POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [04.11.2019, 19:19:59] • Wapnica

Płonął dom w Wapnicy

Płonął dom w Wapnicy

fot. Andrzej Ryfczyński

Palił się dom w Wapnicy. Strażak uratował psa, który zaszył się w płonącym budynku.

W Wapnicy 4 listopada około godziny 17:00 strażacy na ulicy Okrągłej brali udział w akcji gaszenia domu jednorodzinnego, w którym paliło się poddasze. Mieszkańcy i sąsiedzi próbowali ugasić budynek. Kiedy stwierdzili, że to jest niemożliwe, zaczęli ratować dobytek. Z domu ewakuowano wszystkich mieszkańców i psy.

Płonął dom w Wapnicy

fot. Andrzej Ryfczyński

Kiedy strażacy przystąpili do gaszenia, poddasze już paliło się mocno. Okazało się, że budynek jest chyba z lat 20. ubiegłego wieku i pod tynkiem była trzcina. Pomimo że był z cegły, to i tak pożar był trudny do ugaszenia.

Płonął dom w Wapnicy

fot. Andrzej Ryfczyński

W pewnym momencie zauważono, że nie ma jednego psa. Strażacy ponownie przeszukali budynek i okazało się, że kiedy przyjechały wozy strażackie i policja, zwierzak powrócił do domu i schował się w swoim ulubionym miejscu. Jeden ze strażaków wyniósł go z budynku. Poza tym nikomu nic złego się nie stało.

Płonął dom w Wapnicy

fot. Andrzej Ryfczyński

Na miejsce pożaru przyjechał burmistrz Mateusz Bobek i jego zastępca Beata Kiryluk. Rzecznik Joanna Ścigała poinformowała nas, że jutro burmistrz spotka się z pogorzelcami i ustali lokal zastępczy.

Płonął dom w Wapnicy

fot. Andrzej Ryfczyński

Płonął dom w Wapnicy

fot. Andrzej Ryfczyński

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 22, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-22 z 22

Właściciel psa • Środa [06.11.2019, 18:05:04] • [IP: 37.30.33.***]

Otóż, psa ratował strażak bo my nie mogliśmy wejść do domu. Dostaliśmy świetne wsparcie od sąsiadów gminy i sołectwa, wspaniali ludzie. Wielkie podziękowania. Wszyscy jesteśmy cali i zdrowi psy i kot też.

Kolo • Wtorek [05.11.2019, 21:54:19] • [IP: 188.146.32.***]

Dobre zdjęcia 🙂

Gość • Wtorek [05.11.2019, 19:37:42] • [IP: 37.228.233.***]

Moze kościół pomoże ?

Gość • Wtorek [05.11.2019, 16:07:28] • [IP: 5.173.129.**]

Faktycznie - tragedia i to tuż przed zimą. I przed Bożym Narodzeniem. Też uważam, że trzeba robić i to jak najszybciej ogólną zbiórkę dla pogorzelców. A zdjęcie Pana Strażaka z psem jest tak emocjonalne, że warto wstawić je do konkursu na najbardziej dramatyczne lub szczęśliwe zdarzenie. Są takie konkursy międzynarodowe. Jeśli Pan Strażak pozwoli, to autor zdjęcia ma duże szanse.

Gość • Wtorek [05.11.2019, 15:02:30] • [IP: 37.30.9.***]

Dwa lata temu pochowana matka, rok temu ojciec, a teraz to... Współczuję, ale też podziwiam za hart ducha.

Gość • Wtorek [05.11.2019, 13:30:48] • [IP: 89.174.73.**]

BRAWO dla STRAŻAKA BOCHATERA!! Wielki szacun

Gość • Wtorek [05.11.2019, 12:40:47] • [IP: 77.253.143.**]

Panie Burmistrzu lepsza jest prewencja zapobieganie niż szukanie później środków zastępczych. Mieszkańcy Turkusowej 1 poprosili przy okazji wizyty w Wapnicy w dniu 05.11.2019r Pana i Pani Prezes Siarskiej o odwiedzenie niestety się nie doczekali. Pożarów tam już było bardzo dużo wspólnota w zamian zafundowała nam likwidację hydrantów P.Poż, drabin z wyprowadzeniami do podłączenia węży strażackich na dach nie wiem czy chcą doprowadzić do tego żeby się powtórzył drugi raz Kamienski pożar a UM nic nie wiedział i brakło czynnika ludzkiego dlatego ostrzegamy przed czasem. Pani Prezes na pytanie dlaczego nie przyjechała i tak się dzieje we Wspólnocie prowadzonej przez nią w trakcie rozmowy z mieszkańcami się wyłącza. Tak są traktowani mieszkańców przez urzędników państwowych przykre ale prawdziwe.

Gość • Wtorek [05.11.2019, 12:28:14] • [IP: 37.47.128.***]

Brawo dla pana strażaka ! Piekne zdjecie ! Jak mozna pomoc ludziom ?? jakis rzeczy potrzebuja ? Szanowna redakcjo prosze dac to na fb to ludzie pomogą sama chetnie pomogę !

Gość • Wtorek [05.11.2019, 12:23:32] • [IP: 5.173.153.***]

Pogorzelcy w jakim wieku, co potrzeba?

Gość • Wtorek [05.11.2019, 12:20:55] • [IP: 188.146.233.**]

Dobrze też że biedna psina uratowana też. Powodzenia wszystkim 🤩🐕

Gość • Wtorek [05.11.2019, 12:20:52] • [IP: 31.0.81.**]

Straszna tragedia. Współczuję. Proszę informowac czy będzie prowadzona jakaś zbiórka. A te psy są super. Często biegałem koło tego domu i bawiłem się z tymi psiakami.

Gość • Wtorek [05.11.2019, 10:22:49] • [IP: 83.23.255.***]

Mogę tylko współczuć. Byłam w podobnej sytuacji ale do mnie nikt nie przyjechał zostałam sama z dziećmi bez ogrzewania i prądu w mieszkaniu po pożarze nade mną co było moje mieszkanie zalane.wiec mogę tylko się domyślać jak teraz właściciele się czują.

ROZLIA • Poniedziałek [04.11.2019, 23:13:41] • [IP: 37.248.153.***]

Biedna przestraszona psinka.Dobrze, że uratowana. BRAWO!!

Gość • Poniedziałek [04.11.2019, 22:18:56] • [IP: 5.60.120.***]

Dziwne pytanie dlaczego strażak a nie wlasciciel, to jest ogromny szok dla ludzi, a profesjonalny strażak ma sprzet i doświadczenie

Gość • Poniedziałek [04.11.2019, 21:52:23] • [IP: 188.146.181.***]

Sam jesteś kundel. To wspaniały wilczur.

Gość • Poniedziałek [04.11.2019, 21:50:07] • [IP: 89.174.73.**]

Tragedia ludzka tylko współczuć, ale co z tego że przyjechał burmistrz i zastępca?

Edek z Łodzi • Poniedziałek [04.11.2019, 21:43:49] • [IP: 5.184.98.***]

Przykre, pewnie większość życia spędzili w tym domu...

Gość • Poniedziałek [04.11.2019, 21:30:19] • [IP: 37.248.163.***]

Szczęście że bez ofiar w ludziach i zwierzętach! Brawo dla Strażaków!

Gość • Poniedziałek [04.11.2019, 20:55:33] • [IP: 178.238.241.**]

Bo jak przyjedzie Straż to nie wpuści nikogo w pobliże płonącego domu dopóki nie będzie bezpiecznie. Dlatego Strażak a nie właściciel wynosił psa.

Gość • Poniedziałek [04.11.2019, 19:50:45] • [IP: 62.69.251.***]

Trochę to dziwne, że kochający właściciel nie ratował kundla. Obcy człowiek ryzykował życiem

Gość • Poniedziałek [04.11.2019, 19:41:41] • [IP: 188.147.38.**]

U sąsiadów. W biedzie trzeba pomagać.

Gość • Poniedziałek [04.11.2019, 19:31:56] • [IP: 94.254.226.*]

A dzisiejsza noc gdzie?

Oglądasz 1-22 z 22
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ OSTRZEŻENIE NUMER 124/I/2020 BURZE: dnia 03-07-2020 Obszar: województwo zachodniopomorskie. Prognozuje się wystąpienie pojedynczych burz z umiarkowanymi opadami deszczu o wydajności do 20-30mm/m2 oraz porywami wiatru do 70-80km/h, przeważnie z kierunków zachodnich ■ Gmin z najmniejszą frekwencją gm. Świerzno - 51,85%. Gminy z największą frekwencją gm. Dziwnów 80,85% ■ Powiat kamieński: Frekwencja 62,76% Liczba kart ważnych 26 450 Liczba uprawnionych 42 147 ■ OSTRZEŻENIE NUMER 122/I/2020 BURZE Stopień zagrożenia: 1 Ważność: dnia 29-06-2020 do godz. 20:00 Obszar: województwo dolnośląskie, lubuskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie. Przebieg: Wraz z przemieszczającym się płytkim ośrodkiem niskiego ciśnienia nad naszym krajem, prognozuje się występowanie burz z umiarkowanym opadem deszczu o wydajności od 10 do 30 mm/m2 oraz wiatr wiejący w porywach do 70-80 km/h z kierunków południowo-zachodnich ■ Wczasowicze z regionów ryzyka wyrugowani z Heringsdorfu! Jak poinformował serwis niemieckiej telewizji NDR, turyści, którzy przyjechali na wakacje do Heringsdorfu na Uznamie zostali zmuszeni do opuszczenia wyspy uznam. Takie sankcje dotknęły 14 osób – gości z tak zwanych obszarów wysokiego ryzyka czyli terenów Niemiec zagrożonych koronawirusem. Usunięcie gości to wynik czujności właścicieli kwater prywatnych. Jeden z nich miał sprawdzić pochodzenie gości. Gdy okazało się, że przyjechali z rejonu objętego epidemią, mieszkaniec odmówił ich przyjęcia. Dodatkowo powiadomił urząd powiatowy i Ordnungsamt. Jak poinformował rzecznik powiatu Achima Froitzheima, ta „sytuacja pokazuje, że wynajmujący kwatery i hotelarze są bardzo uważni i dobrze działa przepływ informacji. Przemysł turystyczny nad Morzem Bałtyckim cieszy się z rozpoczęcia sezonu. „Chcemy jednak, aby nasi mieszkańcy pozostali zdrowi, a nasi goście mogli także zdrowi po urlopie opuścić ten region”. Według aktualnie obowiązujących przepisów turyści nie mogą wjeżdżać do Meklemburgii-Pomorza Przedniego, jeśli pochodzą z okręgu lub miasta, w którym liczba nowych zakażeń na 100.000 mieszkańców była większa niż 50 w ciągu ostatnich siedmiu dni przed wjazdem ■ W efekcie nieodpowiedzialnego zachowania turystów z południa Polski kilkadziesiąt osób w Rewalu zostaje na kwarantannie w hotelu ■ 27-latek zabił swoją babcię. Zadał jej kilka ciosów nożem. Do tragedii doszło w Stuchowie, wsi położonej na terenie gminy Świerzno w powiecie kamieńskim. Mężczyzna, będący pod wpływem narkotyków zabił nożem swoją babcię. W postępowaniu przygotowawczym sąd dzisiaj zastosował areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy ■ Informujemy, że w Porcie Rybackim (Dziwnów, ul. Osiedle Rybackie 16K) rozpoczął swoją regularną działalność handlową Sklep Rybny „Miruna”. Można go znaleźć na parterze budynku Zarządu Portu tj. w specjalnym miejscu, które projektanci tego obiektu, przewidywali właśnie na tego typu sklep. W ofercie są ryby świeże ■ Urokliwe i widokowe klify, lecz niedostępne dla turysty na rowerach ■ Mateusz Stodulski – radny Gminy Kamień Pomorski z Klubu „Ziemia Kamieńska” składa mandat W gminie Kamień Pomorski w okręgu wyborczym nr 9 w Kamieniu Pomorskim prawdopodobnie na jesieni tego roku odbędą się wybory uzupełniające do Rady Miejskiej Kamień Pomorski. Mateusz Stodulski w Wyborach Samorządowych w 2018 roku wybrany został w skład Rady Miejskiej Kamień Pomorski z listy „Nasza Gmina Nasz Powiat” w Okręgu Wyborczym nr 9 w Kamieniu Pomorskim. Radny składa mandat z uwagi na zmianę miejsca zamieszkania ■ W Międzyzdrojach sieć Plusa uruchamia nowoczesną czwartą generację telefonii komórkowej ■ Zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Stan na godz: 8:00. Informujemy, że na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy kolejne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2:­­­­ Szczecin – starszy mężczyzna. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 554/19 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje Małgorzata Kapłan rzecznik prasowy WSSE w Szczecinie ■ Głowa piosenkarza z gabinetu Figur Woskowych w Międzyzdrojach, powróciła na swoje miejsce ■ W sobotę pan Jerzy płynął jachtem z Dziwnowa do Świnoujścia. Na morzu, koło wiatraka popsuł mu się jacht. Walczył, by nie zepchnęło go na ląd. Było bardzo niebezpiecznie. - Płynąłem z Dziwnowa –opowiada nam pan Jerzy – ustawiłem autopilota. Wszystko było OK., dopóki nie wpłynąłem do Świnoujścia. Na wejściu do Świnoujścia zaczęło coś mi tam zgrzytać, syczeć i sprzęt przestał działać. Całe szczęście, że miałem silnik i silnikiem odpychałem się, żeby mnie nie zepchnęło na ląd. Odpychałem się i odpychałem. Na szczęście mam system łączności z Kapitanatem. Powiadomiłem Kapitanat, że straciłem ster i proszę o pomoc SAR-u. Chłopaki przyjechali i mnie tu przyciągnęli – relacjonuje już po zakończonej szczęśliwie akcji pan Jerzy.■ "Sezon 2020 w Międzyzdrojach uważam za otwarty!” - tym słowami oraz gwizdkiem ratowniczym rozpoczął swą konferencję prasową z mediami Burmistrz Mateusz Bobek. Konferencję zorganizowano na plaży w Międzyzdrojach i była ona kolejnym etapem kampanii promującej lato 2020 w Międzyzdrojach. Kampania pod hasłem „Między nami Międzyzdroje ■