POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [10.11.2019, 13:21:48] • Golczewo

GOLCZEWO: Odsłonięcie Izby Pamięci inauguruje odchody Święta Niepodległości

GOLCZEWO: Odsłonięcie Izby Pamięci inauguruje odchody Święta Niepodległości

fot. Marian Klasik

Obchody Święta Niepodległości w gminie Golczewo potrwają cztery dni. Rozpoczęły się uroczystym odśpiewaniem czterech zwrotek hymnu narodowego przez prawie czterystu uczniów ubranych na galowo w golczewskiej szkole w ramach akcji „Szkoła do hymnu”.

Natomiast w sobotę w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Golczewie odbyło się uroczyste otwarcie Galerii Historii Golczewa, poprzedzone odsłonięciem na budynku Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu pamiątkowej tablicy „Izba Pamięci – im. Przyjaciół Golczewa”. Po otwarciu Galerii Historii Golczewa jako pierwszy do Księgi Pamiątkowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Golczewie wpisał się Maciej Zieliński burmistrz Golczewa.

GOLCZEWO: Odsłonięcie Izby Pamięci inauguruje odchody Święta Niepodległości

fot. Marian Klasik

Po otwarciu Galerii Historii Golczewa w sali teatralnej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu odbył się Wieczór Patriotyczny. Po powitaniu gości przez Ireneusza Krzyżaniaka prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Golczewskiej zarówno goście jak członkowie Stowarzyszenia odtańczyli Poloneza. Chór Stowarzyszenia oraz goście zaśpiewali kilka pieśni i piosenek patriotycznych i wojskowych, zaczynając „Rotą” a kończąc „Jak długo na Wawelu...”.

GOLCZEWO: Odsłonięcie Izby Pamięci inauguruje odchody Święta Niepodległości

fot. Marian Klasik

Organizatorzy imprezy dekorowali wszystkich uczestników spotkania Biało-Czerwonymi Kotylionami.

Wieczór Patriotyczny zakończył poczęstunek „Słodka Niepodległość”.

W sobotniej uroczystości obok członków Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Golczewskiej oraz mieszkańców Golczewa i gminy Golczewo udział wzięli: Olgierd Kustosz wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego (po raz pierwszy od czasu nominacji w powiecie kamieńskim); Józef Malec starosta kamieński oraz Maciej Zieliński burmistrz Golczewa.

GOLCZEWO: Odsłonięcie Izby Pamięci inauguruje odchody Święta Niepodległości

fot. Marian Klasik

W dniu Święta Niepodległości 11 listopada o godz. 11:30 zostaną złożone wieńce i kwiaty pod pamiątkową tablicą poświęconą Józefowi Piłsudskiemu na placu przy kościele, następnie w kościele p.w. św. Andrzeja Boboli w Golczewie celebrowana będzie Msza św. w intencji Ojczyzny.

GOLCZEWO: Odsłonięcie Izby Pamięci inauguruje odchody Święta Niepodległości

fot. Marian Klasik

O godz. 13:00 w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Golczewie przeprowadzone zostaną rodzinne warsztaty cukiernicze – „Słodka Niepodległość”, a o godz.16:00 w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Golczewie „Wspólnie zaśpiewajmy Niepodległej” - koncert w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie i Szkoły Podstawowej w Wysokiej Kamieńskiej.

GOLCZEWO: Odsłonięcie Izby Pamięci inauguruje odchody Święta Niepodległości

fot. Marian Klasik

Organizatorzy obchodów Święta Niepodległości w Golczewie: Gmina Golczewo; Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Golczewie; Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Golczewskiej; Zespół Szkół Publicznych w Golczewie; Szkoła Podstawowa w Wysokiej Kamieńskiej oraz Parafia Golczewo.

Tekst i zdjęcia Marian Klasik

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 4, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-4 z 4

Patriota • Poniedziałek [11.11.2019, 20:10:54] • [IP: 94.254.226.**]

Panie cyt. Tekst i zdjęcia Marian Klasik - taki dzień, takie Święto a Pana artykuł cyt." GOLCZEWO: Odsłonięcie Izby Pamięci inauguruje odchody Święta Niepodległości " WSTYD I HAŃBA odchody to są w kibloo... NALEŻY SIĘ SPROSTOWANIE I PRZEPROSINY !!

Gość • Poniedziałek [11.11.2019, 19:01:19] • [IP: 94.254.226.**]

Golczewo inauguruje" Odchody". Dobre hehe

Gość • Niedziela [10.11.2019, 21:43:11] • [IP: 37.47.159.***]

powiedział co wiedział. ...

Gość • Niedziela [10.11.2019, 15:24:55] • [IP: 83.3.165.***]

witam Pis ory z GOLCZEWA. a kiedyś taka fajna gmina

Oglądasz 1-4 z 4
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ OSTRZEŻENIE NUMER 64/I/2021 OBLODZENIE / GOŁOLEDŹ Stopień zagrożenia: 1 Ważność: od godz. 16:00 dnia 18-01-2021 do godz. 04:00 dnia 19-01-2021 Obszar: województwo dolnośląskie, lubuskie, zachodniopomorskie. Przebieg: Prognozuje się występowanie opadów mokrego śniegu i deszczu ze śniegiem, które w kontakcie z wychłodzonym gruntem spowodują pojawienie się gołoledzi. ■ Szczepienia przeciw COVID-19 Od 15 stycznia br. ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19  dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia 2021 roku rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Na terenie Gminy Międzyzdroje funkcjonuje jeden punkt szczepień, który mieści się w przychodni PARTNERMED przy ul. Gryfa Pomorskiego 21-23 w Międzyzdrojach. Rejestracji można dokonywać telefonicznie od godz. 8:00 do 18:00 pod wskazanymi poniżej numerami telefonów: - telefony stacjonarne: 91 32 80 178 oraz 91 32 80 179, - telefon komórkowy: 609 479 898. ■ Na przeważającym obszarze kraju prognozowana jest śliskość nawierzchni dróg spowodowana marznącą wilgocią oraz szronem - szczególnie nad ranem ■ Nie żyje 25 - letnia kobieta ranna w wypadku koło Dargobądza. Jej stan od początku określano jako bardzo ciężki ■