POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Sobota [04.04.2020, 15:37:52] • Międzyzdroje

Wirusowy alert w Międzyzdrojach

Wirusowy alert w Międzyzdrojach

fot. Andrzej Ryfczyński

Zakazy wstępu na publiczne deptaki, zamknięte instytucje użyteczności publicznej i przestrzenie rekreacyjne, łącznie z plażą.

Puste deptaki, parkowe alejki i plaża. Międzyzdroje zamieniły się w korona-warownię. Oznaki nadzwyczajnej sytuacji widać już na drogach wjazdowych do miasta. Gości witają patrole Policji i wojska. Wiosenne weekendy zwykle zapełniały już hotele i ośrodki wypoczynkowe.

Wirusowy alert w Międzyzdrojach

fot. Andrzej Ryfczyński

Koronawirus spowodował, że w tym roku jest zupełnie inaczej. Zarówno obiekty turystyczne jak i przestrzeń publiczna świeci pustkami. „korona-patrole" spotkać można też w Parku Chopina, na deptaku. A Ci, którzy, mimo wszystko zdecydowali się odwiedzić ten nadmorski kurort muszą liczyć się z... kontrolami na wjeździe do miasta. Pustkami wioną liczne parkingi jak i plaża. Promenada gwiazd jest dziś pustym i smutnym deptakiem.

Wirusowy alert w Międzyzdrojach

fot. Andrzej Ryfczyński

Na witrynach hoteli, restauracji, kina, dom kultury, biblioteka, muzeów i oceanarium – zamiast staropolskiego „zapraszamy" odnajdziemy informacje o zawieszeniu działalności. Właściciele, pracownicy liczą straty.

Wirusowy alert w Międzyzdrojach

fot. Andrzej Ryfczyński

Zarówno oni jak i potencjalni goście zastanawiają się obecnie tylko nad tym; jak przeżyć i jak długo potrwa jeszcze ten nadzwyczajny stan?!

Wirusowy alert w Międzyzdrojach

fot. Andrzej Ryfczyński

W piaskach pustej plaży widać tylko zdziwione mewy i gołębie przyzwyczajone, że ktoś im coś rzuci do zjedzenia. Dziś ludzie nie pomogą, bo sami-sobie pomóc nie są w stanie. Zostali w domach.

Wirusowy alert w Międzyzdrojach

fot. Andrzej Ryfczyński

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 13, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-13 z 13

Gość • Poniedziałek [06.04.2020, 09:44:25] • [IP: 31.0.43.***]

Nie plaże nadmorskie powinny być zamknięte, ale wszystkie świątynie jak w Wielkiej Brytanii. Na plaży łatwo zachować wymagany odstęp a w kościołach ciemnota tloczy się jedno przy drugim...

Robot • Poniedziałek [06.04.2020, 09:04:07] • [IP: 31.0.43.***]

Zakaz wstępu na plaże nadmorskie jest tyleż bezsensowny co nielegalny. Miejsca tam jest dość by mijać się w odległości nawet kilkadziesiąt metrów a zakaz ten jest sprzeczny z Konstytucją której przecież pisiory nie zmienili na szczęście...

Gość • Niedziela [05.04.2020, 22:21:52] • [IP: 31.0.1.**]

Sezon wakacyjny zagrożony! I jak tu zarobić w czasie wakacji?

Gość • Niedziela [05.04.2020, 13:05:10] • [IP: 83.21.7.**]

Tylko żeby tak nie pozostało po wirusie. Prawdziwy płacz będzie wtedy, kiedy ludzie przyzwyczają się do siedzenia w domu, a jak stracą robotę to nie będzie ich stać na wyjazd nad morze

Gość • Niedziela [05.04.2020, 11:46:38] • [IP: 83.21.1.**]

Przy Bazie Rybackiej wczoraj byli spacerowicze, rodzinki z wózkami i wędkarze.

Gość • Niedziela [05.04.2020, 07:06:31] • [IP: 89.64.8.***]

A pewna pani bezrozumna z Radawki łazi po plaży codziennie.I co?

Gość • Sobota [04.04.2020, 22:50:31] • [IP: 83.11.192.***]

Ale dlaczego ! U nas przecież nie ma zagrożenia!? Nie ma wiadomości! Kpina Gryfice mają przypadki dziwne że Powiat Kamieński nie ma! Nie ma kontoli nie ma testów! Przygotujcie się ludzie ! Na zaniedbanie służb! Bo będzie wysyp nie tylko zakażonych ale też zgonów ! Ale przecież to nie możliwe przecież rząd który rządzi do końca prawdy nam nie powie!!

Gość • Sobota [04.04.2020, 22:45:05] • [IP: 5.173.138.***]

To można wyjść na spacer? Do miasta gdzie full ludzi? Zamiast zdała od wszystkich

Gość • Sobota [04.04.2020, 21:16:25] • [IP: 37.30.52.***]

świetna sprawa stojąc na przystanku Lubiewo widziałam patrol dwa samochody. Z obcą rejestracją nie zatrzymywali kierowców ale za to zatrzymali faceta który za nimi jechał(samochód i jego wszyscy tu znają)miejscowa rejestracja na boku napisy firmy nazwa nazwisko i telefon. brawo służby!!

Gość • Sobota [04.04.2020, 20:58:04] • [IP: 83.23.227.**]

A Villa Martini podeszła bezmyślnie. Naraża pracowników każdego dnia, gdy przyjeżdża gość z Polski i w każdej chwili może przywieźć wirusa Bravo za odwagę Panie Łukaszu! Widać że rozsądek u Was na ostatnim miejscu :/

Gość • Sobota [04.04.2020, 20:51:22] • [IP: 188.146.190.**]

A co w Międzyzdrojach robią WOTy? :O

Gość • Sobota [04.04.2020, 20:22:47] • [IP: 83.11.79.***]

Bardzo mądre posunięcie !! , jeszcze selekcja w marketach i jesteśmy Festung Mizdroy. kiedy będzie rozdawana broń ??

Gość • Sobota [04.04.2020, 16:55:32] • [IP: 83.23.227.**]

Bardzo rozsądnie !ciepłe dni spowodowały by najazd ludzi jak to miało miejsce w ubiegłym tygodniu!

Oglądasz 1-13 z 13
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W sobotę pan Jerzy płynął jachtem z Dziwnowa do Świnoujścia. Na morzu, koło wiatraka popsuł mu się jacht. Walczył, by nie zepchnęło go na ląd. Było bardzo niebezpiecznie. - Płynąłem z Dziwnowa –opowiada nam pan Jerzy – ustawiłem autopilota. Wszystko było OK., dopóki nie wpłynąłem do Świnoujścia. Na wejściu do Świnoujścia zaczęło coś mi tam zgrzytać, syczeć i sprzęt przestał działać. Całe szczęście, że miałem silnik i silnikiem odpychałem się, żeby mnie nie zepchnęło na ląd. Odpychałem się i odpychałem. Na szczęście mam system łączności z Kapitanatem. Powiadomiłem Kapitanat, że straciłem ster i proszę o pomoc SAR-u. Chłopaki przyjechali i mnie tu przyciągnęli – relacjonuje już po zakończonej szczęśliwie akcji pan Jerzy.■ "Sezon 2020 w Międzyzdrojach uważam za otwarty!” - tym słowami oraz gwizdkiem ratowniczym rozpoczął swą konferencję prasową z mediami Burmistrz Mateusz Bobek. Konferencję zorganizowano na plaży w Międzyzdrojach i była ona kolejnym etapem kampanii promującej lato 2020 w Międzyzdrojach. Kampania pod hasłem „Między nami Międzyzdroje ■