POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [07.08.2020, 15:33:01] • Międzyzdroje

Sezon letni 2020 w pełni

Sezon letni 2020 w pełni

fot. Andrzej Ryfczyński

Wszystko zaczęło funkcjonować jak w szwajcarskim zegarku. Zaczęto odrabiać straty z pierwszych miesięcy pandemii.

Linia brzegowa Bałtyku jest długa. Mamy ponad pół tysiąca kilometrów plaży. Jednak jak maniacy budujemy dużo betonowych hoteli i apartamentowców tuż obok siebie. Przyszły upały. Pogoda typowo plażowa.

Sezon letni 2020 w pełni

fot. Andrzej Ryfczyński

Woda ciepła ponad 21 stopni Celsjusza. Na ulicach i betonowych murach pusto. Wszyscy wylegli na plaże. Słoneczne kąpiele i pluskanie się w wodzie to podstawowe zajęcie plażowiczów. Kiedy jest dość słońca, bo w nadmiarze jest szkodliwe, to w ruch poszły parasole i wszelkie osłony.

Sezon letni 2020 w pełni

fot. Andrzej Ryfczyński

Wielu wypoczywających chroni się w upragnionym cieniu, ale wdycha morskie powietrze. Dawno takiej plaży nie widziałem. W dobie pandemii strefy zdają egzamin, ale na skutek wysokiej zabudowy tuż przy plaży w jednym miejscu, zaczyna brakować plaży, której jak wspomniałem mamy ponad pół tysiąca kilometrów.

Sezon letni 2020 w pełni

fot. Andrzej Ryfczyński

Robi się momentami ciasno i niebezpiecznie. Ludzie sobie jakoś radzą. Zajęte miejsca pilnują i często posiłki jedzą na plaży. Sezon 2020 się rozkręcił na dobre.

Sezon letni 2020 w pełni

fot. Andrzej Ryfczyński

Po plaży po południu i wieczorem są organizowane różne plenerowe imprezy kulturalne, a gastronomia po pierwszych chudych miesiąca nadrabia straty.

Sezon letni 2020 w pełni

fot. Andrzej Ryfczyński

Andrzej Ryfczyński

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 16, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-16 z 16

Gość • Poniedziałek [17.08.2020, 09:08:34] • [IP: 89.174.73.**]

Stać cię na psa to zapłać opiekunce na czas urlopu, a inaczej przestrzegaj przepisy. Ja z zasady nie wynajmuję gościom z pieskami mimo, że mam swojego.

Gość • Niedziela [09.08.2020, 09:34:00] • [IP: 192.95.12.***]

To nie popełniaj" błędów" i ubierz skafander jak na inteligentnego człowieka przystało. Jak normalny człowiek 19sta wiadomości i spać a jest 23 a ty piszesz komenty. Ucz się na własnych błędach i od jutra 20sta spać 😅😅😅😅

Gość • Sobota [08.08.2020, 22:52:38] • [IP: 89.174.73.**]

To błąd. Normalni ludzie wyciągają właściwe wnioski i uczą się na własnych błędach.

Gość • Sobota [08.08.2020, 19:29:44] • [IP: 167.114.102.***]

Nie mam fazy pod tytułem" co powiedzą o mnie inni" więc niech sobie piszą a normalni ludzie żyją jak czują. Pofazowanym internet mowi nie.

Gość • Sobota [08.08.2020, 18:01:13] • [IP: 89.174.73.**]

Regulamin, regulaminem, a prezencja prezencja jak Cie widzą tak o Tobie piszą. To nie poglądy to samo życie 167.114.102.. A może piszemy o dwóch różnych sprawch niekoniecznie o zamieszczonym zdjęciu?

Gość • Sobota [08.08.2020, 15:14:25] • [IP: 167.114.102.***]

07.08.2020, 20:21:35] • [IP: 89.174.73.**] Niema nic takiego w regulaminie więc komunistyczne poglądy zostaw dla siebie.

Gość • Sobota [08.08.2020, 11:54:30] • [IP: 37.47.136.***]

do [IP: 188.146.188.**] Popieram calkowicie Pana komentarz. Szkoda tylko, ze nic z tego nie bedzie. Jak mozna cos podobnego tolerowac, ale widocznie za lapowki dla odpowiednich osob wszystko jest mozliwe, bo inaczej nie wyobrazam sobie, aby miasto i SANEPID w Kamieniu Pomorskim tolerowaly obecna sytuacje. Nie wspomne o brudzie pozostawinym przez tzw." wczasowiczow". Na trasie od zejscia betonowego w Miedzywodziu do nastepnego zejscia na plaze w lesie smieci wszelkiego rodzaju. Poza tym powalony plot odgradzajacy wchodzenie na wydmy. Czy naprawde nikt tego syfu nie widzi? Czemu nie wezmie sie przykladu z plazy u sasiadow w Heringsdorfie? Ci Niemcy nie sa az tacy zli i mozna nauczyc sie od nich porzadku

Gość • Sobota [08.08.2020, 11:19:50] • [IP: 188.146.188.**]

Brak prawdziwych toalet na wydmach przy wejściu na plażę powinno skutkować zamknięcie plaży obligatoryjnie. Nie ma WC, nie ma czynnej plaży. Amen. I to wszędzie w całej Polsce. Apartamentowce dla bezdomnych, bo nikt nie będzie kupował takiego dziadowskiego mieszkania bez czynnej plaży. Koniec z cwaniactwem.

Gość • Sobota [08.08.2020, 10:22:02] • [IP: 37.47.136.***]

w Miedzywodziu buduje sie co rusz nowe hotele, domy wypoczynkowe. Woda z kranu kapie, przerwy w dostawie energii elektrycznej ale nie intwersuje to nikogo. Wydaje sie bezmyslnie zgody na budowe i nie mysli o infrastrukturze. Zaplecze sanitarne na calej dlugosci plazy, zadne. Przy plazy zadnych prysznicy a przy glownym zejsciu 2!! toalety typu TOI TOI. Baltyk jest zbiorowym WC, dla tej calej masy turystow. Czy SANEPID spi? Ludzi cala masa, mimo koronowirusa, ale plakac beda pozniej po powrocie z udanego wypoczynku. Ale widocznie w Polsce tak musi byc

Ramzes III • Sobota [08.08.2020, 05:57:17] • [IP: 83.20.227.***]

Nie, że zaczęto odrabiać straty, tylko już na przyszły sezon mają zarobione. Wiadomo hotelarze, restauratorzy zawsze będą mówić mało mało

Gość • Piątek [07.08.2020, 20:21:35] • [IP: 89.174.73.**]

Do 19.10 stanowisko zobowiązuje nawet w taaaakkką pogodę 🤔

Gość • Piątek [07.08.2020, 20:13:45] • [IP: 37.248.161.***]

Hahaha Koronawirus bez żadnego ale!!

Gość • Piątek [07.08.2020, 19:10:11] • [IP: 167.114.118.*]

A w jakich w taką pogodę? Oczekuję inteligentnej odpowiedzi.

Gość • Piątek [07.08.2020, 18:04:26] • [IP: 89.174.73.**]

Czy wypada tak w krótkich spodenkach" przed kamerą??

Gość • Piątek [07.08.2020, 16:12:00] • [IP: 83.20.211.**]

Jak oddadzą wszystkie apartamenty przy Gryfie, to na Rybackiej będzie kolejka przy wejściu na plażę. Ale były burmistrz się zmył. On tego oglądał nie będzie i nie będzie słuchał, co mówią i mieszkańcy i turyści.

Gość • Piątek [07.08.2020, 15:52:10] • [IP: 89.174.73.**]

I po co te ograniczania? Tylko wydane pieniądze?

Oglądasz 1-16 z 16
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Zakażenia wirusem SARS-CoV-2 stan na godz.10.00. Informujemy, że na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy kolejne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2:­­­­ pow. kołobrzeski – 1 osoba (1 mężczyzna w średnim wieku) pow. koszaliński + Koszalin- 4 osoby (1 młoda kobieta, 1 kobieta w średnim wieku, 1 mężczyzna w średnim wieku i 1 starszy mężczyzna ) m. Szczecin – 17 osób ( 2 dzieci, 1 młoda kobieta, 3 kobiety w średnim wieku,4 młodych mężczyzn, 6 mężczyzn w średnim wieku i 1 starszy mężczyzna) pow. wałecki – 1osoba (1 starszy mężczyzna) pow. stargardzki - 5 osób ( 1 dziecko, 2 kobiety w średnim wieku, 1 starsza kobieta i 1 starszy mężczyzna) pow. gryfiński - 1 osoba (1 starsza kobieta) pow. policki - 1 osoba ( 1 młoda kobieta) pow. goleniowski - 1 osoba ( 1 mężczyzna w średnim wieku ) W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem- stan na 19.09.20 r. : 1378 /30 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje Renata Opiela Kierownik Oddziału Epidemiologii Wojewódzka Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna ■ Nie żyje „Baca” Wojciech Hawryszuk. Tworzył festiwal FAMA. Dyrektor Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach w latach 2002 – 2003. Społecznik, publicysta, animator kultury. Zmarł nagle, w piątek 11 września. Miał 68 lat. ■ Fundacja Perspektywa zaprasza serdecznie na mały koncert oraz wspomnienie wizualne Meksykańskiego Weekendu ■ Prokuratura Regionalna w Szczecinie potwierdza, że do Sądu Okręgowego w Szczecinie skierowano akt oskarżenia wobec prezesa kamieńskiego PGK Adriana G. Wraz z nim aktem oskarżenia objęto 3 inne osoby. Zarzuty w sprawie dotyczą przyjmowania korzyści majątkowych, poświadczenia nieprawdy, wyrządzenia szkody majątkowej znacznych rozmiarów spółce PGK, wprowadzania w błąd PFRON ■ Na terenie całego kraju od 1 września do 30 listopada br. prowadzony będzie Powszechny Spis Rolny (PSR 2020). PSR jest badaniem statystycznym realizowanym (przez służby statystyki publicznej we współpracy z Gminami) raz na 10 lat obejmującym wszystkie gospodarstwa rolne. Obowiązek realizacji spisów nakłada na państwa członkowskie Unia Europejska. Krajową podstawą prawną realizacji spisu rolnego jest ustawa z dnia 31 lipca 2019 r. o powszechnym spisie rolnym w 2020 r. Spis jest obowiązkowy to znaczy, że wszyscy użytkownicy gospodarstw rolnych zobligowani są do udziału w tym badaniu. Rolnicy będą mogli udzielić informacji poprzez: • samospis internetowy przeprowadzony za pośrednictwem interaktywnej aplikacji, która będzie dostępna na stronie internetowej: spisrolny.gov.pl/, • odpowiedzi w wywiadzie telefonicznym przeprowadzanym przez rachmistrza telefonicznego, • odpowiedzi w wywiadzie bezpośrednim przeprowadzanym przez rachmistrza terenowego, który odwiedzi gospodarstwo rolne. Ze względu na zagrożenie epidemiczne, służby statystyki publicznej mają opracowane różne rozwiązania organizacyjne, które pozwolą na realizację PSR w zależności od panującej sytuacji w kraju ■ W dniu 4 września 2020 r. o godzinie 11:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Kamieniu Pomorskiego odbędzie się XIX sesja Rady Miejskiej w Kamieniu Pomorskim. Sesja będzie prowadzona z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość (zdalny tryb obradowania) Pliki do pobrania na stronie: www.kamienpomorski.pl/pl/news/xix-sesja-rady-miejskiej-w-kamieniu-pomorskim-0 ■ Meklemburgia-Pomorze Przednie otwiera granice dla jednodniowych turystów. Rząd niemieckiego Kraju Związkowego Meklemburgii-Pomorza Przedniego na dzisiejszym posiedzeniu zdecydował o zniesieniu rygorystycznych obostrzeń dla tzw. jednodniowych turystów. Swobodne poruszanie będzie możliwe od 3 lub 4 września br. Jako pierwszy apelował o to marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz ■ Minister Edukacji Narodowej zdecydował: rok szkolny rozpocznie się tradycyjnie 1 września, a dzieci pójdą do szkoły! 1 września szkoły otworzą swoje podwoje dla uczniów, a ci spotkają się ze sobą, poznają plan lekcji. W kolejnych dniach nauka także odbywać się będzie w szkołach-poinformowało MEN ■ Konkurs na teledysk „Nakręć się na RAP”. Zachodniopomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Szczecinie wspólnie z Polskim Towarzystwem Higienicznym Oddział w Szczecinie w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2020” ogłasza wojewódzki konkurs na teledysk z gatunku muzyki rap o tematyce profilaktyki zażywania nowych narkotyków pod hasłem „Nakręć się na RAP” ■