POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [20.03.2020, 12:09:28] • Międzyzdroje

Najtrudniejszy odcinek trasy rowerowej

Najtrudniejszy odcinek trasy rowerowej

fot. Andrzej Ryfczyński

Jeżeli uda się do sezonu zbudować kładkę na Starym Zdroju, to będzie niewątpliwym pierwszym sukcesem tej inwestycji.

Najtrudniejszy odcinek trasy , w ramach trasy rowerowej wokół Zalewu Szczecińskiego, jest realizowana inwestycja w ramach projektu INT 138 „Na dwóch kółkach wokół Zalewu Szczecińskiego”. Właśnie na Starym Zdroju obok mostka starej trójki, trwa budowa kładki dla rowerów. Teren mocno bagnisty i położony jest w małej depresji.

Najtrudniejszy odcinek trasy rowerowej

fot. Andrzej Ryfczyński

Po mimo trudnej sytuacji spowodowanej koronawirusem i różnymi problemami, prace trwają płynnie . Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A. Nowogard dobrze sobie radzi z najtrudniejszym odcinkiem tej trasy. Właśnie wbito metalowe ścianki szczelnej potocznie zwanej ścianką larsena przy użyciu wibromłotu. Wszystko wskazuje, że w sezonie po położonej tutaj kładce będzie można przejechać swobodnie rowerem.

Najtrudniejszy odcinek trasy rowerowej

fot. Andrzej Ryfczyński

Właśnie ten odcinek był wąskim gardłem tej drogi turystycznej w gminie Międzyzdroje. Całość tego odcinka ma być oddana w przyszłym roku, a dookoła Zalewu Szczecińskiego przejedziemy w 2023 roku.

Najtrudniejszy odcinek trasy rowerowej

fot. Andrzej Ryfczyński

Licząca w sumie 292 km „pętla” (182 km po stronie polskiej) połączy zachodniopomorskie szlaki rowerowe z tymi w Meklemburgii Pomorzu Przednim i będzie przebiegać przez cztery obszary chronione: Woliński Park Narodowy i trzy obszary Natura 2000 - „Wolin i Uznam”, Obszar Specjalnej Ochrony Ptaków „Zalew Szczeciński” i Obszar Specjalnej Ochrony Siedlisk „Ujście Odry i Zalew Szczeciński”.

Najtrudniejszy odcinek trasy rowerowej

fot. Andrzej Ryfczyński

Projekt wpisuje się w tworzoną przez Województwo Zachodniopomorskie Sieć Tras Rowerowych Pomorza Zachodniego, składającą się z 4 głównych szlaków rowerowych o łącznej długości przekraczającej 1100 km.

Najtrudniejszy odcinek trasy rowerowej

fot. Andrzej Ryfczyński

Tylko w ubiegłym roku Województwo Zachodniopomorskie realizowało odcinki szlaków rowerowych o łącznej długości przekraczającej 200 km.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 9, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-9 z 9

Gość • Czwartek [26.03.2020, 14:19:01] • [IP: 77.88.191.***]

Burmistrz udaje że nie czyta ale wszystko wie z mediów jak temat wygodny to tak jak nie to nie czytał.

Gość • Niedziela [22.03.2020, 19:54:59] • [IP: 31.0.40.***]

Wielkie nieporozumienie tą ścieżka a w zasadzie jej namiastka! Przejazd na drugą stronę przy" czerwonym domu" , za wiaduktem pochłonie niejedną ofiarę. Od razu warto tam postawić znak " czarny punkt ! Burmistrzu Bobek zrób Pan coś zanim ktoś zginie!

Rowerzysta • Sobota [21.03.2020, 11:47:36] • [IP: 188.146.186.**]

Totalna porażka z tą ścieżka po tej stronie. Kto to projektował?

Gość • Sobota [21.03.2020, 11:07:56] • [IP: 188.146.181.**]

Droga przez Wapnicę jest od dawna ujęta jako droga konieczna przy klęskach żywiołowych, jako droga zapasowa. Ale kogo to obchodzi. Aby od wyborów, do wyborów, a ciemny lud to kupi - jak mawiał szef TVP Kurski.

Gość • Sobota [21.03.2020, 09:42:51] • [IP: 81.219.205.**]

Droga Wapnica- E 3 niedługo będzie historią zostaną dwie ścieżki rowerowa i samochodowa na jedno koło. Co będzie jak dojdzie do wypadku i zamkną E 3 a Tiry puszczą przez Wapnicę jak często już bywało to będą jechać na jednym kole? czy ktoś o tym pomyślał.

Gość • Piątek [20.03.2020, 17:40:58] • [IP: 37.47.152.***]

A umowa z emilbusem dalej nie podpisana

Gość • Piątek [20.03.2020, 16:22:21] • [IP: 83.21.42.**]

moim zdaniem wybrano najdroższy i najgorszy wariant trasy rowerowej pomiędzy rondem w Lubiewie a wiaduktem w Zalesiu. Gdyby trasę poprowadzono po lewej a nie po prawej stronie jezdni rozwiązany byłby chociażby problem kładki nad tzw. smródką. Tam są solidne betonowe fundamenty na których można byłoby usadowić kładkę. Poza tym istniejące dotąd krańce ścieżki rowerowej znajdują się po prawej stronie (zachodniej). Byłoby taniej i wygodniej oraz bezpiecznej po wyłączeniu przejazdu prze skrzyżowanie koło Orlenu.

Gość • Piątek [20.03.2020, 12:20:30] • [IP: 188.146.181.**]

Pracują na powietrzu i korony się nie boją. Duże dzięki.

Gość • Piątek [20.03.2020, 12:17:38] • [IP: 83.13.48.***]

Dlaczego trasa rowerowa biegnie przez Wicko a nie przez Lubin do Karnocic i dalej?

Oglądasz 1-9 z 9
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Na wybrzeżu i miejscami na Pomorzu wystąpi silny wiatr w porywach osiągający do 70-80 km/h. ■ Powiat Kamieński: Zestawienie zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 stan na dzień 02.04.2020, godz. 20:00 liczba potwierdzonych zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w powiecie kamieńskim: 0 liczba osób objętych kwarantanną w powiecie kamieńskim: 66 liczba osób pod nadzorem epidemiologicznym w powiecie kamieńskim: 12 ■