POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [12.11.2019, 16:44:07] • Kamień Pomorski

„A to Polska właśnie” w ZSP w Kamieniu Pomorskim

„A to Polska właśnie” w ZSP w Kamieniu Pomorskim

fot. Organizator

W piątek 8 listopada z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości, wystawione zostało w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Kamieniu Pomorskim przedstawienie "A to Polska właśnie".

Do udziału w tym wydarzeniu zaproszeni zostali Starostowie Kamieńscy Józef Malec i Joanna Piwińska. Zebranych gości, uczniów i nauczycieli przywitał dyrektor szkoły Jacek Golusda. Głos zabrał również starosta Józef Malec, który zachęcił do radosnego świętowania rocznicy odzyskania niepodległości.

„A to Polska właśnie” w ZSP w Kamieniu Pomorskim

fot. Organizator

Autorką scenariusza i reżyserką przedstawienia jest nauczycielka historii Dorota Budzyńska. Jego treść ukazuje historię Polski od czasów pierwszych Piastów po współczesność, a motywem przewodnim jest "wolność". Młodymi aktorami byli uczniowie kilku klas, którzy pięknie wyśpiewali i wyrecytowali teksty związane z wolnością. Całości dopełniały efektowne stroje występujących i biało-czerwone elementy scenografii. Wyrazy uznania należą się zarówno opiekunce uczniów, jak i samym aktorom.

„A to Polska właśnie” w ZSP w Kamieniu Pomorskim

fot. Organizator


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W sobotę pan Jerzy płynął jachtem z Dziwnowa do Świnoujścia. Na morzu, koło wiatraka popsuł mu się jacht. Walczył, by nie zepchnęło go na ląd. Było bardzo niebezpiecznie. - Płynąłem z Dziwnowa –opowiada nam pan Jerzy – ustawiłem autopilota. Wszystko było OK., dopóki nie wpłynąłem do Świnoujścia. Na wejściu do Świnoujścia zaczęło coś mi tam zgrzytać, syczeć i sprzęt przestał działać. Całe szczęście, że miałem silnik i silnikiem odpychałem się, żeby mnie nie zepchnęło na ląd. Odpychałem się i odpychałem. Na szczęście mam system łączności z Kapitanatem. Powiadomiłem Kapitanat, że straciłem ster i proszę o pomoc SAR-u. Chłopaki przyjechali i mnie tu przyciągnęli – relacjonuje już po zakończonej szczęśliwie akcji pan Jerzy.■ "Sezon 2020 w Międzyzdrojach uważam za otwarty!” - tym słowami oraz gwizdkiem ratowniczym rozpoczął swą konferencję prasową z mediami Burmistrz Mateusz Bobek. Konferencję zorganizowano na plaży w Międzyzdrojach i była ona kolejnym etapem kampanii promującej lato 2020 w Międzyzdrojach. Kampania pod hasłem „Między nami Międzyzdroje ■