POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [13.10.2020, 15:42:53] • Powiat Kamieński

Wkrótce nabory wniosków o dofinansowanie dla organizacji pozarządowych - LGD „Partnerstwo w rozwoju” zaprasza na spotkanie

Wkrótce nabory wniosków o dofinansowanie dla organizacji pozarządowych - LGD „Partnerstwo w rozwoju” zaprasza na spotkanie

fot. internet

W listopadzie 2020 r. Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo w rozwoju” w Wolinie przeprowadzi nabory wniosków o dofinansowanie dedykowane instytucjom publicznym oraz organizacjom pozarządowym z terenu powiatu kamieńskiego.

W związku z tym zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych, instytucji kultury, kół gospodyń wiejskich, parafii i związków wyznaniowych na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 22 października 2020 r. o godz. 15:00 w Dworku Wolińskim (Wolin, ul. Zamkowa 24). Podczas spotkania zachowane zostaną wszelkie wymogi sanitarne.

Środki będzie można pozyskać na następujące przedsięwzięcia:
1) Działania wzmacniające kapitał społeczny, w tym przez podnoszenie wiedzy społeczności lokalnej w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych.

Dofinansowanie przeznaczone na szeroko rozumiane działania społeczne (np. spotkania, szkolenia, konkursy, zajęcia edukacyjne lub sportowe, wydarzenia społeczne).

Możliwa jest również realizacja niewielkich projektów inwestycyjnych. Wymogiem uzyskania dotacji jest organizacja przynajmniej jednego działania proekologicznego.
2) Remont, renowacja, zabezpieczenie czy oznakowanie zabytków. Obiekty objęte dotacją muszą być wpisane do ewidencji zabytków.
Zakup wyposażenia dla obiektów kulturalnych (np. muzea, domy kultury, biblioteki, świetlice) z przeznaczeniem na szerzenie lokalnej kultury
i dziedzictwa lokalnego.
3) Organizacja przedsięwzięć promujących.
Przykładowo: wydarzenia kulturalne, sportowe lub promocyjne, wydanie publikacji turystycznej czy stworzenie strony internetowej promującej obszar powiatu kamieńskiego. Dofinansowaniem nie mogą być objęte wydarzenia cykliczne.

Dla powyższych przedsięwzięć maksymalne dofinansowanie to 60.000 zł przy czym koszty całkowite operacji (zadania) nie mogą być niższe niż 50.000 zł.
Maksymalny poziom dofinansowania dla stowarzyszeń – 100%.

Maksymalny poziom dofinansowania dla jednostek sektora finansów publicznych – 63,63% z 60.000 zł, czyli 38.178 zł.
4) Budowa nowych obiektów ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej, rekreacyjnej lub kulturalnej

W przypadku tego naboru maksymalne dofinansowanie to 200.000 zł przy czym koszty całkowite operacji (zadania) nie mogą być niższe niż 50.000 zł.

Maksymalny poziom dofinansowania dla stowarzyszeń to 100%, a dla jednostek sektora finansów publicznych – 63,63% z 200.000 zł, czyli 127.260 zł.

Informacje wspólne dla wszystkich naborów
Wnioskodawcami mogą być jednostki samorządu terytorialnego, instytucje kultury, organizacje pozarządowe, koła gospodyń wiejskich oraz kościoły (parafie) i związki wyznaniowe.

Forma wsparcia: refundacja poniesionych kosztów kwalifikowalnych.

Termin przyjmowania wniosków: od 16 listopada 2020 r. do 30 listopada 2020 r.

Ogłoszenie o naborach zostanie wkrótce opublikowane na stronie internetowej www.partnerstwowrozwoju.pl
Dofinansowania pochodzą ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Instytucje i organizacje zainteresowane składaniem wniosków zapraszamy do kontaktu z pracownikami biura LGD „Partnerstwo w rozwoju”:
Tel.: 603 614 261 lub 607 221 889.
E-mail: biuro@partnerstwowrozwoju.pl
www.facebook.com/LGDWolin


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Lokalnie na północy kraju występować będą opady deszczu ze śniegiem, które będą miały tendencję do zamarzania w godzinac wieczornych na nawierzchniach dróg i chodników powodując oblodzenia. Na północy prognozowany jest silny wiatr, osiągający maksylamnie w porywach do 60 km/h, a nad morzem do 75 km/h. ■ W południe 4 marca 2021 r. w wieku 75 lat, w 50 roku kapłaństwa, zmarł Ksiądz Prałat Kanonik doktor podporucznik Marian Jan Wittlieb, od 23 lat proboszcz parafii pw. św. Piotra Apostoła w Międzyzdrojach ■ Samochód osobowy wpadł do cieśniny Dziwnej w Dziwnowie. W środku były 4 osoby. Dzieci miały 3 i 7 lat. Kobieta 37 lat, a mężczyzna 41 lat ■ W województwach północnych oraz lokalnie na obszarze kraju w godzinach porannych prognozowane są mgły ograniczające widzialność poniżej 200-400 m, lolanie osadzajądze szadź ■ Czy WPN wprowadzi opłaty za wstęp na plaże? Mieszkańcy zaniepokojeni. Poseł Artur Łącki interweniował. Jest odpowiedź Ministerstwa ■ W centrum Międzyzdrojów przy ulicy Zwycięstwa zapalił się hotel. Pożar wybuchł w środowy poranek, około godziny 7:00. Ogień pojawił się w jednym z pokoi na 3 piętrze. Konieczna była ewakuacja 14 osób, głównie pracowników, którzy mieli się zająć planowaną rozbiórką obiektu. Na ulicę Zwycięstwa szybko przyjechała straż i opanowała pożar i na szczęście nie doszło do rozprzestrzenia się ognia. ■ Akcja „Bezdomni”- nie bądźmy obojętni na ich los. Jeżeli zauważymy osobę narażoną na wychłodzenie, podejdźmy i zapytajmy, czy potrzebuje ona pomocy, a następnie, jeżeli osoba wymaga pomocy, zadzwońmy na telefon alarmowy 112. Telefon odbierze operator Centrum Powiadamiania Ratunkowego, który po krótkim wywiadzie zadysponuje na miejsce odpowiednie służby. Czasami zaledwie jeden telefon może uratować ludzkie życie. Apelujemy do mieszkańców o pomoc, jeśli widzą Państwo osobę bezdomną lub śpiącą na dworze, a z różnych powodów nie chcą Państwo podejść i sprawdzić czy osoba ta potrzebuje pomocy należy jak najszybciej zawiadomić Policję. Każda taka informacja zostanie sprawdzona. Natychmiast na miejsce skierowany zostanie patrol i jeżeli będzie taka potrzeba funkcjonariusze odwiozą osobę do szpitala, ogrzewalni lub w miejsce dla niej bezpieczne ■ Szczepienia przeciw COVID-19 Od 15 stycznia br. ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19  dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia 2021 roku rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Na terenie Gminy Międzyzdroje funkcjonuje jeden punkt szczepień, który mieści się w przychodni PARTNERMED przy ul. Gryfa Pomorskiego 21-23 w Międzyzdrojach. Rejestracji można dokonywać telefonicznie od godz. 8:00 do 18:00 pod wskazanymi poniżej numerami telefonów: - telefony stacjonarne: 91 32 80 178 oraz 91 32 80 179, - telefon komórkowy: 609 479 898. ■