POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [03.11.2019, 18:57:06] • Kamień Pomorski

Dzieci boją się chodzić do szkoły. Zobaczcie, dlaczego. Zobacz film!

Dzieci boją się chodzić do szkoły. Zobaczcie, dlaczego. Zobacz film!

fot. Czytelnik

Na filmie widać, że dobrze się bawi tylko kilku uczniów. Co chwile słychać ich śmiechy. Młodszy uczeń, którego na przerwie dopadli starsi koledzy, nie ma szans, by się przed nimi obronić. To nagranie ma pochodzić z jednej ze szkół w powiecie kamieńskim! Pomóżcie nam ustalić, której.



Może was to zainteresuje – zaczyna swój list nasz Czytelnik/ Czytelniczka i przesyła krótkie nagranie. - Przez 4 chłopaków szykanowana jest cała klasa - czytamy w krótkiej informacji. - Dzieci boją się chodzić do szkoły. Ciągane są po podłodze, podduszane, bite. Nauczyciele nic nie robią żadnej interwencji. Od prawie roku.

Dzieci boją się chodzić do szkoły. Zobaczcie, dlaczego. Zobacz film!

fot. Czytelnik

Na filmie widać, jak kilku starszych uczniów na szkolnej przerwie dopadło młodszego kolegę. Widać, że starsi i więksi dobrze się bawią. Co chwile słychać ich śmiechy. Młodszy i mniejszy uczeń, nie ma szans, by się przed nimi obronić. Z listu wynika, że nie tylko on. Dlaczego nie bronią go nauczyciele? Gdzie przebywają, kiedy w szkole dzieją się takie rzeczy? Co na to dyrektor szkoły?

Niestety, zabrakło informacji, o którą placówkę może chodzić. Liczymy więc na Waszą pomoc. Na filmie widać sporo szczegółów. A może rozpoznacie „wesołych chłopców”?

Zapytaliśmy Kuratorium Oświaty w Szczecinie, czy sprawa jest jej znana. Małgorzata Duras, rzecznik prasowy Kuratorium poinformowała nas, że nie ma żadnych informacji o opisywanych przez nas zdarzeniach.


- Do tej pory do Kuratorium Oświaty w Szczecinie nie wpłynęła żadna skarga dotycząca jakichkolwiek niewłaściwych sytuacji, które mogły mieć miejsce w szkole, której film dotyczy, w tym dotyczących przemocy rówieśniczej - twierdzi Małgorzata Duras.

Rzecznik dodaje, że kuratorium zajmowało się już jednak podobną historią.

- Film oraz sugestię, że w szkole może dochodzić do przemocy rówieśniczej przesłał do Kuratorium dziennikarz - informuje rzecznik. - W związku z tym zwróciliśmy się do dyrektora szkoły z prośbą o wyjaśnienie tej sytuacji i przedstawienie nam działań jakie podjął w celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczniom, ze szczególnym uwzględnieniem wychowawczych działań profilaktycznych, zapobiegających podobnym zdarzeniom w przyszłości, co dyrektor niezwłocznie uczynił. Rzecz dotyczyła niewłaściwego zachowania młodszych uczniów. Dyrektor niezwłocznie podjął w tej sprawie właściwe doraźne działania i zaplanował wychowawcze działania profilaktyczne.

Jak będzie sprawie, którą opisaliśmy? Pomóżcie nam ustalić, której szkoły dotyczy nagranie.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 29, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 29

Gość • Poniedziałek [11.11.2019, 10:43:15] • [IP: 194.103.240.**]

patola...

Gość • Środa [06.11.2019, 20:53:30] • [IP: 5.174.250.**]

A gdzoe nauczyciel co ma dyżur w czasie przerwy

Gość • Środa [06.11.2019, 19:37:57] • [IP: 31.2.93.***]

Kiedyś też były 7 8 klasy i było dobrze jak robili gimnazja też gadaliscie

Gość • Środa [06.11.2019, 15:28:57] • [IP: 5.172.255.**]

Bezstresowe wychowanie!! Kiedyś nauczyciel by dał po mordzie i kazał przyjść z rodzicami. Dzisiaj to rodzice przychodzą sami bronić swoich małych bandziorów...

Gość • Poniedziałek [04.11.2019, 21:26:42] • [IP: 77.252.61.***]

Panie redaktorze o tym pisali tydzień temu w konkurencyjnym portalu i filmik ten sam był. I kuratorium też się wypowiadało na ten temat. Chcieliśmy większością głosów powrotu 7 i 8 klas no to mamy, długo nie trzeba było czekać.

Gość • Poniedziałek [04.11.2019, 18:37:21] • [IP: 188.146.34.**]

Ty gościu, z godz 21.49 a co ty chcesz od Redaktorka. Ma rację że naglosnil sprawę może ktoś się za ten burdel weźmie. A tobie żal to nastaw swój łeb i niech cię ciagaja i kopią po całym korytarzu. Zobaczysz wtedy jak to dobrze. Ciekawe jak z twoim dzieckiem by tak robili, to byś sam chyba oknem wyrzucił takiego Bachor oknem

Gość • Poniedziałek [04.11.2019, 18:27:34] • [IP: 188.146.34.**]

Redaktor nic niewinny dobrze ze naglosnil sprawę, czas najwyższy żeby ktoś im się do dupy dobral w Kamieniu Pom to samo się dzieje, a tak miało być super jak Gimnazjum zlikwidowali i co się dzieje w szkołach co? A gdzie niby nauczyciele co? Udają że niewidza, a może niechca widzieć, aż strach nasze dzieciaczki puszczać do szkoły. Bardzo dobrze że Pan Redaktor naglosnil sprawę i powinien częściej naglasniac takie sprawy, a nie nauczyciele tylko podwyżki chcą ciągle im mało i mało.Moze w końcu ktoś się zato weźmie bo tak dłużej być niemoze

Gość • Poniedziałek [04.11.2019, 17:16:45] • [IP: 83.30.150.***]

Szkoła w benicach

Gość • Poniedziałek [04.11.2019, 15:34:32] • [IP: 83.8.15.***]

Niestety, ale rosną mali bandyci.

Gość • Poniedziałek [04.11.2019, 15:01:54] • [IP: 188.146.103.***]

Dziwnow ?

waldi • Poniedziałek [04.11.2019, 13:28:31] • [IP: 37.30.20.**]

No to się panu redaktorowi oberwało. Grono nauczycielskie jednak w pewnych sytuacjach jest kreatywne i czujne.

Gość • Poniedziałek [04.11.2019, 11:02:56] • [IP: 5.173.153.***]

skur#, zwyrodnialcy

Gość • Poniedziałek [04.11.2019, 09:59:34] • [IP: 188.146.96.***]

Bardzo dobrze że redaktor nagłośnił. Nie jest to jedyny przypadek i jedyna szkoła w której się tak dzieje. Tylko wszyscy cicho siedzą aby się nie rozniosło. Boją się o miejsca pracy dyrektorzy i nauczyciele. Ale jest to cichy protest nie reagować na nic.

Gość • Poniedziałek [04.11.2019, 08:34:41] • [IP: 83.12.180.**]

Podobnie było gdy moje dzieci zaczynały edukację. Gdy w końcu poszłam i wytargalam za fraki takich dupkow własnoręcznie. I ani ich rodzice ani pani pedagog nie pisneli. Rodzic nie wychował? To inni to zrobią!! Nie bądźmy obojętni

Damian • Poniedziałek [04.11.2019, 08:08:05] • [IP: 90.240.43.***]

Podajcie nazwę szkoły nauczymy gnoi szacunku do młodszych!!

Gość • Niedziela [03.11.2019, 22:25:17] • [IP: 37.47.163.***]

LMAO

GośćAnonim • Niedziela [03.11.2019, 21:56:37] • [IP: 5.173.177.**]

Oczywiscie ze to szkola podstawowa nr 2 w kamieniu i ci sami uczniowie co zawsze. Tych chlopakow nawet nie skomentuje brak s£ów

Gość • Niedziela [03.11.2019, 21:49:42] • [IP: 5.173.177.***]

Redaktorku, zachowujesz się jak ten z pomarańczowego portaliku!! Szukasz sensacji dla poczytności bez zachowania iuczciwość i rzetelności dziennikarskiej. Bez kultury osobistej i bez sprawdzenia faktów. Generalnie opierasz się na pomówieniach. Jak chcesz pisać rzetelne artykuły to wypadałoby zacząć od źródła. Czyli idąc do szkoły i zapytac jak było a najlepiej obejrzeć cała sytuację na monitoringu...

Gość • Niedziela [03.11.2019, 21:22:03] • [IP: 37.248.138.***]

Ludzie, czy wy kawy nie pijecie? Ciągle czytam, że nauczyciele piją kawę, a dlaczego mieliby nie pić. Sprawa z filmem już dawno wyjaśniona.

Gość • Niedziela [03.11.2019, 20:51:37] • [IP: 31.0.125.***]

Uuu mysle.ze. jakby ktos sprawdził tak moje dziecko. Sama bym takiego dzieciaka i jego rodzicow tak samo wytarmosiła,. co to ma.byc !??

Gość • Niedziela [03.11.2019, 20:49:46] • [IP: 188.47.94.**]

Sprawa już dawno jest załatwiona, a robicie z tego sensację na cały powiat. Odgrzewany kotlet panie redaktorze. Brak profesjonalizmu jeżeli publikuje Pan coś nie mając o tym pojęcia.

Gość • Niedziela [03.11.2019, 20:34:01] • [IP: 77.6.183.***]

Wydaje mi się że będzie dobrze widoczny filmik jak te zwyrodniałe bachory nałożą kosz ze śmieciami, ale któremuś z nauczycieli, jak to już miało miejsce (nie chcę zkłamać proszę mnie poprawić jak podam nie tak że) we Włocławku.

Gość • Niedziela [03.11.2019, 20:32:30] • [IP: 188.146.161.**]

Szkoda że jesteście niedoinformowani. Po pierwsze ten młodszy chłopak zaczął dokuczać starszym a oni od niego uciekali i sie bronili.

Gość • Niedziela [03.11.2019, 19:57:24] • [IP: 37.248.154.***]

Wydaje mi się że to podstawówka w Dziwnowie po prawej stronie ekranu widać okno z pomieszczenia dla pań woznych

Gość • Niedziela [03.11.2019, 19:50:54] • [IP: 188.146.98.**]

A czego te ryje takie niewyraźne. A gdzie te niby nauczy ciele że dochodzi do czegoś takiego? Kawkę pewno piją. Aż strach te biedne dzieciaczki do szkoły puszczać to co się dzieje w szkołach.

Oglądasz 1-25 z 29
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Nie żyje „Baca” Wojciech Hawryszuk. Tworzył festiwal FAMA. Dyrektor Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach w latach 2002 – 2003. Społecznik, publicysta, animator kultury. Zmarł nagle, w piątek 11 września. Miał 68 lat. ■ Fundacja Perspektywa zaprasza serdecznie na mały koncert oraz wspomnienie wizualne Meksykańskiego Weekendu ■ Prokuratura Regionalna w Szczecinie potwierdza, że do Sądu Okręgowego w Szczecinie skierowano akt oskarżenia wobec prezesa kamieńskiego PGK Adriana G. Wraz z nim aktem oskarżenia objęto 3 inne osoby. Zarzuty w sprawie dotyczą przyjmowania korzyści majątkowych, poświadczenia nieprawdy, wyrządzenia szkody majątkowej znacznych rozmiarów spółce PGK, wprowadzania w błąd PFRON ■ Na terenie całego kraju od 1 września do 30 listopada br. prowadzony będzie Powszechny Spis Rolny (PSR 2020). PSR jest badaniem statystycznym realizowanym (przez służby statystyki publicznej we współpracy z Gminami) raz na 10 lat obejmującym wszystkie gospodarstwa rolne. Obowiązek realizacji spisów nakłada na państwa członkowskie Unia Europejska. Krajową podstawą prawną realizacji spisu rolnego jest ustawa z dnia 31 lipca 2019 r. o powszechnym spisie rolnym w 2020 r. Spis jest obowiązkowy to znaczy, że wszyscy użytkownicy gospodarstw rolnych zobligowani są do udziału w tym badaniu. Rolnicy będą mogli udzielić informacji poprzez: • samospis internetowy przeprowadzony za pośrednictwem interaktywnej aplikacji, która będzie dostępna na stronie internetowej: spisrolny.gov.pl/, • odpowiedzi w wywiadzie telefonicznym przeprowadzanym przez rachmistrza telefonicznego, • odpowiedzi w wywiadzie bezpośrednim przeprowadzanym przez rachmistrza terenowego, który odwiedzi gospodarstwo rolne. Ze względu na zagrożenie epidemiczne, służby statystyki publicznej mają opracowane różne rozwiązania organizacyjne, które pozwolą na realizację PSR w zależności od panującej sytuacji w kraju ■ W dniu 4 września 2020 r. o godzinie 11:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Kamieniu Pomorskiego odbędzie się XIX sesja Rady Miejskiej w Kamieniu Pomorskim. Sesja będzie prowadzona z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość (zdalny tryb obradowania) Pliki do pobrania na stronie: www.kamienpomorski.pl/pl/news/xix-sesja-rady-miejskiej-w-kamieniu-pomorskim-0 ■ Meklemburgia-Pomorze Przednie otwiera granice dla jednodniowych turystów. Rząd niemieckiego Kraju Związkowego Meklemburgii-Pomorza Przedniego na dzisiejszym posiedzeniu zdecydował o zniesieniu rygorystycznych obostrzeń dla tzw. jednodniowych turystów. Swobodne poruszanie będzie możliwe od 3 lub 4 września br. Jako pierwszy apelował o to marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz ■ Minister Edukacji Narodowej zdecydował: rok szkolny rozpocznie się tradycyjnie 1 września, a dzieci pójdą do szkoły! 1 września szkoły otworzą swoje podwoje dla uczniów, a ci spotkają się ze sobą, poznają plan lekcji. W kolejnych dniach nauka także odbywać się będzie w szkołach-poinformowało MEN ■ Konkurs na teledysk „Nakręć się na RAP”. Zachodniopomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Szczecinie wspólnie z Polskim Towarzystwem Higienicznym Oddział w Szczecinie w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2020” ogłasza wojewódzki konkurs na teledysk z gatunku muzyki rap o tematyce profilaktyki zażywania nowych narkotyków pod hasłem „Nakręć się na RAP” ■