POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [09.01.2020, 10:05:34] • Międzyzdroje

W tym roku karnawał trwa do 26 lutego

W tym roku karnawał trwa do 26 lutego

fot. Andrzej Ryfczyński

Międzyzdroje, zwłaszcza dzielnica nadmorska i Plac Kardynała Wyszyńskiego jak zwykle jest pięknie udekorowany. Mieszkańcy i różne firmy też się postarały o świąteczną dekorację.

Według tradycji Karnawał trwa od drugiego dnia świąt Bożego Narodzenia do środy popielcowej. Na całym świecie święto jest uznawane i tolerowane niemal we wszystkich państwach. Ze źródeł historycznych wiemy, że Karnawał jaki znamy swój początek miał we Włoszech w drugiej połowie X wieku.

W tym roku karnawał trwa do 26 lutego

fot. Andrzej Ryfczyński

Pierwsza wzmianka pochodzi z dokumentu doży Wenecji Vitale Faliero z 1094 roku, w którym mowa jest o publicznej rozrywce i tam też po raz pierwszy pojawia się słowo "Carnevale". Od XIV w. karnawał trwał sześć tygodni, od 26 grudnia do Środy Popielcowej.

W tym roku karnawał trwa do 26 lutego

fot. Andrzej Ryfczyński

Karnawał jest świętem ruchomym i przypada 46 dni przed Wielkanocą. W 2020 roku Popielec wypada 26 lutego, co oznacza 51 dni pysznej zabawy. Jej ostatni dzień wypadnie we wtorek, który w Polsce nazywamy "śledzikiem". Będzie to 25 lutego.

W tym roku karnawał trwa do 26 lutego

fot. Andrzej Ryfczyński

Ostatni tydzień karnawału rozpocznie się od tłustego czwartku 20 lutego, a ostatnia sobota karnawału przypadnie 22 lutego. Więc bawmy się. Miłej zabawy życzymy naszym czytelnikom i proszę przyjąć te życzenia od naszej redakcji ikamien.pl

W tym roku karnawał trwa do 26 lutego

fot. Andrzej Ryfczyński

W tym roku karnawał trwa do 26 lutego

fot. Andrzej Ryfczyński

Andrzej Ryfczyński

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 5, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-5 z 5

Kiska • Sobota [11.01.2020, 09:38:54] • [IP: 89.174.73.**]

Piękne zdjęcia! Gratulacje dla Pana Ryfczyńskiego i przy okazji szczęśliwego 2020roku.

Gość • Piątek [10.01.2020, 14:04:53] • [IP: 188.146.185.***]

W Lubinie mieszkańcy zdjęli oświetlenia i siedzą w mrocznym ponurym otoczeniu. Prąd podrożał i chyba żałują grosza. Zresztą tam diabeł mówi dobra noc.

Gość • Piątek [10.01.2020, 09:33:19] • [IP: 89.174.73.**]

No oczywiści super to wygląda, tylko jak zwykle zapomnieli, że są jaszcze sołactwa pozdrawiam

Gość • Czwartek [09.01.2020, 21:33:37] • [IP: 37.7.3.***]

Nie każdy ob hodzi jakieś posty a najlepiej bawią się księża

Gość • Czwartek [09.01.2020, 19:20:10] • [IP: 46.76.202.***]

Pięknie -- istne Las Vegas??

Oglądasz 1-5 z 5
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Minister Edukacji Narodowej zdecydował: rok szkolny rozpocznie się tradycyjnie 1 września, a dzieci pójdą do szkoły! 1 września szkoły otworzą swoje podwoje dla uczniów, a ci spotkają się ze sobą, poznają plan lekcji. W kolejnych dniach nauka także odbywać się będzie w szkołach-poinformowało MEN ■ Konkurs na teledysk „Nakręć się na RAP”. Zachodniopomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Szczecinie wspólnie z Polskim Towarzystwem Higienicznym Oddział w Szczecinie w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2020” ogłasza wojewódzki konkurs na teledysk z gatunku muzyki rap o tematyce profilaktyki zażywania nowych narkotyków pod hasłem „Nakręć się na RAP” ■ Informacja o odkomarzaniu. Burmistrz Międzyzdrojów, informuje że w dniu tj. 27.07.2020 r. od godziny 20:00 odbędzie się odkomarzanie terenów publicznych. Zalecane jest zachowanie stosownej odległości i omijanie terenów w trakcie wykonywanego odkomarzania. Za utrudnienia przepraszamy. Kierownik Referatu Ochrony Środowiska Ewa Sulicka-Scholz ■ Mężczyzna ugodzony nożem w centrum Dziwnowa. Młody mężczyzna zaatakował nożem 22 latka przed sezonową restauracją Chatą Rybaka w Dziwnowie. Poszkodowany został cztery razy ugodzony nożem. Ratownicy medyczni przetransportowali poszkodowanego do Gryfickiego szpitala. Grupa mieszkańców siedziała w restauracji i po godzinie 2 przyszło dwóch turystów którzy byli prawdopodobnie ostro naćpani. 22 latek wraz z kolegą wyszedł na zewnątrz no i od słowa do słowa wyszła kłótnia prawdopodobnie z turystami. Jeden z nich zadał ciosy najpierw nożem w plecy następne 3 ciosy w klatkę piersiową. Poszkodowany bronił się rękami przed ostatnim ciosem. Sprawcy uciekli, przyjechała szybko policja i karetka. Poszkodowany został przetransportowany do Gryfic. Poszkodowany mieszkaniec Kamienia Pomorskiego ma rany kłute. Na szczęście przeżył. Trwają poszukiwania sprawcy ■ Komenda Powiatowa Policji w Kamieniu Pomorski zwraca się z prośbą do świadków, oraz innych osób mogących mieć informację na temat sprawców zdarzenia do jakiego doszło w dniu 19.07.2020 roku około godz. 02:30 w Dziwnowie przy ul. Juliusza Słowackiego obok lokalu „Chata Rybaka” na parkingu. Jeden z dwóch nieustalonych sprawców przy użyciu noża ugodził kilkukrotnie mieszkańca Kamienia Pomorskiego powodując obrażenia ciała. Sprawcami tego zdarzenia jest dwóch mężczyzn w wieku około 20 - 25 lat, wzrostu około 180 - 185 cm, bez zarostu. Mężczyźni są podobni do siebie. Jeden z nich ubrany był w spodnie koloru ciemnego, kamizelkę koloru czarnego z białymi rękawami, natomiast drugi ubrany był w spodnie koloru ciemnego, czarną kurtkę wiatrówkę i czarną czapkę bejsbolową. Gwarantujemy zachowanie anonimowości, oraz w przypadku potwierdzenia informacji gratyfikację osobie, która ją przekazała. Informację można przekazywać na nr telefonu: 47 78 34 511, oraz na adres e-mail: dyżurny.kamien@sc.policja.gov.pl ■