POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [05.02.2020, 14:32:26] • Międzyzdroje

Międzyzdrojska policja w nowej siedzibie

Międzyzdrojska policja w nowej siedzibie

fot. Organizator

Na dzień 6 lutego zaplanowano oficjalne otwarcie nowej siedziby Komisariatu Policji w Międzyzdrojach przy ul. Kopernika 2. Nowy komisariat po remoncie prowadzonym przez Komendę Wojewódzka Policji w Szczecinie mieści się w obiekcie dawniej zajmowanym przez Straż Graniczną.

Jak powiedziała komendant międzyzdrojskiej policji podkomisarz Bernadetta Kujda uroczystość otwarcia nowego komisariatu przy ul. Kopernika 2, z udziałem zapowiadanego grona gości nastąpi we czwartek 6 bm. o godzinie 13.00. Dotychczasowa siedziba Komisariatu Policji w Międzyzdrojach zlokalizowana była przy ul. Mickiewicza 14. Budynek nie spełniał obowiązujących aktualnie standardów technicznych, funkcjonalnych i użytkowych w obiektach służbowych policji.

30 maja 2014 r. Starosta Kamieński wydał decyzję o przekazaniu nieruchomości umiejscowionej przy ul. Kopernika 2 w Międzyzdrojach przez Morski Oddział Straży Granicznej na rzecz Komedy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. W 2015 roku została podpisana umowa dotycząca przebudowy nowej siedziby KP w Międzyzdrojach. Zakończenie prac oraz odbiór budynku odbył się we wrześniu 2019 roku. Środki na inwestycję w całości pochodziły z budżetu Policji. Całkowity koszt przebudowy wyniósł 2 258 546,02 zł. W ramach dofinansowania ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie w wysokości 200 tys zł., wykonane zostały prace termomodernizacyjne.

Nowa siedziba Komisariatu Policji w Międzyzdrojach – to budynek główny trzykondygnacyjny z podpiwniczeniem. W piwnicy znajdują się pomieszczenia magazynowe oraz pomieszczenia techniczne. Na parterze natomiast umiejscowiono pomieszczenia zespołu dyżurnych, pokoje wydziału prewencji i ruchu drogowego, serwerownię, a także pomieszczenia sanitarne i socjalne. Na I piętrze znajduje się pokój komendanta wraz z sekretariatem i zapleczem socjalnym, sala odpraw, pokoje wydziału kryminalnego, pokoje pracowników administracyjnych oraz pomieszczenia sanitarno-socjalne.

Komisariat spełni teraz wszystkie standardy, właściwe dla takich obiektów. Nowa siedziba zdecydowanie poprawi warunki obsługi obywateli oraz komfort pracy 15. międzyzdrojskich policjantów i 2. pracowników cywilnych komisariatu, co bez wątpienia przełoży się na efekty ich pracy.

Adam Szczodry
Sekretarz Gminy


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Niedziela [09.02.2020, 18:53:49] • [IP: 185.210.36.***]

Wystarczy, że przyjdą Wakacjie i komisariat można zamykać. Wtedy chyba wszyscy funkcjonariusze są na urlopach bo żadnego na ulicach nie widać...

CHAMÓWA • Czwartek [06.02.2020, 13:23:50] • [IP: 83.20.230.**]

"Nowa siedziba zdecydowanie poprawi warunki obsługi obywateli oraz komfort pracy 15. międzyzdrojskich policjantów i 2. pracowników cywilnych komisariatu, co bez wątpienia przełoży się na efekty ich pracy". Bez wątpienia. Jestem jednak zdziwiona, że w Międzyzdrojach jest AŻ 15 policjant ów?? A gdzie ich widać?

Oglądasz 1-2 z 2
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Powiat Kamieński: Zestawienie zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie zachodniopomorskim stan na dzień 08.04.2020, godz. 18:00 liczba potwierdzonych zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w powiecie kamieńskim: 0 liczba osób objętych kwarantanną w powiecie kamieńskim: 145 liczba osób pod nadzorem epidemiologicznym w powiecie kamieńskim: 9 ■