POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [28.07.2020, 17:54:45] • Wapnica

Spokojna, cicha plaża w Wapnicy czeka nie tylko na turystów

Spokojna, cicha plaża w Wapnicy czeka nie tylko na turystów

fot. Andrzej Ryfczyński

Od 60 lat jest piękna naturalna plaża w Wapnicy nad Jeziorem Wicko ze słonawą wodą Zalewu Szczecińskiego.

W ostatnich latach była mocno zaniedbana. Jednak przez taką sytuację stała się naturalną plażą. Jest tutaj cicho i spokojnie. Sołtys z sąsiedniego Lubina Daniel Strużyna przywiózł 4 solidne ławki, koparką wyrównał plażę i usunął różne niepotrzebne przedmioty, które naniosły wiatry i woda. ZOŚ postawił dwa śmietniki i jest super. Jest taka cisza, że słychać bicie własnego serca. Przestrzeń i trzciny wygłuszają wszystkie dalekie hałasy.

Spokojna, cicha plaża w Wapnicy czeka nie tylko na turystów

fot. Andrzej Ryfczyński

Spotkałem tutaj na tej plaży młodego mężczyznę z Tarnowskich Gór, który widział zdjęcia lotnicze tego terenu i postanowił przyjechać. Mieszka na kempingu w Międzyzdrojach i zwiedza okolicę na rowerze. Dużo się wypytywał i nawet znał nazwisko burmistrza Mateusza Bobka, o którego się zapytał. Powiedziałem, że tereny są zdewastowane od wielu lat i nie wiem czy sobie z tym wszystkim poradzi. Jest młody, bardzo młody, ale uparty i nie dokończyłem rozmowy, ponieważ przybiegł do mnie piesek, a na rowerze dojechał znany mieszkaniec Wapnicy. Piesek domagał się kąpieli i zabawy.

Spokojna, cicha plaża w Wapnicy czeka nie tylko na turystów

fot. Andrzej Ryfczyński

Wczasowicz widząc pieska w wodzie powiedział, że tutaj się kąpał i szedł bardzo daleko w wodzie aż do tej zielonej boi. Ja dodałem, że tam dalej jest tor żeglowny i jest dość głęboko. Po kliku zdaniach każdy poszedł w swoją stronę.

Spokojna, cicha plaża w Wapnicy czeka nie tylko na turystów

fot. Andrzej Ryfczyński

Dzień był pochmurny i tym razem plaża nie była zapełniona turystami, jak pamiętam pół wieku temu. Wtedy były setki, a może tysiące ludzi.

Andrzej Ryfczyński

Spokojna, cicha plaża w Wapnicy czeka nie tylko na turystów

Plaża 1969 rok( fot. Andrzej Ryfczyński )

źródło: www.ikamien.pl


Zaktualizowano: Wtorek [28.07.2020, 21:02:55]

komentarzy: 28, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 28

Gość • Niedziela [02.08.2020, 18:39:55] • [IP: 95.40.175.**]

Szacun dla Pana Tyberiusza

Gość • Sobota [01.08.2020, 09:19:37] • [IP: 87.205.68.***]

Tą plaże do stanu po latach doprowadził Tyberiusz zrobił palenisko pod ognisko i ławki, wyrównał i poszerzył plażę, oczyścił z zarośli a później się tym chwaliła obecna Sołtys Wapnicy, Burmistrz że to my teraz ten Strużyna w Sołectwach karierę zaczyna prawdziwy społecznik dawno takich nie było a ludzie wiedzą i widzą jaka jest prawda.

Gość • Sobota [01.08.2020, 08:36:30] • [IP: 37.248.119.***]

Jezioro Wicko? Przecież jeżeli to Zatoka Zalewu szczecińskiego, Wapnica leży nad Zalewem Szczecińskim !! Jak wygląda akwen zwany jeziorem proszę doczytać sobie, Po co to mieszanina, czy za tym poszły pieniądze? O co chodzi?

Gość • Piątek [31.07.2020, 20:50:31] • [IP: 37.248.119.***]

Tylko zaorali i brudny piach z trzciną, która kłuje w stopy, w wodzie: kto wie czy wyczyścili szkła, puszki? Od urodzenia jestem z Wapnicy, to rozpacz, a można zrobić to schludniej, ławki postawione nie załatwią piękności tej tzw. plaży. Zdjęcie jest podrasowane, rzeczywistośc jest inna

Gość • Czwartek [30.07.2020, 15:37:38] • [IP: 87.205.68.***]

A decyzja podjęta przez członków zarządu wspólnoty o wycięciu likwidacji drabin Ppoż to mądra decyzja?. Postawienie garażu przez członka zarządu wspólnoty na mediach: woda, kanaliza, burzówka, gaz zabetonowanie studzienki i rury odprowadzający wody deszczowe płynące z Lubina do kanału Mariny przez co była ciągłe zalania Turkusowej 1 i pomieszczeń gospodarczych mieszkańców ZARZĄD GENIUSZY WSPÓLNOTY. A plaża super gorzej z bagnem i szkłami na dnie.

Gość • Czwartek [30.07.2020, 12:00:06] • [IP: 188.146.188.**]

Garb był zrobiony bezprawnie przez decyzje niekompetentnych mieszkańców. To kompletna prymitywna decyzja obłędnego człowieka. Z boku jest na kilkadziesiąt metrów zarośnięta konstrukcja dużej rynny deszczowej, która łapała kiedyś wodę spływającą z góry. Początek tej instalacji jest koło betonowego witacza. Ktoś kiedyś wybudował chodnik i zablokował spływ wody do tego łapacza. Teraz trzeba wyczyścić tą zarośniętą dawną instalację i tam skierować wody deszczowe przy obfitych deszczach. Wielu o tym wie, ale tego nie rozumie, po mimo POSIADAJĄCYCH PONOĆ PAPIERÓW, STUDIÓW. Wyślijcie tam naszego budowlańca Pana Koralewskiego, to w dwa dni doprowadzi to do normy na podstawie zgłoszenia wyczyszczenia pobocza i rowu. I tyle w tym temacie. A ludzi bez pojęcia w tym temacie pozbyć się jak najszybciej.

Gość • Czwartek [30.07.2020, 00:25:25] • [IP: 77.88.191.***]

Czy wizytówką lub Pracom Dyplomową Pana Sołtysa Lubina jest wykonany remont nawierzchni drogi przy przewróconym wieżowcu?. To prawdziwy Majstersztyk, Arcydzieło zwłaszcza garb na drodze przy ZSMP do Lubina który ma hamować wody deszczowe płynące z Lubina i chronić przed zalaniem Turkusowej 1 i ta dziura wyremontowana zasypana gruzem w której zbiera się woda przed wejściem do Sołtysa Wapnicy utrudniając dojście, jakiś cud samoczynnie się odnowiła po tygodniu i dalej jest bardzo duża kałuża a kasa wzięta a gwarancji brak.

Gość • Środa [29.07.2020, 22:49:55] • [IP: 89.174.73.**]

Stworzyć parking przy Marinie.

Gość • Środa [29.07.2020, 19:40:57] • [IP: 192.95.4.***]

Wolny kraj. Z takimi tekstami do sprzątania się nadajesz. Polecam maszynę automatyczna bo po takim tekście jakbym usłyszał miałbyś roboty na tydzień.

Janusz wczasów • Środa [29.07.2020, 13:14:14] • [IP: 37.248.214.**]

Turystom brudasa won od tego miejsca bo zaraz nagnoja promenadka biedronka klapki kuboty to wasze miejsce i atrybuty

Gość • Środa [29.07.2020, 12:27:46] • [IP: 83.20.108.*]

Plaża znajduje się w żopie za lewym bakom gdzie nie dostaniesz jazykom. Panił

Gość • Środa [29.07.2020, 12:01:35] • [IP: 188.146.188.**]

Na tym starym zdjęciu widać chłopaków w badejkach, takich dawnych kąpielówkach.

Gość • Środa [29.07.2020, 10:28:02] • [IP: 149.202.98.***]

100 paypalem i dam adres. Mogą być dolary.

Gość • Środa [29.07.2020, 09:39:47] • [IP: 188.146.188.**]

Plaża jest za mariną, a wejście jest obok leżącego wieżowca przy Turkusowej 1. Jest to około 150 metrów z drogi prowadzącej do Lubina. Warto wybrać się na spacer.

Gość • Środa [29.07.2020, 09:07:47] • [IP: 195.116.253.***]

Piękne krajobrazowo i spokojne miejsce, jednak brak dojazdu i parkingu. Plaza brudna z odchodami po psach i komarowo. W wodzie butelki i puszki po piwie. Trochę zainteresowania władz, a będzie to miejsce przyjazne dla ludzi.

Gość • Środa [29.07.2020, 09:04:50] • [IP: 83.20.108.*]

Pieszo lub rowerami można się przespacerować. Nie musisz pod samą plażę wjeżdżać samochodem.

Gość • Środa [29.07.2020, 07:08:16] • [IP: 5.172.234.*]

Najlepiej na plażę samochodem wjechać, bo wytyczona gruntowa droga jest i nie ma problemu dojścia na plażę, czy dojechać rowerem co widać na załączonym zdjęciu.

Gość • Środa [29.07.2020, 06:00:36] • [IP: 77.115.172.**]

Jestem mieszkanką Wapnicy, to fakt plaża jest cudowna dla matek z małymi dziećmi, choć co prawda trzeba uważać bo łatwo się załączyć. Co z tego że są śmietniku jak wielu nie potrafi z nich korzystać. W mocy pałą ognisko A butelki po alkoholu latają po plaży dodatek często są roztłuczone. Moje dzieci uwielbiają to miejsce

Gość • Środa [29.07.2020, 00:42:31] • [IP: 94.254.227.**]

Gdzie to dokładnie jest?

Gość • Środa [29.07.2020, 00:04:27] • [IP: 188.146.188.**]

Na razie brak już dawno wytyczonej drogi. Nie jest przejezdna. Zrobimy sami, bo doprosić się nie da.

Gość • Wtorek [28.07.2020, 23:55:50] • [IP: 217.96.3.***]

No ale w którym to jest miejscu

Gość • Wtorek [28.07.2020, 22:13:51] • [IP: 62.69.251.***]

Cicha, spokojna i z kundlami

Gość • Wtorek [28.07.2020, 21:53:25] • [IP: 83.20.69.***]

Wszystko pięknie i ładnie, ale wchodząc do wody można sobie nogi pociąć o szkła po butelkach. Tam potrzebne jest sprzątanie dna. Wiem co mówię, bo rozciąłem sobie stopę wchodząc do wody. Pozdrawiam

Gość • Wtorek [28.07.2020, 21:03:38] • [IP: 217.226.215.***]

Prosze tego miejsca nie reklamować;) ostoja spokoju, a zaraz turyści się zlecą ;)

Gość • Wtorek [28.07.2020, 19:47:06] • [IP: 94.254.224.**]

W którym miejscu w Wapnicy jest ta plaża ?

Oglądasz 1-25 z 28
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W drugiej części dnia, lokalnie na obszarze kraju, możliwe są pojedyńcze burze z opadami przelotnymi deszczu o wydajności do 20 mm/m2 ■ UPAŁY - Stopień zagrożenia 2: Prognozuje się upały, temperatury powietrza w ciągu dnia osiągać będą do 30°C/33°C, zaś w nocy 18°C/21°C ■ Minister Edukacji Narodowej zdecydował: rok szkolny rozpocznie się tradycyjnie 1 września, a dzieci pójdą do szkoły! 1 września szkoły otworzą swoje podwoje dla uczniów, a ci spotkają się ze sobą, poznają plan lekcji. W kolejnych dniach nauka także odbywać się będzie w szkołach-poinformowało MEN ■ Konkurs na teledysk „Nakręć się na RAP”. Zachodniopomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Szczecinie wspólnie z Polskim Towarzystwem Higienicznym Oddział w Szczecinie w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2020” ogłasza wojewódzki konkurs na teledysk z gatunku muzyki rap o tematyce profilaktyki zażywania nowych narkotyków pod hasłem „Nakręć się na RAP” ■ Informacja o odkomarzaniu. Burmistrz Międzyzdrojów, informuje że w dniu tj. 27.07.2020 r. od godziny 20:00 odbędzie się odkomarzanie terenów publicznych. Zalecane jest zachowanie stosownej odległości i omijanie terenów w trakcie wykonywanego odkomarzania. Za utrudnienia przepraszamy. Kierownik Referatu Ochrony Środowiska Ewa Sulicka-Scholz ■ Mężczyzna ugodzony nożem w centrum Dziwnowa. Młody mężczyzna zaatakował nożem 22 latka przed sezonową restauracją Chatą Rybaka w Dziwnowie. Poszkodowany został cztery razy ugodzony nożem. Ratownicy medyczni przetransportowali poszkodowanego do Gryfickiego szpitala. Grupa mieszkańców siedziała w restauracji i po godzinie 2 przyszło dwóch turystów którzy byli prawdopodobnie ostro naćpani. 22 latek wraz z kolegą wyszedł na zewnątrz no i od słowa do słowa wyszła kłótnia prawdopodobnie z turystami. Jeden z nich zadał ciosy najpierw nożem w plecy następne 3 ciosy w klatkę piersiową. Poszkodowany bronił się rękami przed ostatnim ciosem. Sprawcy uciekli, przyjechała szybko policja i karetka. Poszkodowany został przetransportowany do Gryfic. Poszkodowany mieszkaniec Kamienia Pomorskiego ma rany kłute. Na szczęście przeżył. Trwają poszukiwania sprawcy ■ Komenda Powiatowa Policji w Kamieniu Pomorski zwraca się z prośbą do świadków, oraz innych osób mogących mieć informację na temat sprawców zdarzenia do jakiego doszło w dniu 19.07.2020 roku około godz. 02:30 w Dziwnowie przy ul. Juliusza Słowackiego obok lokalu „Chata Rybaka” na parkingu. Jeden z dwóch nieustalonych sprawców przy użyciu noża ugodził kilkukrotnie mieszkańca Kamienia Pomorskiego powodując obrażenia ciała. Sprawcami tego zdarzenia jest dwóch mężczyzn w wieku około 20 - 25 lat, wzrostu około 180 - 185 cm, bez zarostu. Mężczyźni są podobni do siebie. Jeden z nich ubrany był w spodnie koloru ciemnego, kamizelkę koloru czarnego z białymi rękawami, natomiast drugi ubrany był w spodnie koloru ciemnego, czarną kurtkę wiatrówkę i czarną czapkę bejsbolową. Gwarantujemy zachowanie anonimowości, oraz w przypadku potwierdzenia informacji gratyfikację osobie, która ją przekazała. Informację można przekazywać na nr telefonu: 47 78 34 511, oraz na adres e-mail: dyżurny.kamien@sc.policja.gov.pl ■