POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [13.10.2020, 15:42:53] • Powiat Kamieński

Wkrótce nabory wniosków o dofinansowanie dla organizacji pozarządowych - LGD „Partnerstwo w rozwoju” zaprasza na spotkanie

Wkrótce nabory wniosków o dofinansowanie dla organizacji pozarządowych - LGD „Partnerstwo w rozwoju” zaprasza na spotkanie

fot. internet

W listopadzie 2020 r. Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo w rozwoju” w Wolinie przeprowadzi nabory wniosków o dofinansowanie dedykowane instytucjom publicznym oraz organizacjom pozarządowym z terenu powiatu kamieńskiego.

W związku z tym zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych, instytucji kultury, kół gospodyń wiejskich, parafii i związków wyznaniowych na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 22 października 2020 r. o godz. 15:00 w Dworku Wolińskim (Wolin, ul. Zamkowa 24). Podczas spotkania zachowane zostaną wszelkie wymogi sanitarne.

Środki będzie można pozyskać na następujące przedsięwzięcia:
1) Działania wzmacniające kapitał społeczny, w tym przez podnoszenie wiedzy społeczności lokalnej w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych.

Dofinansowanie przeznaczone na szeroko rozumiane działania społeczne (np. spotkania, szkolenia, konkursy, zajęcia edukacyjne lub sportowe, wydarzenia społeczne).

Możliwa jest również realizacja niewielkich projektów inwestycyjnych. Wymogiem uzyskania dotacji jest organizacja przynajmniej jednego działania proekologicznego.
2) Remont, renowacja, zabezpieczenie czy oznakowanie zabytków. Obiekty objęte dotacją muszą być wpisane do ewidencji zabytków.
Zakup wyposażenia dla obiektów kulturalnych (np. muzea, domy kultury, biblioteki, świetlice) z przeznaczeniem na szerzenie lokalnej kultury
i dziedzictwa lokalnego.
3) Organizacja przedsięwzięć promujących.
Przykładowo: wydarzenia kulturalne, sportowe lub promocyjne, wydanie publikacji turystycznej czy stworzenie strony internetowej promującej obszar powiatu kamieńskiego. Dofinansowaniem nie mogą być objęte wydarzenia cykliczne.

Dla powyższych przedsięwzięć maksymalne dofinansowanie to 60.000 zł przy czym koszty całkowite operacji (zadania) nie mogą być niższe niż 50.000 zł.
Maksymalny poziom dofinansowania dla stowarzyszeń – 100%.

Maksymalny poziom dofinansowania dla jednostek sektora finansów publicznych – 63,63% z 60.000 zł, czyli 38.178 zł.
4) Budowa nowych obiektów ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej, rekreacyjnej lub kulturalnej

W przypadku tego naboru maksymalne dofinansowanie to 200.000 zł przy czym koszty całkowite operacji (zadania) nie mogą być niższe niż 50.000 zł.

Maksymalny poziom dofinansowania dla stowarzyszeń to 100%, a dla jednostek sektora finansów publicznych – 63,63% z 200.000 zł, czyli 127.260 zł.

Informacje wspólne dla wszystkich naborów
Wnioskodawcami mogą być jednostki samorządu terytorialnego, instytucje kultury, organizacje pozarządowe, koła gospodyń wiejskich oraz kościoły (parafie) i związki wyznaniowe.

Forma wsparcia: refundacja poniesionych kosztów kwalifikowalnych.

Termin przyjmowania wniosków: od 16 listopada 2020 r. do 30 listopada 2020 r.

Ogłoszenie o naborach zostanie wkrótce opublikowane na stronie internetowej www.partnerstwowrozwoju.pl
Dofinansowania pochodzą ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Instytucje i organizacje zainteresowane składaniem wniosków zapraszamy do kontaktu z pracownikami biura LGD „Partnerstwo w rozwoju”:
Tel.: 603 614 261 lub 607 221 889.
E-mail: biuro@partnerstwowrozwoju.pl
www.facebook.com/LGDWolin


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Tarcza antykryzysowa - zmiany od 4 maja Od 4 maja 2021 r. przedsiębiorcy z określonych branż będą mogli wystąpić o zwolnienie ze składek za marzec i kwiecień 2021 roku. Będą też mogli otrzymać świadczenie postojowe do pięciu razy ■ Zaszczepiono już ponad 100 tys. funkcjonariuszy służb mundurowych 100 171 – dokładnie tylu funkcjonariuszy służb mundurowych przyjęło już pierwszą dawkę szczepionki. Zaszczepionych zostało prawie 43,6 tys. policjantów, niemal 28,2 tys. strażaków-ochotników, prawie 10,8 tys. funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz ponad 5,1 tys. strażników granicznych. Funkcjonariusze szczepieni są preparatem AstraZeneca. ■ Dziesięć organizacji apeluje do Premiera Morawieckiego: kody PKD nie mogą być wyznacznikiem pomocy dla przedsiębiorców Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie kolejny raz apeluje do Premiera Mateusza Morawieckiego i Rządu RP o wycofanie się z krzywdzącego przedsiębiorców kryterium kodów PKD jako czynnika uzależniającego wsparcie. Postulujemy, by to spadek przychodów – jako najbardziej obiektywny czynnik – był wyznacznikiem, które firmy potrzebują wsparcia. Sygnatariuszami listu są instytucje gospodarcze, które podobnie jak Izba uważają, że przedsiębiorcom w obliczu TRZECIEGO lockdownu należy się pomoc i wsparcie. ■ Międzyzdroje - rusza przetarg na opracowanie dokumentacji technicznej dla zadania pn. „przebudowa drogi ul. Głównej w m. Lubin wraz z odcinkiem drogi ul. Turkusowej w m. Wapnica wraz z sieciami” ■ Wielkanoc - czas nadziei i budzenia się do życia W tym roku, z racji na pandemię koronawirusa, życzenia zdrowia niech będą najważniejsze. Spokoju, pięknych chwil spędzonych w gronie najbliższych, nadziei na lepszy czas, miłości wobec wszystkiego, co nas otacza oraz radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Wszystkim Czytelnikom życzymy, aby te w święta docenili najdrobniejsze okruchy dobra i optymizmu ■ Pacjenci covidowi mają osobny telefon Rodziny pacjentów z zakażeniem Covid-19 nie mogą odwiedzać swoich bliskich w szpitalu w Kamieniu Pomorskim. Możliwa jest jedynie wizyta księdza. - U pacjentów z zakażeniem Covid-19 nie ma odwiedzin, ale na życzenie pacjenta bądź rodziny pacjenta możliwa jest wizyta księdza - informuje Agnieszka Borzęcka ze szpitala św. Jerzego w Kamieniu Pomorskim. Jak hospitalizowani mogą się kontaktować z rodziną? Na oddziale covidowym jest oddzielny numer telefonu ( 729 058 397 ) przeznaczony tylko dla pacjentów zakażonych Covid-19. Przez telefon można też prowadzić videorozmowy. ■