertechnik (Polska) Sp. z o.o. ul. Ryżowa 45, 02-495 Warszawa. Wartość robót objętych podpisaną umową wynosi 64 382 000,00 zł brutto.

Podpisano umowę na modernizację oczyszczalni ścieków w Międzyzdrojach. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

W ramach planowanej inwestycji nie tylko zostaną przebudowane istniejące obiekty, ale także budowane nowe, które pozwolą na zwiększenie przepustowości oczyszczalni oraz przede wszystkim spowodują podwyższenie jakości oczyszczania ścieków. Nowa oczyszczalnia dzięki podwyższonym standardom pozwoli zmniejszyć swoje oddziaływanie na środowisko naturalne.

Podpisano umowę na modernizację oczyszczalni ścieków w Międzyzdrojach. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Planowany termin zakończenia zadania to 31 lipca 2022 roku. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, w ramach działania 2.3 „Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach" oś priorytetowa II „Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu".

Podpisano umowę na modernizację oczyszczalni ścieków w Międzyzdrojach. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Podpisano umowę na modernizację oczyszczalni ścieków w Międzyzdrojach. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Podpisano umowę na modernizację oczyszczalni ścieków w Międzyzdrojach. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Małgorzata Rożnowska
Inspektor ds. sprzedaży


Zaktualizowano: Piątek [13.11.2020, 12:56:00]

komentarzy: 21, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-21 z 21

Eugeniusz Maksymowicz • Środa [18.11.2020, 07:22:59] • [IP: 37.248.179.***]

Szanowny Panie Burmistrzu Mateuszu Bobek, końcowa Pana wypowiedź, którą cyt.: „Jesteśmy PRZEKONANI, że ten wykonawca BĘDZIE WSPÓŁPRACOWAŁ z Gminą NA ETAPIE WYKONANIA …” – koniec cytatu. Powyższa wypowiedź sugeruje, że ta „WSPÓŁPRACA” nie jest ZAGWARANTOWANA w podpisanej umowie, lecz oparta jest tylko i wyłącznie o Pana „PRZEKONANIA”. Panie Burmistrzu – bussines to TWARDE reguły gry i oby w przyszłości nie okazało się, że wykonawca, dla „RACJONALIZACJI KOSZTÓW”, będzie próbował stosować TAŃSZE ZAMIENNIKI, bez wiedzy i zgody Gminy, jak to było podczas budowy obecnej oczyszczalni, która miała być budowana w/g projektów duńskich, a zostały zastosowane TAŃSZE rozwiązania hiszpańskie – co spowodowało, że po rozruchu NIE OSIĄGNĘA ona zakładanych PIERWOTNIE parametrów. Szczegłółową wiedzę na ten temat posiada np. teść obecnego Prezesa ZWiK i może podzielić się tą wiedzą ze swoim zięciem, aby tym razem takie same „BŁEDY” nie zostały popełnione. Trzymamy kciuki aby ta inwestycja się powiodła. Pozdrawiamy

Gość • Piątek [13.11.2020, 20:12:08] • [IP: 83.20.224.***]

A ja nie na temat, , , jakie to ludzie mają różne figury...grubsze i chudsze. Ale jest ok.

Gość • Piątek [13.11.2020, 18:36:14] • [IP: 31.0.84.***]

Zapoczątkował poprzednik teraz to tylko odrobina tortu?

nick2 • Piątek [13.11.2020, 16:38:08] • [IP: 83.20.224.***]

Jeszcze w 1945 roku ciek zwany smródką zaczynał się basenem żeglarskim z łódkami w miejscu obecnej" biedronki". Basen był w formie kwadratu, a brzegi umocnione palisadą z drewna. Stare zdjęcia lotnicze są dokumentem. Stąd można było łódką dopłynąć do przystani w Przylesiu. Pod nasypem kolejowym było można przepłynąć np. kajakiem. Obniżenie stanu wód oraz nowy nasyp kolejowy zamknął taką szansą.

Gość • Piątek [13.11.2020, 08:49:29] • [IP: 31.0.84.***]

Zobaczymy ile wieżowców przybędzie?

Gość • Piątek [13.11.2020, 08:46:38] • [IP: 80.52.151.**]

"przede wszystkim spowodują podwyższenie jakości oczyszczania ścieków. Nowa oczyszczalnia dzięki podwyższonym standardom pozwoli zmniejszyć swoje oddziaływanie na środowisko naturalne", to jaka jakość oczyszczonych ścieków i oddziaływania na środowisko jest obecnie? Może warto też poprawić stan środowiska i dotychczasowe miejsce zrzutu" oczyszczonych ścieków" (Stary Zdrój - potocznie Smródka) oczyścić z zalegających tam od dziesięcioleci osadów? W Starym Zdroju nie ma ryb (prawdopodobnie żadnego życia) od źródła w okolicach nowej przychodni/budowanego ratusza po pompę przy drodze na Wapnicę. Na większości odcinków woda ma głębokość ok. 20-30 cm i dalej mułu jest na 50 cm minimum. Oczywiście do zrzutu ścieków oczyszczonych z oczyszczalni dochodzą zrzuty z nieszczelnych szamb na działkach i przykładowo oczyszczone wody opadowe z stacji Orlen. A patrząc na układ Starego Zdroju mogła by to być nieduża rozmiarowo lecz miła dla oka wizytówka miejscowości - w końcu to MiędzZDROJE.

nick2 • Piątek [13.11.2020, 08:30:02] • [IP: 83.20.224.***]

Kiedy osiedle wczasowe" ogródki działkowe Bursztyn" będą ścieki odprowadzać do oczyszczalni a nie do gruntu i pośrednio Zalewu Szczecińskiego...?

Gość • Piątek [13.11.2020, 07:11:40] • [IP: 195.205.242.***]

DOPIERO??!! ja myślałem że juz koncza prace... ale co tam, mają czas na wszystko...

Gość • Piątek [13.11.2020, 01:39:26] • [IP: 83.23.135.***]

cena wody w górę o kilkadziesiąt procent ?

Gość • Czwartek [12.11.2020, 21:36:51] • [IP: 46.134.146.***]

Pewnie będzie druga Czajka skoro rządzi PO

Gość • Czwartek [12.11.2020, 21:16:18] • [IP: 94.254.225.*]

Teraz będzie problem o co się przyczepić przy budowie apartamentowców i hoteli 😂😂

Gość • Czwartek [12.11.2020, 19:54:03] • [IP: 46.204.5.**]

Już za półtora roku, to bardzo szybko, będzie można planować rozwój Międzyzdrojów. Równolegle trwają prace przygotowawcze do budowy zbiorników retencyjnych wody pitnej. Po wybudowaniu tych zbiorników, magazynów nie będzie problemu braku wody w szczycie jej rozbioru w sezonie letnim, a oczyszczalnia ścieków będzie mogła to przerobić. Za niecałe 2 lata będziemy w innym miejscu.

Gość • Czwartek [12.11.2020, 19:50:47] • [IP: 80.94.28.*]

Tomek Jaworski w porządku facet. Zawsze odbiera i oddzwania na telefony. Serio bardzo dobrze się z nim pracuje.

Gość • Czwartek [12.11.2020, 19:45:17] • [IP: 5.173.153.***]

Świetna robota Panowie:)

Gość • Czwartek [12.11.2020, 18:27:00] • [IP: 83.20.81.***]

Chyba następne wieżowce...

Gość • Czwartek [12.11.2020, 18:25:14] • [IP: 83.20.224.**]

świetna wiadomość !

Gość • Czwartek [12.11.2020, 17:35:01] • [IP: 46.204.20.**]

No w końcu, jednak da się. Następne wybory pewne w takim razie

Gość • Czwartek [12.11.2020, 17:31:07] • [IP: 83.23.143.***]

Ewka co Ty na to

Gość • Czwartek [12.11.2020, 17:21:45] • [IP: 62.69.251.**]

Świetnie, gratulacje dla Prezesa Jaworskiego i Burmistrza Bobka !!

Gość • Czwartek [12.11.2020, 17:17:19] • [IP: 89.174.73.**]

brawo Panie Burmistrzu oby ta inwestycja przebiegła bez dodatkowych kosztów.

Gość • Czwartek [12.11.2020, 16:54:37] • [IP: 5.173.152.***]

Super, cieszymy się dziękujemy 🌹

Oglądasz 1-21 z 21
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Wolin: Zadymienie w kotłowni postawiło na nogi 5 zastępów straży pożarnej W domu jednorodzinnym w miejscowości Laska w gminie Wolin pojawił się dym. Duże ilości dymu wydobywały się z kotłowni. Na miejsce zadysponowano 5 zastępów straży pożarnej. - Do działań ruszyli strażacy z PSP Międzyzdroje 2 zastępy, OSP Wolin 2 zastępy oraz 1 zastęp z OSP Troszyn- poinformował nas rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kamieniu Pomorskim, Michał Wiaderski. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Wszystko wydarzyło się w niedzielę, 22 listopada około godziny 10:00. ■ 20 – 27 listopada 2020 - Europejski Tydzień Testowania ■ Dramat na drodze koło Miłachowa. W wypadku zginęła 18 - letnia dziewczyna! Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na drodze koło miejscowości Miłachowo w gminie Kamień Pomorski. Kierowca z niewyjaśnionych jak dotąd przyczyn uderzył w drzewo. Auto stanęło w płomieniach. Na miejscu zginęła pasażerka nissana, 18 - letnia dziewczyna, której zwęglone ciało znalazły służby. Poszkodowany został także kierujący pojazdem 20 - latek. - W ciężkim stanie został przewieziony do szpitala w Gryficach - informuje Katarzyna Jasion z KPP w Kamieniu Pomorskim. Z informacji przekazanych przez policję wynika także, że kierowca osobówki pochodził z powiatu kamieńskiego, a jego pasażerka była spoza naszego powiatu ■ 350 balotów siana spłonęło w Laskach W czwartkowy poranek strażaków z powiatu kamieńskiego postawiła na nogi informacja o palących się balotach siana w miejscowości Laska w gminie Wolin. Na miejsce natychmiast zadysponowano 5 zastępów straży pożarnej. Niestety, w momencie przybycia na miejsce pierwszych zastępów strażaków pożar był już rozwinięty. W sumie spłonęło 350 balotów siana. W akcji gaśniczej wzięły udział 2 zastępy straży pożarnej z PSP Międzyzdroj, i po jednym z OSP Rozwarowo, OSP Troszyn i OSP Wolin. Do pożaru doszło w czwartek, 12 listopada, po godzinie 9:00. ■ Infolinia dla Seniorów powyżej 70 lat: w ramach programu „Wspieraj Seniora” - 22 505 11 11 Jeśli jesteś Seniorem, który skończył 70 rok życia, nie masz rodziny, znajomych lub sąsiadów, którzy mogliby Ci pomóc w zakupach, zadzwoń na infolinię ■ Ponad 200 pracowników i 100 kooperantów stoczni na bruk? Przyszły nabywca terenów stoczniowych w Świnoujściu nie będzie mógł prowadzić na nich działalności stoczniowej. - Ta decyzja będzie miała istotny wpływ na stan zachodniopomorskiej gospodarki morskiej - alarmuje Zachodniopomorski Klaster Morski. I pisze list otwarty ■ Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Wolinie zatrudni osobę na stanowisku Terapeuta Zajęciowy do Środowiskowego Domu Samopomocy w Międzyzdrojach. Praca od grudnia. Tel. 695175579 ■