POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [10.11.2019, 13:21:48] • Golczewo

GOLCZEWO: Odsłonięcie Izby Pamięci inauguruje odchody Święta Niepodległości

GOLCZEWO: Odsłonięcie Izby Pamięci inauguruje odchody Święta Niepodległości

fot. Marian Klasik

Obchody Święta Niepodległości w gminie Golczewo potrwają cztery dni. Rozpoczęły się uroczystym odśpiewaniem czterech zwrotek hymnu narodowego przez prawie czterystu uczniów ubranych na galowo w golczewskiej szkole w ramach akcji „Szkoła do hymnu”.

Natomiast w sobotę w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Golczewie odbyło się uroczyste otwarcie Galerii Historii Golczewa, poprzedzone odsłonięciem na budynku Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu pamiątkowej tablicy „Izba Pamięci – im. Przyjaciół Golczewa”. Po otwarciu Galerii Historii Golczewa jako pierwszy do Księgi Pamiątkowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Golczewie wpisał się Maciej Zieliński burmistrz Golczewa.

GOLCZEWO: Odsłonięcie Izby Pamięci inauguruje odchody Święta Niepodległości

fot. Marian Klasik

Po otwarciu Galerii Historii Golczewa w sali teatralnej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu odbył się Wieczór Patriotyczny. Po powitaniu gości przez Ireneusza Krzyżaniaka prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Golczewskiej zarówno goście jak członkowie Stowarzyszenia odtańczyli Poloneza. Chór Stowarzyszenia oraz goście zaśpiewali kilka pieśni i piosenek patriotycznych i wojskowych, zaczynając „Rotą” a kończąc „Jak długo na Wawelu...”.

GOLCZEWO: Odsłonięcie Izby Pamięci inauguruje odchody Święta Niepodległości

fot. Marian Klasik

Organizatorzy imprezy dekorowali wszystkich uczestników spotkania Biało-Czerwonymi Kotylionami.

Wieczór Patriotyczny zakończył poczęstunek „Słodka Niepodległość”.

W sobotniej uroczystości obok członków Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Golczewskiej oraz mieszkańców Golczewa i gminy Golczewo udział wzięli: Olgierd Kustosz wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego (po raz pierwszy od czasu nominacji w powiecie kamieńskim); Józef Malec starosta kamieński oraz Maciej Zieliński burmistrz Golczewa.

GOLCZEWO: Odsłonięcie Izby Pamięci inauguruje odchody Święta Niepodległości

fot. Marian Klasik

W dniu Święta Niepodległości 11 listopada o godz. 11:30 zostaną złożone wieńce i kwiaty pod pamiątkową tablicą poświęconą Józefowi Piłsudskiemu na placu przy kościele, następnie w kościele p.w. św. Andrzeja Boboli w Golczewie celebrowana będzie Msza św. w intencji Ojczyzny.

GOLCZEWO: Odsłonięcie Izby Pamięci inauguruje odchody Święta Niepodległości

fot. Marian Klasik

O godz. 13:00 w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Golczewie przeprowadzone zostaną rodzinne warsztaty cukiernicze – „Słodka Niepodległość”, a o godz.16:00 w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Golczewie „Wspólnie zaśpiewajmy Niepodległej” - koncert w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie i Szkoły Podstawowej w Wysokiej Kamieńskiej.

GOLCZEWO: Odsłonięcie Izby Pamięci inauguruje odchody Święta Niepodległości

fot. Marian Klasik

Organizatorzy obchodów Święta Niepodległości w Golczewie: Gmina Golczewo; Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Golczewie; Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Golczewskiej; Zespół Szkół Publicznych w Golczewie; Szkoła Podstawowa w Wysokiej Kamieńskiej oraz Parafia Golczewo.

Tekst i zdjęcia Marian Klasik

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 4, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-4 z 4

Patriota • Poniedziałek [11.11.2019, 20:10:54] • [IP: 94.254.226.**]

Panie cyt. Tekst i zdjęcia Marian Klasik - taki dzień, takie Święto a Pana artykuł cyt." GOLCZEWO: Odsłonięcie Izby Pamięci inauguruje odchody Święta Niepodległości " WSTYD I HAŃBA odchody to są w kibloo... NALEŻY SIĘ SPROSTOWANIE I PRZEPROSINY !!

Gość • Poniedziałek [11.11.2019, 19:01:19] • [IP: 94.254.226.**]

Golczewo inauguruje" Odchody". Dobre hehe

Gość • Niedziela [10.11.2019, 21:43:11] • [IP: 37.47.159.***]

powiedział co wiedział. ...

Gość • Niedziela [10.11.2019, 15:24:55] • [IP: 83.3.165.***]

witam Pis ory z GOLCZEWA. a kiedyś taka fajna gmina

Oglądasz 1-4 z 4
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W sobotę pan Jerzy płynął jachtem z Dziwnowa do Świnoujścia. Na morzu, koło wiatraka popsuł mu się jacht. Walczył, by nie zepchnęło go na ląd. Było bardzo niebezpiecznie. - Płynąłem z Dziwnowa –opowiada nam pan Jerzy – ustawiłem autopilota. Wszystko było OK., dopóki nie wpłynąłem do Świnoujścia. Na wejściu do Świnoujścia zaczęło coś mi tam zgrzytać, syczeć i sprzęt przestał działać. Całe szczęście, że miałem silnik i silnikiem odpychałem się, żeby mnie nie zepchnęło na ląd. Odpychałem się i odpychałem. Na szczęście mam system łączności z Kapitanatem. Powiadomiłem Kapitanat, że straciłem ster i proszę o pomoc SAR-u. Chłopaki przyjechali i mnie tu przyciągnęli – relacjonuje już po zakończonej szczęśliwie akcji pan Jerzy.■ "Sezon 2020 w Międzyzdrojach uważam za otwarty!” - tym słowami oraz gwizdkiem ratowniczym rozpoczął swą konferencję prasową z mediami Burmistrz Mateusz Bobek. Konferencję zorganizowano na plaży w Międzyzdrojach i była ona kolejnym etapem kampanii promującej lato 2020 w Międzyzdrojach. Kampania pod hasłem „Między nami Międzyzdroje ■