POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Sobota [28.03.2020, 16:32:39] • Gmina Kamień Pomorski

Likwidacja pojemników do selektywnej zbiórki odpadów

W związku z prowadzonym regularnie odbiorem odpadów z nieruchomości w systemie workowym, w pierwszym półroczu nastąpi stopniowa likwidacja pojemników przeznaczonych do zbiórki plastiku, szkła i papieru rozmieszczonych na terenie gminy, tzw. „dzwonów”.

Do 30 kwietnia 2020 r. zostaną zlikwidowane pojemniki z obszarów o zabudowie jednorodzinnej na terenie Kamienia Pomorskiego oraz na terenach wiejskich. W centrum miasta w zabudowie wielorodzinnej pojemniki zostaną zlikwidowane z końcem czerwca, aby wspólnoty mieszkaniowe i spółdzielnie mogły przygotować się do właściwej segregacji odpadów.

Likwidacja pojemników ma na celu ograniczenie zjawiska niewłaściwej segregacji oraz podrzucania odpadów niesegregowanych.

Przypominamy, że odpady segregowane podobnie jak odpady zmieszane odbierane są bezpośrednio z nieruchomości według harmonogramów podawanych do publicznej wiadomości na stronie internetowej Urzędu:

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych z terenów wiejskich: bip.kamienpomorski.pl/dokumenty/1245

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych z Kamienia Pomorskiego: bip.kamienpomorski.pl/dokumenty/1244

Worki oraz pojemniki na odpady powinny być wystawiane w altanie śmietnikowej lub przed posesją do godz. 7:00 w dniu odbioru odpadów.

Odbiór i zagospodarowanie odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w ilości nieograniczonej odbywa się z częstotliwością nie mniejszą niż 4 razy w roku (1 raz na kwartał).

Na terenie Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej przy ul. Szczecińskiej 2 w Kamieniu Pomorskim działa bezpłatny punkt selektywnej zbiórki odpadów. Odpady do PSZOK mieszkańcy dostarczają we własnym zakresie. Odpady można dostarczać w dni robocze w godzinach od 7:00 do 15:00.

źródło: www.kamienpomorski.pl


komentarzy: 15, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-15 z 15

Gość reks • Sobota [26.09.2020, 20:23:30] • [IP: 83.20.213.*]

krótko piszę prezes i burmistrz do zalewu wrzucić ! najgorsza gmina w POLSCE !

Gość • Sobota [04.07.2020, 01:58:29] • [IP: 83.20.222.**]

Burmistrz wpadł na PGK i mają być spowrotem na ul.Wysockiego bo jego źródeł tam ma sklep. Jeszcze parę miejsc w których będą dzwony

Gość • Czwartek [02.07.2020, 23:23:48] • [IP: 83.20.222.**]

Dzwony zlikwidowali bo społeczeństwo podrzucało pod nie pobudowlane oddpady itd. A to i tak nie wina ludzi tylko gminy, to oni tak zatwierdzili burmistrz na tym łapę położył...

Gość • Poniedziałek [22.06.2020, 22:37:45] • [IP: 83.8.146.***]

Uważam, że naliczanie śmieci od zużytej wody to złodziejstwo. Moja zużyta woda w śmietniku nie ląduje. Przecież za ścieki od tej wody już płacimy a tam woda trafia. Ile razy można opodatkować to samo i nas okradać? A zniknięcie dzwonów przed czasem to kolejna okazja by nas karać i okradać. Na 500+ zbierają i 500 na turystyczne dzieci.

Gośćgosc • Sobota [06.06.2020, 14:16:57] • [IP: 5.172.239.*]

a co komu przeszkadzaly dzwony przynajmiej nie walalo sie tych smieci a teraz worki klastikowe ktos na tym zarabia

Gość • Wtorek [05.05.2020, 17:48:46] • [IP: 37.47.132.**]

My zawsze w tyle. . Czemu tak jest?

Gość • Poniedziałek [04.05.2020, 23:35:05] • [IP: 188.146.162.**]

Sprawdźcie, ponoć PGK, kamieńska przecież spółka liczy za nasze śmieci więcej niż w Gminie Dziwnów! Świerzno im podziękowało, ma tańszy Trzebiatów.

Gość • Środa [22.04.2020, 23:03:38] • [IP: 31.0.126.**]

Totalne świństwo, w dobie pandemii! Nabijać kabzę, kosztem, mieszkańców. Oj beknie burmistrz za to, zapamiętamy!! Powinni rozdawać worki i zmienić zasady naliczania.

Gość • Czwartek [09.04.2020, 21:03:50] • [IP: 83.16.227.**]

Pandemia, zachowanie higieny, częste mycie rak ciepłą wodą. Ale jak to zrobić ? Ile razy się myję to myśle ile mi naliczą za odbior odpadków, których nie ma i nikt ich nie wywozi. a płacić muszę i za ciepłą wodę i za odpadki.Co zrobić ? Nalać wody do miednicy i niech wszyscy z niej korzystają ?

Gość • Środa [08.04.2020, 12:48:07] • [IP: 77.252.61.***]

Z Osiedla Chopina pojemniki zabrali na koniec marca!A tu jest napisane, że do 30 kwietnia.To jak w końcu!

Gość • Wtorek [07.04.2020, 12:48:16] • [IP: 188.146.160.***]

Pod linkiem bip.kamienpomorski.pl/dokumenty/1244, otwiera się harmonogram z marca

Gość • Wtorek [07.04.2020, 10:12:47] • [IP: 149.202.98.***]

Pozwalam Wam, żebyście burmistrzowi podrzucali śmieci przed drzwi. niech dziad sam sobie segreguje. Od tego są śmieciarze, a nie Wy. Nie dość, Że wykonujecie za kogoś robotę, to jeszcze temu komuś za to płacicie.

Gośćreks • Poniedziałek [06.04.2020, 10:14:53] • [IP: 83.21.159.***]

wszystkie dzwony na śmieci postawić burmistrzowi na placu w domu!

Gość • Środa [01.04.2020, 12:17:57] • [IP: 188.146.188.***]

W gminie Świerzno śmieci odbiera firma z Trzebiatowa. Jej oferta była bardzo dużo niższa niż PGK Kamień. Odbierają śmieci i zostawiają swoje worki, zgodnie z harmonogramem. A w Kamieniu? nie dość że likwidują dzwony do selektywnej zbiórki (gminne, kupione z projektu) to jeszcze worki trzeba mieć swoje. Kpina.

Jarszewo • Niedziela [29.03.2020, 18:25:12] • [IP: 37.47.167.**]

może poczekać z tą likwidacją pojemników na czas po epidemii - bo teraz nie ma możliwości pojechać do MPGK i kupić worki. A w przyszłości może MPGK rozważy sprzedaż takich worków np. poprzez sklepy na terenach wiejskich? można by przekazać takie worki do sprzedaży" komisowej" byłby łatwiejszy do nich dostęp. Jak worki np. do plastiku będą drogie to z pewnością zaraz zobaczymy pełno tego rodzaju śmiecia w przydrożnych rowach.

Oglądasz 1-15 z 15
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Wolin: Zadymienie w kotłowni postawiło na nogi 5 zastępów straży pożarnej W domu jednorodzinnym w miejscowości Laska w gminie Wolin pojawił się dym. Duże ilości dymu wydobywały się z kotłowni. Na miejsce zadysponowano 5 zastępów straży pożarnej. - Do działań ruszyli strażacy z PSP Międzyzdroje 2 zastępy, OSP Wolin 2 zastępy oraz 1 zastęp z OSP Troszyn- poinformował nas rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kamieniu Pomorskim, Michał Wiaderski. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Wszystko wydarzyło się w niedzielę, 22 listopada około godziny 10:00. ■ 20 – 27 listopada 2020 - Europejski Tydzień Testowania ■ Dramat na drodze koło Miłachowa. W wypadku zginęła 18 - letnia dziewczyna! Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na drodze koło miejscowości Miłachowo w gminie Kamień Pomorski. Kierowca z niewyjaśnionych jak dotąd przyczyn uderzył w drzewo. Auto stanęło w płomieniach. Na miejscu zginęła pasażerka nissana, 18 - letnia dziewczyna, której zwęglone ciało znalazły służby. Poszkodowany został także kierujący pojazdem 20 - latek. - W ciężkim stanie został przewieziony do szpitala w Gryficach - informuje Katarzyna Jasion z KPP w Kamieniu Pomorskim. Z informacji przekazanych przez policję wynika także, że kierowca osobówki pochodził z powiatu kamieńskiego, a jego pasażerka była spoza naszego powiatu ■ 350 balotów siana spłonęło w Laskach W czwartkowy poranek strażaków z powiatu kamieńskiego postawiła na nogi informacja o palących się balotach siana w miejscowości Laska w gminie Wolin. Na miejsce natychmiast zadysponowano 5 zastępów straży pożarnej. Niestety, w momencie przybycia na miejsce pierwszych zastępów strażaków pożar był już rozwinięty. W sumie spłonęło 350 balotów siana. W akcji gaśniczej wzięły udział 2 zastępy straży pożarnej z PSP Międzyzdroj, i po jednym z OSP Rozwarowo, OSP Troszyn i OSP Wolin. Do pożaru doszło w czwartek, 12 listopada, po godzinie 9:00. ■ Infolinia dla Seniorów powyżej 70 lat: w ramach programu „Wspieraj Seniora” - 22 505 11 11 Jeśli jesteś Seniorem, który skończył 70 rok życia, nie masz rodziny, znajomych lub sąsiadów, którzy mogliby Ci pomóc w zakupach, zadzwoń na infolinię ■ Ponad 200 pracowników i 100 kooperantów stoczni na bruk? Przyszły nabywca terenów stoczniowych w Świnoujściu nie będzie mógł prowadzić na nich działalności stoczniowej. - Ta decyzja będzie miała istotny wpływ na stan zachodniopomorskiej gospodarki morskiej - alarmuje Zachodniopomorski Klaster Morski. I pisze list otwarty ■ Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Wolinie zatrudni osobę na stanowisku Terapeuta Zajęciowy do Środowiskowego Domu Samopomocy w Międzyzdrojach. Praca od grudnia. Tel. 695175579 ■