POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [26.02.2020, 13:56:45] • Gmina Międzyzdroje

Seryjne kolizje z dzikami

Seryjne kolizje z dzikami

fot. Andrzej Ryfczyński / archiwum

Młode dziki są kłopotem nawet wytrawnych kierowców.

Od roku widzimy mniej dzików na naszych drogach i w miejscach zamieszkania. Koła łowieckie zmniejszyły liczebność dzików, ale pozostały warchlaki, które trochę wyrosły i znowu pokazały się na naszych drogach. Młode osobniki mają duży temperament, a z braku doświadczonej starszyzny wybiegają prosto pod koła pojazdu. Wcześniej kilkakrotnie widziałem ryjące dziki tuż przy krawędzi jezdni i kiedy jechałem, stawały w bezruchu, zwalniałem i jechałem dalej. Nigdy nie wybiegały pod koła samochodu. Wyglądało to jak by były szkolone. Teraz jest inaczej.

Seryjne kolizje z dzikami

fot. Andrzej Ryfczyński

W sobotę rano na ulicy Głównej przed wiaduktem witaczem doszło do kolizji z młodym dziczkiem, który nie przeżył. Dzisiaj wieczorem 25 lutego pan Przemyk jechał z Wapnicy w stronę Międzyzdrojów i też miał przykre zdarzenie. Z suchych wysokich trzcin na ulicy Nadbrzeżnej wybiegły nagle dwa młode dziczki. Kierowca był bez szans. Jeden nie zdążył i uderzył w prawy reflektor 3 letniego BMW i też nie przeżył.

Seryjne kolizje z dzikami

fot. Andrzej Ryfczyński

Kierowca miał żal, że przy drodze są zarośla, grube drzewa i trudno zobaczyć zwierzaka dalej na poboczu. Właśnie w Wapnicy uruchamia nową stolarnię i często musi teraz jeździć.

Seryjne kolizje z dzikami

fot. Andrzej Ryfczyński

- Muszę się przyzwyczaić i ten odcinek jechać bardzo wolno, choć dzisiaj jechałem wyjątkowo wolno – powiedział Pan Przemyk.

Seryjne kolizje z dzikami

fot. Andrzej Ryfczyński

Po wczorajszej kolizji z dzikiem, z młodą lochą na drodze po między Wapnicą i Wickiem minęło sporo godzin. Dzisiaj przed godziną 14-tą jeszcze nikt się tym nie zainteresował.

źródło: www.ikamien.pl


Zaktualizowano: Środa [26.02.2020, 14:13:31]

komentarzy: 22, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-22 z 22

Gość • Wtorek [03.03.2020, 11:53:55] • [IP: 80.52.151.**]

apropo's ostatniego zdjęcia...a Pani Sołtys się nie interesuje problemem?

Gość • Sobota [29.02.2020, 21:26:57] • [IP: 77.114.43.**]

Biedni kierowcy :(

Gość • Sobota [29.02.2020, 12:13:07] • [IP: 5.173.194.***]

Wina Tuska

MC • Sobota [29.02.2020, 02:12:38] • [IP: 95.40.0.**]

Do goscia. ..sroda cyt. Czlowiek to najgorsse... - skoro tak uwazasz to strzel sobie w leb..i ziemia sie ucieszy...

Gość • Piątek [28.02.2020, 23:51:03] • [IP: 188.146.181.***]

za komuny tego nie było :(

Gość • Piątek [28.02.2020, 23:23:05] • [IP: 31.0.123.**]

wybić dziki, wybić bobry, wybić wilki. ...

Gość • Piątek [28.02.2020, 09:10:19] • [IP: 83.168.84.**]

Kiedy w końcu te dziki zostaną wybite ! tylko powodują niebezpieczeństwa a przede wszystkim niszczą uprawy rolne i podchodzą do zabudowań, no i atakują ludzi !

Gość • Czwartek [27.02.2020, 14:30:02] • [IP: 31.0.127.**]

Niech myśliwi bardziej je płoszą to będzie wam więcej wyskakiwało przed auta. .. zwierzyna też chce żyć ratuje się jak może. .. ucieka jak najdalej od morderców !!

Gość • Czwartek [27.02.2020, 13:37:35] • [IP: 94.240.40.**]

Biedna loszka :-(

Gość • Czwartek [27.02.2020, 09:17:46] • [IP: 37.47.160.**]

Pija strzelaja a butelek po sobie nie sprzataja!!

Nick 2 • Czwartek [27.02.2020, 08:18:50] • [IP: 83.21.6.***]

odcinki częstych wypadków należy ogrodzić nawet jednostronnie siatką metalową (jak droga nr 3 aby przegrodzić ich drogi wędrówek). lość dzików jest zbyt duża w stosunku do pojemności siedlisk. W miejscowościach należy je płoszyć amunicją gumową co daje szybki i skuteczny sukces.

Gość • Czwartek [27.02.2020, 00:08:09] • [IP: 173.206.244.**]

Dzik jest dziki, dzik jest zły, Dzik ma bardzo ostre kły. Kto spotyka w lesie dzika, Ten na drzewo szybko zmyka.

Gość • Środa [26.02.2020, 22:51:40] • [IP: 37.47.159.***]

Czlowiek to najgorsse co mogło przytrafić się ziemii

Gość • Środa [26.02.2020, 22:28:56] • [IP: 31.0.44.***]

Masowo wycinane lasy? Kilka drzew to nie las. Dzik gdyby znalazł się na talerzu, to nie było by go pod kołami. Pozatym dziki chodziły tam jeszcze za niemca, także trzeba przywyknąć i tyle...albo wystrzelać, innej recepty nie ma.

Gość • Środa [26.02.2020, 22:04:15] • [IP: 89.174.73.**]

Gość piszący o tym, że koło łowieckie dostaje 650 zł za dzika nie ma pojęcia o temacie, który porusza.Pisze po prostu bzdury. Usunięcie padłego dzika należy do obowiązków gminy, w myśl ustawy o zachowaniu porządku na obszarze gminy. Tam należy tą sprawę zgłosić.

Gość • Środa [26.02.2020, 20:49:15] • [IP: 83.21.87.**]

A poszli wy wszyscy do miejskich molochów i dajcie zwierzynie spokojnie żyć a nie wszędzie się pchacie ze swoimi gębami

Gość • Środa [26.02.2020, 19:06:24] • [IP: 83.11.92.**]

Należy wyciąć jak najszybciej oznakowane drzewa i zrobić porządek z chaszczami po dwóch stronach drogi oraz obiecane ścieżki rowerowe to będzie bezpieczniej.

Gość • Środa [26.02.2020, 18:10:05] • [IP: 37.47.159.***]

A gdzie te dziki maja sie podziaç, skoro masowo wycinane sa lasy. Wytnijcie wszystko, wybijcie wszystko o bedziecie szczèsliwi bezmózgowcy

Gość • Środa [26.02.2020, 18:04:18] • [IP: 89.186.174.**]

dziki byly tu pierwsze...

Gość • Środa [26.02.2020, 17:53:19] • [IP: 77.253.155.***]

Droga nie dość że dziurawa niebezpieczna to jeszcze dziki, chodnik jak widać na foto Burmistrz Boczną remontuje a od przystanku PKS do wiaduktu dziury że ciężko przejechać czy tak ma wyglądać kadencja dla mieszkańca?.

Gość • Środa [26.02.2020, 15:56:06] • [IP: 188.146.100.**]

A po co ktoś się będzie brudził !! ASF góra !

Gość • Środa [26.02.2020, 14:42:30] • [IP: 62.69.241.**]

W marcu bedą wybijać dziki u nas też. Koło łowieckie dostaje 650 zł za samice dzika. A samice teraz w ciąży i zaraz będą młode więc sami pomyślcie co z młodymi...policja powinnabyła zgłosić do służb by posprzątać. A to leżeć nie może bo Asf.

Oglądasz 1-22 z 22
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Powiat Kamieński: Zestawienie zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie zachodniopomorskim stan na dzień 08.04.2020, godz. 18:00 liczba potwierdzonych zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w powiecie kamieńskim: 0 liczba osób objętych kwarantanną w powiecie kamieńskim: 145 liczba osób pod nadzorem epidemiologicznym w powiecie kamieńskim: 9 ■