POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [05.11.2019, 08:28:05] • Dziwnów

Pomysłowy Dobromir w Dziwnowie. Odkryto lewą „oczyszczalnię ekologiczną”

Pomysłowy Dobromir w Dziwnowie. Odkryto lewą „oczyszczalnię ekologiczną”

fot. Andrzej Ryfczyński

Dzięki rozwiniętej sieci wodociągowo-kanalizacyjnej w gminie Dziwnów nie odnotowano w tym roku powstania żadnego szamba. W ubiegłym - nielegalna „oczyszczalnia ekologiczna” powstała tuż obok wydmy!

Na terenie gminy Dziwnów działa bardzo rozbudowana sieć wodociągowo-kanalizacyjna. Obowiązek przyłączenia się do niej ma każda zabudowana nieruchomość.

- W przypadku, kiedy nie ma możliwości podłączenia się do sieci wodno-kanalizacyjnej, właściciel ww. nieruchomości, po uprzednim otrzymaniu stosownej zgody, może zainstalować zbiornik bezodpływowy – informuje burmistrz Dziwnowa Grzegorz Jóźwiak. - Na chwilę obecną, w obrębie gminy Dziwnów, na terenach prywatnych nie odnotowano użytkowania zbiorników bezodpływowych.

W ubiegłym roku odkryto za to jedną nielegalną „oczyszczalnię ekologiczną”, zlokalizowaną w bezpośrednim sąsiedztwie… nadmorskiej wydmy.

- W związku z tym zostało wszczęte przeciwko właścicielowi tej oczyszczalni postępowanie wyjaśniające, o którym powiadomione zostały także instytucje tj.: Urząd Morski, Nadzór Budowlany oraz Starostwo Powiatowe - informuje burmistrz.- Na skutek postępowania właściciel zlikwidował ww. urządzenie i zaczął prace mające na celu podłączenie nieruchomości do istniejącej sieci wodociągowo-kanalizacyjnej.

Według dziwnowskiego Urzędu Miejskiego, eksploatacja tej „oczyszczalni ekologicznej” nie miała negatywnego w skutkach działania na środowisko.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 6, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-6 z 6

Gość • Wtorek [05.11.2019, 22:15:35] • [IP: 89.186.174.**]

wszyscy jestesmy tacy sami. wszyscy sramy..

Gość • Wtorek [05.11.2019, 21:56:06] • [IP: 83.11.82.***]

Gość • Wtorek [05.11.2019, 14:42:27] • [IP: 37.47.171.***] jakie to typowo polskie. Po co tu jest ograniczenie prędkości do 50 km/h jak widzę że można jechać 100 km/h? Ląduj śmiało zmieścisz się! Jakby g..o z tej oczyszczalni dostało się do morza i w sezonie zamknęliby plażę na kilka tygodni to ciekawe czy dalej wszyscy byliby tacy mądrzy?

Gość • Wtorek [05.11.2019, 21:33:28] • [IP: 46.76.64.***]

A czemu sie nie sprawdza" z urzedu" czy szambo jest oprozniane do wozow ?

Kość • Wtorek [05.11.2019, 18:39:11] • [IP: 77.115.74.**]

Znane sa przypadki zwyklych oczyszczalni przydomowych gdzie lokalizacja nitki rozsanczajacej jest ok.2m od studni z woda pitną. Wszystkie wymogi przy takiej budowie i lokalizacji odeszly do lamusa. Brawo domownicy. Zawsze COCA COLA

Gość • Wtorek [05.11.2019, 14:42:27] • [IP: 37.47.171.***]

Skoro nie miała negatywnego skutku na środowisko to czzemu została zlikwidowana wobec tego stosowany jest przymus a po za tym istnieje monopol w postaci ZWiKu bo nie ma konkurencji.

Gość • Wtorek [05.11.2019, 09:18:21] • [IP: 95.160.157.***]

Idiotyczny tytuł artykułu

Oglądasz 1-6 z 6
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Pod koniec października rozpoczęły się prace pogłębiarskie na torze podejściowym do portu w Dziwnowie. - Wykonawca, Przedsiębiorstwo Robót Czerpalnych i Podwodnych Sp. z o.o. z Gdańska, wybierze z dna toru i odłoży na klapowisko morskie ponad 19 tys. metrów sześciennych urobku – informuje Ewa Wieczorek, rzecznik prasowy Urzędu Morskiego w Szczecinie. Koszt robót to ok. 813 tys. złotych. Mają się zakończyć w połowie listopada ■ Międzyzdroje: Na 102. koło oczyszczalni ścieków w Międzyzdrojach doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Kierowca audi zatrzymał się prze pasami do Netto, ale jadąca na nim kobieta z volkswagena nie zdążyła i najechała na na tył samochodu. ■ W Wapnicy 4 listopada około godziny 17:00 strażacy na ulicy Okrągłej brali udział w akcji gaszenia domu jednorodzinnego, w którym paliło się poddasze. Mieszkańcy i sąsiedzi próbowali ugasić budynek. Kiedy stwierdzili, że to jest niemożliwe , zaczęli ratować dobytek. Z domu ewakuowano wszystkich mieszkańców i psy ■ Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Węglorz, uprzejmie informuje, że zmianie uległ termin najbliższej sesji Rady Miejskiej w Międzyzdrojach. Zaplanowana na dzień 7 listopada sesja została przełożona na 15 listopada 2019 roku ( piątek) o godz.12.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach. Za zmiany przepraszamy ■ Woliński Park narodowy serdecznie zaprasza młodzież szkolna, dzieci, grupy zorganizowane, turystów indywidualnych oraz wszystkich chętnych na zajęcia przyrodnicze z edukacji leśnej na plenerowej ścieżce edukacyjnej Leśne Wzgórze WPN. Ścieżka została zrealizowana wspólnie z Partnerem projektu - Operatorem Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. Zajęcia prowadzimy w poniedziałki od 10.00 do 14.00. na terenie Muzeum Przyrodniczego WPN, przy ul. Niepodległości 3 w Międzyzdrojach ■ Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim ogłasza zapisy do XXI edycji rozgrywek Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu (KALF). Tegoroczna rywalizacja rozpoczną się w niedzielę, 17 listopada 2019 roku ■ W dniach 15 – 16 października 2019 r. w Międzyzdrojach odbyła się już druga konferencja, w ramach projektu pod nazwą „Korelacja identyfikacji i zwalczania transgranicznych powiązań terrorystycznych i przestępczych w obszarze badań genetycznych i informatycznych” ■ Nadleśnictwo Rokita przy współpracy z Gminą Golczewo zorganizowało akcję pn. „Jedno dziecko - jedno drzewo”. W Golczewie w dniu 10 października rodzice dzieci urodzonych w tym roku w okresie od stycznia do sierpnia mogli posadzić drzewa ■ Policjanci CBŚP i szczecińscy prokuratorzy proszą o kontakt osoby pokrzywdzone przez członków rozbitej zorganizowanej grupy przestępczej. Grupa działała w latach 2014-2018 w Kamieniu Pomorskim i jego okolicy. Jej członkowie zajmowali się głównie przestępczością narkotykową, ale rozliczenia finansowe prowadzili w sposób bardzo brutalny. Na swoim koncie mogą mieć porwania, pobicia, wymuszenia rozbójnicze, uszkodzenia mienia i wiele innych ■