POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [25.08.2020, 22:28:43] • zachodniopomorskie

Zachodniopomorskie firmy z szansą na nowe kontakty handlowe

Najważniejsze międzynarodowe targi branżowe, najciekawsze konferencje oraz spotkania business to business (B2B) są teraz na wyciągnięcie ręki. Od 1 września br. zachodniopomorscy przedsiębiorcy mogą składać wnioski o wsparcie indywidualnych misji wyjazdowych i udziału w targach. Pomoc finansowa została uruchomiona w ramach projektu „Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki, Pomorze Zachodnie - ster na innowacje”, który ma ułatwić regionalnym firmom ekspansję na rynki zagraniczne.

Zwrot kosztów podróży, noclegu, zakupu biletów wstępu na wydarzenie czy doradztwo lub tłumaczenie spotkania B2B. Takie wydatki może pokryć wsparcie przyznawane w ramach projektu „Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki, Pomorze Zachodnie – ster na innowacje”. O środki mogą się ubiegać mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. Nabór wniosków rusza już 1 września, a za jego przeprowadzenie odpowiada Centrum Inicjatyw Gospodarczych Województwa Zachodniopomorskiego. Wysokość wsparcia wyniesie do 6 tys. zł.

Działanie realizowane jest w ramach projektu „Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki, Pomorze Zachodnie – Ster na innowacje” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 – 2020. Informacji w sprawach dotyczących naboru wniosków udzielają telefonicznie i za pomocą poczty elektronicznej pracownicy Centrum Inicjatyw Gospodarczych telefon: 91 4329682 i 91 4329671 w godzinach od 7:30 – 15:30 oraz pod adresem e-mail: eksport@wzp.pl . Szczegóły można znaleźć również na stronie www.cig.wzp.pl .

W ramach projektu będzie realizowanych łącznie 5 głównych zadań:

- Kompleksowa organizacja wyjazdowych misji gospodarczych,
- Organizacja indywidualnych misji wyjazdowych i udział w targach,
- Warsztaty szkoleniowe dla eksporterów z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw,
- Cykl seminariów branżowych dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w ramach regionalnych specjalizacji,
- Przyjazdowe misje gospodarcze.

Z uwagi na okres pandemii, działania Centrum Inicjatyw Gospodarczych związane z projektem przesunęły się w czasie, a propozycje z których będą mogli skorzystać przedsiębiorcy mogą ulec zmianie. Jeszcze w tym roku planowane jest rozpoczęcie warsztatów o tematyce obejmującej najnowsze modele sprzedaży, negocjacje biznesowe, przygotowanie prezentacji i wystąpień publicznych czy narzędzia coachingowe w zarządzaniu. Warsztaty będą odbywać się w Szczecinie, Goleniowie, Stargardzie, Koszalinie i Karlinie.

Realizacja wartego łącznie 1,4 mln zł projektu ”Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki, Pomorze Zachodnie - Ster na innowacje” potrwa dwa lata. Zadanie jest realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, Oś Priorytetowa I Gospodarka, Innowacje, Nowoczesne Technologie, Działanie 1.14 Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki w wymiarze krajowym i międzynarodowym.

Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Wolin: Zadymienie w kotłowni postawiło na nogi 5 zastępów straży pożarnej W domu jednorodzinnym w miejscowości Laska w gminie Wolin pojawił się dym. Duże ilości dymu wydobywały się z kotłowni. Na miejsce zadysponowano 5 zastępów straży pożarnej. - Do działań ruszyli strażacy z PSP Międzyzdroje 2 zastępy, OSP Wolin 2 zastępy oraz 1 zastęp z OSP Troszyn- poinformował nas rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kamieniu Pomorskim, Michał Wiaderski. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Wszystko wydarzyło się w niedzielę, 22 listopada około godziny 10:00. ■ 20 – 27 listopada 2020 - Europejski Tydzień Testowania ■ Dramat na drodze koło Miłachowa. W wypadku zginęła 18 - letnia dziewczyna! Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na drodze koło miejscowości Miłachowo w gminie Kamień Pomorski. Kierowca z niewyjaśnionych jak dotąd przyczyn uderzył w drzewo. Auto stanęło w płomieniach. Na miejscu zginęła pasażerka nissana, 18 - letnia dziewczyna, której zwęglone ciało znalazły służby. Poszkodowany został także kierujący pojazdem 20 - latek. - W ciężkim stanie został przewieziony do szpitala w Gryficach - informuje Katarzyna Jasion z KPP w Kamieniu Pomorskim. Z informacji przekazanych przez policję wynika także, że kierowca osobówki pochodził z powiatu kamieńskiego, a jego pasażerka była spoza naszego powiatu ■ 350 balotów siana spłonęło w Laskach W czwartkowy poranek strażaków z powiatu kamieńskiego postawiła na nogi informacja o palących się balotach siana w miejscowości Laska w gminie Wolin. Na miejsce natychmiast zadysponowano 5 zastępów straży pożarnej. Niestety, w momencie przybycia na miejsce pierwszych zastępów strażaków pożar był już rozwinięty. W sumie spłonęło 350 balotów siana. W akcji gaśniczej wzięły udział 2 zastępy straży pożarnej z PSP Międzyzdroj, i po jednym z OSP Rozwarowo, OSP Troszyn i OSP Wolin. Do pożaru doszło w czwartek, 12 listopada, po godzinie 9:00. ■ Infolinia dla Seniorów powyżej 70 lat: w ramach programu „Wspieraj Seniora” - 22 505 11 11 Jeśli jesteś Seniorem, który skończył 70 rok życia, nie masz rodziny, znajomych lub sąsiadów, którzy mogliby Ci pomóc w zakupach, zadzwoń na infolinię ■ Ponad 200 pracowników i 100 kooperantów stoczni na bruk? Przyszły nabywca terenów stoczniowych w Świnoujściu nie będzie mógł prowadzić na nich działalności stoczniowej. - Ta decyzja będzie miała istotny wpływ na stan zachodniopomorskiej gospodarki morskiej - alarmuje Zachodniopomorski Klaster Morski. I pisze list otwarty ■ Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Wolinie zatrudni osobę na stanowisku Terapeuta Zajęciowy do Środowiskowego Domu Samopomocy w Międzyzdrojach. Praca od grudnia. Tel. 695175579 ■