POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [17.02.2020, 20:44:17] • Kamień Pomorski

„Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Potrzebujesz pomocy? Przyjdź do KPP w Kamieniu Pomorskim

W dniach 21-28 lutego 2020 r., po raz kolejny obchodzony będzie „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Jeśli padłeś ofiarą przestępstwa i potrzebujesz pomocy, przyjdź do Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim.

W związku z ustanowionym w dniu 22 lutego 2020 r. Dniem Ofiar Przestępstw, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Pan Marcin Romanowski, zwrócił się do Komendanta Głównego Policji o włączenie się, wzorem lat ubiegłych, do inicjatywy jaką jest „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. W bieżącym roku obchody przypadają na dni od 21 do 28 lutego.

Ustawodawca wskazał na potrzebę stałego monitorowania sytuacji osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz działa n na rzecz poprawy ich położenia. Obchody mają zwrócić uwagę na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym potrzebną pomoc. Taką pomocą są również bezpłatne porady prawne udzielane w jednostkach Policji.

Już teraz mogą Państwo skorzystać z pomocy finansowanej z Funduszu Sprawiedliwości, Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Lista organizacji, które w 2020 r. świadczą pomoc materialną i niematerialną dostępna jest pod adresem: "Fundusz Sprawiedliwości"

W związku z powyższym, funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim pełnić będą dyżury, podczas których każda osoba będzie mogła uzyskać pomoc.

Dyżury funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim

Data
: od 21 do 28 lutego 2020 r.

Godziny: 8:00 - 20:00

Adres: Kamień Pomorski, ul. Żwirki i Wigury 2

st. sierż. Aleksandra Berenda


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Sobota [22.02.2020, 21:24:44] • [IP: 95.160.157.***]

Haha, a kto będzie pełnił te dyżury jak już na interwencję nie ma kto jechać??

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Sektor stoczniowy cierpi na brak wykwalifikowanych kadr ■ Akcja „Bezdomni”- nie bądźmy obojętni na ich los. Jeżeli zauważymy osobę narażoną na wychłodzenie, podejdźmy i zapytajmy, czy potrzebuje ona pomocy, a następnie, jeżeli osoba wymaga pomocy, zadzwońmy na telefon alarmowy 112. Telefon odbierze operator Centrum Powiadamiania Ratunkowego, który po krótkim wywiadzie zadysponuje na miejsce odpowiednie służby. Czasami zaledwie jeden telefon może uratować ludzkie życie. Apelujemy do mieszkańców o pomoc, jeśli widzą Państwo osobę bezdomną lub śpiącą na dworze, a z różnych powodów nie chcą Państwo podejść i sprawdzić czy osoba ta potrzebuje pomocy należy jak najszybciej zawiadomić Policję. Każda taka informacja zostanie sprawdzona. Natychmiast na miejsce skierowany zostanie patrol i jeżeli będzie taka potrzeba funkcjonariusze odwiozą osobę do szpitala, ogrzewalni lub w miejsce dla niej bezpieczne ■ Szczepienia przeciw COVID-19 Od 15 stycznia br. ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19  dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia 2021 roku rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Na terenie Gminy Międzyzdroje funkcjonuje jeden punkt szczepień, który mieści się w przychodni PARTNERMED przy ul. Gryfa Pomorskiego 21-23 w Międzyzdrojach. Rejestracji można dokonywać telefonicznie od godz. 8:00 do 18:00 pod wskazanymi poniżej numerami telefonów: - telefony stacjonarne: 91 32 80 178 oraz 91 32 80 179, - telefon komórkowy: 609 479 898. ■