POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [07.11.2019, 10:12:45] • Gmina Wolin

Mieszkańcy: Czy wycinka drzew była legalna?

Mieszkańcy: Czy wycinka drzew była legalna?

fot. Czytelnik

Sołtys zawiesił na tablicy sołeckiej ogłoszenie o wycince dwóch topoli, a ścięte zostały zdrowe klony złociste – piszą oburzeni mieszkańcy Kordąba w gminie Wolin.

Starostwo Powiatu Kamieńskiego, Pani Burmistrz! Czy w Sołectwie Kodrąb (gm. Wolin) odbywa się legalna wycinka drzew? - za pośrednictwem naszego portalu pytają mieszkańcy Kordąbia. -Sołtys zawiesił na tablicy sołeckiej ogłoszenie o wycince dwóch topoli, a ścięte zostały zdrowe klony złociste.

Mieszkańcy: Czy wycinka drzew była legalna?

fot. Czytelnik

Te drzewa - czytamy dalej w liście o klonach - powinny żyć i być ozdobą !!! Były ozdobą placu zabaw a sołtys Kodrąbia je ściął. Kto tu kogo oszukał? Czy sołtys poniesie konsekwencje swej nieprzemyślanej i świadomej decyzji. Kto wydał zezwolenie ? Czekamy na powtórną wizję lokalną ze strony urzędu. Mieszkańcy Kodrąbia są zbulwersowani takim podejściem. I czują się oszukani przez sołtysa!!!Te drzewa były zdrowe i wydawały liście i kwiaty. Mogły jeszcze długo być i być – kończą swój list mieszkańcy Kodrąbia.

Mieszkańcy: Czy wycinka drzew była legalna?

fot. Czytelnik

Co na to sołtys Kordąba, Urząd Gminy Wolin i Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim? Czekamy na odpowiedzi.

Mieszkańcy: Czy wycinka drzew była legalna?

fot. Czytelnik

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 47, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 47

Gość • Sobota [16.11.2019, 16:39:50] • [IP: 37.248.159.**]

Mimo młodego wieku w Twoim domniemaniu jesteś (poetą), ale już widać, że głowa nie ta. Idż do szkoły pogłębiaj wiedzę a Twoja przyszłość na pewno będzie inna. POWODZENIA

Gość • Sobota [09.11.2019, 20:01:44] • [IP: 83.8.39.**]

Lesio B' Naprawdę wyluzuj nie drzewa nie ptaki ci nie pomogę nawet własna rodzina która do ciebie nie przyjeżdża bo ma cie dosyć nie mówiąc o kolegach, których nie masz chyba że wirtualnych po CB radyjku naprawdę w swojej miejscowości nie masz na kogo liczyć bo jesteś spalony.Niech cie pan Bóg uzdrowi Pozdrawiam!

Gość • Sobota [09.11.2019, 01:28:39] • [IP: 5.60.75.***]

'Melisa'ip121-nie krzycz na dzieci- braci, siostry, las Tobie też nie pomoże

Gość • Piątek [08.11.2019, 22:25:42] • [IP: 37.248.157.***]

Grabarzom drzew w Kodrąbiu i okolicy skończył się darmowy deputat !! Teraz będą musieli robić to legalnie.Tak bardzo krzyczą że aż z drzewa po spadali !!

Gość • Piątek [08.11.2019, 20:15:07] • [IP: 31.60.121.***]

Jednym slowem : imbecyl 😂..aż nie chce się tego czytać. .Jeżeli posiadasz nadmiar wolnego czasu pójdź do lasu porozmawiaj sobie z wiewiórkami albo z ptaszkami być może takie rozwiązanie dobrze Tobie zrobi!

Gość • Piątek [08.11.2019, 17:29:35] • [IP: 37.248.157.***]

Jeśli Gmina będzie wydawać pozwolenia na wycięcie zdrowych okazałych drzew to wkrótce w Kodrąbiu nie zobaczymy ani krzaka.Zapisujcie się do sołtysa po drewno z wycinki w następnych latach. Z pozwolenia na wycinkę jednego suchego konara zrobiło się pozwolenie na wycięcie dwóch zdrowych klonów i jednego graba - tak działa UG Wolin i Starostwo KP.W miejscu publicznym drzewa powinna wycinać wyspecjalizowana firma a nie zwykły mieszkaniec.Kto odpowiadałby za życie tego ścinającego gdyby go drzewo przygniotło? Wycięcie drzewa jest kosztowne więc władze idą na łatwiznę. Wytnijcie, w nagrodę weżcie sobie drewno a my będziemy mieli spokój.Oczywiście niektórzy mieszkańcy są za bo mają za darmo opał a inni kupują drogi węgiel z atestem. Te drzewa na placu zabaw nie wyrosły przypadkowo, to są okazy szlachetne i jeszcze wiele lat by przeżyły. Ale po co? Najlepiej wyciąć spalić, dziś i teraz. A co dla potomności? Jedna gałąż tego ściętego klonu uschła bo przez wiele lat zawieszona była na niej opona na sznurze i służyła za huśtawkę. Niech sołtys wreszcie opublikuje to pozwolenie z uzasadnieniem. Idąc tropem myślenia tego rzeczoznawcy trzeba by wyciąć wszystkie drzewa w okolicy. Nie zostawimy tej sprawy bez echa, zwrócimy się po pomoc do WOŚ w Szczecinie niech nasze miejscowe władze liczą się też ze zdaniem mieszkańców, którzy chcą ratować przyrodę.

Gość • Piątek [08.11.2019, 11:01:41] • [IP: 5.60.75.***]

Czytając te komentarze widać że ORMO na tej wiosce trzyma się mocno i oczywista rzeczywistość do tej grupy nie dociera, i raczej niech amatorzy cudzej własności wyluzują a nie plują jadem w komentarzach

Gość • Piątek [08.11.2019, 10:44:56] • [IP: 31.60.121.***]

Gorąco zachęcam do wypicia świeżego naparu z melisy na pewno pomoże ☺Sylwia

Gość • Piątek [08.11.2019, 08:06:26] • [IP: 83.8.111.***]

a moze Lesio B. zostan sołtysem na ciebie nie bedzie zadnego haka bos Ty czysty jak woda w rowie człowieku wyluzuj w koncu bo smierdzisz nienawiascią na poł gminy ile mozna jestes gorszy jak ubek

Gość • Piątek [08.11.2019, 05:44:32] • [IP: 5.173.193.**]

Jaki ciemnogród co ty dziecko wypisujesz to chodzi o wprowadzenie mieszkańców w błąd na tablicy jest informacja o wycince TOPOLI a wycięte zostały KOLNY czy już rozumiesz. Wyjaśnij proszę jak to się stało.

Gość • Piątek [08.11.2019, 02:02:12] • [IP: 31.60.124.***]

Głównym tematem jest wycinka drzew..informacja o tym że, , Sołtys'' nie ma dostepu do Internetu ani porządnego telefonu jest wrecz ŻENUJĄCA !!spokojnie napewno inni przekażą mu co piszą na jego temat w mediach. Człowieku wyrzuć ten jad z siebie bo aż kipi !. .Chciałabym dodać, że nie znam bardziej uczciwego i lojalnego człowieka jakim jest mój tata..Wiem, że wszystko co robi jest dla dobra innych. .drzwa nie zostały usunięte bo miał taki kaprys...nie mam zamiaru wdawać się w polemikę..jedynie co mogę napisać: Żal mi Was. Serdecznie nie pozdrawiam Sylwia PS: Fajnie gdybyście mieli odwagę podpisać się pod swoimi komentarzami. .jak to mówią :, , Kozak w Necie Pi **a w świecie ''. 😂 Tyle z mojej strony Serdecznie nie pozdrawiam

Gość • Czwartek [07.11.2019, 23:48:41] • [IP: 37.248.156.***]

Dziękuję za obszerny i mądry wpis.Szkoda tylko, że Nasz Władca go nie przeczyta bo nie ma dostępu do internetu, ani też porządnego telefonu. Uwaga do osób broniących Sołtysa: czy byliście obecni na ostatnim zebraniu 27.09. gdzie zaszczyciła nas swoją obecnością Pani Burmistrz i omawiane było rozdysponowanie funduszu sołeckiego na 2020r. Na 120 dorosłych przyszło tylko 12. Dlaczego was nie było, nie słychać było wtedy waszego głosu" panie sołtysie niech pan na nas liczy we wszystkim panu pomożemy".Od wyborów z jaką inicjatywą wystąpiliście? Sołtys jaki jest to jest. Są przecież młodzi mieszkańcy, róbcie coś dla swoich dzieci, a nie oglądajcie się na starych. A co do drzew" zagrażających bezpieczeństwu dzieci", jest ich sporo na placu zabaw i na waszych podwórkach, uważacie, że należy je powycinać? To czym te wasze dzieci będą oddychały?

Gość • Czwartek [07.11.2019, 22:48:06] • [IP: 31.60.124.***]

Chciałabym zrozumieć skąd w ludziach bierze się tyle jadu i nienawiści.Wszechobecna zawiść, zazdrość i niechęć do drugiego czlowieka..na każdym kroku ocenianie i wytykanie palcami.Mam wrażenie, że ta cała złość wychodzi od ludzi, którzy sami nie radzą sobie z gniewem i zazdrością.Jest jedna zasada : Żyj i daj żyć innym...Jeżeli oskarzasz, oceniasz sam świeć przykladem!! Tato odpuść sobie te, , Wladze ''😂 niech Ciemnogród wybierze Twojego następcę 😂.Pozdrawiam Zielonej Góry- córka Sołtysa PS: Jad..Jad..Jad...Sssss

Gość • Czwartek [07.11.2019, 22:35:04] • [IP: 31.60.124.***]

Mam wrażenie, że ta cała złość wychodzi od ludzi, którzy sami nie radzą sobie z gniewem i zazdrością.Jest jedna zasada : Żyj i daj żyć innym...Jeżeli oskarzasz, oceniasz sam świeć przykladem ! Pozdrawiam z Zielonej Góry - córka Sołtysa PS: Jad. .Jad...Jad..ssss

Gość • Czwartek [07.11.2019, 20:45:50] • [IP: 83.11.74.***]

Sołtys spełnia zatem 3 podstawowe funkcje: łącznika, organizatora i administratora. Sołtys jest łącznikiem między mieszkańcami a organami gminy (burmistrz lub wójt oraz rada gminy), co oznacza, że z jednej strony powinien sygnalizować organom gminy potrzeby i problemy mieszkańców swojej wsi, a z drugiej przekazywać treści uchwał rady gminy, decyzji i zarządzeń burmistrza czy wójta do mieszkańców swojego sołectwa. Po drugie, sołtys jest organizatorem zebrań wiejskich, na których omawiane są wspólne sprawy dotyczące sołectwa. To on przygotowuje program zebrania, to on zbiera pomysły i pilnuje porządku obrad. Sołtys też organizuje wspólne prace mieszkańców sołectwa, uzgodnione na zebraniu wiejskim i stara się je koordynować. A wreszcie sołtys to administrator, który pilnuje, aby ustawy, rozporządzenia, zarządzenia i uchwały organów gminy, powiatu, województwa były znane w sołectwie i wykonywane. No i co jak się czujecie mieszkańcy, macie to od swojego władcy?

Gość • Czwartek [07.11.2019, 20:41:50] • [IP: 188.147.101.***]

Zapraszam to powiedzieć prosto w oczy, a nie pisać anonimowo

Gość • Czwartek [07.11.2019, 20:35:35] • [IP: 83.11.74.***]

Gałąź spadła z powodu warunków atmosferycznych a drzewo było w pełni zdrowe Nie pozdrawiam

Gość • Czwartek [07.11.2019, 20:30:09] • [IP: 83.11.162.***]

Z tym niby chorym drzewem jak ktoś mądry tu pisze, to jest tak jak z mężczyzną...chłop zdrowy tylko konar nie stoi i dlatego opada (tak jak ten konar, po prostu spadł) a cała reszta w najlepszym porządku:)

Zszokowany • Czwartek [07.11.2019, 20:25:09] • [IP: 83.11.179.**]

Jak można nie odróżnić klonu od topoli gdzie tu logika wszystko przemawia ku jednemu opał na zimę jak trzeba być zachłannym żeby iść na brak myślenia ludzie wy się obudzicie pazerniaki, powinna być kara.

Gość • Czwartek [07.11.2019, 20:06:51] • [IP: 37.30.52.**]

Proszę mi powiedzieć bardzo mądre osoby, jakim cudem drzewo może być zdrowe, jeżeli na dach spadła duża gałąź, która rozwaliła pół dachu?

Gość • Czwartek [07.11.2019, 19:59:36] • [IP: 37.30.52.**]

Sołtys w porządku, tylko niektórzy mieszkańcy, a raczej 3 mieszkańców mają problemy