POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [22.06.2020, 08:48:00] • Wapnica

Niekończąca się historia nieudaczników

Niekończąca się historia nieudaczników

fot. Andrzej Ryfczyński

Niemoc urzędnicza ma swoje granice, a może nie ma. Od kiedy pamiętam, tak było zawsze. W czym jest problem?

Ulica Turkusowa na łuku koło mariny w Wapnicy od niepamiętnych czasów jest nieprzejezdna po każdych większych deszczach. Wcześniej była to droga powiatowa, teraz jest gminna i należy do administracji w Międzyzdrojach. Przez lata przyjeżdżały tu ekipy z Kamienia Pomorskiego i przez kilka dni odbywały się medytacje jak buddystów w Tybecie. Ale od medytacji tęgich głów nie została ta wada naprawiona. Dzisiaj mamy Referat Infrastruktury (Drogownictwo) w Urzędzie Miasta Międzyzdroje i tą samą niemoc. Brak energii by to naprawić?

Niekończąca się historia nieudaczników

fot. Andrzej Ryfczyński

Dawniej odpowiadał starosta w Kamieniu Pomorskim, dzisiaj odpowiada za to Burmistrz Międzyzdrojów. Jeden i drugi nie dał sobie rady. Tak nie może być, by poprzednio starosta Malec, a teraz burmistrz Bobek rozkładali ręce i mówili, że nic nie poradzą. Taką usterkę może naprawić każdy fachowiec, rzemieślnik i nie potrzebuje mieć dyplomu magistra.

Tutaj nie da się przejechać i przejść. Od strony parku są zarośla i nawet pieszy, czy matka z wózkiem nie może uciec. Jest łuk i ograniczona widoczność nie pozwala nawet przeczekać nadjeżdżającego samochodu, a kierowca też nie widzi pieszego. Do tego nie są potrzebne fakultety tylko jakiekolwiek pojęcie o życiu. Ten artykuł jest już kolejnym który pokazujemy przynajmniej od 8 lat.

Czy ta negatywna wizytówka na przeciw sztandarowej mariny wybudowanej w 2010 - 2015 za wiele milionów, musi mieć takie otoczenie? Chwalą się mariną, a tu taki bubel. Wstydu nie mają. To takie dziadostwo, bo jak to inaczej nazwać?

Czekamy na odpowiedź z Urzędu Miasta.


Andrzej Ryfczyński

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 19, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-19 z 19

Gość • Środa [24.06.2020, 19:53:53] • [IP: 77.253.152.***]

Jak to rękawki w górę P. Burmistrzu jak on całe życie tylko gwizdał.

Gość • Wtorek [23.06.2020, 23:01:17] • [IP: 83.23.227.***]

Nie starajcie zatem łby nie panikujcie łby

Gość • Wtorek [23.06.2020, 21:28:37] • [IP: 83.20.222.**]

JAK NIE TRZEBA MAGISTRÓW TO PANIE BURMISTRZU, RĘKAWKI W GORE I POKAZUJEMY ZE POTRAFIMY :)

Gość • Wtorek [23.06.2020, 11:13:55] • [IP: 195.116.253.***]

Tu się zaczyna dojazd do Mariny, brak środka wodnego do przewozu.

Gość • Wtorek [23.06.2020, 08:05:40] • [IP: 94.254.238.***]

A jak ida przygotowania do budowy sali gimnastycznej w szkole??. Pamiętacie czy sprawa pod dywanik zamieciona - Brawo Nowa Energia juz jestescie lepsi od Zrównoważonego rozwoju.

pierwszy kat IV RP • Wtorek [23.06.2020, 08:02:57] • [IP: 37.47.166.***]

Zgodnie z zapowiedzią miłościwie nam panującego w sprawie dofinansowań do oczek wodnych proces ten został zrealizowany. 5 tyś już idzie przelewem. Szkoda że ktoś miał lukę zasadniczą i zaplanował tę inwestycję w tym niefortunnym miejscu.

Gość • Poniedziałek [22.06.2020, 22:47:18] • [IP: 192.95.12.***]

Czaskoski żeby demokracja była. Tak głosuję.

Gość • Poniedziałek [22.06.2020, 22:43:18] • [IP: 83.11.156.***]

Tu już nie pomoże sołtysowa ani Burmistrz. Wstyd dla gminy a tak się chwalą sołectwami, turystyką, ścieżki rowerowe, a pod psem drogi dojazdowe. Może w końcu ktoś zainteresuje się tym wykonanym partactwem

Gość • Poniedziałek [22.06.2020, 21:13:52] • [IP: 37.248.167.**]

Kadencja dla mieszkańców... Śmiech na sali, a z kidawa i dla czaskoskiego podpisiki niezależni samorządowcy usluznie zbierali...

Gość • Poniedziałek [22.06.2020, 18:45:17] • [IP: 188.146.173.***]

Co nie jest to prawda? Trzeba tak pokazywać i używać jeszcze bardziej dobitnego języka, bo normalnie to nie dociera. Prawda że wstydu nie mają.

Gościu • Poniedziałek [22.06.2020, 18:19:20] • [IP: 83.11.79.***]

Rzeczywiście ten odcinek drogi jest niebezpieczny i bardzo zniszczony. Cieszy informacja (na innym portalu), że droga będzie remontowana. Wiele osób starało się zmienić ten stan rzeczy, w końcu się udało. Przykro mi było tylko czytać ten artykuł, właściwie to szmatławy jego język wywołał mdłości. Zaleciało minionym systemem.

Piotr • Poniedziałek [22.06.2020, 18:19:14] • [IP: 5.174.255.**]

Około osiemnaście lat temu droga ta była remontowana przez RDP Gryfice. Dyrektorem był mieszkaniec Międzyzdrojów. Zwracałem uwagi do inwestycji. Wcześniej nie było chodnika z krawężnikiem przy jezdni więc woda jakoś z czasem wsiąkała. Przy remoncie prosiłem jako praktyk i codzienny użytkownik drogi o wykonanie odwodnienia. Stwierdzono, że projektant wiedział co robi i nie mnie wprowadzać zmiany. Następnie były Pan dyrektor RDP został inspektorem ds drogownictwa w Gminie Międzyzdroje. Pomimo składanych interpelacji nadal nie widział problemu.

Gość • Poniedziałek [22.06.2020, 17:33:41] • [IP: 89.174.73.**]

Dopiero nowa droga zrobiona Boczna i chyba druga w będzie następna Żwirowa, a ta może kiedyś zostanie naprawiona??

Gość • Poniedziałek [22.06.2020, 13:17:27] • [IP: 77.88.191.***]

Kratka i rura pod drogą ale nie na Marinę bo to zabawka poprzedniego Burmistrza i MTBS nie pozwoli. Kratka tam była i nie było takiej kałuży ale przeszkadzała no i efekt widoczny od lat.

Gość • Poniedziałek [22.06.2020, 11:33:19] • [IP: 77.88.191.***]

Pani Sołtys i jej rada stawia na rzeźbę ciała. Co tam brak przejścia chodnikiem jakaś kałuża przed Mariną i bardzo podobna kałuża przed wejściem do Sołtysa Wapnicy to są wizytówki naszych reprezentantów.

Gość • Poniedziałek [22.06.2020, 11:15:34] • [IP: 83.17.239.***]

A kto był wykonawcą tego arcydzieła sztuki użytkowej - ktoś wie?

Gość • Poniedziałek [22.06.2020, 11:04:11] • [IP: 83.23.230.***]

A może poprosić kogoś kto się zna na melioracji i pociągnąć rurę odprowadzajacà

Gość • Poniedziałek [22.06.2020, 11:03:52] • [IP: 94.254.235.**]

Czego oczekujecie ważne że inne drogi robia w sołectwie. Zaraz woda zniknie i będzie po problemie... Proszę tam nie chodzić tylko na siłownię dreptac tam jest sucho🤣🤣🤣

Gość • Poniedziałek [22.06.2020, 10:20:32] • [IP: 37.47.181.**]

To samo jest przed Orlen po prawej stronie. Super nowa zapchana ścieżka rowerowa.

Oglądasz 1-19 z 19
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Tegoroczny Dzień Grecki w Dziwnowie odbywał się tylko pod obeliskiem poświęconym rannym partyzantom greckim i macedońskim - pacjentom przebywającym w szpitalu zarganizowanym na ternie koszar byłej niemieckiej bazy lotnictwa morskiego, stojącym w Parku Miejskim przy ulicy Sienkiewicza. Był nieco skromniejszy od poprzednich z uwagi na pandemię ■ Siedem lat temu, w czerwcu 2014 dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie podpisał z Centrum Unijnych Projektów Transportowych umowę na dofinansowanie ważnej inwestycji. Same tylko prace przygotowawacze do modernizacji toru wodnego Świnoujście-Szczecin do głębokości 12,5 m prawie dwa miliardy złotych. Dopiero po ich wykonaniu ruszyły zasadnicze roboty. Na Zalewie Szczecińskim postały sztuczne wyspy, tor wodny pogłębiono do planowanej głębokości, umocnione zostały nabrzeża, powstały nowe obrotnice dla statków, połączono i udrożniono stare kanały. Wtorek, 6 lipca na wzgórzu górującym nad Zalewem Szczecińskim oficjalnie podsumowano dotychczas wykonane prace. ■