POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [14.10.2020, 10:13:11] • Gmina Golczewo

Zakończenie projektu z zakresu podnoszenia kompetencji cyfrowych w Gminie Golczewo

Zakończenie projektu z zakresu podnoszenia kompetencji cyfrowych w Gminie Golczewo

fot. golczewo.pl

Wraz z Centrum Animacji Młodzieży w Goleniowie od początku lata podnosimy kompetencje cyfrowe mieszkańców starając się włączać w cyfrowy świat każdego, kto tylko zechce.

Podsumowując projekt pn. „Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województw: wielkopolskiego i zachodniopomorskiego”, który jest realizowany przez gminę Golczewo w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Centrum Animacji Młodzieży w Goleniowie w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr III: Cyfrowe Kompetencje Społeczeństwa, działania 3.1.: Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych - zbliżamy się do końca jego realizacji. Większość szkoleń odbyła się w okresie letnim. Cieszyły się one bardzo dużym zainteresowaniem społeczności lokalnej – osób w każdym wieku (zgodnie z założeniami programu powyżej 25-tego roku życia).

Obecnie odbywają się ostatnie szkolenia, oczywiście z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa. W efekcie nawrotu obostrzeń, które ograniczają spotkania z ludźmi i powiększają izolację często osób starszych, mających niejednokrotnie problem z załatwieniem na odległość wydawałoby się prostych spraw urzędowych, organizowane szkolenia były i są możliwością zapoznania się z metodami sprawnego poradzenia sobie z tego typu zadaniami na co dzień oraz z szeroką ofertą rozrywki dostępnej w Internecie. Pokazano uczestnikom szkoleń, że można zwiedzać muzea on-line, korzystać z bezpłatnych audiobooków, brać udział w forach i grupach dyskusyjnych, dzielić się swoimi pasjami i zainteresowaniami, jak zamieścić zdjęcie w Internecie czy skorzystać z możliwości bezpłatnego oglądania starych filmów. Korzystając z Internetu można odświeżyć dawne znajomości, spotkać osoby z dawnych lat, zapoznać się z ciekawostkami z życia ulubionych bohaterów czy też gwiazd kina lub estrady. Jednocześnie nauczyć się bezpiecznego poruszania w gąszczu internetowych informacji. Bardzo cieszy nas tak duże zaangażowanie w uczestnictwo w prowadzonych szkoleniach. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze szkoleń.

źródło: www.golczewo.pl


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Na północy, północnym-wschodzie oraz częściowo w centrum kraju prognozowany jest silny mróz - temeratura maksymalna w ciągu dnia miejscami nie przekroczy -15°C. Wieczorem na zachodzie kraju prognozowane są opady mieszane oraz opady marznące powodujące gołoledź. ■ Szczepienia przeciw COVID-19 Od 15 stycznia br. ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19  dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia 2021 roku rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Na terenie Gminy Międzyzdroje funkcjonuje jeden punkt szczepień, który mieści się w przychodni PARTNERMED przy ul. Gryfa Pomorskiego 21-23 w Międzyzdrojach. Rejestracji można dokonywać telefonicznie od godz. 8:00 do 18:00 pod wskazanymi poniżej numerami telefonów: - telefony stacjonarne: 91 32 80 178 oraz 91 32 80 179, - telefon komórkowy: 609 479 898. ■ Na przeważającym obszarze kraju prognozowana jest śliskość nawierzchni dróg spowodowana marznącą wilgocią oraz szronem - szczególnie nad ranem ■ Nie żyje 25 - letnia kobieta ranna w wypadku koło Dargobądza. Jej stan od początku określano jako bardzo ciężki ■