POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [27.11.2019, 11:29:59] • Wapnica

Bałagan koło domu sołtysa Wapnicy

Bałagan koło domu sołtysa Wapnicy

fot. Andrzej Ryfczyński

Mieszkaniec ul. Turkusowej prosi się o surowsze potraktowanie za zaśmiecanie środowiska.

Rok temu w czerwcu za kadencji innej pani sołtys, Straż Miejska z Międzyzdrojów upomniała jednego mieszkańca ulicy Turkusowej w Wapnicy za zanieczyszczanie środowiska. Zmienił się sołtys, a także burmistrz i minęło ponad rok od tamtej interwencji.

Bałagan koło domu sołtysa Wapnicy

fot. Andrzej Ryfczyński

Teraz nowa pani sołtys jest sąsiadką niepoprawnego mieszkańca ulicy Turkusowej nr 3. Widocznie urzędnicy delikatnie potraktowali bałaganiarza rok temu, bo niczego się nie nauczył. O tej sytuacji wie doskonale nowa pani sołtys, która codziennie obok tego bałaganu przechodzi i nic z tym nie robi.

Bałagan koło domu sołtysa Wapnicy

Dodatkowe zdjęcia archiwalne z 20.06 18r.( fot. Andrzej Ryfczyński / archiwum )

Od prezesa Zakładu Wodociągów i Kanalizacji dowiedziałem się, że lada dzień będzie w tym miejscu remontowana instalacja deszczowa, zalewająca dom, w którym mieszka sprawca bałaganu. Przez odpady budowlane jest utrudnione dojście do instalacji deszczowej nie mówiąc o wizerunku miejscowości wczasowej. Może Straż Miejska użyje bardziej zdecydowanych argumentów, bo te sprzed roku były mało skuteczne.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 18, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-18 z 18

Gość • Niedziela [01.12.2019, 11:04:14] • [IP: 77.88.191.***]

Gdzie ma składować to przed pocięciem i inny opał np. brykiet który się rozpada od wilgoci a pomieszczenia gospodarcze są regularnie zalewane. Zarząd wspólnoty robi tylko to co im pasuje z wąskim gronem ludzi zaufanych którzy podpiszą wszystko nawet uchwałę działającą na ich niekorzyść resztę zastraszą że będą dodatkowo za wszystko płacić bo wspólnota niema pieniędzy i tak to działa od lat a panowie z zarządu czują się właścicielami mieszkańców.

Gość • Niedziela [01.12.2019, 07:38:52] • [IP: 46.215.4.***]

Piekna miejscowosc przyjezdza duzo turystow rowniez zagranicznych, widzialem jak robili zdjecia i kiwali glowami, po prostu stwierdzili ze tu mieszka biedota widocznie bylo im zal ludzi ktorzy tu zamieszkuja, no coz widok tragiczny napewno pomysleli ze to jakies polskie..slamsy az wstyd! Moze nasze wspaniale Wladze zainteresuja sie w koncu problemem balaganu, drogi po remoncie bo az strach chodzic tedy zeby nog nie polamac, a przy deszczach zalewa ludzi mieszkania po kapitalnym remoncie dachu, masakra po prostu material nadaje sie tylko do TV.np.INTERWENCJA, PANSTWO W PANSTWIE, UWAGA.

Gość • Piątek [29.11.2019, 13:17:52] • [IP: 89.174.73.**]

Ale Pani sołtys to nie baba jaga od straszenia dzieci, ustalić czyje to śmieci, ukarać i nakazać posprzątać i po kłopocie, A tak w nawiasie mówiąc to poprzednia Pani sołtys to wogule tam nie była.

Gość • Piątek [29.11.2019, 11:12:11] • [IP: 188.146.183.***]

Wstydu nie mają.

Gość • Piątek [29.11.2019, 09:51:20] • [IP: 95.41.156.***]

Artykuł bardzo trafiony, Pani Sołtys również powinna zostać ukarana, mało co robi dla mieszkańców, myśli tylko o sobie I swoich poplecznikach, mała wredna baba otaczającą się takimi samymi ludźmi jak ona I tyle nic dodać nic ująć.

Inspektor • Czwartek [28.11.2019, 14:28:32] • [IP: 176.221.110.***]

Wyszlo, , szydlo z worka, , to maz pani soltys i pan Sliwinski to trzon zarzadu wspolnoty i tej glupoty, wiec brac sie do roboty, jak nie to kary po 1000zloty.Zarzad do zmian personalnych.Tyle w temacie.Robic szybko porzadek bo jak przjedzie teleexpres i CBA to wszyscy wylecicie z hukiem.Basta.

Gość • Czwartek [28.11.2019, 11:22:19] • [IP: 77.253.143.**]

Najwyższy czas zmienić zarząd tej wspólnoty na czele której od lat stoi mąż Pani Sołtys i Pan Śliwinski to ci Panowie sa winni wszelkich zaniedbań i bałaganu na posesji zarządzanej przez nich. Zalań posesji i niszczenia przez wodę mienia mieszkańców przez wiele lata teraz okazuje się że jeden z członków zarządu wspólnoty postawił garaż na róże odprowadzającej wody deszczowe płynącą drogą z Lubina zabetonował studzienkę powodując brak odpływu do zalewu i sprawa zalań ujrzała światło dzienne po latach. Proszę zobaczyć jak został przeprowadzony remont nawierzchni przy Turkusowej 1, wysypany gruz cegły, tynk, resztki rur kamionkowych, resztki papy z gwoździami zamiast tłucznia. Prosze zobaczyć jak mieszkańcy Wapnicy i Turyści mają dojść po deszczu do Pani Sołtys trzeba przepłynąć przez kałużę w nawierzchni wyremontowanej przez zarząd wspólnoty i MTBS który zlecił wykonanie tego Arcydzieła. Decyzją zarządu zostały usunięte drabiny P.Poż i hydranty. Czy uchwała części wspólnoty może stwarzać zagrożenie dla innych?

Gość • Czwartek [28.11.2019, 08:50:12] • [IP: 83.23.244.***]

Proponuje zobaczyć inne posesje w Wapnicy! syf!!

Gość • Środa [27.11.2019, 21:46:37] • [IP: 188.146.183.***]

no właśnie co to za zmiana frontu na portalu ;p oby udało się opanować ten bałagan...

Gość • Środa [27.11.2019, 21:16:23] • [IP: 31.0.80.**]

Nie wierzę i to tam gdzie mieszka władza i może przedstawiciele rady soleckiej??

Gość • Środa [27.11.2019, 19:11:04] • [IP: 188.146.187.***]

Taki burdel 50 metrów od mariny, gdzie przypływają różni turyści. Tam mieszka tylu porządnych ludzi i nie widzą tego. Proponuję okulistę, albo innego lekarza.

Gość • Środa [27.11.2019, 19:08:06] • [IP: 31.0.87.***]

Najwyraźniej skoczńył się dobry, , piar" dla Pani Sołtys ze strony portalu. To pierwsza opublikowana krytyka. Wcześniej tylko pochwały.

Gość • Środa [27.11.2019, 19:04:24] • [IP: 31.0.80.**]

Po latarnia zawsze najciemniej?Za małe moze to składowisko i Pani sołtys nie widzi? A tak narzekano na poprzednika??

Gość • Środa [27.11.2019, 17:09:27] • [IP: 83.20.254.**]

Był konkurs na najładniejszy ogród to teraz mogą zrobić na najbrzydsze.Piekna wizytówka właściciela. Ukarać mandatem.

Gość • Środa [27.11.2019, 14:06:03] • [IP: 31.0.85.***]

Wapnica jest miejscowością wczasową, od kiedy. Idzie ostra zima i pani sołtys zbiera opał. Kto władzy Zabroni W czynię społecznym mieszkańcy powinni to poukładać a nie szukać winnych bałaganu

GoAnka mieszkanka. • Środa [27.11.2019, 13:57:40] • [IP: 176.221.110.***]

Jak to drewno sie zajara to i caly lezacy wierzowiec pojdzie z dymem.Jak spiewal Cz.Niemen //Plonie stodola a soltys zwola prawie pol wsi., , i co nato Straz Wiejska i Miejska, najpierw trzeba ich ukarac pozniej, , soltysa, , i wybrac nowego dawno to sygnalizowalam.Anka pozdrawiam.

Gość • Środa [27.11.2019, 12:36:25] • [IP: 62.69.251.***]

Mi to wygląda na skład opału. Miłego wdychania

Gość • Środa [27.11.2019, 12:10:59] • [IP: 83.12.44.***]

szanuj sołtysa swego bo mozesz miec gorszego!!

Oglądasz 1-18 z 18
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Gmin z najmniejszą frekwencją gm. Świerzno - 51,85%. Gminy z największą frekwencją gm. Dziwnów 80,85% ■ Powiat kamieński: Frekwencja 62,76% Liczba kart ważnych 26 450 Liczba uprawnionych 42 147 ■ OSTRZEŻENIE NUMER 122/I/2020 BURZE Stopień zagrożenia: 1 Ważność: dnia 29-06-2020 do godz. 20:00 Obszar: województwo dolnośląskie, lubuskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie. Przebieg: Wraz z przemieszczającym się płytkim ośrodkiem niskiego ciśnienia nad naszym krajem, prognozuje się występowanie burz z umiarkowanym opadem deszczu o wydajności od 10 do 30 mm/m2 oraz wiatr wiejący w porywach do 70-80 km/h z kierunków południowo-zachodnich ■ Wczasowicze z regionów ryzyka wyrugowani z Heringsdorfu! Jak poinformował serwis niemieckiej telewizji NDR, turyści, którzy przyjechali na wakacje do Heringsdorfu na Uznamie zostali zmuszeni do opuszczenia wyspy uznam. Takie sankcje dotknęły 14 osób – gości z tak zwanych obszarów wysokiego ryzyka czyli terenów Niemiec zagrożonych koronawirusem. Usunięcie gości to wynik czujności właścicieli kwater prywatnych. Jeden z nich miał sprawdzić pochodzenie gości. Gdy okazało się, że przyjechali z rejonu objętego epidemią, mieszkaniec odmówił ich przyjęcia. Dodatkowo powiadomił urząd powiatowy i Ordnungsamt. Jak poinformował rzecznik powiatu Achima Froitzheima, ta „sytuacja pokazuje, że wynajmujący kwatery i hotelarze są bardzo uważni i dobrze działa przepływ informacji. Przemysł turystyczny nad Morzem Bałtyckim cieszy się z rozpoczęcia sezonu. „Chcemy jednak, aby nasi mieszkańcy pozostali zdrowi, a nasi goście mogli także zdrowi po urlopie opuścić ten region”. Według aktualnie obowiązujących przepisów turyści nie mogą wjeżdżać do Meklemburgii-Pomorza Przedniego, jeśli pochodzą z okręgu lub miasta, w którym liczba nowych zakażeń na 100.000 mieszkańców była większa niż 50 w ciągu ostatnich siedmiu dni przed wjazdem ■ W efekcie nieodpowiedzialnego zachowania turystów z południa Polski kilkadziesiąt osób w Rewalu zostaje na kwarantannie w hotelu ■ 27-latek zabił swoją babcię. Zadał jej kilka ciosów nożem. Do tragedii doszło w Stuchowie, wsi położonej na terenie gminy Świerzno w powiecie kamieńskim. Mężczyzna, będący pod wpływem narkotyków zabił nożem swoją babcię. W postępowaniu przygotowawczym sąd dzisiaj zastosował areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy ■ Informujemy, że w Porcie Rybackim (Dziwnów, ul. Osiedle Rybackie 16K) rozpoczął swoją regularną działalność handlową Sklep Rybny „Miruna”. Można go znaleźć na parterze budynku Zarządu Portu tj. w specjalnym miejscu, które projektanci tego obiektu, przewidywali właśnie na tego typu sklep. W ofercie są ryby świeże ■ Urokliwe i widokowe klify, lecz niedostępne dla turysty na rowerach ■ Mateusz Stodulski – radny Gminy Kamień Pomorski z Klubu „Ziemia Kamieńska” składa mandat W gminie Kamień Pomorski w okręgu wyborczym nr 9 w Kamieniu Pomorskim prawdopodobnie na jesieni tego roku odbędą się wybory uzupełniające do Rady Miejskiej Kamień Pomorski. Mateusz Stodulski w Wyborach Samorządowych w 2018 roku wybrany został w skład Rady Miejskiej Kamień Pomorski z listy „Nasza Gmina Nasz Powiat” w Okręgu Wyborczym nr 9 w Kamieniu Pomorskim. Radny składa mandat z uwagi na zmianę miejsca zamieszkania ■ W Międzyzdrojach sieć Plusa uruchamia nowoczesną czwartą generację telefonii komórkowej ■ Zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Stan na godz: 8:00. Informujemy, że na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy kolejne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2:­­­­ Szczecin – starszy mężczyzna. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 554/19 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje Małgorzata Kapłan rzecznik prasowy WSSE w Szczecinie ■ Głowa piosenkarza z gabinetu Figur Woskowych w Międzyzdrojach, powróciła na swoje miejsce ■ W sobotę pan Jerzy płynął jachtem z Dziwnowa do Świnoujścia. Na morzu, koło wiatraka popsuł mu się jacht. Walczył, by nie zepchnęło go na ląd. Było bardzo niebezpiecznie. - Płynąłem z Dziwnowa –opowiada nam pan Jerzy – ustawiłem autopilota. Wszystko było OK., dopóki nie wpłynąłem do Świnoujścia. Na wejściu do Świnoujścia zaczęło coś mi tam zgrzytać, syczeć i sprzęt przestał działać. Całe szczęście, że miałem silnik i silnikiem odpychałem się, żeby mnie nie zepchnęło na ląd. Odpychałem się i odpychałem. Na szczęście mam system łączności z Kapitanatem. Powiadomiłem Kapitanat, że straciłem ster i proszę o pomoc SAR-u. Chłopaki przyjechali i mnie tu przyciągnęli – relacjonuje już po zakończonej szczęśliwie akcji pan Jerzy.■ "Sezon 2020 w Międzyzdrojach uważam za otwarty!” - tym słowami oraz gwizdkiem ratowniczym rozpoczął swą konferencję prasową z mediami Burmistrz Mateusz Bobek. Konferencję zorganizowano na plaży w Międzyzdrojach i była ona kolejnym etapem kampanii promującej lato 2020 w Międzyzdrojach. Kampania pod hasłem „Między nami Międzyzdroje ■