POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [14.10.2020, 10:13:11] • Gmina Golczewo

Zakończenie projektu z zakresu podnoszenia kompetencji cyfrowych w Gminie Golczewo

Zakończenie projektu z zakresu podnoszenia kompetencji cyfrowych w Gminie Golczewo

fot. golczewo.pl

Wraz z Centrum Animacji Młodzieży w Goleniowie od początku lata podnosimy kompetencje cyfrowe mieszkańców starając się włączać w cyfrowy świat każdego, kto tylko zechce.

Podsumowując projekt pn. „Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województw: wielkopolskiego i zachodniopomorskiego”, który jest realizowany przez gminę Golczewo w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Centrum Animacji Młodzieży w Goleniowie w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr III: Cyfrowe Kompetencje Społeczeństwa, działania 3.1.: Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych - zbliżamy się do końca jego realizacji. Większość szkoleń odbyła się w okresie letnim. Cieszyły się one bardzo dużym zainteresowaniem społeczności lokalnej – osób w każdym wieku (zgodnie z założeniami programu powyżej 25-tego roku życia).

Obecnie odbywają się ostatnie szkolenia, oczywiście z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa. W efekcie nawrotu obostrzeń, które ograniczają spotkania z ludźmi i powiększają izolację często osób starszych, mających niejednokrotnie problem z załatwieniem na odległość wydawałoby się prostych spraw urzędowych, organizowane szkolenia były i są możliwością zapoznania się z metodami sprawnego poradzenia sobie z tego typu zadaniami na co dzień oraz z szeroką ofertą rozrywki dostępnej w Internecie. Pokazano uczestnikom szkoleń, że można zwiedzać muzea on-line, korzystać z bezpłatnych audiobooków, brać udział w forach i grupach dyskusyjnych, dzielić się swoimi pasjami i zainteresowaniami, jak zamieścić zdjęcie w Internecie czy skorzystać z możliwości bezpłatnego oglądania starych filmów. Korzystając z Internetu można odświeżyć dawne znajomości, spotkać osoby z dawnych lat, zapoznać się z ciekawostkami z życia ulubionych bohaterów czy też gwiazd kina lub estrady. Jednocześnie nauczyć się bezpiecznego poruszania w gąszczu internetowych informacji. Bardzo cieszy nas tak duże zaangażowanie w uczestnictwo w prowadzonych szkoleniach. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze szkoleń.

źródło: www.golczewo.pl


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Wolin: Zadymienie w kotłowni postawiło na nogi 5 zastępów straży pożarnej W domu jednorodzinnym w miejscowości Laska w gminie Wolin pojawił się dym. Duże ilości dymu wydobywały się z kotłowni. Na miejsce zadysponowano 5 zastępów straży pożarnej. - Do działań ruszyli strażacy z PSP Międzyzdroje 2 zastępy, OSP Wolin 2 zastępy oraz 1 zastęp z OSP Troszyn- poinformował nas rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kamieniu Pomorskim, Michał Wiaderski. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Wszystko wydarzyło się w niedzielę, 22 listopada około godziny 10:00. ■ 20 – 27 listopada 2020 - Europejski Tydzień Testowania ■ Dramat na drodze koło Miłachowa. W wypadku zginęła 18 - letnia dziewczyna! Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na drodze koło miejscowości Miłachowo w gminie Kamień Pomorski. Kierowca z niewyjaśnionych jak dotąd przyczyn uderzył w drzewo. Auto stanęło w płomieniach. Na miejscu zginęła pasażerka nissana, 18 - letnia dziewczyna, której zwęglone ciało znalazły służby. Poszkodowany został także kierujący pojazdem 20 - latek. - W ciężkim stanie został przewieziony do szpitala w Gryficach - informuje Katarzyna Jasion z KPP w Kamieniu Pomorskim. Z informacji przekazanych przez policję wynika także, że kierowca osobówki pochodził z powiatu kamieńskiego, a jego pasażerka była spoza naszego powiatu ■ 350 balotów siana spłonęło w Laskach W czwartkowy poranek strażaków z powiatu kamieńskiego postawiła na nogi informacja o palących się balotach siana w miejscowości Laska w gminie Wolin. Na miejsce natychmiast zadysponowano 5 zastępów straży pożarnej. Niestety, w momencie przybycia na miejsce pierwszych zastępów strażaków pożar był już rozwinięty. W sumie spłonęło 350 balotów siana. W akcji gaśniczej wzięły udział 2 zastępy straży pożarnej z PSP Międzyzdroj, i po jednym z OSP Rozwarowo, OSP Troszyn i OSP Wolin. Do pożaru doszło w czwartek, 12 listopada, po godzinie 9:00. ■ Infolinia dla Seniorów powyżej 70 lat: w ramach programu „Wspieraj Seniora” - 22 505 11 11 Jeśli jesteś Seniorem, który skończył 70 rok życia, nie masz rodziny, znajomych lub sąsiadów, którzy mogliby Ci pomóc w zakupach, zadzwoń na infolinię ■ Ponad 200 pracowników i 100 kooperantów stoczni na bruk? Przyszły nabywca terenów stoczniowych w Świnoujściu nie będzie mógł prowadzić na nich działalności stoczniowej. - Ta decyzja będzie miała istotny wpływ na stan zachodniopomorskiej gospodarki morskiej - alarmuje Zachodniopomorski Klaster Morski. I pisze list otwarty ■ Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Wolinie zatrudni osobę na stanowisku Terapeuta Zajęciowy do Środowiskowego Domu Samopomocy w Międzyzdrojach. Praca od grudnia. Tel. 695175579 ■