POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Sobota [28.03.2020, 16:32:39] • Gmina Kamień Pomorski

Likwidacja pojemników do selektywnej zbiórki odpadów

W związku z prowadzonym regularnie odbiorem odpadów z nieruchomości w systemie workowym, w pierwszym półroczu nastąpi stopniowa likwidacja pojemników przeznaczonych do zbiórki plastiku, szkła i papieru rozmieszczonych na terenie gminy, tzw. „dzwonów”.

Do 30 kwietnia 2020 r. zostaną zlikwidowane pojemniki z obszarów o zabudowie jednorodzinnej na terenie Kamienia Pomorskiego oraz na terenach wiejskich. W centrum miasta w zabudowie wielorodzinnej pojemniki zostaną zlikwidowane z końcem czerwca, aby wspólnoty mieszkaniowe i spółdzielnie mogły przygotować się do właściwej segregacji odpadów.

Likwidacja pojemników ma na celu ograniczenie zjawiska niewłaściwej segregacji oraz podrzucania odpadów niesegregowanych.

Przypominamy, że odpady segregowane podobnie jak odpady zmieszane odbierane są bezpośrednio z nieruchomości według harmonogramów podawanych do publicznej wiadomości na stronie internetowej Urzędu:

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych z terenów wiejskich: bip.kamienpomorski.pl/dokumenty/1245

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych z Kamienia Pomorskiego: bip.kamienpomorski.pl/dokumenty/1244

Worki oraz pojemniki na odpady powinny być wystawiane w altanie śmietnikowej lub przed posesją do godz. 7:00 w dniu odbioru odpadów.

Odbiór i zagospodarowanie odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w ilości nieograniczonej odbywa się z częstotliwością nie mniejszą niż 4 razy w roku (1 raz na kwartał).

Na terenie Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej przy ul. Szczecińskiej 2 w Kamieniu Pomorskim działa bezpłatny punkt selektywnej zbiórki odpadów. Odpady do PSZOK mieszkańcy dostarczają we własnym zakresie. Odpady można dostarczać w dni robocze w godzinach od 7:00 do 15:00.

źródło: www.kamienpomorski.pl


komentarzy: 14, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-14 z 14

Gość • Sobota [04.07.2020, 01:58:29] • [IP: 83.20.222.**]

Burmistrz wpadł na PGK i mają być spowrotem na ul.Wysockiego bo jego źródeł tam ma sklep. Jeszcze parę miejsc w których będą dzwony

Gość • Czwartek [02.07.2020, 23:23:48] • [IP: 83.20.222.**]

Dzwony zlikwidowali bo społeczeństwo podrzucało pod nie pobudowlane oddpady itd. A to i tak nie wina ludzi tylko gminy, to oni tak zatwierdzili burmistrz na tym łapę położył...

Gość • Poniedziałek [22.06.2020, 22:37:45] • [IP: 83.8.146.***]

Uważam, że naliczanie śmieci od zużytej wody to złodziejstwo. Moja zużyta woda w śmietniku nie ląduje. Przecież za ścieki od tej wody już płacimy a tam woda trafia. Ile razy można opodatkować to samo i nas okradać? A zniknięcie dzwonów przed czasem to kolejna okazja by nas karać i okradać. Na 500+ zbierają i 500 na turystyczne dzieci.

Gośćgosc • Sobota [06.06.2020, 14:16:57] • [IP: 5.172.239.*]

a co komu przeszkadzaly dzwony przynajmiej nie walalo sie tych smieci a teraz worki klastikowe ktos na tym zarabia

Gość • Wtorek [05.05.2020, 17:48:46] • [IP: 37.47.132.**]

My zawsze w tyle. . Czemu tak jest?

Gość • Poniedziałek [04.05.2020, 23:35:05] • [IP: 188.146.162.**]

Sprawdźcie, ponoć PGK, kamieńska przecież spółka liczy za nasze śmieci więcej niż w Gminie Dziwnów! Świerzno im podziękowało, ma tańszy Trzebiatów.

Gość • Środa [22.04.2020, 23:03:38] • [IP: 31.0.126.**]

Totalne świństwo, w dobie pandemii! Nabijać kabzę, kosztem, mieszkańców. Oj beknie burmistrz za to, zapamiętamy!! Powinni rozdawać worki i zmienić zasady naliczania.

Gość • Czwartek [09.04.2020, 21:03:50] • [IP: 83.16.227.**]

Pandemia, zachowanie higieny, częste mycie rak ciepłą wodą. Ale jak to zrobić ? Ile razy się myję to myśle ile mi naliczą za odbior odpadków, których nie ma i nikt ich nie wywozi. a płacić muszę i za ciepłą wodę i za odpadki.Co zrobić ? Nalać wody do miednicy i niech wszyscy z niej korzystają ?

Gość • Środa [08.04.2020, 12:48:07] • [IP: 77.252.61.***]

Z Osiedla Chopina pojemniki zabrali na koniec marca!A tu jest napisane, że do 30 kwietnia.To jak w końcu!

Gość • Wtorek [07.04.2020, 12:48:16] • [IP: 188.146.160.***]

Pod linkiem bip.kamienpomorski.pl/dokumenty/1244, otwiera się harmonogram z marca

Gość • Wtorek [07.04.2020, 10:12:47] • [IP: 149.202.98.***]

Pozwalam Wam, żebyście burmistrzowi podrzucali śmieci przed drzwi. niech dziad sam sobie segreguje. Od tego są śmieciarze, a nie Wy. Nie dość, Że wykonujecie za kogoś robotę, to jeszcze temu komuś za to płacicie.

Gośćreks • Poniedziałek [06.04.2020, 10:14:53] • [IP: 83.21.159.***]

wszystkie dzwony na śmieci postawić burmistrzowi na placu w domu!

Gość • Środa [01.04.2020, 12:17:57] • [IP: 188.146.188.***]

W gminie Świerzno śmieci odbiera firma z Trzebiatowa. Jej oferta była bardzo dużo niższa niż PGK Kamień. Odbierają śmieci i zostawiają swoje worki, zgodnie z harmonogramem. A w Kamieniu? nie dość że likwidują dzwony do selektywnej zbiórki (gminne, kupione z projektu) to jeszcze worki trzeba mieć swoje. Kpina.

Jarszewo • Niedziela [29.03.2020, 18:25:12] • [IP: 37.47.167.**]

może poczekać z tą likwidacją pojemników na czas po epidemii - bo teraz nie ma możliwości pojechać do MPGK i kupić worki. A w przyszłości może MPGK rozważy sprzedaż takich worków np. poprzez sklepy na terenach wiejskich? można by przekazać takie worki do sprzedaży" komisowej" byłby łatwiejszy do nich dostęp. Jak worki np. do plastiku będą drogie to z pewnością zaraz zobaczymy pełno tego rodzaju śmiecia w przydrożnych rowach.

Oglądasz 1-14 z 14
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Minister Edukacji Narodowej zdecydował: rok szkolny rozpocznie się tradycyjnie 1 września, a dzieci pójdą do szkoły! 1 września szkoły otworzą swoje podwoje dla uczniów, a ci spotkają się ze sobą, poznają plan lekcji. W kolejnych dniach nauka także odbywać się będzie w szkołach-poinformowało MEN ■ Konkurs na teledysk „Nakręć się na RAP”. Zachodniopomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Szczecinie wspólnie z Polskim Towarzystwem Higienicznym Oddział w Szczecinie w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2020” ogłasza wojewódzki konkurs na teledysk z gatunku muzyki rap o tematyce profilaktyki zażywania nowych narkotyków pod hasłem „Nakręć się na RAP” ■ Informacja o odkomarzaniu. Burmistrz Międzyzdrojów, informuje że w dniu tj. 27.07.2020 r. od godziny 20:00 odbędzie się odkomarzanie terenów publicznych. Zalecane jest zachowanie stosownej odległości i omijanie terenów w trakcie wykonywanego odkomarzania. Za utrudnienia przepraszamy. Kierownik Referatu Ochrony Środowiska Ewa Sulicka-Scholz ■ Mężczyzna ugodzony nożem w centrum Dziwnowa. Młody mężczyzna zaatakował nożem 22 latka przed sezonową restauracją Chatą Rybaka w Dziwnowie. Poszkodowany został cztery razy ugodzony nożem. Ratownicy medyczni przetransportowali poszkodowanego do Gryfickiego szpitala. Grupa mieszkańców siedziała w restauracji i po godzinie 2 przyszło dwóch turystów którzy byli prawdopodobnie ostro naćpani. 22 latek wraz z kolegą wyszedł na zewnątrz no i od słowa do słowa wyszła kłótnia prawdopodobnie z turystami. Jeden z nich zadał ciosy najpierw nożem w plecy następne 3 ciosy w klatkę piersiową. Poszkodowany bronił się rękami przed ostatnim ciosem. Sprawcy uciekli, przyjechała szybko policja i karetka. Poszkodowany został przetransportowany do Gryfic. Poszkodowany mieszkaniec Kamienia Pomorskiego ma rany kłute. Na szczęście przeżył. Trwają poszukiwania sprawcy ■ Komenda Powiatowa Policji w Kamieniu Pomorski zwraca się z prośbą do świadków, oraz innych osób mogących mieć informację na temat sprawców zdarzenia do jakiego doszło w dniu 19.07.2020 roku około godz. 02:30 w Dziwnowie przy ul. Juliusza Słowackiego obok lokalu „Chata Rybaka” na parkingu. Jeden z dwóch nieustalonych sprawców przy użyciu noża ugodził kilkukrotnie mieszkańca Kamienia Pomorskiego powodując obrażenia ciała. Sprawcami tego zdarzenia jest dwóch mężczyzn w wieku około 20 - 25 lat, wzrostu około 180 - 185 cm, bez zarostu. Mężczyźni są podobni do siebie. Jeden z nich ubrany był w spodnie koloru ciemnego, kamizelkę koloru czarnego z białymi rękawami, natomiast drugi ubrany był w spodnie koloru ciemnego, czarną kurtkę wiatrówkę i czarną czapkę bejsbolową. Gwarantujemy zachowanie anonimowości, oraz w przypadku potwierdzenia informacji gratyfikację osobie, która ją przekazała. Informację można przekazywać na nr telefonu: 47 78 34 511, oraz na adres e-mail: dyżurny.kamien@sc.policja.gov.pl ■