POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [05.11.2019, 08:28:05] • Dziwnów

Pomysłowy Dobromir w Dziwnowie. Odkryto lewą „oczyszczalnię ekologiczną”

Pomysłowy Dobromir w Dziwnowie. Odkryto lewą „oczyszczalnię ekologiczną”

fot. Andrzej Ryfczyński

Dzięki rozwiniętej sieci wodociągowo-kanalizacyjnej w gminie Dziwnów nie odnotowano w tym roku powstania żadnego szamba. W ubiegłym - nielegalna „oczyszczalnia ekologiczna” powstała tuż obok wydmy!

Na terenie gminy Dziwnów działa bardzo rozbudowana sieć wodociągowo-kanalizacyjna. Obowiązek przyłączenia się do niej ma każda zabudowana nieruchomość.

- W przypadku, kiedy nie ma możliwości podłączenia się do sieci wodno-kanalizacyjnej, właściciel ww. nieruchomości, po uprzednim otrzymaniu stosownej zgody, może zainstalować zbiornik bezodpływowy – informuje burmistrz Dziwnowa Grzegorz Jóźwiak. - Na chwilę obecną, w obrębie gminy Dziwnów, na terenach prywatnych nie odnotowano użytkowania zbiorników bezodpływowych.

W ubiegłym roku odkryto za to jedną nielegalną „oczyszczalnię ekologiczną”, zlokalizowaną w bezpośrednim sąsiedztwie… nadmorskiej wydmy.

- W związku z tym zostało wszczęte przeciwko właścicielowi tej oczyszczalni postępowanie wyjaśniające, o którym powiadomione zostały także instytucje tj.: Urząd Morski, Nadzór Budowlany oraz Starostwo Powiatowe - informuje burmistrz.- Na skutek postępowania właściciel zlikwidował ww. urządzenie i zaczął prace mające na celu podłączenie nieruchomości do istniejącej sieci wodociągowo-kanalizacyjnej.

Według dziwnowskiego Urzędu Miejskiego, eksploatacja tej „oczyszczalni ekologicznej” nie miała negatywnego w skutkach działania na środowisko.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 6, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-6 z 6

Gość • Wtorek [05.11.2019, 22:15:35] • [IP: 89.186.174.**]

wszyscy jestesmy tacy sami. wszyscy sramy..

Gość • Wtorek [05.11.2019, 21:56:06] • [IP: 83.11.82.***]

Gość • Wtorek [05.11.2019, 14:42:27] • [IP: 37.47.171.***] jakie to typowo polskie. Po co tu jest ograniczenie prędkości do 50 km/h jak widzę że można jechać 100 km/h? Ląduj śmiało zmieścisz się! Jakby g..o z tej oczyszczalni dostało się do morza i w sezonie zamknęliby plażę na kilka tygodni to ciekawe czy dalej wszyscy byliby tacy mądrzy?

Gość • Wtorek [05.11.2019, 21:33:28] • [IP: 46.76.64.***]

A czemu sie nie sprawdza" z urzedu" czy szambo jest oprozniane do wozow ?

Kość • Wtorek [05.11.2019, 18:39:11] • [IP: 77.115.74.**]

Znane sa przypadki zwyklych oczyszczalni przydomowych gdzie lokalizacja nitki rozsanczajacej jest ok.2m od studni z woda pitną. Wszystkie wymogi przy takiej budowie i lokalizacji odeszly do lamusa. Brawo domownicy. Zawsze COCA COLA

Gość • Wtorek [05.11.2019, 14:42:27] • [IP: 37.47.171.***]

Skoro nie miała negatywnego skutku na środowisko to czzemu została zlikwidowana wobec tego stosowany jest przymus a po za tym istnieje monopol w postaci ZWiKu bo nie ma konkurencji.

Gość • Wtorek [05.11.2019, 09:18:21] • [IP: 95.160.157.***]

Idiotyczny tytuł artykułu

Oglądasz 1-6 z 6
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W sobotę pan Jerzy płynął jachtem z Dziwnowa do Świnoujścia. Na morzu, koło wiatraka popsuł mu się jacht. Walczył, by nie zepchnęło go na ląd. Było bardzo niebezpiecznie. - Płynąłem z Dziwnowa –opowiada nam pan Jerzy – ustawiłem autopilota. Wszystko było OK., dopóki nie wpłynąłem do Świnoujścia. Na wejściu do Świnoujścia zaczęło coś mi tam zgrzytać, syczeć i sprzęt przestał działać. Całe szczęście, że miałem silnik i silnikiem odpychałem się, żeby mnie nie zepchnęło na ląd. Odpychałem się i odpychałem. Na szczęście mam system łączności z Kapitanatem. Powiadomiłem Kapitanat, że straciłem ster i proszę o pomoc SAR-u. Chłopaki przyjechali i mnie tu przyciągnęli – relacjonuje już po zakończonej szczęśliwie akcji pan Jerzy.■ "Sezon 2020 w Międzyzdrojach uważam za otwarty!” - tym słowami oraz gwizdkiem ratowniczym rozpoczął swą konferencję prasową z mediami Burmistrz Mateusz Bobek. Konferencję zorganizowano na plaży w Międzyzdrojach i była ona kolejnym etapem kampanii promującej lato 2020 w Międzyzdrojach. Kampania pod hasłem „Między nami Międzyzdroje ■