POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [19.11.2019, 16:07:35] • Świnoujście

Ale wstyd! Poszukiwany dźwig pracował w LNG. Zobacz film!

Ale wstyd! Poszukiwany dźwig pracował w LNG. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Potężny dźwig na niemieckich numerach rejestracyjnych, ujawniano na terenie… sztandarowej inwestycji naszego kraju, czyli terminala gazowego LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu.



Policjanci zastali tam dźwig samojezdny, który najprawdopodobniej został skradziony w Niemczech. Pojazd ten warty jest ponad 1 milion euro.

Odkrycia dokonano na początku tygodnia na terenie terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu.

Policja na wniosek prokuratury zabezpieczyła pojazd, który teraz jest na policyjnym parkingu w Wolinie ze względu na duże gabaryty. Trwa śledztwo, jakim cudem dźwig znalazł się na terenie świnoujskiego gazoportu i tam "legalnie" pracował.

Do sprawy odniosło się za Polskie LNG S.A., właściciel Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. spółka Skarbu Państwa.

- Informuję, że 12 listopada 2019 r. na Terminalu LNG w Świnoujściu miała miejsce interwencja Policji związana z zabezpieczeniem sprzętu dźwigowego podwykonawcy firmy realizującej roboty na rzecz Polskie LNG. Spółka Polskie LNG zawarła umowę na prace montażowe z firmą PROTEA, która miała zapewnić sprzęt niezbędny do jej realizacji - z poważaniem Iwona Dominiak Rzecznik prasowy GAZ-SYSTEM.


komentarzy: 13, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-13 z 13

Gość • Piątek [22.11.2019, 14:33:44] • [IP: 83.16.231.***]

Tylko uwaga z parkingu policyjnego w Wolinie też giną rzeczy np silniki do łodzi wraz z pojazdem

MC • Czwartek [21.11.2019, 13:01:51] • [IP: 46.215.59.**]

POLAK POTRAFI POLAK UMIE POLAK NIE ZGINIE JAK I POLSKA NASZA KOCHANA CALA...KOMBINATORKA DROGA DO ZBAWIENIA...TYLKO PO CO ZAMYKAC TAKICH CO NASZA KOCHANA RZECZPOSPOLITA BOGATSZA CZYNIA...CO BABCI ZABRALI WNUCZEK PRZYWIOZL SPOWROTEM...

Gość • Czwartek [21.11.2019, 06:53:25] • [IP: 213.238.85.***]

Ale jaja haha

Gość • Środa [20.11.2019, 08:08:09] • [IP: 37.47.128.**]

do [IP: 31.11.157.***] polska nawet takiego klamota nie potrafi wykonac. Amen

Gość • Wtorek [19.11.2019, 19:55:47] • [IP: 83.23.251.***]

Nie ma problemu własciciel parkingu chętnie odkupi ten dzwig juz nawet miejsce postoju mu wyznaczył

Gość • Wtorek [19.11.2019, 19:22:43] • [IP: 83.20.239.***]

Najlepsza jest naklejka w górnym prawym rogu kabiny - emblemat" I Batalion Szturmowy Dziwnów"

Gość • Wtorek [19.11.2019, 18:52:02] • [IP: 95.40.244.***]

Tylko za pisu takie jaja

Gość • Wtorek [19.11.2019, 18:13:47] • [IP: 79.175.196.***]

Takich potężnych dźwigów w kraju jest być może kilkadziesiąt tylko. A ten konkretny model bo widać że nowy może tylko jeden.

Gość • Wtorek [19.11.2019, 17:23:23] • [IP: 31.11.157.***]

Litości... kto by kradł takiego klamota? jakaś sierota nie dopilnowała formalności i by chronić d. zgłosił(a) kradzież...

Gość FIKOŁ • Wtorek [19.11.2019, 17:15:22] • [IP: 77.113.6.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [19.11.2019, 17:10:17] • [IP: 83.20.238.**]

Ja to widzę tak: Protea oddział Numbrecht wysłał dźwig do Polski, po czym o tym zapomniał. Na parkingu brakowało im dźwigów, więc nadgorliwy" Hans" zgłosił zaginięcie. Sprawa rozwiązana i wcale nie chodziło o przywłaszczenie cudzej rzeczy czy wyłudzenie odszkodowania jak pewnie nieżyczliwi już wyrokują :)

robik • Wtorek [19.11.2019, 16:39:09] • [IP: 46.215.141.***]

A czy było zgłoszenie kradzieży dzwigu? czy jakiś pajac wyszedł przed szereg.

Gość • Wtorek [19.11.2019, 16:19:22] • [IP: 5.173.129.**]

W czym problem? Spółka PROTEA miała zabezpieczyć sprzęt do robót, to go zabezpieczyła i roboty zgodnie z umową się toczyły. W umowie nie było przecież wyszczególnione, jak taki sprzęt należy pozyskać. Szefostwo spółki jest po prostu kreatywne. Polak potrafi.

Oglądasz 1-13 z 13
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Akcja „Bezdomni”- nie bądźmy obojętni na ich los. Jeżeli zauważymy osobę narażoną na wychłodzenie, podejdźmy i zapytajmy, czy potrzebuje ona pomocy, a następnie, jeżeli osoba wymaga pomocy, zadzwońmy na telefon alarmowy 112. Telefon odbierze operator Centrum Powiadamiania Ratunkowego, który po krótkim wywiadzie zadysponuje na miejsce odpowiednie służby. Czasami zaledwie jeden telefon może uratować ludzkie życie. Apelujemy do mieszkańców o pomoc, jeśli widzą Państwo osobę bezdomną lub śpiącą na dworze, a z różnych powodów nie chcą Państwo podejść i sprawdzić czy osoba ta potrzebuje pomocy należy jak najszybciej zawiadomić Policję. Każda taka informacja zostanie sprawdzona. Natychmiast na miejsce skierowany zostanie patrol i jeżeli będzie taka potrzeba funkcjonariusze odwiozą osobę do szpitala, ogrzewalni lub w miejsce dla niej bezpieczne ■ Szczepienia przeciw COVID-19 Od 15 stycznia br. ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19  dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia 2021 roku rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Na terenie Gminy Międzyzdroje funkcjonuje jeden punkt szczepień, który mieści się w przychodni PARTNERMED przy ul. Gryfa Pomorskiego 21-23 w Międzyzdrojach. Rejestracji można dokonywać telefonicznie od godz. 8:00 do 18:00 pod wskazanymi poniżej numerami telefonów: - telefony stacjonarne: 91 32 80 178 oraz 91 32 80 179, - telefon komórkowy: 609 479 898. ■