POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [01.04.2020, 15:54:16] • Dziwnów

Ruszył projekt z kopyta!

Ruszył projekt z kopyta!

plakat wykonała Wiktoria Krupa z klasy 8a( fot. Organizator )

”Źródła historyczne w naszym domu” w Szkole Podstawowej im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie.

Drodzy Uczniowie w marcu miał być zrealizowany projekt „Źródła historyczne w moim domu”. Wiem, że niektórzy z Was, mimo obecnie trudnej sytuacji, chcą do tego projektu przystąpić, a trzech uczniów, jeszcze przed kwarantanną, oddało mi swoje multimedialne prezentacje. (Wasze prace razem z pozostałymi zostaną zaprezentowane na szkolnej stronie)

Z tego też powodu, aby Wasza praca „nie poszła na marne”, a także, abyśmy spróbowali, mimo wszystko, aby życie toczyło się w miarę normalnie, ogłaszam, że można nadsyłać prace.

Już tłumaczę co i jak.

Prace w formie sfotografowanego plakatu, lub przesłanego zdjęcia źródła historycznego (maksimum 5 zdjęć) z opisem, prezentacji multimedialnej, można nadsyłać na mojego maila do 12 kwietnia 2020r.

Przypominam, że każda, praktycznie każda rzecz , w Waszym domu może być źródłem historycznym, czyli informacją jak było w przeszłości i tej dalekiej i tej bliskiej.

Np. Wasz stary komputer (nawet ten sprzed kilku lat), Wasz rower, kubek, cukiernica, telewizor np. kineskopowy, sukienka z lat młodości Waszej mamy itp. itd.

Zdjęcie to jedno, ale opis do niego, to ta ważniejsza „połowa”, bo tylko Wy możecie zebrać, a następnie przekazać komentarz do nadesłanego zdjęcia.

Np. okulary, które leżą w szufladzie są mało warte dopóki, dopóty nie napiszę, że należały do mojej córki, gdy ta miała 2 latka i nosiła je ponieważ jako wcześniak miała po prostu zeza. Za każdym razem, gdy na nie patrzę tęsknię za tym okresem, gdy znałam odpowiedź na każde pytanie mojego dziecka, a problemy były tak małe jak mała była wówczas moja córka Maja.

Te zwykłe niezwykłe okularki są dowodem na to, że moja córka, dziś piękna, młoda i mądra kobieta, kiedyś była maleństwem, najsłodszym na świecie. No mi osobiście wydaje się, że zarówno jak te okulary nie urosły, tak i moje dziecko jest wciąż maleńkie. Tak mają mamy.

I mogłabym jeszcze pisać o tych okularach, w nawiązaniu do ich właścicielki bardzo długo. Można? Można!
Projekt „Źródła historyczne” daje Wam (nawet w tej okrojonej formie) możliwość bycia kreatywnym, poszukującym, dociekliwym, pracowitym i ceniącym historię. A pamiętajcie bez przeszłości nie ma przyszłości.
Praca dedykowana jest tylko i wyłącznie osobom zainteresowanym, które chcą i mogą poświęcić czas wolny, na dodatkową pracę.

A teraz co można uzyskać dzięki dodatkowej pracy? Oczywiście dodatkową zapłatę.

Wasi rodzice pracują, aby zarobić pieniądze, a Wy pracujecie na (oprócz możliwości zdobycia wiedzy ma się rozumieć) dodatkowe oceny.

Każdy kto nadeśle mi prace w terminie otrzyma ocenę minimum bardzo dobrą, w kategorii- udział w projekcie (waga 5) oraz możliwość zdobycia wyróżnienia, za które przysługiwać będzie kolejna ocena tym razem tylko i wyłącznie celująca.

O wyróżnieniach decydować będzie komisja w składzie: p. Renata Włodarczyk i p. Rafał Gutowski.

Wasze prace zostaną zaprezentowane na stronie szkoły. Jeśli wyrazicie taką zgodę.

A teraz słowo o pierwszej nadesłanej pracy.

Pierwsza nadesłana praca, jeszcze przed wznowieniem kontynuacji realizacji projektu. Brawo Wiktoria Krupa!!! Wyprzedziłaś nawet mnie, no i zachęciłaś, że może jednak warto, mimo trudnej sytuacji, próbować działać zgodnie z planem.

Ja także postaram się przedstawić źródła w moim domu, ale to już poza konkursem.

Jeszcze raz zapraszam do projektu osoby z inicjatywą i pasją poszukiwania.

Koordynator projektu „Źródła historyczne w moim domu” Renata Włodarczyk/Kronia


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Środa [01.04.2020, 17:37:21] • [IP: 31.11.157.***]

No proszę.. duńczyk zna się na historii Polski... nie macie tam własnych zmartwień?

Gość • Środa [01.04.2020, 16:49:34] • [IP: 89.186.174.**]

jest odznaczenie za berlin. szacun. teraz wnusie za namowa berlina ida na moskwe... bedzie odznaczenie na ryjksiazce

Oglądasz 1-2 z 2
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W sobotę pan Jerzy płynął jachtem z Dziwnowa do Świnoujścia. Na morzu, koło wiatraka popsuł mu się jacht. Walczył, by nie zepchnęło go na ląd. Było bardzo niebezpiecznie. - Płynąłem z Dziwnowa –opowiada nam pan Jerzy – ustawiłem autopilota. Wszystko było OK., dopóki nie wpłynąłem do Świnoujścia. Na wejściu do Świnoujścia zaczęło coś mi tam zgrzytać, syczeć i sprzęt przestał działać. Całe szczęście, że miałem silnik i silnikiem odpychałem się, żeby mnie nie zepchnęło na ląd. Odpychałem się i odpychałem. Na szczęście mam system łączności z Kapitanatem. Powiadomiłem Kapitanat, że straciłem ster i proszę o pomoc SAR-u. Chłopaki przyjechali i mnie tu przyciągnęli – relacjonuje już po zakończonej szczęśliwie akcji pan Jerzy.■ "Sezon 2020 w Międzyzdrojach uważam za otwarty!” - tym słowami oraz gwizdkiem ratowniczym rozpoczął swą konferencję prasową z mediami Burmistrz Mateusz Bobek. Konferencję zorganizowano na plaży w Międzyzdrojach i była ona kolejnym etapem kampanii promującej lato 2020 w Międzyzdrojach. Kampania pod hasłem „Między nami Międzyzdroje ■