POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [03.11.2019, 18:57:06] • Kamień Pomorski

Dzieci boją się chodzić do szkoły. Zobaczcie, dlaczego. Zobacz film!

Dzieci boją się chodzić do szkoły. Zobaczcie, dlaczego. Zobacz film!

fot. Czytelnik

Na filmie widać, że dobrze się bawi tylko kilku uczniów. Co chwile słychać ich śmiechy. Młodszy uczeń, którego na przerwie dopadli starsi koledzy, nie ma szans, by się przed nimi obronić. To nagranie ma pochodzić z jednej ze szkół w powiecie kamieńskim! Pomóżcie nam ustalić, której.



Może was to zainteresuje – zaczyna swój list nasz Czytelnik/ Czytelniczka i przesyła krótkie nagranie. - Przez 4 chłopaków szykanowana jest cała klasa - czytamy w krótkiej informacji. - Dzieci boją się chodzić do szkoły. Ciągane są po podłodze, podduszane, bite. Nauczyciele nic nie robią żadnej interwencji. Od prawie roku.

Dzieci boją się chodzić do szkoły. Zobaczcie, dlaczego. Zobacz film!

fot. Czytelnik

Na filmie widać, jak kilku starszych uczniów na szkolnej przerwie dopadło młodszego kolegę. Widać, że starsi i więksi dobrze się bawią. Co chwile słychać ich śmiechy. Młodszy i mniejszy uczeń, nie ma szans, by się przed nimi obronić. Z listu wynika, że nie tylko on. Dlaczego nie bronią go nauczyciele? Gdzie przebywają, kiedy w szkole dzieją się takie rzeczy? Co na to dyrektor szkoły?

Niestety, zabrakło informacji, o którą placówkę może chodzić. Liczymy więc na Waszą pomoc. Na filmie widać sporo szczegółów. A może rozpoznacie „wesołych chłopców”?

Zapytaliśmy Kuratorium Oświaty w Szczecinie, czy sprawa jest jej znana. Małgorzata Duras, rzecznik prasowy Kuratorium poinformowała nas, że nie ma żadnych informacji o opisywanych przez nas zdarzeniach.


- Do tej pory do Kuratorium Oświaty w Szczecinie nie wpłynęła żadna skarga dotycząca jakichkolwiek niewłaściwych sytuacji, które mogły mieć miejsce w szkole, której film dotyczy, w tym dotyczących przemocy rówieśniczej - twierdzi Małgorzata Duras.

Rzecznik dodaje, że kuratorium zajmowało się już jednak podobną historią.

- Film oraz sugestię, że w szkole może dochodzić do przemocy rówieśniczej przesłał do Kuratorium dziennikarz - informuje rzecznik. - W związku z tym zwróciliśmy się do dyrektora szkoły z prośbą o wyjaśnienie tej sytuacji i przedstawienie nam działań jakie podjął w celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczniom, ze szczególnym uwzględnieniem wychowawczych działań profilaktycznych, zapobiegających podobnym zdarzeniom w przyszłości, co dyrektor niezwłocznie uczynił. Rzecz dotyczyła niewłaściwego zachowania młodszych uczniów. Dyrektor niezwłocznie podjął w tej sprawie właściwe doraźne działania i zaplanował wychowawcze działania profilaktyczne.

Jak będzie sprawie, którą opisaliśmy? Pomóżcie nam ustalić, której szkoły dotyczy nagranie.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 29, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 29

Gość • Poniedziałek [11.11.2019, 10:43:15] • [IP: 194.103.240.**]

patola...

Gość • Środa [06.11.2019, 20:53:30] • [IP: 5.174.250.**]

A gdzoe nauczyciel co ma dyżur w czasie przerwy

Gość • Środa [06.11.2019, 19:37:57] • [IP: 31.2.93.***]

Kiedyś też były 7 8 klasy i było dobrze jak robili gimnazja też gadaliscie

Gość • Środa [06.11.2019, 15:28:57] • [IP: 5.172.255.**]

Bezstresowe wychowanie!! Kiedyś nauczyciel by dał po mordzie i kazał przyjść z rodzicami. Dzisiaj to rodzice przychodzą sami bronić swoich małych bandziorów...

Gość • Poniedziałek [04.11.2019, 21:26:42] • [IP: 77.252.61.***]

Panie redaktorze o tym pisali tydzień temu w konkurencyjnym portalu i filmik ten sam był. I kuratorium też się wypowiadało na ten temat. Chcieliśmy większością głosów powrotu 7 i 8 klas no to mamy, długo nie trzeba było czekać.

Gość • Poniedziałek [04.11.2019, 18:37:21] • [IP: 188.146.34.**]

Ty gościu, z godz 21.49 a co ty chcesz od Redaktorka. Ma rację że naglosnil sprawę może ktoś się za ten burdel weźmie. A tobie żal to nastaw swój łeb i niech cię ciagaja i kopią po całym korytarzu. Zobaczysz wtedy jak to dobrze. Ciekawe jak z twoim dzieckiem by tak robili, to byś sam chyba oknem wyrzucił takiego Bachor oknem

Gość • Poniedziałek [04.11.2019, 18:27:34] • [IP: 188.146.34.**]

Redaktor nic niewinny dobrze ze naglosnil sprawę, czas najwyższy żeby ktoś im się do dupy dobral w Kamieniu Pom to samo się dzieje, a tak miało być super jak Gimnazjum zlikwidowali i co się dzieje w szkołach co? A gdzie niby nauczyciele co? Udają że niewidza, a może niechca widzieć, aż strach nasze dzieciaczki puszczać do szkoły. Bardzo dobrze że Pan Redaktor naglosnil sprawę i powinien częściej naglasniac takie sprawy, a nie nauczyciele tylko podwyżki chcą ciągle im mało i mało.Moze w końcu ktoś się zato weźmie bo tak dłużej być niemoze

Gość • Poniedziałek [04.11.2019, 17:16:45] • [IP: 83.30.150.***]

Szkoła w benicach

Gość • Poniedziałek [04.11.2019, 15:34:32] • [IP: 83.8.15.***]

Niestety, ale rosną mali bandyci.

Gość • Poniedziałek [04.11.2019, 15:01:54] • [IP: 188.146.103.***]

Dziwnow ?

waldi • Poniedziałek [04.11.2019, 13:28:31] • [IP: 37.30.20.**]

No to się panu redaktorowi oberwało. Grono nauczycielskie jednak w pewnych sytuacjach jest kreatywne i czujne.

Gość • Poniedziałek [04.11.2019, 11:02:56] • [IP: 5.173.153.***]

skur#, zwyrodnialcy

Gość • Poniedziałek [04.11.2019, 09:59:34] • [IP: 188.146.96.***]

Bardzo dobrze że redaktor nagłośnił. Nie jest to jedyny przypadek i jedyna szkoła w której się tak dzieje. Tylko wszyscy cicho siedzą aby się nie rozniosło. Boją się o miejsca pracy dyrektorzy i nauczyciele. Ale jest to cichy protest nie reagować na nic.

Gość • Poniedziałek [04.11.2019, 08:34:41] • [IP: 83.12.180.**]

Podobnie było gdy moje dzieci zaczynały edukację. Gdy w końcu poszłam i wytargalam za fraki takich dupkow własnoręcznie. I ani ich rodzice ani pani pedagog nie pisneli. Rodzic nie wychował? To inni to zrobią!! Nie bądźmy obojętni

Damian • Poniedziałek [04.11.2019, 08:08:05] • [IP: 90.240.43.***]

Podajcie nazwę szkoły nauczymy gnoi szacunku do młodszych!!

Gość • Niedziela [03.11.2019, 22:25:17] • [IP: 37.47.163.***]

LMAO

GośćAnonim • Niedziela [03.11.2019, 21:56:37] • [IP: 5.173.177.**]

Oczywiscie ze to szkola podstawowa nr 2 w kamieniu i ci sami uczniowie co zawsze. Tych chlopakow nawet nie skomentuje brak s£ów

Gość • Niedziela [03.11.2019, 21:49:42] • [IP: 5.173.177.***]

Redaktorku, zachowujesz się jak ten z pomarańczowego portaliku!! Szukasz sensacji dla poczytności bez zachowania iuczciwość i rzetelności dziennikarskiej. Bez kultury osobistej i bez sprawdzenia faktów. Generalnie opierasz się na pomówieniach. Jak chcesz pisać rzetelne artykuły to wypadałoby zacząć od źródła. Czyli idąc do szkoły i zapytac jak było a najlepiej obejrzeć cała sytuację na monitoringu...

Gość • Niedziela [03.11.2019, 21:22:03] • [IP: 37.248.138.***]

Ludzie, czy wy kawy nie pijecie? Ciągle czytam, że nauczyciele piją kawę, a dlaczego mieliby nie pić. Sprawa z filmem już dawno wyjaśniona.

Gość • Niedziela [03.11.2019, 20:51:37] • [IP: 31.0.125.***]

Uuu mysle.ze. jakby ktos sprawdził tak moje dziecko. Sama bym takiego dzieciaka i jego rodzicow tak samo wytarmosiła,. co to ma.byc !??

Gość • Niedziela [03.11.2019, 20:49:46] • [IP: 188.47.94.**]

Sprawa już dawno jest załatwiona, a robicie z tego sensację na cały powiat. Odgrzewany kotlet panie redaktorze. Brak profesjonalizmu jeżeli publikuje Pan coś nie mając o tym pojęcia.

Gość • Niedziela [03.11.2019, 20:34:01] • [IP: 77.6.183.***]

Wydaje mi się że będzie dobrze widoczny filmik jak te zwyrodniałe bachory nałożą kosz ze śmieciami, ale któremuś z nauczycieli, jak to już miało miejsce (nie chcę zkłamać proszę mnie poprawić jak podam nie tak że) we Włocławku.

Gość • Niedziela [03.11.2019, 20:32:30] • [IP: 188.146.161.**]

Szkoda że jesteście niedoinformowani. Po pierwsze ten młodszy chłopak zaczął dokuczać starszym a oni od niego uciekali i sie bronili.

Gość • Niedziela [03.11.2019, 19:57:24] • [IP: 37.248.154.***]

Wydaje mi się że to podstawówka w Dziwnowie po prawej stronie ekranu widać okno z pomieszczenia dla pań woznych

Gość • Niedziela [03.11.2019, 19:50:54] • [IP: 188.146.98.**]

A czego te ryje takie niewyraźne. A gdzie te niby nauczy ciele że dochodzi do czegoś takiego? Kawkę pewno piją. Aż strach te biedne dzieciaczki do szkoły puszczać to co się dzieje w szkołach.

Oglądasz 1-25 z 29
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W okresie prognozy w rejonach zachodnich, północno - zachodnich oraz południowo - zachodnich możliwe są burze z intensywnymi opadami deszczu do 15-25 mm, gradem o średnicy do 1-2 cm oraz punktowo silnymi porywami wiatru o prędkości do 60-80 km/h. ■ Gmin z najmniejszą frekwencją gm. Świerzno - 51,85%. Gminy z największą frekwencją gm. Dziwnów 80,85% ■ Powiat kamieński: Frekwencja 62,76% Liczba kart ważnych 26 450 Liczba uprawnionych 42 147 ■ OSTRZEŻENIE NUMER 122/I/2020 BURZE Stopień zagrożenia: 1 Ważność: dnia 29-06-2020 do godz. 20:00 Obszar: województwo dolnośląskie, lubuskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie. Przebieg: Wraz z przemieszczającym się płytkim ośrodkiem niskiego ciśnienia nad naszym krajem, prognozuje się występowanie burz z umiarkowanym opadem deszczu o wydajności od 10 do 30 mm/m2 oraz wiatr wiejący w porywach do 70-80 km/h z kierunków południowo-zachodnich ■ Wczasowicze z regionów ryzyka wyrugowani z Heringsdorfu! Jak poinformował serwis niemieckiej telewizji NDR, turyści, którzy przyjechali na wakacje do Heringsdorfu na Uznamie zostali zmuszeni do opuszczenia wyspy uznam. Takie sankcje dotknęły 14 osób – gości z tak zwanych obszarów wysokiego ryzyka czyli terenów Niemiec zagrożonych koronawirusem. Usunięcie gości to wynik czujności właścicieli kwater prywatnych. Jeden z nich miał sprawdzić pochodzenie gości. Gdy okazało się, że przyjechali z rejonu objętego epidemią, mieszkaniec odmówił ich przyjęcia. Dodatkowo powiadomił urząd powiatowy i Ordnungsamt. Jak poinformował rzecznik powiatu Achima Froitzheima, ta „sytuacja pokazuje, że wynajmujący kwatery i hotelarze są bardzo uważni i dobrze działa przepływ informacji. Przemysł turystyczny nad Morzem Bałtyckim cieszy się z rozpoczęcia sezonu. „Chcemy jednak, aby nasi mieszkańcy pozostali zdrowi, a nasi goście mogli także zdrowi po urlopie opuścić ten region”. Według aktualnie obowiązujących przepisów turyści nie mogą wjeżdżać do Meklemburgii-Pomorza Przedniego, jeśli pochodzą z okręgu lub miasta, w którym liczba nowych zakażeń na 100.000 mieszkańców była większa niż 50 w ciągu ostatnich siedmiu dni przed wjazdem ■ W efekcie nieodpowiedzialnego zachowania turystów z południa Polski kilkadziesiąt osób w Rewalu zostaje na kwarantannie w hotelu ■ 27-latek zabił swoją babcię. Zadał jej kilka ciosów nożem. Do tragedii doszło w Stuchowie, wsi położonej na terenie gminy Świerzno w powiecie kamieńskim. Mężczyzna, będący pod wpływem narkotyków zabił nożem swoją babcię. W postępowaniu przygotowawczym sąd dzisiaj zastosował areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy ■ Informujemy, że w Porcie Rybackim (Dziwnów, ul. Osiedle Rybackie 16K) rozpoczął swoją regularną działalność handlową Sklep Rybny „Miruna”. Można go znaleźć na parterze budynku Zarządu Portu tj. w specjalnym miejscu, które projektanci tego obiektu, przewidywali właśnie na tego typu sklep. W ofercie są ryby świeże ■ Urokliwe i widokowe klify, lecz niedostępne dla turysty na rowerach ■ Mateusz Stodulski – radny Gminy Kamień Pomorski z Klubu „Ziemia Kamieńska” składa mandat W gminie Kamień Pomorski w okręgu wyborczym nr 9 w Kamieniu Pomorskim prawdopodobnie na jesieni tego roku odbędą się wybory uzupełniające do Rady Miejskiej Kamień Pomorski. Mateusz Stodulski w Wyborach Samorządowych w 2018 roku wybrany został w skład Rady Miejskiej Kamień Pomorski z listy „Nasza Gmina Nasz Powiat” w Okręgu Wyborczym nr 9 w Kamieniu Pomorskim. Radny składa mandat z uwagi na zmianę miejsca zamieszkania ■ W Międzyzdrojach sieć Plusa uruchamia nowoczesną czwartą generację telefonii komórkowej ■ Zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Stan na godz: 8:00. Informujemy, że na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy kolejne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2:­­­­ Szczecin – starszy mężczyzna. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 554/19 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje Małgorzata Kapłan rzecznik prasowy WSSE w Szczecinie ■ Głowa piosenkarza z gabinetu Figur Woskowych w Międzyzdrojach, powróciła na swoje miejsce ■ W sobotę pan Jerzy płynął jachtem z Dziwnowa do Świnoujścia. Na morzu, koło wiatraka popsuł mu się jacht. Walczył, by nie zepchnęło go na ląd. Było bardzo niebezpiecznie. - Płynąłem z Dziwnowa –opowiada nam pan Jerzy – ustawiłem autopilota. Wszystko było OK., dopóki nie wpłynąłem do Świnoujścia. Na wejściu do Świnoujścia zaczęło coś mi tam zgrzytać, syczeć i sprzęt przestał działać. Całe szczęście, że miałem silnik i silnikiem odpychałem się, żeby mnie nie zepchnęło na ląd. Odpychałem się i odpychałem. Na szczęście mam system łączności z Kapitanatem. Powiadomiłem Kapitanat, że straciłem ster i proszę o pomoc SAR-u. Chłopaki przyjechali i mnie tu przyciągnęli – relacjonuje już po zakończonej szczęśliwie akcji pan Jerzy.■ "Sezon 2020 w Międzyzdrojach uważam za otwarty!” - tym słowami oraz gwizdkiem ratowniczym rozpoczął swą konferencję prasową z mediami Burmistrz Mateusz Bobek. Konferencję zorganizowano na plaży w Międzyzdrojach i była ona kolejnym etapem kampanii promującej lato 2020 w Międzyzdrojach. Kampania pod hasłem „Między nami Międzyzdroje ■