POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [28.07.2020, 17:31:40] • Szczecin

Echa Festiwalu Młodych Talentów na Zamku w Szczecinie

Echa Festiwalu Młodych Talentów na Zamku w Szczecinie

fot. Organizator

„O mnie się nie martw", „Chłopiec z gitarą", „Rudy rydz", „Pod Papugami" – nie tylko takie przeboje będzie można usłyszeć już w najbliższą niedzielę, 2 sierpnia w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Koncert pt. „Echa Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie 1962/63" odbędzie się o godz. 16:00 na dziedzińcu zamkowym.

Niedzielny koncert przypomni historię obydwu festiwali (z roku 1962 i 1963) i najbardziej znane piosenki związanych z nimi wykonawców, m.in.: Czesława Niemena, Heleny Majdaniec, Katarzyny Sobczyk, Karin Stanek, zespołu Czerwono-Czarni i zespołu Niebiesko-Czarni. Usłyszymy takie przeboje jak: „O mnie się nie martw", „Chłopiec z gitarą", „Rudy rydz", „Trzynastego", „Zakochani są wśród nas", „Pod Papugami", „Kiedy byłem małym chłopcem" czy „Dziwny jest ten świat". W I Festiwalu Młodych Talentów udział wzięła młodziutka szczecinianka Grażyna Rudecka, która okazała się wielkim odkryciem tej imprezy. Otrzymała wówczas, wraz z Czesławem Wydrzyckim (Niemenem), najwyższą punktację. Właśnie ona będzie gościem specjalnym koncertu, obecnym na widowni. Piosenki wykona zespół Andy Scamps Orchestra w składzie: Andrzej Szpak – śpiew (uczestnik tegorocznej edycji The Voice of Poland Senior), Natalia Wiśniewska – śpiew, Swietłana Lewicka – śpiew, Grzegorz Ziółkowski – instrumenty klawiszowe, Waldemar Zieliński – gitara solo, Kamil Żuchowski – gitara basowa, Tomasz Szpak – perkusja, Bolesław Sobolewski – instrumenty perkusyjne.

W roku 1962 i 1963 odbyły się w Szczecinie I i II Festiwal Młodych Talentów, których organizatorem był Jacek Nieżychowski, dyrektor i kierownik artystyczny Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Imprez Artystycznych w Szczecinie (WPIA). Ta ogólnopolska impreza odkryła takie gwiazdy jak m.in.: Czesław Niemen, Helena Majdaniec, Karin Stanek, Kasia Sobczyk, Mira Kubasińska, Tadeusz Nalepa. Dzięki festiwalowi Szczecin można nazwać kolebką polskiego bigbitu.

W niedzielę, 2 sierpnia będzie można również obejrzeć wystawy: „Maja Berezowska. Łyżka za cholewą a widelec na stole", „Sztuka ulicy. Plakat polski lat 20. i 30. XX w.", „35 maja i później... Bohdan Butenko pinxit", „Victory i Warrior, bohaterowie morza". Ponadto na dziedzińcu zamkowym o godz. 12:00 (niedziela) na najmłodszych czeka spektakl teatralny „Ślimak", a dzień wcześniej (sobota, 1 sierpnia, godz. 20:00) na dorosłych widzów – wieczór improwizacji teatralnej w wykonaniu Klubu Komediowego – Grupa Impro z Krypty.

Bilety na wydarzenia można nabyć na miejscu w kasie CIKiT (wejście I) lub online: bilety.zamek.szczecin.pl/MSI/mvc/pl. Uczestników wydarzeń plenerowych i zwiedzających galerie wystawowe obowiązuje przestrzeganie regulaminu dostępnego na www.zamek.szczecin.pl.


Sylwia Bryniarska
Specjalista ds. marketingu i promocji Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Na północy, północnym-wschodzie oraz częściowo w centrum kraju prognozowany jest silny mróz - temeratura maksymalna w ciągu dnia miejscami nie przekroczy -15°C. Wieczorem na zachodzie kraju prognozowane są opady mieszane oraz opady marznące powodujące gołoledź. ■ Szczepienia przeciw COVID-19 Od 15 stycznia br. ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19  dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia 2021 roku rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Na terenie Gminy Międzyzdroje funkcjonuje jeden punkt szczepień, który mieści się w przychodni PARTNERMED przy ul. Gryfa Pomorskiego 21-23 w Międzyzdrojach. Rejestracji można dokonywać telefonicznie od godz. 8:00 do 18:00 pod wskazanymi poniżej numerami telefonów: - telefony stacjonarne: 91 32 80 178 oraz 91 32 80 179, - telefon komórkowy: 609 479 898. ■ Na przeważającym obszarze kraju prognozowana jest śliskość nawierzchni dróg spowodowana marznącą wilgocią oraz szronem - szczególnie nad ranem ■ Nie żyje 25 - letnia kobieta ranna w wypadku koło Dargobądza. Jej stan od początku określano jako bardzo ciężki ■