POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [22.06.2020, 08:48:00] • Wapnica

Niekończąca się historia nieudaczników

Niekończąca się historia nieudaczników

fot. Andrzej Ryfczyński

Niemoc urzędnicza ma swoje granice, a może nie ma. Od kiedy pamiętam, tak było zawsze. W czym jest problem?

Ulica Turkusowa na łuku koło mariny w Wapnicy od niepamiętnych czasów jest nieprzejezdna po każdych większych deszczach. Wcześniej była to droga powiatowa, teraz jest gminna i należy do administracji w Międzyzdrojach. Przez lata przyjeżdżały tu ekipy z Kamienia Pomorskiego i przez kilka dni odbywały się medytacje jak buddystów w Tybecie. Ale od medytacji tęgich głów nie została ta wada naprawiona. Dzisiaj mamy Referat Infrastruktury (Drogownictwo) w Urzędzie Miasta Międzyzdroje i tą samą niemoc. Brak energii by to naprawić?

Niekończąca się historia nieudaczników

fot. Andrzej Ryfczyński

Dawniej odpowiadał starosta w Kamieniu Pomorskim, dzisiaj odpowiada za to Burmistrz Międzyzdrojów. Jeden i drugi nie dał sobie rady. Tak nie może być, by poprzednio starosta Malec, a teraz burmistrz Bobek rozkładali ręce i mówili, że nic nie poradzą. Taką usterkę może naprawić każdy fachowiec, rzemieślnik i nie potrzebuje mieć dyplomu magistra.

Tutaj nie da się przejechać i przejść. Od strony parku są zarośla i nawet pieszy, czy matka z wózkiem nie może uciec. Jest łuk i ograniczona widoczność nie pozwala nawet przeczekać nadjeżdżającego samochodu, a kierowca też nie widzi pieszego. Do tego nie są potrzebne fakultety tylko jakiekolwiek pojęcie o życiu. Ten artykuł jest już kolejnym który pokazujemy przynajmniej od 8 lat.

Czy ta negatywna wizytówka na przeciw sztandarowej mariny wybudowanej w 2010 - 2015 za wiele milionów, musi mieć takie otoczenie? Chwalą się mariną, a tu taki bubel. Wstydu nie mają. To takie dziadostwo, bo jak to inaczej nazwać?

Czekamy na odpowiedź z Urzędu Miasta.


Andrzej Ryfczyński

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 19, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-19 z 19

Gość • Środa [24.06.2020, 19:53:53] • [IP: 77.253.152.***]

Jak to rękawki w górę P. Burmistrzu jak on całe życie tylko gwizdał.

Gość • Wtorek [23.06.2020, 23:01:17] • [IP: 83.23.227.***]

Nie starajcie zatem łby nie panikujcie łby

Gość • Wtorek [23.06.2020, 21:28:37] • [IP: 83.20.222.**]

JAK NIE TRZEBA MAGISTRÓW TO PANIE BURMISTRZU, RĘKAWKI W GORE I POKAZUJEMY ZE POTRAFIMY :)

Gość • Wtorek [23.06.2020, 11:13:55] • [IP: 195.116.253.***]

Tu się zaczyna dojazd do Mariny, brak środka wodnego do przewozu.

Gość • Wtorek [23.06.2020, 08:05:40] • [IP: 94.254.238.***]

A jak ida przygotowania do budowy sali gimnastycznej w szkole??. Pamiętacie czy sprawa pod dywanik zamieciona - Brawo Nowa Energia juz jestescie lepsi od Zrównoważonego rozwoju.

pierwszy kat IV RP • Wtorek [23.06.2020, 08:02:57] • [IP: 37.47.166.***]

Zgodnie z zapowiedzią miłościwie nam panującego w sprawie dofinansowań do oczek wodnych proces ten został zrealizowany. 5 tyś już idzie przelewem. Szkoda że ktoś miał lukę zasadniczą i zaplanował tę inwestycję w tym niefortunnym miejscu.

Gość • Poniedziałek [22.06.2020, 22:47:18] • [IP: 192.95.12.***]

Czaskoski żeby demokracja była. Tak głosuję.

Gość • Poniedziałek [22.06.2020, 22:43:18] • [IP: 83.11.156.***]

Tu już nie pomoże sołtysowa ani Burmistrz. Wstyd dla gminy a tak się chwalą sołectwami, turystyką, ścieżki rowerowe, a pod psem drogi dojazdowe. Może w końcu ktoś zainteresuje się tym wykonanym partactwem

Gość • Poniedziałek [22.06.2020, 21:13:52] • [IP: 37.248.167.**]

Kadencja dla mieszkańców... Śmiech na sali, a z kidawa i dla czaskoskiego podpisiki niezależni samorządowcy usluznie zbierali...

Gość • Poniedziałek [22.06.2020, 18:45:17] • [IP: 188.146.173.***]

Co nie jest to prawda? Trzeba tak pokazywać i używać jeszcze bardziej dobitnego języka, bo normalnie to nie dociera. Prawda że wstydu nie mają.

Gościu • Poniedziałek [22.06.2020, 18:19:20] • [IP: 83.11.79.***]

Rzeczywiście ten odcinek drogi jest niebezpieczny i bardzo zniszczony. Cieszy informacja (na innym portalu), że droga będzie remontowana. Wiele osób starało się zmienić ten stan rzeczy, w końcu się udało. Przykro mi było tylko czytać ten artykuł, właściwie to szmatławy jego język wywołał mdłości. Zaleciało minionym systemem.

Piotr • Poniedziałek [22.06.2020, 18:19:14] • [IP: 5.174.255.**]

Około osiemnaście lat temu droga ta była remontowana przez RDP Gryfice. Dyrektorem był mieszkaniec Międzyzdrojów. Zwracałem uwagi do inwestycji. Wcześniej nie było chodnika z krawężnikiem przy jezdni więc woda jakoś z czasem wsiąkała. Przy remoncie prosiłem jako praktyk i codzienny użytkownik drogi o wykonanie odwodnienia. Stwierdzono, że projektant wiedział co robi i nie mnie wprowadzać zmiany. Następnie były Pan dyrektor RDP został inspektorem ds drogownictwa w Gminie Międzyzdroje. Pomimo składanych interpelacji nadal nie widział problemu.

Gość • Poniedziałek [22.06.2020, 17:33:41] • [IP: 89.174.73.**]

Dopiero nowa droga zrobiona Boczna i chyba druga w będzie następna Żwirowa, a ta może kiedyś zostanie naprawiona??

Gość • Poniedziałek [22.06.2020, 13:17:27] • [IP: 77.88.191.***]

Kratka i rura pod drogą ale nie na Marinę bo to zabawka poprzedniego Burmistrza i MTBS nie pozwoli. Kratka tam była i nie było takiej kałuży ale przeszkadzała no i efekt widoczny od lat.

Gość • Poniedziałek [22.06.2020, 11:33:19] • [IP: 77.88.191.***]

Pani Sołtys i jej rada stawia na rzeźbę ciała. Co tam brak przejścia chodnikiem jakaś kałuża przed Mariną i bardzo podobna kałuża przed wejściem do Sołtysa Wapnicy to są wizytówki naszych reprezentantów.

Gość • Poniedziałek [22.06.2020, 11:15:34] • [IP: 83.17.239.***]

A kto był wykonawcą tego arcydzieła sztuki użytkowej - ktoś wie?

Gość • Poniedziałek [22.06.2020, 11:04:11] • [IP: 83.23.230.***]

A może poprosić kogoś kto się zna na melioracji i pociągnąć rurę odprowadzajacà

Gość • Poniedziałek [22.06.2020, 11:03:52] • [IP: 94.254.235.**]

Czego oczekujecie ważne że inne drogi robia w sołectwie. Zaraz woda zniknie i będzie po problemie... Proszę tam nie chodzić tylko na siłownię dreptac tam jest sucho🤣🤣🤣

Gość • Poniedziałek [22.06.2020, 10:20:32] • [IP: 37.47.181.**]

To samo jest przed Orlen po prawej stronie. Super nowa zapchana ścieżka rowerowa.

Oglądasz 1-19 z 19
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Powiat Kamieński: TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz 20 808 głosów - 61,28% DUDA Andrzej Sebastian 13 147 głosów - 38,72% ■ Samochód potrącił 9-letnią dziewczynkę. o nieszczęśliwego wypadku doszło w Dziwnowie. Dziewczynka doznała urazów, w wyniku których wymagała przewiezienia do szpitala. 07.07.br. przed 21:00 przy Porcie Jachtowym okolice Willi nad Dziwną została potrącona dziewczynka. Na miejsce przyjechali ratownicy medyczni, którzy zabezpieczyli poszkodowaną, następnie została przetransportowana do szpitala ■