POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [03.08.2020, 17:40:01] • Międzyzdroje

Statek wycieczkowy utknął na mieliźnie. Zobacz film!

Statek wycieczkowy utknął na mieliźnie. Zobacz film!

W okienku foto mieszkanki Międzyzdrojów( fot. Andrzej Ryfczyński )

Statek wycieczkowy Viking III osiadł na mieliźnie. Konieczna była ewakuacja pasażerów.



W poniedziałek ok. godziny 16.30 statek Viking III osiadł na mieliźnie w Międzyzdrojach. Podjęto decyzję o ewakuacji pasażerów statku - zostali przetransportowani na brzeg pontonami.

Statek wycieczkowy utknął na mieliźnie. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Akcja ewakuacji wzbudziła wielkie zainteresowanie świadków, którzy być może po raz pierwszy w życiu widzieli statek na mieliźnie.

Statek wycieczkowy utknął na mieliźnie. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 20, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-20 z 20

Gość • Piątek [07.08.2020, 21:16:54] • [IP: 188.146.129.**]

Płynęliśmy z rodziną tym statkiem. Świetna zabawa i miła obsługa. Przykro się czyta niektóre komentarze.

Gość • Środa [05.08.2020, 12:26:41] • [IP: 83.20.108.*]

Na zdjęciu to osiadł na samym brzegu. Chyba nie jest potrzebna ewakuacja. Można śmiało wyjść na brzeg. No chyba, że były tam male dzieci.

Gość • Środa [05.08.2020, 10:40:57] • [IP: 83.20.106.**]

Ewakuacja pasażerów około 64 osób x 50 kg średnia waga pasażera to 3200kg czyli 3 tony z hakiem nie uniosła statku nad mieliznę. Fala przybojowa pchała go w stronę lądu.Kotwica? Tu muszą się wypowiedzieć się biegli czy na świeżo naniesionym piasku jest skuteczna w 100%. Czyżby awaria silnika?Wiking nigdy tak blisko nie podpływałał w stronę plaży. Poczekajmy na wynik śledztwa Izby Morskiej.

Mieszkaniec gminy Wolin • Środa [05.08.2020, 00:40:16] • [IP: 83.21.116.***]

Co ty pierdzielisz doIP;5.174.176***, 21;20;47, rybacy na takich kutrach plywali po Baltyku w latach 60-tych i wszystko bylo dobrze, prawie byly przypadki zatoniec kotrow ale, 90procent byla to wina szyprow, takrze wplyniecie na, mielizne to, blad w sztuce. Dobrze, ze nic nikomu sie nie stalo.Zdrowia zycze.

Mieszkaniec gminy Wolin • Środa [05.08.2020, 00:27:15] • [IP: 83.21.116.***]

Bardzo dobra postawa ratownikow WOPR-u, brawo. Na innych zdjeciach widziale m jak przyplynal, SAR, PONTON ZAPELNIONY RATOWNIKAMI 5-CIU. WOPROWCY DWOCH I ZABIERALI PO SZESC OSOB. TO JEST POSWIECENIE DLA RATOWANIA POSZKODOWANYCH. SAR PRZYPLYNAL MYSLAC ZE TO TERRORYSCI NAPADLI NA STATEK, WYCIECZKOWY NIE MIELI MIEJSCA NA ZABRANIE, WYCIECZKOWICZOW TAK ICH BYLO DUZO NA PONTONIE.MASAKRA I PARODIA ZARAZEM

Gość • Wtorek [04.08.2020, 23:13:55] • [IP: 188.146.181.**]

Zapomnieli jak wrzucić kotwicę, która by zatrzymała statek przed dryfowaniem w stronę lądu. Albo była takla załogo co o tym nie wiedziała. Świetna reklama na całą Polskę. Może to być też ustawka.

Gość xxx • Wtorek [04.08.2020, 21:20:47] • [IP: 5.174.176.***]

Na tej balii to trzeba mieć odwagę aby wyruszyć w morze, wszyscy pasażerowie powinni żądać odszkodowania od tego szypra żeglugi poprzecznej i bagiennej...📣📣📣📣

Gość • Wtorek [04.08.2020, 18:42:06] • [IP: 83.20.108.*]

Przedszkole nowe wybudować a nie gmach dla urzędasów. W Międzyzdrojach nawet nie na porządnej przychodni zdrowia.

Gość • Wtorek [04.08.2020, 18:22:00] • [IP: 37.47.185.***]

Sensacja dziennikarska... i szczucie... Kapitan będzie mieć izbę morską. To nie jest zabawne... Tam jest trudne podejście do mola, a zwłaszcza przy fali i wietrze z północy, bo pcha na płytką wodę. Cumowanie przy sile wiatru 5stopni w skali beauforta i półtora metrowej fali z NE. odpycha od mola i rzuca statkiem. Z NW wiatr pcha na molo i można rozbić statek... a takie pokrzykiwanie, to świadczy o kulturze...wypadki wszędzie się zdarzają... Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Gość • Wtorek [04.08.2020, 16:01:23] • [IP: 188.146.183.***]

Na kwarantanne pójdą?

Naiwniak • Wtorek [04.08.2020, 12:06:56] • [IP: 188.146.172.**]

Nie dam się nabrać. To mi wygląda na nagranie z poprzednich lat. Teraz wszyscy na takim statku mieliby maski, a i ratownicy świecąc dobrym przykładem raczej też.

Gość • Wtorek [04.08.2020, 10:41:45] • [IP: 77.1.139.***]

A kto w takiego rupcia wsiada, kto dał pozwolenie wypływać na wodę.

Gość • Wtorek [04.08.2020, 10:35:10] • [IP: 88.156.143.***]

Jaka płaca, taka załoga.

Gość • Wtorek [04.08.2020, 08:13:56] • [IP: 80.245.177.***]

Jak dla mnie podpłynęli zdecydowanie za blisko brzegu

Gość • Poniedziałek [03.08.2020, 23:31:06] • [IP: 31.17.253.***]

Mielizna czy poprostu silnik padł?

Gość • Poniedziałek [03.08.2020, 22:53:48] • [IP: 83.23.225.***]

Dobrze że o maseczkach nie zapomnieli

Gość • Poniedziałek [03.08.2020, 22:51:59] • [IP: 83.23.225.***]

Pierwsza tego typu atrakcją turystyczna

Gość • Poniedziałek [03.08.2020, 18:47:49] • [IP: 37.47.176.***]

A co to za statek - szrot, wstyd nazywać to statkiem po prostu łódka, większy sztorm i po" statku".

Gość • Poniedziałek [03.08.2020, 18:14:18] • [IP: 37.47.136.***]

kto steruje tymi stateczkami? Uczniowie szkoly podstawowej?

Gość • Poniedziałek [03.08.2020, 17:49:05] • [IP: 37.47.146.***]

Nietypowa atrakcja nadmorska.

Oglądasz 1-20 z 20
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Gracja Kalibabka z Dziwnowa nie będzie Top Model. Odpadła z programu. Wśród uczestników 9. edycji programu Top Model nie ma już mieszkanki Dziwnowa. Gracja Kalibabka odpadła we środowym odcinku programu. Według jury to właśnie ona zaprezentowała się w trakcie sesji zdjęciowej najsłabiej. Córka sławnego Tulipana ma jednak dopiero 18 - lat i sam udział w programie był dla niej na pewno dużym sukcesem ■ Niż Gisela nawywijał. W powiecie kamieńskim strażacy interweniowali ponad 90 razy! To był trudny czas dla strażaków z całego powiatu. W środę, 14 października mieli oni ręce pełne roboty. Wszystkiemu winny był niż Gisela, któremu towarzyszył silny wiatr i ulewny deszcz. Od 14 do 15 października w związku z silnym wiatrem strażacy interweniowali ponad 90 razy! Wszystko wskazuje na to, że to absolutny rekord w liczbie interwencji w tak krótkim czasie ■ Przekazali dane osobowe wyborców bez podstawy prawnej? W maju pisaliśmy, że - w związku z wyborami prezydenckimi - gmina Golczewo udostępniła Poczcie Polskiej dane osobowe swoich mieszkańców. Teraz może mieć kłopoty - wynika z informacji Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska ■ Nadleśnictwo Międzyzdroje i Woliński Park Narodowy serdecznie zapraszają do udziału w leśnym konkursie plastycznym 2020. EKODRZEWO LUB EKOGRZYB Prace można składać do 30 października 2020 r. do godz. 13.00 w Dziale Edukacji WPN, ul. Niepodległości 3a, Międzyzdroje, pokój nr 19. Regulamin konkursu dostępny jest na stronach: www.miedzyzdroje.szczecin.lasy.gov.pl oraz wwww.wolinpn.pl ■ Rusza Międzyzdrojski Budżet Obywatelski na rok 2021 ■ Dnia 20.09.2020 w Międzyzdrojach zgubiono portfel z ukraińskimi dokumentami na nazwisko Fernezyi. Znalazce proszę o kontakt pod numerem telefonu 663354234 ■ Zakażenia wirusem SARS-CoV-2 stan na godz.10.00. Informujemy, że na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy kolejne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2:­­­­ pow. kołobrzeski – 1 osoba (1 mężczyzna w średnim wieku) pow. koszaliński + Koszalin- 4 osoby (1 młoda kobieta, 1 kobieta w średnim wieku, 1 mężczyzna w średnim wieku i 1 starszy mężczyzna ) m. Szczecin – 17 osób ( 2 dzieci, 1 młoda kobieta, 3 kobiety w średnim wieku,4 młodych mężczyzn, 6 mężczyzn w średnim wieku i 1 starszy mężczyzna) pow. wałecki – 1osoba (1 starszy mężczyzna) pow. stargardzki - 5 osób ( 1 dziecko, 2 kobiety w średnim wieku, 1 starsza kobieta i 1 starszy mężczyzna) pow. gryfiński - 1 osoba (1 starsza kobieta) pow. policki - 1 osoba ( 1 młoda kobieta) pow. goleniowski - 1 osoba ( 1 mężczyzna w średnim wieku ) W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem- stan na 19.09.20 r. : 1378 /30 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje Renata Opiela Kierownik Oddziału Epidemiologii Wojewódzka Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna ■ Nie żyje „Baca” Wojciech Hawryszuk. Tworzył festiwal FAMA. Dyrektor Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach w latach 2002 – 2003. Społecznik, publicysta, animator kultury. Zmarł nagle, w piątek 11 września. Miał 68 lat. ■ Fundacja Perspektywa zaprasza serdecznie na mały koncert oraz wspomnienie wizualne Meksykańskiego Weekendu ■ Prokuratura Regionalna w Szczecinie potwierdza, że do Sądu Okręgowego w Szczecinie skierowano akt oskarżenia wobec prezesa kamieńskiego PGK Adriana G. Wraz z nim aktem oskarżenia objęto 3 inne osoby. Zarzuty w sprawie dotyczą przyjmowania korzyści majątkowych, poświadczenia nieprawdy, wyrządzenia szkody majątkowej znacznych rozmiarów spółce PGK, wprowadzania w błąd PFRON ■ Na terenie całego kraju od 1 września do 30 listopada br. prowadzony będzie Powszechny Spis Rolny (PSR 2020). PSR jest badaniem statystycznym realizowanym (przez służby statystyki publicznej we współpracy z Gminami) raz na 10 lat obejmującym wszystkie gospodarstwa rolne. Obowiązek realizacji spisów nakłada na państwa członkowskie Unia Europejska. Krajową podstawą prawną realizacji spisu rolnego jest ustawa z dnia 31 lipca 2019 r. o powszechnym spisie rolnym w 2020 r. Spis jest obowiązkowy to znaczy, że wszyscy użytkownicy gospodarstw rolnych zobligowani są do udziału w tym badaniu. Rolnicy będą mogli udzielić informacji poprzez: • samospis internetowy przeprowadzony za pośrednictwem interaktywnej aplikacji, która będzie dostępna na stronie internetowej: spisrolny.gov.pl/, • odpowiedzi w wywiadzie telefonicznym przeprowadzanym przez rachmistrza telefonicznego, • odpowiedzi w wywiadzie bezpośrednim przeprowadzanym przez rachmistrza terenowego, który odwiedzi gospodarstwo rolne. Ze względu na zagrożenie epidemiczne, służby statystyki publicznej mają opracowane różne rozwiązania organizacyjne, które pozwolą na realizację PSR w zależności od panującej sytuacji w kraju ■ W dniu 4 września 2020 r. o godzinie 11:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Kamieniu Pomorskiego odbędzie się XIX sesja Rady Miejskiej w Kamieniu Pomorskim. Sesja będzie prowadzona z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość (zdalny tryb obradowania) Pliki do pobrania na stronie: www.kamienpomorski.pl/pl/news/xix-sesja-rady-miejskiej-w-kamieniu-pomorskim-0 ■ Meklemburgia-Pomorze Przednie otwiera granice dla jednodniowych turystów. Rząd niemieckiego Kraju Związkowego Meklemburgii-Pomorza Przedniego na dzisiejszym posiedzeniu zdecydował o zniesieniu rygorystycznych obostrzeń dla tzw. jednodniowych turystów. Swobodne poruszanie będzie możliwe od 3 lub 4 września br. Jako pierwszy apelował o to marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz ■ Minister Edukacji Narodowej zdecydował: rok szkolny rozpocznie się tradycyjnie 1 września, a dzieci pójdą do szkoły! 1 września szkoły otworzą swoje podwoje dla uczniów, a ci spotkają się ze sobą, poznają plan lekcji. W kolejnych dniach nauka także odbywać się będzie w szkołach-poinformowało MEN ■ Konkurs na teledysk „Nakręć się na RAP”. Zachodniopomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Szczecinie wspólnie z Polskim Towarzystwem Higienicznym Oddział w Szczecinie w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2020” ogłasza wojewódzki konkurs na teledysk z gatunku muzyki rap o tematyce profilaktyki zażywania nowych narkotyków pod hasłem „Nakręć się na RAP” ■