POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [07.10.2020, 08:45:29] • Międzyzdroje

Stan surowy zamknięty

Stan surowy zamknięty

fot. Andrzej Ryfczyński

Za trzy tygodnie ratusz w Międzyzdrojach będzie w stanie surowym zamkniętym. Rozpoczną się prace wykończeniowe i elewacja budynku.

W marcu 2019 roku po wylaniu płyty fundamentowej prace budowlane nowego ratusza ruszyły pełną parą.

Stan surowy zamknięty

fot. Andrzej Ryfczyński

Stoją już mury. Jest już część dachu. Widać montowane okna. “Podpisany kontrakt na budowę ratusza przewiduje zakończenie prac w stanie surowym zamkniętym na koniec października 2020 r., ich koszt to 10 mln zł netto”. Właśnie 5 października odwiedziliśmy budowę ratusza w Międzyzdrojach. Wszystko wskazuje na to, że prace budowlane idą zgodnie z harmonogramem. Widać dekarzy na dachu, którzy wykonują ostatnie prace. Pozostało jeszcze do wstawienia kilka okien i drzwi wejściowe. Zgodnie z umową stan surowy zamknięty ma być na koniec października. Teraz zaczną się prace wykończeniowe i elewacja. Na koniec zagospodarowanie terenu ratusza i przeprowadzka.

Stan surowy zamknięty

fot. Andrzej Ryfczyński

Nowy ratusz to nowe kompleksowe centrum administracyjne z nową biblioteką, siedzibą MTBS I Ośrodkiem Pomocy Społecznej wraz ze świetlicą środowiskową.

Andrzej Ryfczyński


komentarzy: 32, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 32

Gość • Czwartek [15.10.2020, 18:58:10] • [IP: 188.146.191.***]

Jaki Dorosz, taki ratusz i tyle. Łapki w górę radni.

Gość • Środa [14.10.2020, 11:05:53] • [IP: 83.23.96.***]

Którędy będzie dojście do ratusza ?

Gość • Sobota [10.10.2020, 10:34:17] • [IP: 83.20.208.**]

Dojazd zakolami do najbardziej reprezentacyjnego budynku w Międzyzdrojach. Ratusz powinien byc widoczny z głównej ulicy.I w razie dużych imprez przed ratuszem, nie powinien być uciążliwy. Zgromadzeń z powodu covida nie będzie ale po covidzie?? Coś projektantowi się pomerdało i nie jest to zgodne z ogólnym pojęciem planowania budynków reprezentacyjnych.Szkoda.

Gość Bodzio • Piątek [09.10.2020, 21:25:35] • [IP: 89.174.73.**]

Ratusz w czarnej dup-e, przy pomniku w centrum miasta.

Gość • Piątek [09.10.2020, 09:03:44] • [IP: 83.20.39.***]

Lokalizacja trochę kiepska - na zapleczu osiedla. Pierwsze plany wskazywały, że przed budynkiem będzie plac wokół którego będą zabudowania a tymczasem urząd został wciśnięty między zaplecze centrum handlowego i osiedla, mało reprezentacyjne miejsce

zgr • Czwartek [08.10.2020, 22:47:10] • [IP: 5.172.238.***]

Kiedyś to się budowało nie to co teraz, przecież to tak szpeci że tylko mnóstwem styropianu przykryć.

Gość • Czwartek [08.10.2020, 20:39:15] • [IP: 188.146.172.***]

elegacnki ratuszyk będzie nie ma co, w ogóle ta umieralnia popijaczy jaboli zza ratusza już przejdzie ostatecznie do historii niestety : ( tylko taki równomierny on jest, ciekawe gdzie będzie siedział burmistrz, a gdzie rada ;p

Gość • Czwartek [08.10.2020, 19:04:12] • [IP: 83.20.60.***]

Czy to znaczy, że ten budynek trzeba będzie dopiero wykupić żeby był magistrat??

Gość • Czwartek [08.10.2020, 12:09:32] • [IP: 83.19.189.**]

Czyli mamy rozumieć ze spółeczka będzie biura dla magistratu udostępniać za darmo??. Przypominam ze za poprzedniego Burmistrza magistrat miał się samo sfinalizować. TERAZ słyszymy ze trzeba coś sprzedać?. Ciekawe czy tez będzie wciśnięty obok żłobka?

Gość • Czwartek [08.10.2020, 11:19:03] • [IP: 5.173.138.**]

Prawdziwy przerost formy to widzimy na cmentarzach! Tam to dopiero megalomania i przepych! Nowy ratusz jest wciśnięty w środek lux apartamentów, więc nie będzie aż tak kłuł po oczach. Obecna siedziba to wstyd i żenada. Wszystkie sprawy załatwia się na holu. Zero prywatności, gdy opowiadasz urzędniczce o swoim problemie, a obok kłębią się czekający do kasy lub na swoją kolejkę. RODO zdechło.

Gość • Czwartek [08.10.2020, 09:46:37] • [IP: 94.254.228.***]

Przerost formy nad treścią. Ciekawe kto jest wlasciecielem tego budynku ??. Gmina czy spółka??... Cdn.

Gość • Czwartek [08.10.2020, 07:50:17] • [IP: 37.248.163.**]

A ja się cieszę, wreszcie nie będzie wstydu, OPS, biblioteka urząd wszystko w jednym miejscu i do tego jeszcze pięknie

Gość • Czwartek [08.10.2020, 07:13:43] • [IP: 195.205.242.***]

5, 5 tys zameldowanych a faktycznie mieszkajacych ok 5 i caly czas spada, wladze sie staraja zeby miejscowych dzikusow było jak najmniej a turystow jak najwiecej, dobra robota dorosz/bobek, wydawac na siebie to umiecie, na pewno gmina jest tak bogata ze spokojnie stac jak na taki przepych, a trawnikow na promenadzie nikt nie kosi bo po co, dla mieszkancow?..

oko • Czwartek [08.10.2020, 03:17:09] • [IP: 213.76.131.**]

Gmina Międzyzdroje 5500 tyś zameldowanych mieszkańców. Ten budynek jest większy niż biały Dom w USA. Czy ktoś upadł na głowę w tej wśi.

Gość • Środa [07.10.2020, 22:17:17] • [IP: 94.254.199.**]

Psy szczekają a karawana jedzie dalej. Dobra robota Panie Bobek

Gość • Środa [07.10.2020, 22:03:57] • [IP: 89.174.73.**]

Czy do wszystkich urzędników będzie dostęp dla ludzi na wózkach?

Kipek • Środa [07.10.2020, 19:55:42] • [IP: 37.248.176.***]

Jak radny może mieć biuro poselskie ?

Gość • Środa [07.10.2020, 17:40:50] • [IP: 31.0.0.***]

a prawda to ze radny z pis bedzie tam miał biuro poselskie?

Gość • Środa [07.10.2020, 17:35:16] • [IP: 31.0.37.***]

Budynki pewnie pójdą na sprzedaż trzeba przecież wykończyć ratusz. MTBS teraz jest sam więc siedzibę przeniesie itd...

Gość • Środa [07.10.2020, 17:29:07] • [IP: 83.23.226.**]

a w Dziwnowie tylko obiecanki przed wyborami co sie zrobi teraz cisza

Gość • Środa [07.10.2020, 14:42:01] • [IP: 89.174.73.**]

Uwazam, ze to zbedny wydatek. Urzednicy i tak maja w obecnym urzedzie za dobrze. Nie ma petentow, a jak juz sie wejdzie to trzeba poczekac, az dwie panisuie skoncza plotkowanie. Petent stoi w drzwiach i czeka. Dla ncih to zaden problem. na taka mala gmine ze duzo urzednikow.

Gość • Środa [07.10.2020, 13:47:20] • [IP: 83.168.84.**]

Ale od aportu płaci się podatek.

Gość • Środa [07.10.2020, 13:39:29] • [IP: 83.20.229.***]

hał hał już pieski szczekają!!

Gość • Środa [07.10.2020, 13:36:17] • [IP: 5.173.148.**]

Biura dla mtbs??... Ok spółka gminna tereny aportem dostaje buduje mieszkania sprzedaje i nie moze wygospodarować biura ??.

Radny nasze miasto nasz d • Środa [07.10.2020, 12:17:06] • [IP: 31.0.38.**]

Nie marudzić plebsiki bo nie macie w tym mieście nic do powiedzenia, jak nie zarabiasz min 10 tys na rękę miesięcznie to ciesz się że wogole możesz mieszkać w Międzyzdrojach, płacić podatki i pracować, miasto jest nasze - rady miasta

Oglądasz 1-25 z 32
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Gracja Kalibabka z Dziwnowa nie będzie Top Model. Odpadła z programu. Wśród uczestników 9. edycji programu Top Model nie ma już mieszkanki Dziwnowa. Gracja Kalibabka odpadła we środowym odcinku programu. Według jury to właśnie ona zaprezentowała się w trakcie sesji zdjęciowej najsłabiej. Córka sławnego Tulipana ma jednak dopiero 18 - lat i sam udział w programie był dla niej na pewno dużym sukcesem ■ Niż Gisela nawywijał. W powiecie kamieńskim strażacy interweniowali ponad 90 razy! To był trudny czas dla strażaków z całego powiatu. W środę, 14 października mieli oni ręce pełne roboty. Wszystkiemu winny był niż Gisela, któremu towarzyszył silny wiatr i ulewny deszcz. Od 14 do 15 października w związku z silnym wiatrem strażacy interweniowali ponad 90 razy! Wszystko wskazuje na to, że to absolutny rekord w liczbie interwencji w tak krótkim czasie ■ Przekazali dane osobowe wyborców bez podstawy prawnej? W maju pisaliśmy, że - w związku z wyborami prezydenckimi - gmina Golczewo udostępniła Poczcie Polskiej dane osobowe swoich mieszkańców. Teraz może mieć kłopoty - wynika z informacji Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska ■ Nadleśnictwo Międzyzdroje i Woliński Park Narodowy serdecznie zapraszają do udziału w leśnym konkursie plastycznym 2020. EKODRZEWO LUB EKOGRZYB Prace można składać do 30 października 2020 r. do godz. 13.00 w Dziale Edukacji WPN, ul. Niepodległości 3a, Międzyzdroje, pokój nr 19. Regulamin konkursu dostępny jest na stronach: www.miedzyzdroje.szczecin.lasy.gov.pl oraz wwww.wolinpn.pl ■ Rusza Międzyzdrojski Budżet Obywatelski na rok 2021 ■ Dnia 20.09.2020 w Międzyzdrojach zgubiono portfel z ukraińskimi dokumentami na nazwisko Fernezyi. Znalazce proszę o kontakt pod numerem telefonu 663354234 ■ Zakażenia wirusem SARS-CoV-2 stan na godz.10.00. Informujemy, że na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy kolejne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2:­­­­ pow. kołobrzeski – 1 osoba (1 mężczyzna w średnim wieku) pow. koszaliński + Koszalin- 4 osoby (1 młoda kobieta, 1 kobieta w średnim wieku, 1 mężczyzna w średnim wieku i 1 starszy mężczyzna ) m. Szczecin – 17 osób ( 2 dzieci, 1 młoda kobieta, 3 kobiety w średnim wieku,4 młodych mężczyzn, 6 mężczyzn w średnim wieku i 1 starszy mężczyzna) pow. wałecki – 1osoba (1 starszy mężczyzna) pow. stargardzki - 5 osób ( 1 dziecko, 2 kobiety w średnim wieku, 1 starsza kobieta i 1 starszy mężczyzna) pow. gryfiński - 1 osoba (1 starsza kobieta) pow. policki - 1 osoba ( 1 młoda kobieta) pow. goleniowski - 1 osoba ( 1 mężczyzna w średnim wieku ) W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem- stan na 19.09.20 r. : 1378 /30 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje Renata Opiela Kierownik Oddziału Epidemiologii Wojewódzka Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna ■ Nie żyje „Baca” Wojciech Hawryszuk. Tworzył festiwal FAMA. Dyrektor Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach w latach 2002 – 2003. Społecznik, publicysta, animator kultury. Zmarł nagle, w piątek 11 września. Miał 68 lat. ■ Fundacja Perspektywa zaprasza serdecznie na mały koncert oraz wspomnienie wizualne Meksykańskiego Weekendu ■ Prokuratura Regionalna w Szczecinie potwierdza, że do Sądu Okręgowego w Szczecinie skierowano akt oskarżenia wobec prezesa kamieńskiego PGK Adriana G. Wraz z nim aktem oskarżenia objęto 3 inne osoby. Zarzuty w sprawie dotyczą przyjmowania korzyści majątkowych, poświadczenia nieprawdy, wyrządzenia szkody majątkowej znacznych rozmiarów spółce PGK, wprowadzania w błąd PFRON ■ Na terenie całego kraju od 1 września do 30 listopada br. prowadzony będzie Powszechny Spis Rolny (PSR 2020). PSR jest badaniem statystycznym realizowanym (przez służby statystyki publicznej we współpracy z Gminami) raz na 10 lat obejmującym wszystkie gospodarstwa rolne. Obowiązek realizacji spisów nakłada na państwa członkowskie Unia Europejska. Krajową podstawą prawną realizacji spisu rolnego jest ustawa z dnia 31 lipca 2019 r. o powszechnym spisie rolnym w 2020 r. Spis jest obowiązkowy to znaczy, że wszyscy użytkownicy gospodarstw rolnych zobligowani są do udziału w tym badaniu. Rolnicy będą mogli udzielić informacji poprzez: • samospis internetowy przeprowadzony za pośrednictwem interaktywnej aplikacji, która będzie dostępna na stronie internetowej: spisrolny.gov.pl/, • odpowiedzi w wywiadzie telefonicznym przeprowadzanym przez rachmistrza telefonicznego, • odpowiedzi w wywiadzie bezpośrednim przeprowadzanym przez rachmistrza terenowego, który odwiedzi gospodarstwo rolne. Ze względu na zagrożenie epidemiczne, służby statystyki publicznej mają opracowane różne rozwiązania organizacyjne, które pozwolą na realizację PSR w zależności od panującej sytuacji w kraju ■ W dniu 4 września 2020 r. o godzinie 11:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Kamieniu Pomorskiego odbędzie się XIX sesja Rady Miejskiej w Kamieniu Pomorskim. Sesja będzie prowadzona z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość (zdalny tryb obradowania) Pliki do pobrania na stronie: www.kamienpomorski.pl/pl/news/xix-sesja-rady-miejskiej-w-kamieniu-pomorskim-0 ■ Meklemburgia-Pomorze Przednie otwiera granice dla jednodniowych turystów. Rząd niemieckiego Kraju Związkowego Meklemburgii-Pomorza Przedniego na dzisiejszym posiedzeniu zdecydował o zniesieniu rygorystycznych obostrzeń dla tzw. jednodniowych turystów. Swobodne poruszanie będzie możliwe od 3 lub 4 września br. Jako pierwszy apelował o to marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz ■ Minister Edukacji Narodowej zdecydował: rok szkolny rozpocznie się tradycyjnie 1 września, a dzieci pójdą do szkoły! 1 września szkoły otworzą swoje podwoje dla uczniów, a ci spotkają się ze sobą, poznają plan lekcji. W kolejnych dniach nauka także odbywać się będzie w szkołach-poinformowało MEN ■ Konkurs na teledysk „Nakręć się na RAP”. Zachodniopomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Szczecinie wspólnie z Polskim Towarzystwem Higienicznym Oddział w Szczecinie w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2020” ogłasza wojewódzki konkurs na teledysk z gatunku muzyki rap o tematyce profilaktyki zażywania nowych narkotyków pod hasłem „Nakręć się na RAP” ■