POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [31.03.2020, 18:17:39] • Gmina Wolin

Kobiety z Wolina szyją charytatywnie maseczki

Kobiety z Wolina szyją charytatywnie maseczki

fot. Organizator

Jak zazwyczaj w takich historiach bywa, zaczęło się od iskry. Iskry, którą jedna z naszych wolontariuszek zaraziła kolejne wspaniałe, młode kobiety z Wolina (woj. zachodniopomorskie). Z każdym dniem przybywało coraz to więcej osób i bardzo szybko utworzono sztab, Sztab Maseczkowy Wolin.

Szyjemy maseczki dla potrzebujących instytucji, działamy charytatywnie. Głównym założeniem było wsparcie przede wszystkim służby zdrowia, służb mundurowych oraz innych ważnych w okresie pandemii organizacji. Dziś już wiemy, że potrzeby są dużo większe więc nasze maseczki za darmo trafiają do każdej instytucji, która się do nas zgłosi oraz odpłatnie do osób prywatnych.

Dotychczas przekazaliśmy 1003 maseczki m.in. dla Przychodni „Przy Parku”, Przychodni „Vita”, Poczty Polskiej, Bazy Pogotowia Ratunkowego, stacji dializ czy Szpitala „Zdroje” w Szczecinie. Kolejne zamówienia są realizowane więc te liczby stale rosną. Posiadamy także 110 sprzedanych maseczek dla osób prywatnych.

Zarobione pieniądze przeznaczamy na zakup nowych materiałów. Nasze działania nie ograniczają się do naszego województwa, mamy zamówienia także z województwa pomorskiego. Staramy się pomóc każdemu kto naszej pomocy potrzebuje ale zdajemy sobie sprawę, że sami nie damy rady.

Kobiety z Wolina szyją charytatywnie maseczki

fot. Organizator

Jak można nam pomóc?
• Pracy jest ogrom więc każdy może do nas dołączyć

Serdecznie zapraszamy do naszej grupy na Facebooku
www.facebook.com/groups/501318747206609/?epa=SEARCH_BOX
• Przekazując materiał, bawełnianą tkaninę, nici, gumki. Przed naszą siedzibą przy ulicy Słowiańskiej w Wolinie wystawiliśmy specjalnie przeznaczony do tego celu pojemnik.
• Dorzucając cegiełkę na zrzutka.pl/rpeyjv . Jest to specjalnie utworzone konto dla darczyńców, którzy chcieliby wesprzeć nasze działania finansowo.
• W każdy inny sposób jaki Wam przyjdzie do głowy

Organizator


komentarzy: 11, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-11 z 11

Gość • Piątek [03.04.2020, 14:56:09] • [IP: 83.23.224.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Ryszard • Środa [01.04.2020, 16:58:41] • [IP: 83.20.219.**]

Super sprawa, wielkie brawa.

Gość • Środa [01.04.2020, 16:03:11] • [IP: 37.248.163.**]

Uwaga! UE ostrzega przed rosyjską dezinformacją mającą na celu zaburzenie systemów finansowych państw poprzez szerzenie nieprawdziwych informacji na temat konieczności wypłacania gotówki z banków. Podobnie jest z szerzeniem fake newsów na temat braków w zaopatrzeniu i konieczności wykupienia towarów.

Gość • Środa [01.04.2020, 15:36:33] • [IP: 185.210.39.**]

Dlaczego nie dostawales emerycie tych pieniedzy jak zadzila plarforma a kradli jeszcze wiecej jak pis

Gość • Środa [01.04.2020, 14:40:36] • [IP: 83.21.0.*]

ość 188.146.187 - popieram. W aptece Dziwnów" Bursztynowa" można kupić maseczki z flizeliny medycznej 3-warstwowe za 9, -zł. Można je używać wielokrotnie po wypraniu w temp. 60 stopni Nie brakuje też innych środków przeciwbakteryjnych. Pozdrawiam Panie z Wolina szyjące maseczki.

Gość • Środa [01.04.2020, 08:49:32] • [IP: 188.146.187.***]

Trzynastka to są moje ukradzione pieniądze z podatku, którego złodziejski pis mnie okradł nie wykonując wyroku z sierpnia 2015 - TK. Podłość jest najniższą cechą upodlenia człowieka. Przekazanie odzieży ochronnej dla komisji wyborczej w dobie zarazy, to śmiertelny grzech i to miałem na myśli. Tylko współczuć takiej osobie z takim sposobem myślenia. Pozdrawiam jeszcze raz ludzi dobrej woli. Emeryt

Gość • Środa [01.04.2020, 07:14:05] • [IP: 77.114.93.***]

Emerycie!!skoro tak cię kolą te wybory, to przeznacz swoją trzynastkę na jakąś pożyteczną sprawę.

Gość • Wtorek [31.03.2020, 22:45:10] • [IP: 178.37.72.***]

wspanialy gest, w takim momencie ludzie robia piekne rzeczy dziekujemy

Gość • Wtorek [31.03.2020, 21:43:43] • [IP: 188.146.187.***]

Piękna sprawa. Tylko nie zmarnujcie tej ciężkiej pracy na jakieś zwariowane wybory. Przekażcie to pielęgniarką, policjantom i innym potrzebującym. Zadbajcie też o siebie. Pozdrawiam. Emeryt.

kamienianka • Wtorek [31.03.2020, 20:08:16] • [IP: 195.191.162.***]

Panie sa wspaniałe

Gość • Wtorek [31.03.2020, 19:09:53] • [IP: 83.21.49.***]

Wspaniała akcja! Nasza Jadzia, krawcowa z Dziwnowa, również szyje maseczki i rozdaje potrzebującym!

Oglądasz 1-11 z 11
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W sobotę pan Jerzy płynął jachtem z Dziwnowa do Świnoujścia. Na morzu, koło wiatraka popsuł mu się jacht. Walczył, by nie zepchnęło go na ląd. Było bardzo niebezpiecznie. - Płynąłem z Dziwnowa –opowiada nam pan Jerzy – ustawiłem autopilota. Wszystko było OK., dopóki nie wpłynąłem do Świnoujścia. Na wejściu do Świnoujścia zaczęło coś mi tam zgrzytać, syczeć i sprzęt przestał działać. Całe szczęście, że miałem silnik i silnikiem odpychałem się, żeby mnie nie zepchnęło na ląd. Odpychałem się i odpychałem. Na szczęście mam system łączności z Kapitanatem. Powiadomiłem Kapitanat, że straciłem ster i proszę o pomoc SAR-u. Chłopaki przyjechali i mnie tu przyciągnęli – relacjonuje już po zakończonej szczęśliwie akcji pan Jerzy.■ "Sezon 2020 w Międzyzdrojach uważam za otwarty!” - tym słowami oraz gwizdkiem ratowniczym rozpoczął swą konferencję prasową z mediami Burmistrz Mateusz Bobek. Konferencję zorganizowano na plaży w Międzyzdrojach i była ona kolejnym etapem kampanii promującej lato 2020 w Międzyzdrojach. Kampania pod hasłem „Między nami Międzyzdroje ■