POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [24.07.2020, 18:28:45] • Międzyzdroje

Bezpieczna strefa na plaży w Międzyzdrojach

Bezpieczna strefa na plaży w Międzyzdrojach

fot. Andrzej Ryfczyński

Dzisiaj w piątek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o największej liczbie w tym miesiącu 458 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 oraz o śmierci czterech kolejnych osób. Łącznie w Polsce od początku epidemii potwierdzono infekcję u 42 038 osób, spośród których 1655 zmarło.

Jest pełnia sezonu. Plaże się wypełniły. W Międzyzdrojach 29 maja otwarto sezon letni z kampanią promującą lato 2020 w Międzyzdrojach. Kampania pod hasłem „Między nami Międzyzdroje" obejmowała swym zasięgiem reklamę w stacjach telewizyjnych TVN i TVP, radio, internet oraz social media. Podczas konferencji zaprezentowano projekt bezpiecznej strefy na plaży. Jak określił to Burmistrz Mateusz Bobek "stawiamy przede wszystkim na bezpieczeństwo turystów, propozycja sektorowej plaży jest jej elementem". Wydzielony sektor bezpieczny został wydzielony banerami promocyjnymi i linami wyznaczającymi teren plażowania.

Bezpieczna strefa na plaży w Międzyzdrojach

fot. Andrzej Ryfczyński

Powierzchnia sektorowej plaży to 800 m2, teren od wejścia na plażę przy molo w kierunku zachodnim. Prawie po dwóch miesiącach widzimy, że teren wydzielony ma wzięcie, ale zginął w tłoku wczasowiczów. Jest przysłowiową kroplą w naszym morzu. Wirus nie odpuszcza. Słońce jest jego największym wrogiem, ale przy bliskim kontakcie nie odpuszcza. Cieszmy się latem, jednak trzymajcie rozsądny dystans do osób nie znanych.

Andrzej Ryfczyński

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 17, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-17 z 17

Gość • Niedziela [02.08.2020, 22:36:53] • [IP: 77.115.207.**]

Jak zwylke te wieśniackie parawany. Tylko buraki pozwalają na takie buractwo.

Gość • Poniedziałek [27.07.2020, 01:12:33] • [IP: 83.20.196.***]

Jezeli ktos nie wie ile to jest 800 metrow kwadratowych to mowie.Jest to prostokat o wymiarach10mX80 lub20mX40m.Zobaczcie sobie na zdjeciu, plaza ma dlugosc kilometra moze wiecej, takze wielki pic z ta strefa bezpieczenstwa.

Gość • Niedziela [26.07.2020, 06:41:14] • [IP: 83.20.216.**]

W sobotę pani z ochrony w Biedronce ustawiają koszyki, ale tego, że pojemniki na płyn dezynfekujący są puste, to nie widziała. W Lidlu, Netto i Biedronce straż miejska czy policja przez sezon powinni mieć stałe dyżury. Tylko tak można uchronić nas. Do wielu przemawiają tylko MANDATY. SKLEPY SKLEPY I JESZCZE RAZ SKLEPY. TU JEST NAJWIĘKSZE ZAGROŻENIE PROŚBĄ DO POLICJI I STRAŻY MIEJSKIEJ

Gość • Niedziela [26.07.2020, 06:20:14] • [IP: 188.146.188.**]

584 nowe przypadki koronawirusa SARS-CoV-2 potwierdzono w sobotę. Każdym dniem więcej. Lada dzień stan wyjątkowy epidemiologiczny. Myć ręce. Nie dotykać ust i oka, bo będzie tragedia.

Gość • Sobota [25.07.2020, 20:38:59] • [IP: 192.95.12.***]

Usunąć znak na Lubiewo. Jestem za.

Gość • Sobota [25.07.2020, 20:35:44] • [IP: 83.20.196.**]

Już media piszą ze we wrześniu druga zdwojona fala koronowirusa będzie. I obawiają się niewydolności służby zdrowia. Społeczeńtwo to jedni debile, a władza to drudzy. Jak można było do tego dopuścić. Gdzie sanepid, policja? To chyba ich rola aby kontrolować i karać za nieprzestrzeganie zaleceń.

Gość • Sobota [25.07.2020, 18:54:13] • [IP: 83.20.215.***]

Współczuję mieszkańcom Międzyzdrojów, co to będzie po sezonie.

Miedzyzdrojanka • Sobota [25.07.2020, 17:40:31] • [IP: 37.47.149.***]

Ta drogę na Lubiewo na plażę naturystyczna w Międzyzdrojach zablokował Pan szanowny wielki Pan wszystkich Panów z PO Mateusz Bobek burmistrz Międzyzdrojów na życzenie leśników bo przeszkadzało im to że rodzinami zjeżdżają się i griluja i samochody im przejeżdżają bo szlachta Wielka musi mieć ciszę i spokój i w ciszy i w spokoju sobie grupować i ludzie i Miedzyzdrojanie na tym cierpią przez Pana Bobka i leśników. To jest skandal! Ten znak trzeba usunąć!

Gość • Sobota [25.07.2020, 12:44:34] • [IP: 188.146.188.**]

Dzisiaj już 584 zarażonych. To drugi największy dzień od początku pandemii. Jak tak się utrzyma, mamy epidemię nie do opanowania. Ta choroba, to choroba brudnych rąk latem. Należy za każdym razem myć ręce. Kilkanaście, albo kilkadziesiąt razy dziennie. Jesienią dojdzie jeszcze przez oddychanie w zakażonym powietrzu, latem mniej.

Gość • Sobota [25.07.2020, 10:05:15] • [IP: 188.146.181.**]

Jest piękna dzika plaża daleko w stronę Świnoujścia, ale Lasy Państwowe zablokowały drogę i nie można te 3 kilometry dojechać. Z buta pieszo niech samoi chodzą, zresztą to jest jeszcze dalej, bo nie ma parkingów i trzeba by było chodzić po 5 do 6 kilometrów. Tyle lat od komuny nie naprawiono tej leśnej drogi. Pany nad panami ci od leśniczego. Zamiast nam udostępnić tereny, to biurokratycznie blokują. Serca nie mają. Te drogi i lasy są nasze. Są Polaków, a nie nadleśnictwa. Jak nie potrafią zarządzać naszym powierzonym im terenom, to trzeba takich zmienić na mądrzejszych i fachowców. Piękna plaża jest aż do Łunowa, ale niedostępna przez nieudaczników. Pseudo fachowców na całym szczeblu, aż po Marszałka Województwa. Gdzie mają oczy i sumienie. Na pisowców to wcale nie liczę. Tam sami partacze i nieuki. Jak tego nie można widzieć?? i wiedzieć!!

Gość • Sobota [25.07.2020, 09:50:40] • [IP: 89.174.73.**]

Dokładnie gratuluję pomysłowości i wydanych pieniedzy

Gość • Sobota [25.07.2020, 06:51:03] • [IP: 89.174.73.**]

To jest chyba najmniej bezpieczna strefa na plaży. Boksy obok siebie, trudne do posprzątania, plażujący są w większym zagęszczeniu niż w pozostałej części plaży.Szkoda było na to pieniędzy!

Gość • Sobota [25.07.2020, 00:49:45] • [IP: 83.20.223.***]

Na dzień 24. 07. 2020 15 potwierdzonych zakażeń, 4 wyleczone, 0 zgonów. [IP: 37.47.188.***] kto szuka nie błądzi

Gość • Piątek [24.07.2020, 22:37:23] • [IP: 37.47.188.***]

Świnoujście już od tygodnia nie podaje ile osób chorych doszło.

Gość • Piątek [24.07.2020, 22:04:07] • [IP: 37.47.174.***]

tak dlugo jak nie nedzie zadnej kontrolii i mandatow nic sie nie zmieni. Co robi SANEPID w Kamieniu Pomorskim? Czemu nie egzekwuje sie zarzadzen Ministerstwa Zdrowia? Chore jest to co nad morzem sie wyprawia. Njawazniejsze aby kasa sie zgadzala bo sezon przeciez krotki. Skandal po prostu

Gość • Piątek [24.07.2020, 20:04:43] • [IP: 188.147.39.***]

Jeszcze trochę to i nas pozarazaja. Bo oni niepacza nanic maja gdzieś maseczki. Nazjezfzalo się Bóg wie skąd i rozzwoza ten syw.

Beniu • Piątek [24.07.2020, 18:56:24] • [IP: 89.174.73.**]

Żart? Bezpiecznie jeden przy drugim.?Jak dla mnie zbędne wydatki można było inaczej i taniej? Do przewidzenia była tak wielka rzesza turystów już w maju? A kto był pomysłodawcą i wykonawcą takiej inicjatywy? Jaki koszt po stronie Gminy?

Oglądasz 1-17 z 17
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Nie żyje „Baca” Wojciech Hawryszuk. Tworzył festiwal FAMA. Dyrektor Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach w latach 2002 – 2003. Społecznik, publicysta, animator kultury. Zmarł nagle, w piątek 11 września. Miał 68 lat. ■ Fundacja Perspektywa zaprasza serdecznie na mały koncert oraz wspomnienie wizualne Meksykańskiego Weekendu ■ Prokuratura Regionalna w Szczecinie potwierdza, że do Sądu Okręgowego w Szczecinie skierowano akt oskarżenia wobec prezesa kamieńskiego PGK Adriana G. Wraz z nim aktem oskarżenia objęto 3 inne osoby. Zarzuty w sprawie dotyczą przyjmowania korzyści majątkowych, poświadczenia nieprawdy, wyrządzenia szkody majątkowej znacznych rozmiarów spółce PGK, wprowadzania w błąd PFRON ■ Na terenie całego kraju od 1 września do 30 listopada br. prowadzony będzie Powszechny Spis Rolny (PSR 2020). PSR jest badaniem statystycznym realizowanym (przez służby statystyki publicznej we współpracy z Gminami) raz na 10 lat obejmującym wszystkie gospodarstwa rolne. Obowiązek realizacji spisów nakłada na państwa członkowskie Unia Europejska. Krajową podstawą prawną realizacji spisu rolnego jest ustawa z dnia 31 lipca 2019 r. o powszechnym spisie rolnym w 2020 r. Spis jest obowiązkowy to znaczy, że wszyscy użytkownicy gospodarstw rolnych zobligowani są do udziału w tym badaniu. Rolnicy będą mogli udzielić informacji poprzez: • samospis internetowy przeprowadzony za pośrednictwem interaktywnej aplikacji, która będzie dostępna na stronie internetowej: spisrolny.gov.pl/, • odpowiedzi w wywiadzie telefonicznym przeprowadzanym przez rachmistrza telefonicznego, • odpowiedzi w wywiadzie bezpośrednim przeprowadzanym przez rachmistrza terenowego, który odwiedzi gospodarstwo rolne. Ze względu na zagrożenie epidemiczne, służby statystyki publicznej mają opracowane różne rozwiązania organizacyjne, które pozwolą na realizację PSR w zależności od panującej sytuacji w kraju ■ W dniu 4 września 2020 r. o godzinie 11:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Kamieniu Pomorskiego odbędzie się XIX sesja Rady Miejskiej w Kamieniu Pomorskim. Sesja będzie prowadzona z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość (zdalny tryb obradowania) Pliki do pobrania na stronie: www.kamienpomorski.pl/pl/news/xix-sesja-rady-miejskiej-w-kamieniu-pomorskim-0 ■ Meklemburgia-Pomorze Przednie otwiera granice dla jednodniowych turystów. Rząd niemieckiego Kraju Związkowego Meklemburgii-Pomorza Przedniego na dzisiejszym posiedzeniu zdecydował o zniesieniu rygorystycznych obostrzeń dla tzw. jednodniowych turystów. Swobodne poruszanie będzie możliwe od 3 lub 4 września br. Jako pierwszy apelował o to marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz ■ Minister Edukacji Narodowej zdecydował: rok szkolny rozpocznie się tradycyjnie 1 września, a dzieci pójdą do szkoły! 1 września szkoły otworzą swoje podwoje dla uczniów, a ci spotkają się ze sobą, poznają plan lekcji. W kolejnych dniach nauka także odbywać się będzie w szkołach-poinformowało MEN ■ Konkurs na teledysk „Nakręć się na RAP”. Zachodniopomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Szczecinie wspólnie z Polskim Towarzystwem Higienicznym Oddział w Szczecinie w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2020” ogłasza wojewódzki konkurs na teledysk z gatunku muzyki rap o tematyce profilaktyki zażywania nowych narkotyków pod hasłem „Nakręć się na RAP” ■