POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Sobota [19.09.2020, 14:04:43] • Gmina Kamień Pomorski

Czytelnik ostrzega przed nieuczciwym dostawcą drewna

Czytelnik ostrzega przed nieuczciwym dostawcą drewna

fot. Czytelnik

Zamówili 12m pociętej i porąbanej sosny. Dostawca przywiózł niby 9,5 metra A w rzeczywistości jest raptem 5m. Żona czytelnika zapłaciła za 9,5 metra 1050zł. Mężczyzna uważa, że padł ofiarą oszusta i, tą drogą pragnie ostrzec innych w zakupie drewna do kominka.

Do zdarzenia doszło w Kamieniu Pomorskim. Mieszkaniec podaje, że padł ofiarą pana z okolicy. To nieuczciwy dostawca!” - powiedział w rozmowie telefonicznej z dziennikarzem ikamien.pl Sytuacji pieprzyku dodaje zachowanie dostawcy w chwili gdy mieszkaniec próbował polubownie załatwić sprawę, słuchawce usłyszał „pożegnanie”, które nie nadaje się do cytowania.

Problemy z dostawą drewna na opał powtarzają się praktycznie co roku. Przed nadejściem chłodniejszych dni gdy wzrasta zapotrzebowanie na drewno opałowe i ludzie gromadzą już zapasy na jesień i zimę. wśród dostawców pojawiają się i tacy, którzy chcą skorzystać z koniunktury w nie do końca uczciwy sposób Ciekawe czy także inni nasi czytelnicy mają podobne problemy? Piszcie! kontakt@ikamien.pl

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 29, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 29

Gość • Wtorek [22.09.2020, 10:38:44] • [IP: 31.0.82.***]

Ja też zostałam tak oszukana chyba przez tego samego dostawcę z Wolina.Mial przywieść 3m a przywiózł może 1.50. Kasuje pieniążki z góry gdyż twierdzi że ludzie zamawiający są nieuczciwi i że po zwaleniu drzewa nie płacą tyle ile się należy. Później nieodbiera już telefonu albo jak odbierze to ściemnia że nie może przyjechać

Gość • Wtorek [22.09.2020, 09:24:01] • [IP: 95.160.157.***]

Czytelniku zgłoś na policję oszustwo i do urzędu skarbowego żeby sprawdzili czy ten dostawca drewna płaci podatki, czy miał akcyzję na drewno i czy ma zgłoszoną działalność gospodarczą. Warto żebyśmy wszyscy wiedzieli kto tak ludzi robi w balona.

Gość • Poniedziałek [21.09.2020, 08:27:11] • [IP: 37.47.145.***]

Widzę że niektórzy poprostu nie czytają ogłoszeń większość podaję cenę za metr ale przestrzenny a sześcienny a to robi różnicę no i u nas rodaków jest jedna zasada CCC CENA CZYNI CUDA 😂😂😂😂 więc żale do siebie bo taniej

Gość • Niedziela [20.09.2020, 23:18:03] • [IP: 2.247.242.**]

Tak tak ten z wartowa to dopiero kantuje trzymać się do jakiego z daleka

Piotr • Niedziela [20.09.2020, 13:34:11] • [IP: 5.173.192.***]

Właśnie gościu z Goleniowa i Nowogardu tak zrobił w konia A drewno odbierała żona przyjechali o zmroku przed 21szą tak chyba celowo żeby nie wiedzieć co przywieźli. A tak ogólnie to dziękuję za głupie komentarze ciekawe jakby ktoś zareagował na naszym miejscu. Pozdrawiam piano bijców i zbędnych komentatorów

Gość • Niedziela [20.09.2020, 13:03:03] • [IP: 46.231.56.*]

Życie, wieśniaki 🤣

Gość • Niedziela [20.09.2020, 09:58:22] • [IP: 31.1.6.***]

Prosty sposób należy zmierzyć : szerokość, długość i wysokość skrzyni - wszystkie wartości pomnożyć i wyjdzie masa drewna.

Gość • Niedziela [20.09.2020, 09:54:19] • [IP: 83.21.207.***]

83.20.221 =czytaj dokładni. Głąbie.

Gość • Niedziela [20.09.2020, 09:22:49] • [IP: 37.187.147.***]

Żeby poznać wielkość odnoszącą się do samego drewna, należy metr przestrzenny pomnożyć przez tzw. współczynnik redukcyjny którego wartość wynosi od 0.65 do 0.70 w zależności od gatunku drewna, z jakiego składa się mierzony stos. Dla przykładu 1mp sosny to 0.65 m3 samego drewna bez kory.

Gość • Niedziela [20.09.2020, 08:34:27] • [IP: 5.173.145.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [20.09.2020, 07:54:33] • [IP: 5.173.152.***]

W Wartowie też jest oszust co kiwa na drzewo trzymajcie się z daleka od niego nie polecam!!

Gość • Niedziela [20.09.2020, 01:08:48] • [IP: 194.49.107.**]

Drewno z LP kupuje się w m3 (metr sześcienny) od handlarzy w mp (metr przestrzenny). Bardzo często sugeruje się kupujacym, że to jest ta sama jednostka.

Gość • Sobota [19.09.2020, 23:20:56] • [IP: 5.60.134.***]

Mogę tym się zająć cwianiaczkien

Gość • Sobota [19.09.2020, 23:11:22] • [IP: 37.249.121.***]

Uważajcie na gościa z Goleniowa i Nowogardu to ten sam dostawca i tak właśnie postępuje.

Gość • Sobota [19.09.2020, 21:50:22] • [IP: 80.245.177.*]

Mnie także oszukał niejaki pan Krzysztof z Grębowa. Na prxzyczepe bylo nazucane drzewa. po ulozeniu okazało sie 3 metry mniej. Po telefonie obiecał dowieżć brakujące a poniej to nawet telefonu nie odbierał. Miało byc 12 i tyle zapłacone a tak naprawde było lekko ponad 8 m,

Gość • Sobota [19.09.2020, 19:10:05] • [IP: 83.12.44.***]

To dotyczy właściwie wszystkich dostawców. Chyba że jest drewno na palecie ułożone

Gość • Sobota [19.09.2020, 18:35:05] • [IP: 83.20.197.***]

SĄ TAKIE PRZYCZEPY ŻE WEJDZIE 12m3

Gość • Sobota [19.09.2020, 18:24:52] • [IP: 83.20.221.***]

Gość z 15-15-03 godziny widzę że ciebie też oszukują bo na przyczepę nie wejdzie 8M tylko max6 brawo głąbie

Gość • Sobota [19.09.2020, 16:57:30] • [IP: 37.248.167.**]

Byla psina

Gość • Sobota [19.09.2020, 16:57:17] • [IP: 94.254.233.***]

To od kogo można uczciwie kupić drzewo?

Gość • Sobota [19.09.2020, 16:54:02] • [IP: 5.174.112.***]

Gość z Nowogardu tak oszukuje.

Gość z Jarszewa • Sobota [19.09.2020, 16:39:53] • [IP: 45.84.1.**]

Kali?

Gość • Sobota [19.09.2020, 15:37:09] • [IP: 83.21.207.***]

I jeszcze jedno. Gdzie miał Pan oczy. Chyba, że drewno nie buło ułożone tylko wrzucone luzem na przyczepę. Jak można dać się oszukać. Przecież to na oko widać jak jest różnica z 12 m na 5 m. Trzeba było nie płacić i kazać ułożyć i zmierzyć. Ja nie mam problemu, kupuję od dostawcy drewno bardzo ściśle ułożone na przyczepie, 4 m, 6 m lub 8 m. Przyczepę można zmierzyć.

Gość • Sobota [19.09.2020, 15:15:03] • [IP: 83.21.207.***]

Z okolic Kołczewa? Jest taki jeden oszust. I język tez ma cięty.

Gość • Sobota [19.09.2020, 14:54:50] • [IP: 192.95.12.***]

Art. 286. Oszustwo § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. § 2. Tej samej karze podlega, kto żąda korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy. § 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Oglądasz 1-25 z 29
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Sektor stoczniowy cierpi na brak wykwalifikowanych kadr ■ Akcja „Bezdomni”- nie bądźmy obojętni na ich los. Jeżeli zauważymy osobę narażoną na wychłodzenie, podejdźmy i zapytajmy, czy potrzebuje ona pomocy, a następnie, jeżeli osoba wymaga pomocy, zadzwońmy na telefon alarmowy 112. Telefon odbierze operator Centrum Powiadamiania Ratunkowego, który po krótkim wywiadzie zadysponuje na miejsce odpowiednie służby. Czasami zaledwie jeden telefon może uratować ludzkie życie. Apelujemy do mieszkańców o pomoc, jeśli widzą Państwo osobę bezdomną lub śpiącą na dworze, a z różnych powodów nie chcą Państwo podejść i sprawdzić czy osoba ta potrzebuje pomocy należy jak najszybciej zawiadomić Policję. Każda taka informacja zostanie sprawdzona. Natychmiast na miejsce skierowany zostanie patrol i jeżeli będzie taka potrzeba funkcjonariusze odwiozą osobę do szpitala, ogrzewalni lub w miejsce dla niej bezpieczne ■ Szczepienia przeciw COVID-19 Od 15 stycznia br. ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19  dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia 2021 roku rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Na terenie Gminy Międzyzdroje funkcjonuje jeden punkt szczepień, który mieści się w przychodni PARTNERMED przy ul. Gryfa Pomorskiego 21-23 w Międzyzdrojach. Rejestracji można dokonywać telefonicznie od godz. 8:00 do 18:00 pod wskazanymi poniżej numerami telefonów: - telefony stacjonarne: 91 32 80 178 oraz 91 32 80 179, - telefon komórkowy: 609 479 898. ■