POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [26.11.2019, 17:49:07] • Kamień Pomorski

W Kamieniu drożej jak nad morzem!

W Kamieniu drożej jak nad morzem!

fot. ikamien.pl

Ostatnia zmiana sposobu naliczenia opłat za śmieci wywołała wśród mieszkańców Kamienia sporo emocji. Dla dużej grupy nowe zasady oznaczają niemałą podwyżkę. Okazuje się jeszcze, że w Kamieniu za śmieci zapłacimy więcej niż w Dziwnowie i Międzyzdrojach!

Dotychczas w gminie Kamień obowiązywał system rozliczania śmieci wg ilości mieszkańców. Niezależnie od ilości wytworzonych śmieci płaciliśmy od osoby od 7 do 11 zł. Zależało to od ilości osób zamieszkujących daną nieruchomość. Im więcej osób tym mniejsza opłata od osoby.

Wprowadzony nowy system przewiduje opłatę nie od osoby ale od ilości zużytej wody. Im więcej wody zużyjemy tym więcej zapłacimy za śmieci. Zdaniem Burmistrza Stanisława Kuryłło wnioskodawcy uchwały nowa metoda „jest najbardziej miarodajna. Do tej pory w wielu przypadkach deklarowana ilość mieszkańców posesji, według której liczono opłatę za gospodarowanie odpadami była zaniżana. Osoby wynajmujące domy nie zgłaszały rzeczywistej liczby osób”

Dla wielu mieszkańców nowy system oznacza podwyżkę. Przykładowa, statystyczna czteroosobowa rodzina płaciła do tej pory 40 zł/mc. Obecnie licząc statystycznie 3m 3 wody na osobę ta sama rodzina zapłacić może już 72 zł. To wzrost o ponad 70%! Oczywiście ostateczny rachunek może być inny. Ci, którzy zużywają mniej niż statystyczne 3 m3 na osobę zapłacą mniej a ci, którzy lubią się kąpać i mają większe zużycie wody zapłacą jeszcze więcej.

Przyjęta przez Radę Miejską i zaproponowana przez Kuryłłę stawka za śmieci to 6 zł od 1m3 wody przy segregacji śmieci i 18 zł od 1 m3 wody przy braku segregacji. To więcej niż w Dziwnowie i Międzyzdrojach! Obecnie w Dziwnowie obowiązuje stawka 5,50 zł przy segregacji i 12 zł przy braku segregacji. Mieszkańcy bogatych Międzyzdrojów płacą odpowiednio 5 zł i 9 zł.

Dziwnów szykuje się do podwyżki. Ale nawet po podwyżce obowiązujące w Dziwnowie stawki będą niższe niż w Kamieniu. Wynosić będą 5,50 zł i 16, 50 zł.

To nie pierwsza podwyżka zafundowana przez władze Kamienia, która zrównuje nas z bogatymi, nadmorskimi miejscowościami. Podatek od nieruchomości przeznaczonych na cele mieszkalne mieszkańcy Kamienia także zapłacą wyższy niż w Dziwnowie i równie wysoki co w Międzyzdrojach.

Nie możemy się równać z Dziwnowem czy Międzyzdrojami ani warunkami do prowadzenia działalności gospodarczej, ani ofertą zatrudnienia. Nie mamy kina jak Międzyzdroje czy skateparku jak Dziwnów. Ale dogoniliśmy te gminy a nawet wyprzedziliśmy w wysokości opłat i podatków!

Brawo kamieńskie władze!


komentarzy: 41, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 41

Gość • Czwartek [28.11.2019, 15:41:33] • [IP: 31.179.206.*]

I po co tak jęczą w tym Kamieniu. Już dawno w innych miejscowościach stawka jest 25zł za osobę. Miasto powiatowe za dychę, skansen dla niemieckich emerytów.

Gość • Czwartek [28.11.2019, 07:45:27] • [IP: 77.61.9.**]

A to dopiero piczatek podwyzek szykujcie sie na prad wode scieki gaz chleb make mleko maslo owoce warzywa aklochol papierosy paliwo rzad ma dla was mila niespodzianke wy durnie glosujace na pis haha a i bym zapomnial szykujcie sie rownierz na dreczaca policje bedaca tam gdzie jej nie powinno byc mandaty zabierane dowodyto bedzie norma, polska kraj okradajacy swoich haha nie wracam tam bo nawet emerytury nie bedzie

Gość • Środa [27.11.2019, 23:03:19] • [IP: 37.47.231.**]

I dobrze to 100litrow dziennie 700 tygodniowo. Wystarczy do normalnego życia, chyba ze się wynajmuje...na lewo

Gość • Środa [27.11.2019, 21:27:06] • [IP: 213.238.85.***]

Pan Burmistrz to chyba upadł na głowę tak delikatnie mówiąc co śmieci mają wspólnego z wodą to co mas smierdziec by zaoszczędzić pytam się serio

Gość • Środa [27.11.2019, 20:55:34] • [IP: 83.20.242.***]

A co z gospodarstwami co mają dużo zwierząt do napojenia?

Gość • Środa [27.11.2019, 19:17:49] • [IP: 188.146.187.***]

Pisiu pisiu i po pisia. To nie koniec, to początek.

Gość • Środa [27.11.2019, 18:50:34] • [IP: 37.248.159.***]

Wybieramy władzę by nas słuchała i reprezentowała, skoro nas nie rozumie to poco nam potrzebna ??

Kulturalny cham z info. • Środa [27.11.2019, 14:43:56] • [IP: 188.47.63.***]

Banda darmozjadów. Kiedyś każdy uczciwy miał umowę z pgk i płacił tyle ile trzeba za śmieci które produkował. Uczciwy, a nie ku*wa parchaty mieszczuch co śmieci na wsiach wyrzucał. No ale i tak urzędnicy, jak zwykle ku**a bezradni, nie potrafili namierzyć brudasów. Widać niemoc tych leni z magistratu w dalszym ciągu ma się dobrze, bo zamiast skontrolować deklaracje, żeby znwelować niezgodności, to do**erdolili opłatę od ilości wody, gdyż się trutniom zwyczajnie nie chce kontrolować. Bo to trzeba dupę ruszyć z tego pier*olnika. A tak je**ąć wszystkim od wody i sprawa załatwiona. A na mieście dalej syf przy kubłach i po krzakach. I nikt problemu nie widzi.

Gość • Środa [27.11.2019, 12:58:28] • [IP: 195.191.162.***]

LUDZIE Z DZIALEK BĘDĄ WODE NOSIĆ DO DOMU

Gośćas • Środa [27.11.2019, 11:07:07] • [IP: 195.191.162.**]

a co chcecie , na budowę potrzebne są pieniądze a biurowiec sam się nie wybuduje. swoich powinności nie wykonują ale pieniądze i to z dużą nawiązką brać od mieszkańców to chcą. Oczyszczalnia działa jak stara baba worki foliowe fruwają po okolicznych krzakach i polach. Lecz tego pan prezes nie widzi tylko łupnąć podwyżki . , przecież oni są niezastąpieni jak na poczcie nie podoba się to nie choć Zatrudniają brudasów z maszynami od króla ćwieczka i jaki to ma być porządek w mieście ,

Gość • Środa [27.11.2019, 10:29:14] • [IP: 178.37.109.***]

Gość • Środa [27.11.2019, 08:44:45] • [IP: 188.146.154.**] to w Rewalu też jest taniej jak w Kamieniu? Szokujące. Nad morzem łatwiej prowadzić firmę, łatwiej o rozkręcenie interesu, oferta miasta dla mieszkańców jest większa a teraz jeszcze jest tam taniej?!?! Brawo Nasza Gmina Nasz Powiat.

Gość • Środa [27.11.2019, 10:25:52] • [IP: 5.173.160.**]

A jak będzie z wodą z licznika do podlewania ogródków

Gość • Środa [27.11.2019, 10:13:57] • [IP: 83.21.53.***]

Macie te swoje 13-nastki

Gość • Środa [27.11.2019, 08:46:59] • [IP: 195.191.162.***]

Ja też jestem nabita w butelke obiecanki że bedzie dla mieszkanców a teraz wszystko dla siebie mó.wie nie dla tej władzy nigdy więcej nie zagłosuje.

Gość • Środa [27.11.2019, 08:44:45] • [IP: 188.146.154.**]

Ale w Rewalu płaci się 4, 20 i systemem obięci są wszyscy nawet przedsiębiorcy a w Kamieniu nie. I starsza Pani będzie płacić na przedsiębiorcę który jeździ wypasioną bryką.

Gość • Środa [27.11.2019, 08:22:06] • [IP: 80.50.63.**]

Banda złodziei z ratusza. Tyle w temacie

Gość • Środa [27.11.2019, 08:16:22] • [IP: 188.146.184.***]

Jaka jest alternatywa w chwili ? Likwidacja gminy ? Zmiana na wójta ? Likwidacja PGK ? Sekrearzowa musi odejść ?

kamienianka • Środa [27.11.2019, 07:51:44] • [IP: 195.191.162.***]

W Rewalu wynajmuja wczasowiczom i trudno jest ustalic liczbe mieszkancow w Kamieniu jest inaczej wiadomo ile jest lokatorow burmistrz tym się pogrążył nikt z mojej rodziny na niego nie zagłosuje.

Gość • Wtorek [26.11.2019, 23:47:52] • [IP: 5.173.192.***]

W Rewalu też tak się płaci

Gość • Wtorek [26.11.2019, 22:18:34] • [IP: 188.47.87.*]

Ja nie głosowałam na obecnego burmistrza. Za dużo rzeczy mi się nie podobało.

Gość • Wtorek [26.11.2019, 21:56:32] • [IP: 188.147.41.***]

Glosowalam na burmistrza Kuryllo i radnego Golusde, a oni daja mi za moj glow dla mnie i mojej rodziny podwyzke podatku od nieeruchomosci i wywoz smieci. W gore lapki, ile bylo takich nabitych w butelke jak jaK ja. Przyznawac sie.

Gość • Wtorek [26.11.2019, 21:54:53] • [IP: 83.168.85.**]

Przecież ludzie nie będą już w ogóle się myć, by zaoszczędzić... starsi ludzie, marne emerytury, dość żę muszą na stare lata żałować sobie kąpania, to jeszcze podatki od nieruchomości w górę...skąd oni wzięli te stawki??

Gość • Wtorek [26.11.2019, 21:34:51] • [IP: 83.168.85.**]

To jest ta DOBRA ZMIANA, którą Burmistrz obiecywał...

Gość • Wtorek [26.11.2019, 21:16:39] • [IP: 83.23.189.***]

Przeliczając kilometry, które pokonują śmieciarki to z Dziwnowa do Mokrawicy jest 6 x dalej niż z Kamienia. A może Dziwnów ma inną stawkę w punkcie przyjęć odpadów. Dziwna ekonomia.

Gosc • Wtorek [26.11.2019, 20:58:38] • [IP: 217.182.175.**]