POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [04.11.2019, 19:19:59] • Wapnica

Płonął dom w Wapnicy

Płonął dom w Wapnicy

fot. Andrzej Ryfczyński

Palił się dom w Wapnicy. Strażak uratował psa, który zaszył się w płonącym budynku.

W Wapnicy 4 listopada około godziny 17:00 strażacy na ulicy Okrągłej brali udział w akcji gaszenia domu jednorodzinnego, w którym paliło się poddasze. Mieszkańcy i sąsiedzi próbowali ugasić budynek. Kiedy stwierdzili, że to jest niemożliwe, zaczęli ratować dobytek. Z domu ewakuowano wszystkich mieszkańców i psy.

Płonął dom w Wapnicy

fot. Andrzej Ryfczyński

Kiedy strażacy przystąpili do gaszenia, poddasze już paliło się mocno. Okazało się, że budynek jest chyba z lat 20. ubiegłego wieku i pod tynkiem była trzcina. Pomimo że był z cegły, to i tak pożar był trudny do ugaszenia.

Płonął dom w Wapnicy

fot. Andrzej Ryfczyński

W pewnym momencie zauważono, że nie ma jednego psa. Strażacy ponownie przeszukali budynek i okazało się, że kiedy przyjechały wozy strażackie i policja, zwierzak powrócił do domu i schował się w swoim ulubionym miejscu. Jeden ze strażaków wyniósł go z budynku. Poza tym nikomu nic złego się nie stało.

Płonął dom w Wapnicy

fot. Andrzej Ryfczyński

Na miejsce pożaru przyjechał burmistrz Mateusz Bobek i jego zastępca Beata Kiryluk. Rzecznik Joanna Ścigała poinformowała nas, że jutro burmistrz spotka się z pogorzelcami i ustali lokal zastępczy.

Płonął dom w Wapnicy

fot. Andrzej Ryfczyński

Płonął dom w Wapnicy

fot. Andrzej Ryfczyński

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 22, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-22 z 22

Właściciel psa • Środa [06.11.2019, 18:05:04] • [IP: 37.30.33.***]

Otóż, psa ratował strażak bo my nie mogliśmy wejść do domu. Dostaliśmy świetne wsparcie od sąsiadów gminy i sołectwa, wspaniali ludzie. Wielkie podziękowania. Wszyscy jesteśmy cali i zdrowi psy i kot też.

Kolo • Wtorek [05.11.2019, 21:54:19] • [IP: 188.146.32.***]

Dobre zdjęcia 🙂

Gość • Wtorek [05.11.2019, 19:37:42] • [IP: 37.228.233.***]

Moze kościół pomoże ?

Gość • Wtorek [05.11.2019, 16:07:28] • [IP: 5.173.129.**]

Faktycznie - tragedia i to tuż przed zimą. I przed Bożym Narodzeniem. Też uważam, że trzeba robić i to jak najszybciej ogólną zbiórkę dla pogorzelców. A zdjęcie Pana Strażaka z psem jest tak emocjonalne, że warto wstawić je do konkursu na najbardziej dramatyczne lub szczęśliwe zdarzenie. Są takie konkursy międzynarodowe. Jeśli Pan Strażak pozwoli, to autor zdjęcia ma duże szanse.

Gość • Wtorek [05.11.2019, 15:02:30] • [IP: 37.30.9.***]

Dwa lata temu pochowana matka, rok temu ojciec, a teraz to... Współczuję, ale też podziwiam za hart ducha.

Gość • Wtorek [05.11.2019, 13:30:48] • [IP: 89.174.73.**]

BRAWO dla STRAŻAKA BOCHATERA!! Wielki szacun

Gość • Wtorek [05.11.2019, 12:40:47] • [IP: 77.253.143.**]

Panie Burmistrzu lepsza jest prewencja zapobieganie niż szukanie później środków zastępczych. Mieszkańcy Turkusowej 1 poprosili przy okazji wizyty w Wapnicy w dniu 05.11.2019r Pana i Pani Prezes Siarskiej o odwiedzenie niestety się nie doczekali. Pożarów tam już było bardzo dużo wspólnota w zamian zafundowała nam likwidację hydrantów P.Poż, drabin z wyprowadzeniami do podłączenia węży strażackich na dach nie wiem czy chcą doprowadzić do tego żeby się powtórzył drugi raz Kamienski pożar a UM nic nie wiedział i brakło czynnika ludzkiego dlatego ostrzegamy przed czasem. Pani Prezes na pytanie dlaczego nie przyjechała i tak się dzieje we Wspólnocie prowadzonej przez nią w trakcie rozmowy z mieszkańcami się wyłącza. Tak są traktowani mieszkańców przez urzędników państwowych przykre ale prawdziwe.

Gość • Wtorek [05.11.2019, 12:28:14] • [IP: 37.47.128.***]

Brawo dla pana strażaka ! Piekne zdjecie ! Jak mozna pomoc ludziom ?? jakis rzeczy potrzebuja ? Szanowna redakcjo prosze dac to na fb to ludzie pomogą sama chetnie pomogę !

Gość • Wtorek [05.11.2019, 12:23:32] • [IP: 5.173.153.***]

Pogorzelcy w jakim wieku, co potrzeba?

Gość • Wtorek [05.11.2019, 12:20:55] • [IP: 188.146.233.**]

Dobrze też że biedna psina uratowana też. Powodzenia wszystkim 🤩🐕

Gość • Wtorek [05.11.2019, 12:20:52] • [IP: 31.0.81.**]

Straszna tragedia. Współczuję. Proszę informowac czy będzie prowadzona jakaś zbiórka. A te psy są super. Często biegałem koło tego domu i bawiłem się z tymi psiakami.

Gość • Wtorek [05.11.2019, 10:22:49] • [IP: 83.23.255.***]

Mogę tylko współczuć. Byłam w podobnej sytuacji ale do mnie nikt nie przyjechał zostałam sama z dziećmi bez ogrzewania i prądu w mieszkaniu po pożarze nade mną co było moje mieszkanie zalane.wiec mogę tylko się domyślać jak teraz właściciele się czują.

ROZLIA • Poniedziałek [04.11.2019, 23:13:41] • [IP: 37.248.153.***]

Biedna przestraszona psinka.Dobrze, że uratowana. BRAWO!!

Gość • Poniedziałek [04.11.2019, 22:18:56] • [IP: 5.60.120.***]

Dziwne pytanie dlaczego strażak a nie wlasciciel, to jest ogromny szok dla ludzi, a profesjonalny strażak ma sprzet i doświadczenie

Gość • Poniedziałek [04.11.2019, 21:52:23] • [IP: 188.146.181.***]

Sam jesteś kundel. To wspaniały wilczur.

Gość • Poniedziałek [04.11.2019, 21:50:07] • [IP: 89.174.73.**]

Tragedia ludzka tylko współczuć, ale co z tego że przyjechał burmistrz i zastępca?

Edek z Łodzi • Poniedziałek [04.11.2019, 21:43:49] • [IP: 5.184.98.***]

Przykre, pewnie większość życia spędzili w tym domu...

Gość • Poniedziałek [04.11.2019, 21:30:19] • [IP: 37.248.163.***]

Szczęście że bez ofiar w ludziach i zwierzętach! Brawo dla Strażaków!

Gość • Poniedziałek [04.11.2019, 20:55:33] • [IP: 178.238.241.**]

Bo jak przyjedzie Straż to nie wpuści nikogo w pobliże płonącego domu dopóki nie będzie bezpiecznie. Dlatego Strażak a nie właściciel wynosił psa.

Gość • Poniedziałek [04.11.2019, 19:50:45] • [IP: 62.69.251.***]

Trochę to dziwne, że kochający właściciel nie ratował kundla. Obcy człowiek ryzykował życiem

Gość • Poniedziałek [04.11.2019, 19:41:41] • [IP: 188.147.38.**]

U sąsiadów. W biedzie trzeba pomagać.

Gość • Poniedziałek [04.11.2019, 19:31:56] • [IP: 94.254.226.*]

A dzisiejsza noc gdzie?

Oglądasz 1-22 z 22
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Pod koniec października rozpoczęły się prace pogłębiarskie na torze podejściowym do portu w Dziwnowie. - Wykonawca, Przedsiębiorstwo Robót Czerpalnych i Podwodnych Sp. z o.o. z Gdańska, wybierze z dna toru i odłoży na klapowisko morskie ponad 19 tys. metrów sześciennych urobku – informuje Ewa Wieczorek, rzecznik prasowy Urzędu Morskiego w Szczecinie. Koszt robót to ok. 813 tys. złotych. Mają się zakończyć w połowie listopada ■ Międzyzdroje: Na 102. koło oczyszczalni ścieków w Międzyzdrojach doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Kierowca audi zatrzymał się prze pasami do Netto, ale jadąca na nim kobieta z volkswagena nie zdążyła i najechała na na tył samochodu. ■ W Wapnicy 4 listopada około godziny 17:00 strażacy na ulicy Okrągłej brali udział w akcji gaszenia domu jednorodzinnego, w którym paliło się poddasze. Mieszkańcy i sąsiedzi próbowali ugasić budynek. Kiedy stwierdzili, że to jest niemożliwe , zaczęli ratować dobytek. Z domu ewakuowano wszystkich mieszkańców i psy ■ Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Węglorz, uprzejmie informuje, że zmianie uległ termin najbliższej sesji Rady Miejskiej w Międzyzdrojach. Zaplanowana na dzień 7 listopada sesja została przełożona na 15 listopada 2019 roku ( piątek) o godz.12.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach. Za zmiany przepraszamy ■ Woliński Park narodowy serdecznie zaprasza młodzież szkolna, dzieci, grupy zorganizowane, turystów indywidualnych oraz wszystkich chętnych na zajęcia przyrodnicze z edukacji leśnej na plenerowej ścieżce edukacyjnej Leśne Wzgórze WPN. Ścieżka została zrealizowana wspólnie z Partnerem projektu - Operatorem Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. Zajęcia prowadzimy w poniedziałki od 10.00 do 14.00. na terenie Muzeum Przyrodniczego WPN, przy ul. Niepodległości 3 w Międzyzdrojach ■ Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim ogłasza zapisy do XXI edycji rozgrywek Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu (KALF). Tegoroczna rywalizacja rozpoczną się w niedzielę, 17 listopada 2019 roku ■ W dniach 15 – 16 października 2019 r. w Międzyzdrojach odbyła się już druga konferencja, w ramach projektu pod nazwą „Korelacja identyfikacji i zwalczania transgranicznych powiązań terrorystycznych i przestępczych w obszarze badań genetycznych i informatycznych” ■ Nadleśnictwo Rokita przy współpracy z Gminą Golczewo zorganizowało akcję pn. „Jedno dziecko - jedno drzewo”. W Golczewie w dniu 10 października rodzice dzieci urodzonych w tym roku w okresie od stycznia do sierpnia mogli posadzić drzewa ■ Policjanci CBŚP i szczecińscy prokuratorzy proszą o kontakt osoby pokrzywdzone przez członków rozbitej zorganizowanej grupy przestępczej. Grupa działała w latach 2014-2018 w Kamieniu Pomorskim i jego okolicy. Jej członkowie zajmowali się głównie przestępczością narkotykową, ale rozliczenia finansowe prowadzili w sposób bardzo brutalny. Na swoim koncie mogą mieć porwania, pobicia, wymuszenia rozbójnicze, uszkodzenia mienia i wiele innych ■