POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [03.07.2020, 10:13:42] • Międzyzdroje

Czy bio odpady trafiają po prostu na wysypisko?

Czy bio odpady trafiają po prostu na wysypisko?

fot. Andrzej Ryfczyński

Ponad 177 ton bio odpadów wyrzucili w tym roku do pojemników na odpady mieszkańcy gminy Międzyzdroje. Zastanawialiście się kiedyś, co się z tymi resztkami dzieje?

Jakiś czas temu przy tradycyjnych pojemnikach na segregowane odpady pojawił się kolejny. Mają do niego trafiać odpadki warzywne i owocowe (w tym obierki), gałęzie drzew i krzewów, skoszona trawa, liście, kwiaty, trociny i kora drzew czy niezaimpregnowane drewno.

Zapytaliśmy, jak idzie segregacja takich odpadów mieszkańcom gminy Międzyzdroje.

Jak informuje Urząd Miejski w Międzyzdrojach, w pierwszych pięciu miesiącach tego roku w całej gminie zebrano ogółem 177,54 ton bioodpadów. Przekazano je do Regionalnego Zakładu Gospodarowania Odpadami w Słajsinie w celu ich dalszego zagospodarowania.
- Z informacji uzyskanej od Celowego Związku Gmin R-XXI z siedzibą w Nowogardzie wynika, że odpady ulegające biodegradacji zostają w całości poddane recyklingowi w procesie odzysku R3 w kompostowni odpadów w Słajsinie - przekazał nam Adam Szczodry, sekretarz gminy.

Na przestrzeni ostatnich trzech lat 2017 - 2019 ilość przekazanych do RZGO w Słajsinie bioodpadów z gminy kształtuje się na tym samym poziomie. Rocznie to około 570 ton.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Sobota [04.07.2020, 20:58:17] • [IP: 83.21.48.***]

Mam kompostownik, nie wyrzucam odpadów BIO. Zagospodarowuje u siebie w ogródku przekompostowane odpady. Nic nie śmierdzi, roślinki rosną a najpiękniejsze są róze i pelargonie zasilane kompostem z domowych odpadków.To był dobry wybór- zakup kompostownika 400 litrowego.

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Od ponad tygodnia na Zalewie Szczecińskim w pobliżu Świnoujścia stoi statek. Rosyjski SMP NOVODVINSK przewożący złom utknął na mieliźnie i wciąż znajduje się w tym samym miejscu. Temat zainteresował jednego z mieszkańców. - Nurtuje mnie od jakiegoś czasu temat rosyjskiego statku na mieliźnie na Zalewie Szczecińskim. Statek dalej stoi w tym samym miejscu. Jak wygląda ta sprawa na ten moment? Czy wiadomo coś nowego? Kiedy możliwe będzie jego odholowanie? - pyta mieszkaniec ■