POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [28.07.2020, 17:54:45] • Wapnica

Spokojna, cicha plaża w Wapnicy czeka nie tylko na turystów

Spokojna, cicha plaża w Wapnicy czeka nie tylko na turystów

fot. Andrzej Ryfczyński

Od 60 lat jest piękna naturalna plaża w Wapnicy nad Jeziorem Wicko ze słonawą wodą Zalewu Szczecińskiego.

W ostatnich latach była mocno zaniedbana. Jednak przez taką sytuację stała się naturalną plażą. Jest tutaj cicho i spokojnie. Sołtys z sąsiedniego Lubina Daniel Strużyna przywiózł 4 solidne ławki, koparką wyrównał plażę i usunął różne niepotrzebne przedmioty, które naniosły wiatry i woda. ZOŚ postawił dwa śmietniki i jest super. Jest taka cisza, że słychać bicie własnego serca. Przestrzeń i trzciny wygłuszają wszystkie dalekie hałasy.

Spokojna, cicha plaża w Wapnicy czeka nie tylko na turystów

fot. Andrzej Ryfczyński

Spotkałem tutaj na tej plaży młodego mężczyznę z Tarnowskich Gór, który widział zdjęcia lotnicze tego terenu i postanowił przyjechać. Mieszka na kempingu w Międzyzdrojach i zwiedza okolicę na rowerze. Dużo się wypytywał i nawet znał nazwisko burmistrza Mateusza Bobka, o którego się zapytał. Powiedziałem, że tereny są zdewastowane od wielu lat i nie wiem czy sobie z tym wszystkim poradzi. Jest młody, bardzo młody, ale uparty i nie dokończyłem rozmowy, ponieważ przybiegł do mnie piesek, a na rowerze dojechał znany mieszkaniec Wapnicy. Piesek domagał się kąpieli i zabawy.

Spokojna, cicha plaża w Wapnicy czeka nie tylko na turystów

fot. Andrzej Ryfczyński

Wczasowicz widząc pieska w wodzie powiedział, że tutaj się kąpał i szedł bardzo daleko w wodzie aż do tej zielonej boi. Ja dodałem, że tam dalej jest tor żeglowny i jest dość głęboko. Po kliku zdaniach każdy poszedł w swoją stronę.

Spokojna, cicha plaża w Wapnicy czeka nie tylko na turystów

fot. Andrzej Ryfczyński

Dzień był pochmurny i tym razem plaża nie była zapełniona turystami, jak pamiętam pół wieku temu. Wtedy były setki, a może tysiące ludzi.

Andrzej Ryfczyński

Spokojna, cicha plaża w Wapnicy czeka nie tylko na turystów

Plaża 1969 rok( fot. Andrzej Ryfczyński )

źródło: www.ikamien.pl


Zaktualizowano: Wtorek [28.07.2020, 21:02:55]

komentarzy: 28, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 28

Gość • Niedziela [02.08.2020, 18:39:55] • [IP: 95.40.175.**]

Szacun dla Pana Tyberiusza

Gość • Sobota [01.08.2020, 09:19:37] • [IP: 87.205.68.***]

Tą plaże do stanu po latach doprowadził Tyberiusz zrobił palenisko pod ognisko i ławki, wyrównał i poszerzył plażę, oczyścił z zarośli a później się tym chwaliła obecna Sołtys Wapnicy, Burmistrz że to my teraz ten Strużyna w Sołectwach karierę zaczyna prawdziwy społecznik dawno takich nie było a ludzie wiedzą i widzą jaka jest prawda.

Gość • Sobota [01.08.2020, 08:36:30] • [IP: 37.248.119.***]

Jezioro Wicko? Przecież jeżeli to Zatoka Zalewu szczecińskiego, Wapnica leży nad Zalewem Szczecińskim !! Jak wygląda akwen zwany jeziorem proszę doczytać sobie, Po co to mieszanina, czy za tym poszły pieniądze? O co chodzi?

Gość • Piątek [31.07.2020, 20:50:31] • [IP: 37.248.119.***]

Tylko zaorali i brudny piach z trzciną, która kłuje w stopy, w wodzie: kto wie czy wyczyścili szkła, puszki? Od urodzenia jestem z Wapnicy, to rozpacz, a można zrobić to schludniej, ławki postawione nie załatwią piękności tej tzw. plaży. Zdjęcie jest podrasowane, rzeczywistośc jest inna

Gość • Czwartek [30.07.2020, 15:37:38] • [IP: 87.205.68.***]

A decyzja podjęta przez członków zarządu wspólnoty o wycięciu likwidacji drabin Ppoż to mądra decyzja?. Postawienie garażu przez członka zarządu wspólnoty na mediach: woda, kanaliza, burzówka, gaz zabetonowanie studzienki i rury odprowadzający wody deszczowe płynące z Lubina do kanału Mariny przez co była ciągłe zalania Turkusowej 1 i pomieszczeń gospodarczych mieszkańców ZARZĄD GENIUSZY WSPÓLNOTY. A plaża super gorzej z bagnem i szkłami na dnie.

Gość • Czwartek [30.07.2020, 12:00:06] • [IP: 188.146.188.**]

Garb był zrobiony bezprawnie przez decyzje niekompetentnych mieszkańców. To kompletna prymitywna decyzja obłędnego człowieka. Z boku jest na kilkadziesiąt metrów zarośnięta konstrukcja dużej rynny deszczowej, która łapała kiedyś wodę spływającą z góry. Początek tej instalacji jest koło betonowego witacza. Ktoś kiedyś wybudował chodnik i zablokował spływ wody do tego łapacza. Teraz trzeba wyczyścić tą zarośniętą dawną instalację i tam skierować wody deszczowe przy obfitych deszczach. Wielu o tym wie, ale tego nie rozumie, po mimo POSIADAJĄCYCH PONOĆ PAPIERÓW, STUDIÓW. Wyślijcie tam naszego budowlańca Pana Koralewskiego, to w dwa dni doprowadzi to do normy na podstawie zgłoszenia wyczyszczenia pobocza i rowu. I tyle w tym temacie. A ludzi bez pojęcia w tym temacie pozbyć się jak najszybciej.

Gość • Czwartek [30.07.2020, 00:25:25] • [IP: 77.88.191.***]

Czy wizytówką lub Pracom Dyplomową Pana Sołtysa Lubina jest wykonany remont nawierzchni drogi przy przewróconym wieżowcu?. To prawdziwy Majstersztyk, Arcydzieło zwłaszcza garb na drodze przy ZSMP do Lubina który ma hamować wody deszczowe płynące z Lubina i chronić przed zalaniem Turkusowej 1 i ta dziura wyremontowana zasypana gruzem w której zbiera się woda przed wejściem do Sołtysa Wapnicy utrudniając dojście, jakiś cud samoczynnie się odnowiła po tygodniu i dalej jest bardzo duża kałuża a kasa wzięta a gwarancji brak.

Gość • Środa [29.07.2020, 22:49:55] • [IP: 89.174.73.**]

Stworzyć parking przy Marinie.

Gość • Środa [29.07.2020, 19:40:57] • [IP: 192.95.4.***]

Wolny kraj. Z takimi tekstami do sprzątania się nadajesz. Polecam maszynę automatyczna bo po takim tekście jakbym usłyszał miałbyś roboty na tydzień.

Janusz wczasów • Środa [29.07.2020, 13:14:14] • [IP: 37.248.214.**]

Turystom brudasa won od tego miejsca bo zaraz nagnoja promenadka biedronka klapki kuboty to wasze miejsce i atrybuty

Gość • Środa [29.07.2020, 12:27:46] • [IP: 83.20.108.*]

Plaża znajduje się w żopie za lewym bakom gdzie nie dostaniesz jazykom. Panił

Gość • Środa [29.07.2020, 12:01:35] • [IP: 188.146.188.**]

Na tym starym zdjęciu widać chłopaków w badejkach, takich dawnych kąpielówkach.

Gość • Środa [29.07.2020, 10:28:02] • [IP: 149.202.98.***]

100 paypalem i dam adres. Mogą być dolary.

Gość • Środa [29.07.2020, 09:39:47] • [IP: 188.146.188.**]

Plaża jest za mariną, a wejście jest obok leżącego wieżowca przy Turkusowej 1. Jest to około 150 metrów z drogi prowadzącej do Lubina. Warto wybrać się na spacer.

Gość • Środa [29.07.2020, 09:07:47] • [IP: 195.116.253.***]

Piękne krajobrazowo i spokojne miejsce, jednak brak dojazdu i parkingu. Plaza brudna z odchodami po psach i komarowo. W wodzie butelki i puszki po piwie. Trochę zainteresowania władz, a będzie to miejsce przyjazne dla ludzi.

Gość • Środa [29.07.2020, 09:04:50] • [IP: 83.20.108.*]

Pieszo lub rowerami można się przespacerować. Nie musisz pod samą plażę wjeżdżać samochodem.

Gość • Środa [29.07.2020, 07:08:16] • [IP: 5.172.234.*]

Najlepiej na plażę samochodem wjechać, bo wytyczona gruntowa droga jest i nie ma problemu dojścia na plażę, czy dojechać rowerem co widać na załączonym zdjęciu.

Gość • Środa [29.07.2020, 06:00:36] • [IP: 77.115.172.**]

Jestem mieszkanką Wapnicy, to fakt plaża jest cudowna dla matek z małymi dziećmi, choć co prawda trzeba uważać bo łatwo się załączyć. Co z tego że są śmietniku jak wielu nie potrafi z nich korzystać. W mocy pałą ognisko A butelki po alkoholu latają po plaży dodatek często są roztłuczone. Moje dzieci uwielbiają to miejsce

Gość • Środa [29.07.2020, 00:42:31] • [IP: 94.254.227.**]

Gdzie to dokładnie jest?

Gość • Środa [29.07.2020, 00:04:27] • [IP: 188.146.188.**]

Na razie brak już dawno wytyczonej drogi. Nie jest przejezdna. Zrobimy sami, bo doprosić się nie da.

Gość • Wtorek [28.07.2020, 23:55:50] • [IP: 217.96.3.***]

No ale w którym to jest miejscu

Gość • Wtorek [28.07.2020, 22:13:51] • [IP: 62.69.251.***]

Cicha, spokojna i z kundlami

Gość • Wtorek [28.07.2020, 21:53:25] • [IP: 83.20.69.***]

Wszystko pięknie i ładnie, ale wchodząc do wody można sobie nogi pociąć o szkła po butelkach. Tam potrzebne jest sprzątanie dna. Wiem co mówię, bo rozciąłem sobie stopę wchodząc do wody. Pozdrawiam

Gość • Wtorek [28.07.2020, 21:03:38] • [IP: 217.226.215.***]

Prosze tego miejsca nie reklamować;) ostoja spokoju, a zaraz turyści się zlecą ;)

Gość • Wtorek [28.07.2020, 19:47:06] • [IP: 94.254.224.**]

W którym miejscu w Wapnicy jest ta plaża ?

Oglądasz 1-25 z 28
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Wolin: Zadymienie w kotłowni postawiło na nogi 5 zastępów straży pożarnej W domu jednorodzinnym w miejscowości Laska w gminie Wolin pojawił się dym. Duże ilości dymu wydobywały się z kotłowni. Na miejsce zadysponowano 5 zastępów straży pożarnej. - Do działań ruszyli strażacy z PSP Międzyzdroje 2 zastępy, OSP Wolin 2 zastępy oraz 1 zastęp z OSP Troszyn- poinformował nas rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kamieniu Pomorskim, Michał Wiaderski. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Wszystko wydarzyło się w niedzielę, 22 listopada około godziny 10:00. ■ 20 – 27 listopada 2020 - Europejski Tydzień Testowania ■ Dramat na drodze koło Miłachowa. W wypadku zginęła 18 - letnia dziewczyna! Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na drodze koło miejscowości Miłachowo w gminie Kamień Pomorski. Kierowca z niewyjaśnionych jak dotąd przyczyn uderzył w drzewo. Auto stanęło w płomieniach. Na miejscu zginęła pasażerka nissana, 18 - letnia dziewczyna, której zwęglone ciało znalazły służby. Poszkodowany został także kierujący pojazdem 20 - latek. - W ciężkim stanie został przewieziony do szpitala w Gryficach - informuje Katarzyna Jasion z KPP w Kamieniu Pomorskim. Z informacji przekazanych przez policję wynika także, że kierowca osobówki pochodził z powiatu kamieńskiego, a jego pasażerka była spoza naszego powiatu ■ 350 balotów siana spłonęło w Laskach W czwartkowy poranek strażaków z powiatu kamieńskiego postawiła na nogi informacja o palących się balotach siana w miejscowości Laska w gminie Wolin. Na miejsce natychmiast zadysponowano 5 zastępów straży pożarnej. Niestety, w momencie przybycia na miejsce pierwszych zastępów strażaków pożar był już rozwinięty. W sumie spłonęło 350 balotów siana. W akcji gaśniczej wzięły udział 2 zastępy straży pożarnej z PSP Międzyzdroj, i po jednym z OSP Rozwarowo, OSP Troszyn i OSP Wolin. Do pożaru doszło w czwartek, 12 listopada, po godzinie 9:00. ■ Infolinia dla Seniorów powyżej 70 lat: w ramach programu „Wspieraj Seniora” - 22 505 11 11 Jeśli jesteś Seniorem, który skończył 70 rok życia, nie masz rodziny, znajomych lub sąsiadów, którzy mogliby Ci pomóc w zakupach, zadzwoń na infolinię ■ Ponad 200 pracowników i 100 kooperantów stoczni na bruk? Przyszły nabywca terenów stoczniowych w Świnoujściu nie będzie mógł prowadzić na nich działalności stoczniowej. - Ta decyzja będzie miała istotny wpływ na stan zachodniopomorskiej gospodarki morskiej - alarmuje Zachodniopomorski Klaster Morski. I pisze list otwarty ■ Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Wolinie zatrudni osobę na stanowisku Terapeuta Zajęciowy do Środowiskowego Domu Samopomocy w Międzyzdrojach. Praca od grudnia. Tel. 695175579 ■