POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Sobota [04.04.2020, 15:37:52] • Międzyzdroje

Wirusowy alert w Międzyzdrojach

Wirusowy alert w Międzyzdrojach

fot. Andrzej Ryfczyński

Zakazy wstępu na publiczne deptaki, zamknięte instytucje użyteczności publicznej i przestrzenie rekreacyjne, łącznie z plażą.

Puste deptaki, parkowe alejki i plaża. Międzyzdroje zamieniły się w korona-warownię. Oznaki nadzwyczajnej sytuacji widać już na drogach wjazdowych do miasta. Gości witają patrole Policji i wojska. Wiosenne weekendy zwykle zapełniały już hotele i ośrodki wypoczynkowe.

Wirusowy alert w Międzyzdrojach

fot. Andrzej Ryfczyński

Koronawirus spowodował, że w tym roku jest zupełnie inaczej. Zarówno obiekty turystyczne jak i przestrzeń publiczna świeci pustkami. „korona-patrole" spotkać można też w Parku Chopina, na deptaku. A Ci, którzy, mimo wszystko zdecydowali się odwiedzić ten nadmorski kurort muszą liczyć się z... kontrolami na wjeździe do miasta. Pustkami wioną liczne parkingi jak i plaża. Promenada gwiazd jest dziś pustym i smutnym deptakiem.

Wirusowy alert w Międzyzdrojach

fot. Andrzej Ryfczyński

Na witrynach hoteli, restauracji, kina, dom kultury, biblioteka, muzeów i oceanarium – zamiast staropolskiego „zapraszamy" odnajdziemy informacje o zawieszeniu działalności. Właściciele, pracownicy liczą straty.

Wirusowy alert w Międzyzdrojach

fot. Andrzej Ryfczyński

Zarówno oni jak i potencjalni goście zastanawiają się obecnie tylko nad tym; jak przeżyć i jak długo potrwa jeszcze ten nadzwyczajny stan?!

Wirusowy alert w Międzyzdrojach

fot. Andrzej Ryfczyński

W piaskach pustej plaży widać tylko zdziwione mewy i gołębie przyzwyczajone, że ktoś im coś rzuci do zjedzenia. Dziś ludzie nie pomogą, bo sami-sobie pomóc nie są w stanie. Zostali w domach.

Wirusowy alert w Międzyzdrojach

fot. Andrzej Ryfczyński

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 13, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-13 z 13

Gość • Poniedziałek [06.04.2020, 09:44:25] • [IP: 31.0.43.***]

Nie plaże nadmorskie powinny być zamknięte, ale wszystkie świątynie jak w Wielkiej Brytanii. Na plaży łatwo zachować wymagany odstęp a w kościołach ciemnota tloczy się jedno przy drugim...

Robot • Poniedziałek [06.04.2020, 09:04:07] • [IP: 31.0.43.***]

Zakaz wstępu na plaże nadmorskie jest tyleż bezsensowny co nielegalny. Miejsca tam jest dość by mijać się w odległości nawet kilkadziesiąt metrów a zakaz ten jest sprzeczny z Konstytucją której przecież pisiory nie zmienili na szczęście...

Gość • Niedziela [05.04.2020, 22:21:52] • [IP: 31.0.1.**]

Sezon wakacyjny zagrożony! I jak tu zarobić w czasie wakacji?

Gość • Niedziela [05.04.2020, 13:05:10] • [IP: 83.21.7.**]

Tylko żeby tak nie pozostało po wirusie. Prawdziwy płacz będzie wtedy, kiedy ludzie przyzwyczają się do siedzenia w domu, a jak stracą robotę to nie będzie ich stać na wyjazd nad morze

Gość • Niedziela [05.04.2020, 11:46:38] • [IP: 83.21.1.**]

Przy Bazie Rybackiej wczoraj byli spacerowicze, rodzinki z wózkami i wędkarze.

Gość • Niedziela [05.04.2020, 07:06:31] • [IP: 89.64.8.***]

A pewna pani bezrozumna z Radawki łazi po plaży codziennie.I co?

Gość • Sobota [04.04.2020, 22:50:31] • [IP: 83.11.192.***]

Ale dlaczego ! U nas przecież nie ma zagrożenia!? Nie ma wiadomości! Kpina Gryfice mają przypadki dziwne że Powiat Kamieński nie ma! Nie ma kontoli nie ma testów! Przygotujcie się ludzie ! Na zaniedbanie służb! Bo będzie wysyp nie tylko zakażonych ale też zgonów ! Ale przecież to nie możliwe przecież rząd który rządzi do końca prawdy nam nie powie!!

Gość • Sobota [04.04.2020, 22:45:05] • [IP: 5.173.138.***]

To można wyjść na spacer? Do miasta gdzie full ludzi? Zamiast zdała od wszystkich

Gość • Sobota [04.04.2020, 21:16:25] • [IP: 37.30.52.***]

świetna sprawa stojąc na przystanku Lubiewo widziałam patrol dwa samochody. Z obcą rejestracją nie zatrzymywali kierowców ale za to zatrzymali faceta który za nimi jechał(samochód i jego wszyscy tu znają)miejscowa rejestracja na boku napisy firmy nazwa nazwisko i telefon. brawo służby!!

Gość • Sobota [04.04.2020, 20:58:04] • [IP: 83.23.227.**]

A Villa Martini podeszła bezmyślnie. Naraża pracowników każdego dnia, gdy przyjeżdża gość z Polski i w każdej chwili może przywieźć wirusa Bravo za odwagę Panie Łukaszu! Widać że rozsądek u Was na ostatnim miejscu :/

Gość • Sobota [04.04.2020, 20:51:22] • [IP: 188.146.190.**]

A co w Międzyzdrojach robią WOTy? :O

Gość • Sobota [04.04.2020, 20:22:47] • [IP: 83.11.79.***]

Bardzo mądre posunięcie !! , jeszcze selekcja w marketach i jesteśmy Festung Mizdroy. kiedy będzie rozdawana broń ??

Gość • Sobota [04.04.2020, 16:55:32] • [IP: 83.23.227.**]

Bardzo rozsądnie !ciepłe dni spowodowały by najazd ludzi jak to miało miejsce w ubiegłym tygodniu!

Oglądasz 1-13 z 13
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ OSTRZEŻENIE NUMER 64/I/2021 OBLODZENIE / GOŁOLEDŹ Stopień zagrożenia: 1 Ważność: od godz. 16:00 dnia 18-01-2021 do godz. 04:00 dnia 19-01-2021 Obszar: województwo dolnośląskie, lubuskie, zachodniopomorskie. Przebieg: Prognozuje się występowanie opadów mokrego śniegu i deszczu ze śniegiem, które w kontakcie z wychłodzonym gruntem spowodują pojawienie się gołoledzi. ■ Szczepienia przeciw COVID-19 Od 15 stycznia br. ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19  dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia 2021 roku rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Na terenie Gminy Międzyzdroje funkcjonuje jeden punkt szczepień, który mieści się w przychodni PARTNERMED przy ul. Gryfa Pomorskiego 21-23 w Międzyzdrojach. Rejestracji można dokonywać telefonicznie od godz. 8:00 do 18:00 pod wskazanymi poniżej numerami telefonów: - telefony stacjonarne: 91 32 80 178 oraz 91 32 80 179, - telefon komórkowy: 609 479 898. ■ Na przeważającym obszarze kraju prognozowana jest śliskość nawierzchni dróg spowodowana marznącą wilgocią oraz szronem - szczególnie nad ranem ■ Nie żyje 25 - letnia kobieta ranna w wypadku koło Dargobądza. Jej stan od początku określano jako bardzo ciężki ■