POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [02.04.2020, 17:52:37] • Lubin

Pierwszy śledzik z Zalewu Szczecińskiego

Pierwszy śledzik z Zalewu Szczecińskiego

fot. Andrzej Ryfczyński

Nieciekawy sezon mamy teraz dla rybaków zalewowych. W bazie rybackiej w Lubinie, pod Międzyzdrojami - cisza. Jedyna nadzieja w tym, że jeść trzeba i rybka będzie miała wzięcie.

Baza rybacka rybaków w Lubinie mieści się w byłych ruinach dawnej cementowni. Okres prosperity ma już za sobą. Rybaków pozostała garstka. Niewiele się działo w bazie rybackiej w tym roku. Canal Plus kręcił tu co prawda film, ale rybacy mieli mały przestój.

Pierwszy śledzik z Zalewu Szczecińskiego

fot. Andrzej Ryfczyński

Ostatniego dnia marca pan Andrzej, rybak z Lubina wyjął z sieci niemal samego śledzia.

- Sztormy nagoniły z Bałtyku na tarło do Zalewu Szczecińskiego śledzia – wyjaśniał, gdy zapytałem go o inne ryby. - W zalewie śledzia spotyka się rzadko, tylko teraz, wiosną, jest go najwięcej.

Pierwszy śledzik z Zalewu Szczecińskiego

fot. Andrzej Ryfczyński

Pan Andrzej przyznaje, że na przystani zawsze o tej porze było pełno chętnych do kupna rybki. Dzisiaj nie było nikogo, byłem tylko ja sam.

Zdaniem rybaka, trudno obecnie przewidywać, jaki będzie ten sezon połowowy.

Pierwszy śledzik z Zalewu Szczecińskiego

fot. Andrzej Ryfczyński

- Śledź jest bardzo tani - mówił, - a i chętnych nie widać. Nie wiadomo jak będzie z przetwórniami ryb, które zawsze brały niemal każdą rybkę.

Pierwszy śledzik z Zalewu Szczecińskiego

fot. Andrzej Ryfczyński

Było cicho i smutno na przystani. Sytuację rozładowała dwuletnia wnuczka pana Andrzeja, Marcelinka, która przyszła z mamą po rybkę i z daleka obserwowała tatę i dziadka w pracy.

Andrzej Ryfczyński

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 14, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-14 z 14

Gość • Sobota [04.04.2020, 14:25:44] • [IP: 89.64.31.***]

Po ile te śledzie

Gość • Piątek [03.04.2020, 19:22:57] • [IP: 83.21.159.***]

Dokładnie minister grubarczyk z pisu

Gość • Piątek [03.04.2020, 12:31:40] • [IP: 83.21.41.**]

Jakie dorodne te śledziki. Mniam.

Gość @ • Piątek [03.04.2020, 11:02:25] • [IP: 77.115.178.***]

Do :Gość • Czwartek [02.04.2020, 18:03:39] • [IP: 188.146.131.***]...No nie gadaj że Jarosław sprzedał skórki z kotów i dał na dofinansowanie portu w Lubinie...Musisz udać się do doktora co by sprawdził Twoją kiepałę, czy z nią wszystko w porządku, bo po wpisie widać że robaki mózgojady tam się rozmnażają w szybkim tempie...⛔

Gość • Piątek [03.04.2020, 07:27:25] • [IP: 188.146.181.**]

Jak można mieć zatruty umysł i takie brednie, farmazony pisać o pisie, nieudacznikach. Niech prezes najpierw zapłaci za dokumentacje dwóch wież, bo jest całkowicie niewiarygodny. Powtarzanie propagandy TVP jest sukcesem Kurskiego, który wcześniej powiedział że głupi naród to kupi. I kupił, tylko jak skończy?

Gość • Piątek [03.04.2020, 06:23:56] • [IP: 37.47.150.***]

Następni biedni się znaleźli 😂

Lubinianka • Czwartek [02.04.2020, 23:39:59] • [IP: 83.11.150.***]

Brawo sąsiedzie, rybka dobra na wszystko.Pozdrawiam

Gość • Czwartek [02.04.2020, 23:06:04] • [IP: 37.47.130.**]

Unia nie ma swoich tylko nasze i ten rząd pomyślał o tych o których nie myślał poprzedni

Gość • Czwartek [02.04.2020, 20:48:01] • [IP: 5.172.233.**]

Szacun dla ich ciężkiej pracy, dobrze ze są, przynajmniej mam gdzie kupić dobrą zdrową rybkę.

Gość • Czwartek [02.04.2020, 20:37:00] • [IP: 83.23.222.***]

Za sledzia sobie cenia po 5 zl,

Gość • Czwartek [02.04.2020, 19:25:13] • [IP: 83.13.154.**]

Niech lepiej posprzątają ten syf który przez lata zrobili i po krzakach leży

Gość • Czwartek [02.04.2020, 18:38:40] • [IP: 83.23.222.***]

Nie narzekajcie za przestuj i za bronowanie beda nie male pieniazki

Gość • Czwartek [02.04.2020, 18:09:23] • [IP: 188.146.187.***]

Nie rząd pis, tylko Unia i Polacy!

Gość • Czwartek [02.04.2020, 18:03:39] • [IP: 188.146.131.***]

Rząd PiS dofinansował port tam

Oglądasz 1-14 z 14
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ OSTRZEŻENIE NUMER 64/I/2021 OBLODZENIE / GOŁOLEDŹ Stopień zagrożenia: 1 Ważność: od godz. 16:00 dnia 18-01-2021 do godz. 04:00 dnia 19-01-2021 Obszar: województwo dolnośląskie, lubuskie, zachodniopomorskie. Przebieg: Prognozuje się występowanie opadów mokrego śniegu i deszczu ze śniegiem, które w kontakcie z wychłodzonym gruntem spowodują pojawienie się gołoledzi. ■ Szczepienia przeciw COVID-19 Od 15 stycznia br. ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19  dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia 2021 roku rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Na terenie Gminy Międzyzdroje funkcjonuje jeden punkt szczepień, który mieści się w przychodni PARTNERMED przy ul. Gryfa Pomorskiego 21-23 w Międzyzdrojach. Rejestracji można dokonywać telefonicznie od godz. 8:00 do 18:00 pod wskazanymi poniżej numerami telefonów: - telefony stacjonarne: 91 32 80 178 oraz 91 32 80 179, - telefon komórkowy: 609 479 898. ■ Na przeważającym obszarze kraju prognozowana jest śliskość nawierzchni dróg spowodowana marznącą wilgocią oraz szronem - szczególnie nad ranem ■ Nie żyje 25 - letnia kobieta ranna w wypadku koło Dargobądza. Jej stan od początku określano jako bardzo ciężki ■