POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [24.05.2020, 18:27:06] • Polska

Kolejne plaże bez śmieci

Kolejne plaże bez śmieci

fot. Organizator

W miniony weekend (16-17 maja 2020 roku) ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski razem z wolontariuszkami i wolontariuszami z Wrocławia i Słupska, posprzątali plaże między Ustką a Rowami.

– Podczas akcji zebraliśmy dziewięć 10-litrowych worków śmieci. Najwięcej było butelek po wódkach i puszek po piwie! Poza tym m.in. drobne śmieci wyrzucane przez morze. Natknęliśmy się też na … opony – relacjonuje Dominik Dobrowolski.

Oprócz akcji sprzątania plaż w ramach Bałtyckiej Odysei, każdego miesiąca sprzątane są również plaże nad rzekami oraz jeziorami w całej Polsce. Bardzo udane akcje przeprowadzono m.in w Gołdapi i we Wrocławiu. Zachęcamy do obejrzenia naszych filmów (z serwisu YouTube) z poprzednich etapów:

Bałtycka Odyseja część 1: Świnoujście-Międzyzdroje-Dziwnów
Bałtycka Odyseja część 2: Dziwnów-Pogorzelica-Dźwirzyno
Bałtycka Odyseja część 3: Dźwirzyno-Kołobrzeg-Mielno
­Bałtycka Odyseja część 4: Mielno-Ustka

Akcja jest społeczna i dobrowolna. 500-kilometrowa trasa ze Świnoujścia do Piasków na Mierzei Wiślanej, podzielona jest na dziesięć etapów. Co miesiąc w wybrany weekend (sobota i niedziela, z odpoczynkiem w jednym z hotelików), uczestnicy przechodzą, kontrolują i sprzątają około 50 kilometrów plaży. W październiku odbędzie się wielki finał, podczas którego zostanie podsumowana wyprawa. Powstanie również raport dotyczący stanu zaśmiecenia, a także wystawa, która wraz z filmem będzie prezentowana w całej Polsce.

– Chrońmy morze przed odpadami! Wspierajmy recykling na lądzie! Przebywając nad morzem, pozostawmy po sobie tylko odcisk stóp na piasku, ale nie śmieci. Śmieci w Bałtyku to niezniszczalne wirusy, które zostawiamy dla kolejnych pokoleń! Musimy to powstrzymać! – apeluje Dominik Dobrowolski. Więcej informacji na stronie: www.cycling-recycling.eu

Terminy kolejnych edycji Bałtyckiej Odysei:
13-14.06.2020 Łeba–Władysławowo
18-19.07.2020 Władysławowo-Hel
22-23.08.2020 Hel-Puck
12-13.09.2020 Puck-Gdańsk
10-11.10.2020 Gdańsk-Piaski

Współorganizatorami Bałtyckiej Odysei są: ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski, bank Credit Agricole i EFL. Patronami akcji są: Woliński Park Narodowy, Urząd Morski w Szczecinie, Gmina Mielno, Gmina Dziwnów, Gmina Rewal, czasopisma „Energia i Recykling" oraz „Przegląd Komunalny"; serwisy: portalkomunalny.pl, ngo.pl i PoPiasku.pl oraz Fundacja Pro Terra.

Piotr Drozdowicz – asystent akcji "Bałtycka Odyseja"


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Do godziny 21.00 w niedzielę obowiązuje cisza wyborcza. Za jej złamanie grożą dotkliwe kary! ■ Samochód potrącił 9-letnią dziewczynkę. o nieszczęśliwego wypadku doszło w Dziwnowie. Dziewczynka doznała urazów, w wyniku których wymagała przewiezienia do szpitala. 07.07.br. przed 21:00 przy Porcie Jachtowym okolice Willi nad Dziwną została potrącona dziewczynka. Na miejsce przyjechali ratownicy medyczni, którzy zabezpieczyli poszkodowaną, następnie została przetransportowana do szpitala ■