POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [29.03.2020, 08:33:30] • Międzyzdroje

Ten napis ma wielką wartość. Dlaczego zniknął?

Ten napis ma wielką wartość. Dlaczego zniknął?

fot. Andrzej Ryfczyński / archiwum

Symboliczny napis „Molo Międzyzdroje" pojawia się i znika. Przy dzisiejszej błyskawicznej komunikacji jest wart więcej niż cały budżet promocji gminy.

Międzyzdroje to - po Sopocie - najbardziej wylansowane miasto letniego wypoczynku. Stało się tak dlatego, bo Świnoujście po wojnie było wojskową bazą byłego ZSRR. Najcieplejsze wody Bałtyku, piękne tereny i miasto z urokliwą zabudową przyciągały rzesze turystów.

Ten napis ma wielką wartość. Dlaczego zniknął?

fot. Andrzej Ryfczyński / archiwum

Kiedyś podstawowym transportem była kolej, a Międzyzdroje miały dobre połączenie kolejowe, fundament dobrej komunikacji. Drugim atutem było molo. Właśnie tutaj niemal każdy musiał mieć zdjęcie i kupić pocztówkę.

Ten napis ma wielką wartość. Dlaczego zniknął?

fot. Andrzej Ryfczyński / archiwum

O tym obiekcie wiele już napisano. Moją uwagę zwróciło pojawianie się i znikanie napisu przed wejściem na molo. Symboliczny napis „Molo Międzyzdroje" raz jest, raz go nie ma.

Ten napis ma wielką wartość. Dlaczego zniknął?

fot. Andrzej Ryfczyński / archiwum

Był, kiedy w 2016 roku miasto odwiedził lider Nowoczesnej Ryszard Petru. Polityk – tak jak większość osób odwiedzających Międzyzdroje – nie mógł się oprzeć pokusie, by nie zrobić sobie z wyborcami selfie z wejściem na molo w tle. Wtedy też widać było, gdzie robione jest zdjęcie. W oddali dostrzec można było wyraźny napis "Molo Międzyzdroje".

Ten napis ma wielką wartość. Dlaczego zniknął?

1968r.( fot. Andrzej Ryfczyński / archiwum )

Ale kiedy w 2019 roku wicemarszałek sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, obecnie kandydatka na prezydenta RP, pojawiła się w tym samym miejscu, pozostał tylko napisu „Molo". Międzyzdroje zniknęło. Może z tego powodu nie było też już robione w tym miejscu selfie.

Uważam, że pełny napis „Molo Międzyzdroje" - przy dzisiejszej błyskawicznej komunikacji - jest wart więcej niż cały budżet promocji gminy.

Ten napis ma wielką wartość. Dlaczego zniknął?

03.09.2005r.( fot. Andrzej Ryfczyński / archiwum )

Dziś pokażę Wam sześć fotografii od 1968 roku do dnia dzisiejszego. Zobaczcie, jak zmieniało się wejście na molo w Międzyzdrojach przez ponad pół wieku.

Andrzej Ryfczyński

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 13, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-13 z 13

Czeslaw • Piątek [03.04.2020, 00:14:03] • [IP: 31.1.54.***]

Pisiorą widać nie o napis chodzi może by molo imienia Jadwigi Kaczyńskiej 😂to by pisiorą dogodzili nie wasze doczekanie na szczęście Międzyzdroje nie jest pisowskie

toniejatoon • Poniedziałek [30.03.2020, 10:15:52] • [IP: 81.219.48.*]

Komu przeszkadzała przestrzeń, na czarno-białej fotografii. Pieniądze to nie wszystko.

Gość • Poniedziałek [30.03.2020, 09:24:13] • [IP: 188.47.73.***]

Kidawa to mi przypomina Komora. Tylko, że Komor nie umiał pisać, a ta nie umie mówić po polsku. Ale frakcja się zgadza, to ci finansowani przez CDU. No i jeszcze jest Rysio, ten to nie umie historii. Same gwiazdy, no ale miasto gwiazd.

Gość • Niedziela [29.03.2020, 21:39:51] • [IP: 176.221.113.**]

W artykule występuje" lokowanie produktu" 😊

Gość • Niedziela [29.03.2020, 20:24:11] • [IP: 188.146.187.***]

Kiepsko z naszym narodem. Zdjęcia pokazują i temat jest znikającego napisu Międzyzdroje. Powielanie napisu Międzyzdroje daje możliwości utrwalenia tej miejscowości w głowach turystów. To jest reklama. Dlaczego za burmistrza Bobka tego napisu nie ma? Kto tam w promocji tego nie rozumie? Czy ktoś na to odpowie?

Gość • Niedziela [29.03.2020, 16:55:24] • [IP: 37.47.177.***]

A ta co, inspiratorów szuka?

Były autottonnn • Niedziela [29.03.2020, 15:10:43] • [IP: 199.249.230.**]

Szkoda że nie umieszczacie zdjęć z ważniejszymi postaciami naszej ojczyzny jak z prezydentem Lechem Kaczyńskim który w Międzyzdrojach odwiedził molo.Nie dziwię się ponieważ ten rejon Polski jest od dawien dawna ogłupiały do granic możliwości- czytelniej lewacki. Powodem rzecz jasna jest pokolenie po ubowcach, komunistach zesłanych tutaj przed odpowiedzialnością za swoje partyjne i inne ówczesnego aparatu czyny.Pokolenie ich synków i córeczek udekorowanych w życiu schedą po tych oprawcach żyli i żyją bezpiecznie -platfusy i reszta ekipy lewaków pod innymi szyldami to ochrania-nie dziwię się więc że promocja dla tego typu ludzi co na zdjęciach. Przekaz prymitywny iście komunistyczny.Dla kogo pracujecie?

Sławomir B.z Kamienia Pom • Niedziela [29.03.2020, 15:06:36] • [IP: 83.21.1.**]

Bywałem w Międzyzdrojach też w latach 50 i 60 ubiegłego wieku i doskonale pamiętam postój dorożek przy dworcu kolejowym a po drugiej stronie ulicy postój taksówek, kort tenisowy koło byłego dużego bloku WDW warto by było i te fotografie pokazać.

Gość • Niedziela [29.03.2020, 14:04:12] • [IP: 83.23.231.***]

MOLO ?- tu bardziej pasował by napis --JARMARK MIEDZYZDROJE--

Gość • Niedziela [29.03.2020, 13:38:20] • [IP: 188.146.187.***]

Urząd w Międzyzdrojach lepiej by funkcjonował, gdyby nowy burmistrz połowę starego personelu wywalił na bity pysk. Nie tylko brak pożytku, ale sporo z nich to szkodniki, takie turkucie podjadki. Wielu z nich to lenie i nie wiedzą o co chodzi. Najlepiej by im głowy nie zawracać. Można było by zaoszczędzić i były by pieniądze na nowe inwestycje, choć by drogowe. Cienizna na każdym kroku.

Gość • Niedziela [29.03.2020, 13:17:44] • [IP: 83.23.227.**]

Jestem w Międzyzdrojach a to molo jest w Sopocie!! co za durny artykuł!

Gość • Niedziela [29.03.2020, 11:35:58] • [IP: 46.215.43.**]

ALE tuzów na zdjeciach daliscie, 6 kroli i babcie ktora sie nie potrafi wyslowic, a jest vice marszałkiem - polokiem... wstyd, nie ma sie czym chwalic ze ktos taki byl w naszym miescie...