POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [05.08.2020, 13:40:24] • Golczewo

Symbole Golczewa w kulinarnych wypiekach

Symbole Golczewa w kulinarnych wypiekach

fot. Organizator

Stowarzyszenie Dla Gminy Golczewo przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Golczewie zorganizowało kulinarne warsztaty. Tematem przewodnim były wypieki m. in. symboli Golczewa w postaci żab, zamku. W ten sposób nawiązywaliśmy do historii i legend naszego terenu. Żaba to symbol Golczewa, a jej rzeźby możemy podziwiać w mieście. Wieża zamkowa to pozostałość golczewskiego zamku. Najmłodsze pokolenie naszych mieszkańców poprzez kulinarną zabawę poznawało golczewskie symbole i ich historię.

Nie zabrakło także patriotycznych symboli w postaci flag. Oczywiście najlepszym momentem było strojenie wypieków i ich degustacja.

Wydarzenie zorganizowano dzięki wsparciu finansowym z dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego - Społecznik na lata 2019-2021 – Program Marszałkowski.

Dziękujemy Wszystkim za współpracę i pomoc w organizacji wydarzenia.

źródło: www.golczewo.pl


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Na północy, północnym-wschodzie oraz częściowo w centrum kraju prognozowany jest silny mróz - temeratura maksymalna w ciągu dnia miejscami nie przekroczy -15°C. Wieczorem na zachodzie kraju prognozowane są opady mieszane oraz opady marznące powodujące gołoledź. ■ Szczepienia przeciw COVID-19 Od 15 stycznia br. ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19  dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia 2021 roku rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Na terenie Gminy Międzyzdroje funkcjonuje jeden punkt szczepień, który mieści się w przychodni PARTNERMED przy ul. Gryfa Pomorskiego 21-23 w Międzyzdrojach. Rejestracji można dokonywać telefonicznie od godz. 8:00 do 18:00 pod wskazanymi poniżej numerami telefonów: - telefony stacjonarne: 91 32 80 178 oraz 91 32 80 179, - telefon komórkowy: 609 479 898. ■ Na przeważającym obszarze kraju prognozowana jest śliskość nawierzchni dróg spowodowana marznącą wilgocią oraz szronem - szczególnie nad ranem ■ Nie żyje 25 - letnia kobieta ranna w wypadku koło Dargobądza. Jej stan od początku określano jako bardzo ciężki ■