POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [22.07.2020, 18:19:12] • Kamień Pomorski

PGK przebuduje port rybacki w Kamieniu Pomorskim?

PGK przebuduje port rybacki w Kamieniu Pomorskim?

fot. Andrzej Ryfczyński

Gminna spółka w konsorcjum z dwiema kolejnymi stanęła do wartego ponad 17 milionów przetargu na przebudowę portu rybackiego w Kamieniu Pomorskim. Przetarg ogłosiła inna gminna spółka Marina Kamień Pomorski.

Marina Kamień Pomorski ogłosiła przetarg na przebudowę portu rybackiego w Kamieniu Pomorskim. To ogromna inwestycja o wartości ponad 17 milionów złotych.

W przetargu złożono dwie oferty. Korporacja Budowlana Doraco z Gdańska za kwotę 15,972,142,35 zł oraz konsorcjum z PGK Kamień Pomorski w składzie za kwotę 15,436,500,00 zł.

Doraco to ogromna firma z siedzibą w Gdańsku oraz swoimi oddziałami w Warszawie i Szczecinie. Jej kapitał zakładowy to ponad 511.000.000 zł.

Za drugą ofertą stoi kamieńska spółka PGK Kamień Pomorski W skład konsorcjum poza PGK Kamień Pomorski wchodzi spółka EMER Pomorze z Gryfic. Jej prezesem jest Roman Pelc. Projekt przygotuje biuro projektowe MXL 4 ze Szczecina. Kapitał zakładowy tych spółek jest znacznie niższy. Największy ponad 15.000.000 zł posiada kamieńskie PGK najmniejszy spółka z Gryfic 5.000 zł.

Jednym z warunków udziału w przetargu jest wykonanie budowy, przebudowy, rozbudowy nabrzeża portowego o wartości minimum 1.000.000 zł. Warunek ten zdaje się spełniać firm Doraco, prezentująca na swojej stronie jako realizacje spółki wykonanie terminala promowego w Gdyni, mariny w Gdyni i nabrzeży portowych w gdańskim porcie.

Która ze spółek wchodzących w skład konsorcjum wykonała takie prace? Nie wiemy. Sprawdzać to będzie zamawiający.

Budowa ma zostać wykonana w terminie 32 miesięcy.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 39, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 39

Gość • Czwartek [30.07.2020, 14:00:10] • [IP: 83.17.239.***]

Gościu 30.07.2020, 07:45:32 nie wiesz co piszesz, zobacz sobie co budują aktualnie to się zdziwisz, mają ludzi i sprzęt

Gość • Czwartek [30.07.2020, 07:45:32] • [IP: 78.11.124.**]

Czym to zrobią ? Haczkami i łopatkami ?

GośćBrawo PiS • Wtorek [28.07.2020, 19:30:50] • [IP: 83.20.197.**]

PGK?? To PiS daje na inwestycje! Brawo Panie Gróbarczyk! Brawo PiS!!

Gość • Wtorek [28.07.2020, 11:52:12] • [IP: 188.146.170.***]

PGK niecha zajmie się w końcu tymi zadaniami, które spółki należą. Bo narazie to biorą tylko wszystko gdzie jest kasa a te podstawowe leża np. koszenie traw, podlewanie i naszdzenie kwiatów oraz porządek w mieście. O wycofaniu się z możloowści chowania zmarłych na cmentarzu nie wspomne.

Gość • Wtorek [28.07.2020, 10:05:06] • [IP: 37.47.129.***]

Ostatni komentarz bardzo dobry, zwłaszcza jeśli chodzi o relacje urzędnicy i reszta.

Gość • Niedziela [26.07.2020, 18:49:59] • [IP: 213.118.251.***]

Znam Kuryłłe od tzw gówniarza i nie mam pojęciamjak mogliście go wybrać na Burmistrza...Jacy mieszkańcy-taka władza.Kamień zatrzymał się w późnej komunie-najlepiej tam mają się urzędnicy a Wy ludziska jesteście dla nich, aby miał ich kto utrzymywać. Aha-zapewne da sobie jeszcze jedną podwyżkę pan Burmistrz-12 000 to tak skromnie chyba. Ktoś się pytał gdzie jest Burmistrz...-w Jarszewie...

Gość • Niedziela [26.07.2020, 13:40:59] • [IP: 94.254.226.***]

W PGK jest specjalna jednostka budowlana JRPI około 15 osób. Oni nie zajmują się żadnymi śmieciami ani koszeniem . Są fachowcy jest sprzęt, odpowiednia organizacja - tego nie wiem. .. Zobaczymy co z tego będzie

Gość • Niedziela [26.07.2020, 11:13:16] • [IP: 46.215.152.**]

Najgorsze jest to, ze Kamień Pomorski to brudne miasto Mnie jako długoletniej mieszkance Kamienia Pomorskiego jest wstyd kiedy słyszę komentarze kuracjuszy o syfie panującym w mieście ale mają rację Sama też stwierdzam, że jest w mieście wielki SYF - porozrzucane butelki plastikowe po napojach i leżące butelki szklane po wódzie, walające się puszki po piwie, fruwające śmieci i reklamówki oraz niepokoszone trawniki, jest istna masakra Gdzie są służby odpowiedzialne za czystość naszego miasta? Gdzie jest Burmistrz? Może ruszyłby się z tego Ratusza i powędrował po mieście, jest SYF, jak to jeszcze długo ma trwać? Za coś Panie Burmistrzu bierze Pan pensje i to zapewne nie małą, ale w stosunku do podejmowanych działań to zapewne ta pensja jest zdecydowanie za duża … Niech pan Panie Burmistrzu zostawi po sobie coś więcej niż źle przeprowadzoną renowację parku miejskiego i znowu PGK? Czy to nie jest kpina? Za rządów Burmistrza Kuryłło miasto się brudem nakryło!

Gość • Sobota [25.07.2020, 22:46:44] • [IP: 194.49.107.**]

JA pitole Miś'a 2 kręcą w Kamieniu.

Gość • Sobota [25.07.2020, 01:40:47] • [IP: 83.20.196.**]

Ryb nie ma, rybaków nie ma. Ale będzie 15 mln. Kilka osób które pracowały w w PGK kiedy rewitalizowano park z zarzutami prokuratorskimi. Dlaczego nikt o tym nie pisze. Były wałki? Szykują się kolejne? Mamy prawo wiedzieć o co chodzi z tym PGK.

Gość • Piątek [24.07.2020, 11:44:15] • [IP: 178.37.127.**]

Jeśli port rybacki będzie wyglądał tak jak park albo koszenie trawy w mieście to lepiej już teraz zamknąć nabrzeże i postawić tabliczkę" wstęp wzbroniony"

Gość • Czwartek [23.07.2020, 21:51:13] • [IP: 195.191.162.***]

PORT RYBACKI POTRZEBNY JAKRYNEK ZIELONY ZAMKNIEY NA 4 SPUSTY

Gość • Czwartek [23.07.2020, 20:17:41] • [IP: 188.147.36.***]

Inwestycja dzięki Michałowi K. Radnemu wojewódzkiemu

On • Czwartek [23.07.2020, 18:55:02] • [IP: 77.234.46.***]

Dla mnie wystarczy popatrzec na park. Niedawno ponownie sadzili drzewa i krzewy. Teraz wszystko usycha. Nikt tego nie podlewa. Zaniedbany park. Zastanawiam się jak jest z gwarancją parku. Co na to Wojewoda. Miasto jest zaniedbane. Trawa i chwasty rosną przy ulicach i na chodnikach..

Gość • Czwartek [23.07.2020, 18:48:17] • [IP: 31.1.77.***]

a moze gminna spolka stanela do przetargu tylko po to zeby on sie odbyl??

Gość • Czwartek [23.07.2020, 18:41:31] • [IP: 88.156.143.***]

Skutki działalności PGK najlepiej widać w parku na wzgórzu Żalnik. Jak więc będzie wyglądał ten port rybacki? Z wywozem odpadów też nas zrobiono" w bambuko". Dzwony zakupione za nasze podatki pozabierano i prawdopodobnie sprzedano na inny teren. My musieliśmy kupić za własne pieniądze niefunkcjonalne i niehigieniczne, bo otwierane oburącz pojemniki. W Szczecinie np. nadal stoi wiele tzw. dzwonów.

Gość • Czwartek [23.07.2020, 18:15:25] • [IP: 83.20.69.***]

Miasta nie ma kto posprzątać i trawy skosić a port będą budować.

Gość • Czwartek [23.07.2020, 16:45:43] • [IP: 46.76.118.**]

Gdzie jest Prawo i Sprawiedliwość? Gdzie jest Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa? Gdzie jest radny sejmiku województwa zachodniopomorskiego Michał Kamiński? Pieniądze brane przez włodarza miasta burmistrza z grymasem bólu i pretensji. Lekceważące potraktowanie ministra gospodarki morskiej Gróbarczyka i ministra pracy Maląg. Jest kapitan na tym statku, czy już wszyscy zeszli z pokładu?

Gość • Czwartek [23.07.2020, 16:39:46] • [IP: 46.215.207.***]

Właśnie byłam dzisiaj w parku-nowe nasadzenia-drzewa ok.20 szt.uschnięte-krzewy ok.30% uschnięte.Pytam gdzie gwarancja, czy ktoś się tym interesuje, gdzie burmistrz, radni, osoby odpowiedzialne?Kamień to mistrzostwo świata w partaczeniu wszystkiego za co się wezmą.Jeżeli tak ma być wykonany niepotrzebny-powtarzam-niepotrzebny port to ja dziękuję.

Gość mieszkaniec • Czwartek [23.07.2020, 13:19:07] • [IP: 195.191.162.**]

ryb niema rybaków niema a port rybacki będzie o to filozofia masłomiasteczkowego burmistrza . Zabytki niszczeją a oni biorą sie za nowe gówno, park jak wygląda sami widzicie ten burmistrz to jakiś nieudacznik

Gość • Czwartek [23.07.2020, 11:43:13] • [IP: 195.191.162.**]

Zrobia tak jak park nie chcemy takich wykonawcow bo to nikt nie sprawdza to chore

Gość • Czwartek [23.07.2020, 11:09:40] • [IP: 77.252.61.***]

To ten lekarz Pelc z Gryfic? Czy dziwny zbieg okoliczności? PGK? Kolejny super wykonawca jak ten w kamieńskim Parku? Już można sobie wyobrazić to wykonanie. Jakaś masakra!!

Gość • Czwartek [23.07.2020, 11:02:35] • [IP: 83.20.228.***]

Fajnie by było gdyby firmy z regionu wykonały port. Jednakże trzeba mieć potężne doświadczenie i profesjonalny sprzęt do tego projektu. Wynajem za krocie zrujnuje budżet, a sam sprzęt, to nie wszystko. Dla dobra sprawy polecam ustąpić pola firmie z doświadczeniem i Angielskie wyjście PGK i twarzą. Pozdrawiam

Gość • Czwartek [23.07.2020, 10:14:59] • [IP: 83.12.44.***]

nie mam nic przeciwko zaradnosci prezesa PGK ale co ta firma ma wspólnego z gminna spółka?

Gość • Czwartek [23.07.2020, 10:11:57] • [IP: 31.0.41.**]

rozumiem że pracownicy PGK szpadlami będą pogłębiać tor wodny ?

Oglądasz 1-25 z 39
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Nowy sposób raportowania zakażeń SARS – CoV – 2. O sytuacji w powiatach dowiemy się z wizualizacji na rządowej stronie Nowy model raprotowania nowych przypadków zakażeń na SARS – CoV – 2 oparty jest na systemie informatycznym. Wojewódzkie oraz powiatowe Stacje Sanitarno - Epidemiologiczne nie będą już zatem codziennie przedstawiać danych o liczbie chorych na koronawirusa w poszczególnych regionach. We wtorek, 24 listopada pojawiły się pierwsze obawy, że nie dowiemy się, ile odnotowano zakażeń w powiatach. Jednak, już we wtorkowy wieczór minister zdrowia, Adam Niedzielski poinformował, że powstała właśnie rządowa strona, dzięki której za pomocą specjalnej wizualizacji dowiemy się o nowych przypadkach zachorowań na SARS – CoV – 2, również na poziomie powiatów. Pojawiły się już pierwsze głosy specjalistów, że dane są powierzchowne, mogą wprowadzać w błąd, a raport nie zawiera danych historycznych. Przypomnijmy, że decyzja o nowym sposobie raportowania zakażeń związana była z rozbieżnościami, jakie pojawiły się ostatnio w liczbie zakażeń ■ Wolin: Zadymienie w kotłowni postawiło na nogi 5 zastępów straży pożarnej W domu jednorodzinnym w miejscowości Laska w gminie Wolin pojawił się dym. Duże ilości dymu wydobywały się z kotłowni. Na miejsce zadysponowano 5 zastępów straży pożarnej. - Do działań ruszyli strażacy z PSP Międzyzdroje 2 zastępy, OSP Wolin 2 zastępy oraz 1 zastęp z OSP Troszyn- poinformował nas rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kamieniu Pomorskim, Michał Wiaderski. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Wszystko wydarzyło się w niedzielę, 22 listopada około godziny 10:00. ■ 20 – 27 listopada 2020 - Europejski Tydzień Testowania ■ Dramat na drodze koło Miłachowa. W wypadku zginęła 18 - letnia dziewczyna! Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na drodze koło miejscowości Miłachowo w gminie Kamień Pomorski. Kierowca z niewyjaśnionych jak dotąd przyczyn uderzył w drzewo. Auto stanęło w płomieniach. Na miejscu zginęła pasażerka nissana, 18 - letnia dziewczyna, której zwęglone ciało znalazły służby. Poszkodowany został także kierujący pojazdem 20 - latek. - W ciężkim stanie został przewieziony do szpitala w Gryficach - informuje Katarzyna Jasion z KPP w Kamieniu Pomorskim. Z informacji przekazanych przez policję wynika także, że kierowca osobówki pochodził z powiatu kamieńskiego, a jego pasażerka była spoza naszego powiatu ■ 350 balotów siana spłonęło w Laskach W czwartkowy poranek strażaków z powiatu kamieńskiego postawiła na nogi informacja o palących się balotach siana w miejscowości Laska w gminie Wolin. Na miejsce natychmiast zadysponowano 5 zastępów straży pożarnej. Niestety, w momencie przybycia na miejsce pierwszych zastępów strażaków pożar był już rozwinięty. W sumie spłonęło 350 balotów siana. W akcji gaśniczej wzięły udział 2 zastępy straży pożarnej z PSP Międzyzdroj, i po jednym z OSP Rozwarowo, OSP Troszyn i OSP Wolin. Do pożaru doszło w czwartek, 12 listopada, po godzinie 9:00. ■ Infolinia dla Seniorów powyżej 70 lat: w ramach programu „Wspieraj Seniora” - 22 505 11 11 Jeśli jesteś Seniorem, który skończył 70 rok życia, nie masz rodziny, znajomych lub sąsiadów, którzy mogliby Ci pomóc w zakupach, zadzwoń na infolinię ■ Ponad 200 pracowników i 100 kooperantów stoczni na bruk? Przyszły nabywca terenów stoczniowych w Świnoujściu nie będzie mógł prowadzić na nich działalności stoczniowej. - Ta decyzja będzie miała istotny wpływ na stan zachodniopomorskiej gospodarki morskiej - alarmuje Zachodniopomorski Klaster Morski. I pisze list otwarty ■ Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Wolinie zatrudni osobę na stanowisku Terapeuta Zajęciowy do Środowiskowego Domu Samopomocy w Międzyzdrojach. Praca od grudnia. Tel. 695175579 ■