POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [22.05.2020, 08:31:43] • zachodniopomorskie

Uważajmy nad wodą! Zobacz film!

Uważajmy nad wodą! Zobacz film!

fot. Policja

Aura coraz bardziej zachęca amatorów wędkowania oraz miłośników wody do spędzania wolnego czasu pobliżu akwenów. Mimo, że do sezonu zostało jeszcze kilka tygodni ostatnio w naszym województwie doszło do dwóch tragicznych wypadków. Dlatego policjanci apelują o rozsądek i odpowiedzialne zachowanie na wodzie i w jej pobliżu.

Do pierwszego z tragicznych wydarzeń doszło w miniony weekend w powiecie drawskim. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, w którym utonęło dwóch mężczyzn. O sytuacji zawiadomił spacerowicz, który w jeziorze Przytonko zauważył zatopiony samochód osobowy. Przybyłe na miejsce służy potwierdziły, że 5 m od brzegu w wodzie znajduje się toyota. Zdarzenie miało miejsce w terenie o lekkim spadku w kierunku jeziora. W trakcie akcji ratunkowej z samochodu wyłowione zostały ciała dwóch mężczyzn w wieku 40 i 33 lat.
Do kolejnego tragicznego zdarzenia doszło dwa dni później w powiecie polickim. Dwóch mężczyzn po południu wypłynęło łodzią na jezioro Nowowapieńskie do miejscowości Nowe Warpno. Wiadomo, że dopłynęli do brzegu i zrobili zakupy w miejscowym sklepie. Alarm został wszczęty po tym jak na drugi dzień przed południem łódź została odnaleziona w zaroślach przy brzegu jeziora. Natychmiast wszczęto poszukiwania na wodzie, w które zaangażowane zostały różne służy. Oprócz Policji są to Straż Pożarna, SAR i WOPR. Poszukiwania nadal trwają.

Policjanci apelują o ostrożność i szczególną rozwagę w okolicach akwenów. Akcje ratunkowe w takich miejscach są bardzo trudne. Do nieszczęśliwych zdarzeń najczęściej dochodzi przy tzw. „dzikich” odizolowanych plażach, do których utrudniony jest dojazd. W pobliżu brakuje osób, które mogłyby pomóc. Należy dodać, że do tragedii najczęściej doprowadza spożywanie alkoholu. Jest ono zgubne, bo pod jego wpływem zbytnio ufamy własnym umiejętnościom.

Zbliża się czas wakacyjny i wiele osób będzie wypoczywało nad wodą. Policyjni wodniacy w trosce o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą od kilku tygodni niemal codziennie kontrolują miejsca rekreacyjne. Sprawdzają m.in. uprawnienia oraz trzeźwość osób wędkujących i korzystających ze sprzętu wodnego.

W ubiegłym roku w naszym województwie odnotowano 37 utonięć. Od maja do sierpnia 2019 utonęło 25 osób. W tym roku utopiło się już 11 osób.

kom. Mirosława Rudzińska


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W sobotę pan Jerzy płynął jachtem z Dziwnowa do Świnoujścia. Na morzu, koło wiatraka popsuł mu się jacht. Walczył, by nie zepchnęło go na ląd. Było bardzo niebezpiecznie. - Płynąłem z Dziwnowa –opowiada nam pan Jerzy – ustawiłem autopilota. Wszystko było OK., dopóki nie wpłynąłem do Świnoujścia. Na wejściu do Świnoujścia zaczęło coś mi tam zgrzytać, syczeć i sprzęt przestał działać. Całe szczęście, że miałem silnik i silnikiem odpychałem się, żeby mnie nie zepchnęło na ląd. Odpychałem się i odpychałem. Na szczęście mam system łączności z Kapitanatem. Powiadomiłem Kapitanat, że straciłem ster i proszę o pomoc SAR-u. Chłopaki przyjechali i mnie tu przyciągnęli – relacjonuje już po zakończonej szczęśliwie akcji pan Jerzy.■ "Sezon 2020 w Międzyzdrojach uważam za otwarty!” - tym słowami oraz gwizdkiem ratowniczym rozpoczął swą konferencję prasową z mediami Burmistrz Mateusz Bobek. Konferencję zorganizowano na plaży w Międzyzdrojach i była ona kolejnym etapem kampanii promującej lato 2020 w Międzyzdrojach. Kampania pod hasłem „Między nami Międzyzdroje ■