POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [26.03.2020, 17:19:55] • Kamień Pomorski

Dla zdrowia i bezpieczeństwa nas WSZYSTKICH

Dla zdrowia i bezpieczeństwa nas WSZYSTKICH

fot. Policja

Pamiętajmy, że wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa w związku z koronawirusem, ma na celu ochronę zdrowia i bezpieczeństwa każdego człowieka. Policjanci również biorą udział w walce z naszym wspólnym „wrogiem”. Uczymy-informujemy-przestrzegamy-reagujemy. Działajmy wspólnie!

Wszelkie niezbędne informacje na temat nowo wprowadzonych zasad znajdziecie Państwo tutaj: www.gov.pl/web/koronawirus/wprowadzamy-nowe-zasady-bezpieczenstwa-w-zwiazku-z-koronawirusem.

Pamiętajmy, nowe zasady określono po to, aby służyły bezpieczeństwu nas wszystkich. Przestrzegając ich, zwiększamy swoje szanse na szybkie zwycięstwo z pandemią koronawirusa.

Policjanci cały czas informują o zakazie gromadzenia się osób. Specjalne komunikaty przekazywane są również z wykorzystaniem urządzeń nagłaśniających. W związku z koniecznością minimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się choroby, funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na grupy osób. Pamiętajmy, że obecnie przemieszczać się będzie można jedynie w grupie do dwóch osób (obostrzenie to nie dotyczy osób najbliższych w rozumieniu art. 115 § 11 Kodeksu karnego). W przypadku naruszenia tego przepisu, należy liczyć się z natychmiastową reakcją policjantów.

„Do 11 kwietnia włącznie nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Obostrzenie nie dotyczy więc:

- dojazdu do pracy. Jeśli jesteś pracownikiem, prowadzisz swoją firmę, czy gospodarstwo rolne, masz prawo dojechać do swojej pracy. Masz również prawo udać się po zakup towarów i usług związanych ze swoją zawodową działalnością.
- wolontariatu. Jeśli działasz na rzecz walki z koronawirusem i pomagasz potrzebującym przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu, możesz się przemieszczać w ramach tej działalności.
- załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego. Będziesz mógł się przemieszczać, aby zrobić niezbędne zakupy, wykupić lekarstwa, udać się do lekarza, opiekować się bliskimi, wyprowadzić psa” (źródło: Serwis Rzeczypospolitej Polskiej: www.gov.pl/).

Jeśli zechcą Państwo wyjść na spacer, apelujemy o zachowanie zasad bezpieczeństwa i stosowanie się do nowowprowadzonych przepisów.

st. sierż. Aleksandra Berenda


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Golczewiaka • Piątek [27.03.2020, 23:13:13] • [IP: 83.21.2.***]

Jakie ograniczenie przemieszczania się Ludzie zobaczcie co się dzieje u nas w miasteczku. W moim golczewie to nie obowiązuje. Ludzie jak mrowki chodzą po mieście i się niczym nie przejmują. LUDZIE OBUDŹCIE SIĘ DOPÓKI NIE ZACZNIECIE PRZESZCZEGAC ZASAD TO NIC SIĘ NIE POPRAWI. Idź rano jak musisz do sklepu zrób zakupy na 2-3 dni siedź na dupie w domu. A nie cob5mni wychodzisz do sklepu a to po piwko, fajki, chleb, mleko czy cukier. Możesz to kupić sobie z rana i siedzieć grzecznie w domu.

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Na wybrzeżu i miejscami na Pomorzu wystąpi silny wiatr w porywach osiągający do 70-80 km/h. ■ Powiat Kamieński: Zestawienie zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 stan na dzień 02.04.2020, godz. 20:00 liczba potwierdzonych zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w powiecie kamieńskim: 0 liczba osób objętych kwarantanną w powiecie kamieńskim: 66 liczba osób pod nadzorem epidemiologicznym w powiecie kamieńskim: 12 ■