POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [06.02.2020, 22:01:57] • Gmina Międzyzdroje

Skandalicznie zaniedbane tereny zielone są nie tylko w Lubinie

Skandalicznie zaniedbane tereny zielone są nie tylko w Lubinie

fot. Andrzej Ryfczyński

Na terenie sołectw Międzyzdrojów nic nie poprawia się w kwestii zieleni. Wychodzenie z założenia, że to są wsie i zieleni mają dostatek, nie jest uprawnione.

Nikt nie pamięta, by tereny zielone w naszej gminie, zwłaszcza w Lubinie, były pielęgnowane. Pomimo ujęcia w planach zagospodarowania gołym okiem widzimy tragiczny drzewostan . Marzec już za trzy tygodnie. Kończy się okres pielęgnacyjny drzew i krzewów ze względu na okres lęgowy ptaków. Mijają dwa lata rządzenia nowego burmistrza Mateusza Bobka na tego rodzaju prace.

Skandalicznie zaniedbane tereny zielone są nie tylko w Lubinie

fot. Organizator

Jednak z tym problemem sobie nie poradził. Może jeszcze rzutem na taśmę zainicjuje choć częściowe prace teraz, by w trzecim roku rządzenia dokończyć prace i udostępnić nam piękne tereny pomiędzy ulicą Wodną, a Portową w Lubinie. Tematów jest więcej, jednak skupiam się na tym jednym.

Skandalicznie zaniedbane tereny zielone są nie tylko w Lubinie

fot. Andrzej Ryfczyński

Trzeba dodać, że zieleń dla Międzyzdrojów robiona za 10 milionów złotych nie usprawiedliwia tego, by zdziczałe tereny zielone oczyścić i udostępnić mieszkańcom oraz turystom.


Andrzej Ryfczyński

źródło: www.ikamien.pl


Zaktualizowano: Sobota [08.02.2020, 10:20:20]

komentarzy: 20, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-20 z 20

Gość • Środa [19.02.2020, 10:34:53] • [IP: 31.0.124.**]

Dawniej zarosniete tereny" pielęgnowały" krowy i owce, w Lubinie było swojsko i anielsko. Teraz rządzą nowobogaccy i chcą jeszcze widoki z okien swoich domów na zalew.Przy ul. Głównej wycięto wszystkie drzewa, co chcecie pustynię zrobić z miejscowosci. Drodzy mieszkańcy więcej pokory i mniej narzekania.

Lubinus • Wtorek [11.02.2020, 02:12:47] • [IP: 37.47.166.**]

Drodzy mieszkańcy Lubina! to nie jest tak, że nic nie można zrobić. Problem w tym, że nikt nie ma czasu i ochoty wspólnie zadziałać. Nie przychodzimy na zebrania, nikt nie chce być sołtysem, radny z Lubina też nie zajmuje się naszymi najważniejszymi sprawami...Potrafimy tylko narzekać. Nic się samo nie zrobi. Słychać nawet narzekania na KLIF, że na punkcie widokowym u wylotu ul. Wodnej nie posprzątane i plaża nie uporządkowana po sztormach...Tymczasem KLIF od 2 lat zabiega o przekazanie tego miejsca na własność sołectwa Lubin (jak plac zabaw) i słyszy tylko obiecanki i że brak pieniędzy...a tegoroczny fundusz sołecki Lubina został w połowie przeznaczony na Wiklinę (przynajmniej się nie zmarnuje) bo na zebranie poświęcone ustalaniu budżetu przyszło ledwo 20 osób. Dobrze byłoby gdyby Redakcja wyjaśniła parę rzeczy i np. informowała o Zebraniach. Zebranie wyborcze Sołtysa zaplanowano dopiero w kwietniu a tymczasem nie ma kto pilnować naszych spraw. Może ktoś zaproponuje wcześniejsze spotkanie? Może p. Radny?

Mieszkaniec • Poniedziałek [10.02.2020, 21:03:12] • [IP: 83.23.236.***]

W Międzyzdrojach przy tworzeniu Miejskiego Planu Zagospodarowania było to konsultowane z mieszkańcami. Proszę powiedzieć kto konsultował z mieszkańcami Lubina te hotele które mają powstać nad samym zalewem. Tak Pan burmistrz szanuje mieszkańców sołectw. Wszystko jest robione za naszymi plecami.

Gość • Sobota [08.02.2020, 10:32:09] • [IP: 188.146.185.***]

Ciekawe czy kiedykolwiek leniwy urzędnik za takie czyny słono zapłaci. To jest nasze dobro wspólne które jest nam ograniczane, nawet to dobro zabierane przez nieudaczników i to od wielu lat.

Gość • Sobota [08.02.2020, 08:07:34] • [IP: 37.248.210.**]

Przecinika powinna być również w Międzyzdrojach.

Gość • Sobota [08.02.2020, 02:26:38] • [IP: 188.146.134.***]

no przecież w artykule piszą, że drzewa

Gość • Piątek [07.02.2020, 19:17:32] • [IP: 188.146.185.***]

Widok na zalew przeszkadza góra a nie drzewa

Gość sawa • Piątek [07.02.2020, 18:17:50] • [IP: 83.20.242.***]

Ja wolę mieć widok na zieleń drzew niż betonowe bloki jeżeli zacznie się porządkowanie terenu, to pierwsze będzie wycinka zieleni i budowa apartamentowców

Gość • Piątek [07.02.2020, 17:38:56] • [IP: 37.47.174.***]

O co chodzi z tą Boczną?

Gość • Piątek [07.02.2020, 17:38:19] • [IP: 37.248.161.***]

Nie dajcie się zwieść tymi głupota i, chcą was sprzedać jak miedzyDroje, jak się dacie to takiego życia jakie wiedziecie już tu nie doswiadczycie, będą apartamentowce hotele i dużo obcych nowobogackich dla których ich dobro i zabawa jest najważniejsza, płacą i chcą się bawić to nie będzie już miejsce do mieszkania dla normalnych ludzi

Gość • Piątek [07.02.2020, 16:01:08] • [IP: 89.174.73.**]

Promowane sołectwa, sprzedaż gruntów radni i co...?

Gość • Piątek [07.02.2020, 15:17:39] • [IP: 37.248.210.**]

Droga na Bocznej zostanie zrobiona, co chcecie?

Gość • Piątek [07.02.2020, 13:41:31] • [IP: 37.47.130.***]

I gdzie te miliony drzewek nasadzone gdzie popadnie ścieżka rowerowa do Wapnica Lubiń w betonowych Międzyzdrojach nie wszyscy chcą przebywać a sołectwa mają potencjał woda lasy wymaga to pielęgnowania droga na Lubiń katastrofa nikt nie umie pozyskać środków aby bezpiecznie do mariny dojechać nie mówiąc o punkcie widokowym czy wzgórzu polecam włodarzom przejechać się po deszczu tą trasą

Gość • Piątek [07.02.2020, 11:21:36] • [IP: 77.88.191.***]

przy jakim kościele? a tam jest kościół? o to nowość...

Gość • Piątek [07.02.2020, 10:26:21] • [IP: 83.23.244.***]

powycinać drzewa i zasadzić kukurydzę!

Gość • Piątek [07.02.2020, 10:23:24] • [IP: 37.248.161.**]

A na klifach tylko suche drzewa i smrod po kormoranach. Tam to dopiero spustoszenie.

Gość • Piątek [07.02.2020, 08:58:21] • [IP: 83.13.48.***]

Tragizm wjazdu do Lubina zaczyna się od skrętu przy kościele w Wapnicy.

Gość • Piątek [07.02.2020, 08:55:36] • [IP: 188.146.184.**]

Kto mówi o wycięciu drzew. Tam powinien być park do którego teraz nie ma dostępu. To dopiero dziadostwo nie do pojęcia. Zjawisko tumiwisi jes teraz powszechne w śród mieszkańców i urzędników. Tumiwisi będzie działało w obie strony, aż pokażą się taczki. Tak chcecie?

Gość • Piątek [07.02.2020, 08:11:03] • [IP: 94.254.232.***]

No tak przecież wskazane drzewa zasłaniają widok Panu ANDRZEJOWI na zalew dlatego mają zniknąć...ten obiektywizm mediów.

Gość • Piątek [07.02.2020, 00:00:08] • [IP: 80.245.177.*]

W Lubinie w ogóle zrobił się jeden wielki bałagan..żal patrzeć na naszą piękną miejscowość..ruiny i zgliszcza budynków straszą, zaniedbane ulice, kiedy ostatni raz była u nas maszyna.zamiatająca ulice?Dramat..zastanawiam się kiedy na wjeździe na ulicę Geodezyjną dojdzie do tragedii gdy budynek po dawnych koloniach runie na kogoś idącego ulicą bądź jadącego samochodem..naprawdę musi dojść do tragedii aby ktoś w końcu coś z tym zrobił?

Oglądasz 1-20 z 20
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W okresie prognozy w rejonach zachodnich, północno - zachodnich oraz południowo - zachodnich możliwe są burze z intensywnymi opadami deszczu do 15-25 mm, gradem o średnicy do 1-2 cm oraz punktowo silnymi porywami wiatru o prędkości do 60-80 km/h. ■ Gmin z najmniejszą frekwencją gm. Świerzno - 51,85%. Gminy z największą frekwencją gm. Dziwnów 80,85% ■ Powiat kamieński: Frekwencja 62,76% Liczba kart ważnych 26 450 Liczba uprawnionych 42 147 ■ OSTRZEŻENIE NUMER 122/I/2020 BURZE Stopień zagrożenia: 1 Ważność: dnia 29-06-2020 do godz. 20:00 Obszar: województwo dolnośląskie, lubuskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie. Przebieg: Wraz z przemieszczającym się płytkim ośrodkiem niskiego ciśnienia nad naszym krajem, prognozuje się występowanie burz z umiarkowanym opadem deszczu o wydajności od 10 do 30 mm/m2 oraz wiatr wiejący w porywach do 70-80 km/h z kierunków południowo-zachodnich ■ Wczasowicze z regionów ryzyka wyrugowani z Heringsdorfu! Jak poinformował serwis niemieckiej telewizji NDR, turyści, którzy przyjechali na wakacje do Heringsdorfu na Uznamie zostali zmuszeni do opuszczenia wyspy uznam. Takie sankcje dotknęły 14 osób – gości z tak zwanych obszarów wysokiego ryzyka czyli terenów Niemiec zagrożonych koronawirusem. Usunięcie gości to wynik czujności właścicieli kwater prywatnych. Jeden z nich miał sprawdzić pochodzenie gości. Gdy okazało się, że przyjechali z rejonu objętego epidemią, mieszkaniec odmówił ich przyjęcia. Dodatkowo powiadomił urząd powiatowy i Ordnungsamt. Jak poinformował rzecznik powiatu Achima Froitzheima, ta „sytuacja pokazuje, że wynajmujący kwatery i hotelarze są bardzo uważni i dobrze działa przepływ informacji. Przemysł turystyczny nad Morzem Bałtyckim cieszy się z rozpoczęcia sezonu. „Chcemy jednak, aby nasi mieszkańcy pozostali zdrowi, a nasi goście mogli także zdrowi po urlopie opuścić ten region”. Według aktualnie obowiązujących przepisów turyści nie mogą wjeżdżać do Meklemburgii-Pomorza Przedniego, jeśli pochodzą z okręgu lub miasta, w którym liczba nowych zakażeń na 100.000 mieszkańców była większa niż 50 w ciągu ostatnich siedmiu dni przed wjazdem ■ W efekcie nieodpowiedzialnego zachowania turystów z południa Polski kilkadziesiąt osób w Rewalu zostaje na kwarantannie w hotelu ■ 27-latek zabił swoją babcię. Zadał jej kilka ciosów nożem. Do tragedii doszło w Stuchowie, wsi położonej na terenie gminy Świerzno w powiecie kamieńskim. Mężczyzna, będący pod wpływem narkotyków zabił nożem swoją babcię. W postępowaniu przygotowawczym sąd dzisiaj zastosował areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy ■ Informujemy, że w Porcie Rybackim (Dziwnów, ul. Osiedle Rybackie 16K) rozpoczął swoją regularną działalność handlową Sklep Rybny „Miruna”. Można go znaleźć na parterze budynku Zarządu Portu tj. w specjalnym miejscu, które projektanci tego obiektu, przewidywali właśnie na tego typu sklep. W ofercie są ryby świeże ■ Urokliwe i widokowe klify, lecz niedostępne dla turysty na rowerach ■ Mateusz Stodulski – radny Gminy Kamień Pomorski z Klubu „Ziemia Kamieńska” składa mandat W gminie Kamień Pomorski w okręgu wyborczym nr 9 w Kamieniu Pomorskim prawdopodobnie na jesieni tego roku odbędą się wybory uzupełniające do Rady Miejskiej Kamień Pomorski. Mateusz Stodulski w Wyborach Samorządowych w 2018 roku wybrany został w skład Rady Miejskiej Kamień Pomorski z listy „Nasza Gmina Nasz Powiat” w Okręgu Wyborczym nr 9 w Kamieniu Pomorskim. Radny składa mandat z uwagi na zmianę miejsca zamieszkania ■ W Międzyzdrojach sieć Plusa uruchamia nowoczesną czwartą generację telefonii komórkowej ■ Zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Stan na godz: 8:00. Informujemy, że na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy kolejne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2:­­­­ Szczecin – starszy mężczyzna. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 554/19 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje Małgorzata Kapłan rzecznik prasowy WSSE w Szczecinie ■ Głowa piosenkarza z gabinetu Figur Woskowych w Międzyzdrojach, powróciła na swoje miejsce ■ W sobotę pan Jerzy płynął jachtem z Dziwnowa do Świnoujścia. Na morzu, koło wiatraka popsuł mu się jacht. Walczył, by nie zepchnęło go na ląd. Było bardzo niebezpiecznie. - Płynąłem z Dziwnowa –opowiada nam pan Jerzy – ustawiłem autopilota. Wszystko było OK., dopóki nie wpłynąłem do Świnoujścia. Na wejściu do Świnoujścia zaczęło coś mi tam zgrzytać, syczeć i sprzęt przestał działać. Całe szczęście, że miałem silnik i silnikiem odpychałem się, żeby mnie nie zepchnęło na ląd. Odpychałem się i odpychałem. Na szczęście mam system łączności z Kapitanatem. Powiadomiłem Kapitanat, że straciłem ster i proszę o pomoc SAR-u. Chłopaki przyjechali i mnie tu przyciągnęli – relacjonuje już po zakończonej szczęśliwie akcji pan Jerzy.■ "Sezon 2020 w Międzyzdrojach uważam za otwarty!” - tym słowami oraz gwizdkiem ratowniczym rozpoczął swą konferencję prasową z mediami Burmistrz Mateusz Bobek. Konferencję zorganizowano na plaży w Międzyzdrojach i była ona kolejnym etapem kampanii promującej lato 2020 w Międzyzdrojach. Kampania pod hasłem „Między nami Międzyzdroje ■