POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [27.03.2020, 10:29:19] • Wapnica

Zdalne nauczanie w SP 2 w Wapnicy

Zdalne nauczanie w SP 2 w Wapnicy

fot. Urząd Miejski w Międzyzdrojach

Obecna sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa prowadzi do dynamicznych zmian w życiu społecznym. Dotknęły one także polskie szkolnictwo. Lekcje zostały w szkołach zawieszone, póki co w terminie do 10 kwietnia. Początkowe próby prowadzenia zajęć dla uczniów przez internet od 25 marca przerodziły się w związku ze zmianą przepisów w obowiązek. Chcę zaprezentować jak ten nowy, zdalny sposób nauczania podstawy programowej przebiega w Szkole Podstawowej nr 2 im. prof. dr Władysława Szafera w Wapnicy.

Nauczyciele już od pierwszych dni zamknięcia szkoły rozpoczęli pracę z uczniami metodą d-learningową przy pomocy technologii informatycznej. Kontakt z rodzicami i uczniami jest systematycznie utrzymywany z pomocą komputerów, laptopów, czy tabletów poprzez dziennik i pocztę elektroniczną. Dzieci, które nie posiadają własnego komputera w domu, mają możliwość wypożyczenia szkolnego sprzętu w postaci iPada (tabletu). Wymiana informacji tym nowym sposobem nauczania przebiega dość sprawnie mimo pewnych problemów technicznych (np. z łączem internetowym w domu uczniów).

Dzieci i młodzież otrzymują materiały i instrukcje do samodzielnej pracy poprzez Classroom, gdzie pracują w wirtualnych klasach ( to jedno z narzędzi Google przeznaczone dla edukacji). Wszyscy uczniowie dość wprawnie rozwiązują zadania przekazywane przez nauczycieli, w formie kart pracy i instrukcji. Korzystają również w miarę potrzeb z platform edukacyjnych np. epodręczników, Nuadu, Matzoo, Mathedu, Gamezone.

Od 23 marca, zarówno Rada Pedagogiczna SP 2 w Wapnicy, jak i uczniowie, rozpoczęli pracę w oparciu o kolejne narzędzie komunikacyjne - Google Meet. Odbywają się w ten sposób wideo-posiedzenia Rady Pedagogicznej, szkolenia dla nauczycieli oraz wideo-konsultacje uczniów z nauczycielami. Ustalony obecnie plan wideo-lekcji dla poszczególnych klas szkoły uwzględnia specyfikę zajęć, równomierne obciążenie materiałem do nauczenia i zapewnia bezpieczny dla uczniów czas pracy przy komputerze.

Metoda Planu Daltońskiego, która stawia m.in. na samodzielność i odpowiedzialność dziecka oraz wcześniejsze wdrożenie urządzeń mobilnych (iPadów) w proces edukacji, bardzo ułatwiło uczniom i nauczycielom realizację nauki na odległość.

Prezentując w kilku zdaniach ten nowy sposób zdalnego nauczania, poza placówką szkolną dziękuję w imieniu uczniów i nauczycieli Radzie Rodziców, która przeszło rok temu wsparła nasze starania w rozwoju technologii TIK w SP2 w Wapnicy. Pięć iPadów, które szkoła dostała od rodziców na swoje 70-te urodziny oraz wsparcie firmy Apple, rozpoczęło małą rewolucję technologiczną w naszej placówce. Obecnie w szkole mamy 40 takich urządzeń, czyli aż trzy mobilne pracownie. Podziękowania przede wszystkim należą się również nauczycielom za ich wysiłek i zaangażowanie w realizację nowatorskich idei edukacyjnych. Bez ich odwagi i kreatywności metoda Planu Daltońskiego oraz iPady nigdy nie pojawiłyby się w Szkole w Wapnicy.

Iwona Sołtysiak
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Wapnicy


komentarzy: 4, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-4 z 4

Mama • Sobota [28.03.2020, 23:06:50] • [IP: 83.11.73.**]

Dziękujemy za oferowaną pomoc. Pozdrawiamy serdecznie

Adam Matlak • Sobota [28.03.2020, 20:15:31] • [IP: 5.173.178.***]

W przypadku problemów z nauką chemii i biologii zapraszam do kontaktu z Kołem Naukowym" Zarembiacy" z Liceum Społecznego w Dziwnowie. Postaramy się nieodpłatnie pomóc.

Gość • Sobota [28.03.2020, 18:54:40] • [IP: 83.11.194.***]

szkoda że w międzyzdrojach tak nie ma. U nas w Międzyzdrojach zdalne nauczanie polega jedynie na zadaniu tematów do zrobienia i zadań- uczeń nie ma szans na wytłumaczenie. Syn który dobrze się uczy miał problem z zadaniami z chemii i co z tego - a no nic sam musi sobie poradzić - nie ma mowy aby się połączyć z nauczycielem chyba że wysłać do niego maila- smutne

Gość • Sobota [28.03.2020, 06:40:38] • [IP: 83.11.158.***]

Szkoła w Wapnicy to w tej chwili jedna z najnowocześniejszych szkół w Polsce

Oglądasz 1-4 z 4
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Na wybrzeżu i miejscami na Pomorzu wystąpi silny wiatr w porywach osiągający do 70-80 km/h. ■ Powiat Kamieński: Zestawienie zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 stan na dzień 02.04.2020, godz. 20:00 liczba potwierdzonych zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w powiecie kamieńskim: 0 liczba osób objętych kwarantanną w powiecie kamieńskim: 66 liczba osób pod nadzorem epidemiologicznym w powiecie kamieńskim: 12 ■