POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [07.10.2019, 12:05:25] • Lubin

Skrzynka elektryczna na środku ulicy Wodnej w Lubinie

Skrzynka elektryczna na środku ulicy Wodnej w Lubinie

fot. Andrzej Ryfczyński

Ulicą Wodną w Lubinie nie tylko mieszkańcy, ale też turyści z Niemiec jeżdżą do domków letniskowych i podziwiają sprawność naszej administracji, bez wyjątku.

Niekończąca się historia ulicy Wodnej, Wodnej bis, bo są takie dwie ulice. Od wielu lat mieszkańcy tej ulicy walczyli o wszystko. Nie było dla nich wody, kanalizacji, brakowało oświetlenia, a nawierzchnia była z piasku.

13 lat temu doszedł jeszcze jeden problem wykupu kawałka gruntu od mieszkańca, by droga nie miała zwężenia. Na planach była taka opcja i właściciel gruntu o tym od dawna wiedział. Jednak ekipa Dorosza nic nie poczyniła.

Skrzynka elektryczna na środku ulicy Wodnej w Lubinie

fot. Andrzej Ryfczyński

Kiedy pod naciskiem mieszkańców zdecydowano się oświetlić ten odcinek ulicy Wodnej, zwróciłem uwagę w Referacie Infrastruktury Urzędu Miasta by wykupić ten kawałek ziemi na wąską w tym miejscu drogę. Pracownicy byli mocno zdziwieni taką sytuacją. Oświadczono mi, że pracują od 20 lat w urzędzie i pierwsze słyszą o tym problemie. Poprosiłem wtedy, by przynajmniej o tym poinformowali projektanta nowej instalacji oświetleniowej. Wyśmiano mnie. Wtedy powiedziałem, że o tym będę pisał na portalu. Usłyszałem słynne słowa - „A pisz pan sobie, pisz”. Teraz widzimy rezultat.

Skrzynka elektryczna na środku ulicy Wodnej w Lubinie

fot. Andrzej Ryfczyński

Kiedy inwestycja dobiegała końca, przy tej skrzynce spotkałem wykonawców i projektanta. Projektant stwierdził, że nikt w urzędzie nic nie powiedział. Przecież mogłem zaprojektować skrzynkę elektryczną 2 metry dalej i byłoby wszystko prawidłowo. W związku z zaistniałą taką sytuacją projektant poprosił wykonawców, by w ziemi zostawili większy zapas kabla, by po odkupieniu gruntów skrzynkę można było przenieść z drogi na pobocze. Procedura wykupienia gruntów trwała dwa lata do wiosny tego roku. Od wiosny jest tam bałagan.

Skrzynka elektryczna od oświetlenia ulicy Wodnej /bis/ stoi niemal na środku drogi. Leży stare ogrodzenie ze słupem narożnym. Tablica informacyjna o ulicy niszczeje na leżącej starej siatce. Oznakowanie hydrantu tak samo. Tylko nowoczesne lampy ledowe pięknie oświetlają ten bałagan. Panie burmistrzu, proponuję dać łopaty tym pana pracownikom i niech teraz przestawią tę skrzynkę elektryczną, a przy okazji posprzątają tam pozostawiony złom. Powodzenia i sukcesu życzę.

Andrzej Ryfczyński

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 17, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-17 z 17

Gość • Wtorek [15.10.2019, 20:49:04] • [IP: 188.146.224.***]

Przecież projektant oświadczył że by te 2 metry dalej zaprojektował, ale nikt w urzędzie tego nie powiedział. Zresztą w głębi widać skrzynkę postawioną chyba z 15 lat temu prawidłowo. Dalej 50 metrów w tej samej linii stoi druga taka skrzynka elektryczna. Ci pracownicy urzędu którzy zlecali dokumentację nie powinni ani minuty tam pracować.

Gość • Poniedziałek [14.10.2019, 21:59:56] • [IP: 95.48.76.***]

Prasa jest od tego by patrzeć m.in by patrzeć władzy na ręce. Ale zabrakło rzetelności. W momencie wykonywania oświetlenia grunt nie należał jeszcze do Gminy i projektant nie mógł zaprojektować inaczej. Nikt takiego projektu by nie zatwierdził.

Gość • Wtorek [08.10.2019, 21:56:21] • [IP: 37.47.132.**]

Słusznie. Należy zapytać" naszego" radnego DLACZEGO NA OSTATNIM ZEBRANIU WIEJSKIM NIE POINFORMOWANO MIESZKAŃCÓW O PLANOWANEJ PRZEZ BURMISTRZA BUDOWIE OSIEDLA SOCJALNEGO w LUBINIU? Chodzi o pozbycie się z Międzyzdrojów tzw.trudnych lokatorów i przeniesienie ich do Lubinia? Przerabialismy ten temat z poprzednim burmistrzem. Stanęło na tym, że będą konsultacje społeczne w tej sprawie.Tymczasem urzędnicy przygotowują ten projekt za naszymi plecami??

Gość • Wtorek [08.10.2019, 18:52:10] • [IP: 89.174.73.**]

Z gdzie radni z tego obwodu?

Gość • Wtorek [08.10.2019, 17:30:41] • [IP: 188.147.44.**]

Wystarczy już jak jakiś psychopata straszy nas i dzieli na sorty leprze i gorsze.To nie dzielcie teraz na sprawy mniej, czy więcej istotne. Niemoc urzędników polega na tym, że nie potrafią prostych spraw, tych mniej istotnych jak tu piszecie załatwić. Gmina bez kapitana statku utonie i to jest najważniejsza sprawa.

Lubinus • Wtorek [08.10.2019, 15:51:45] • [IP: 37.47.132.**]

Panie Redaktorze, czytelnicy słusznie skrytykowali Pana za pisanie o mało istotnych sprawach Lubina, podczas gdy brak dbałości samorządu o mieszkańców naszej wioski przybiera na sile...Wyprzedaż gruntów pod zabudowę apartamentową trwa w najlepsze a uzyskane z tego tytułu środki nie są inwestowane w Lubinie!! Wystarczy przejechać się ul. Główną...

Gość • Wtorek [08.10.2019, 10:57:14] • [IP: 82.223.14.***]

Nikt nie chce a mi portal nie przeszkadza więc mowiac wszyscy to ktos klamie bo nie naleze do tych wszystkich.

Gość • Wtorek [08.10.2019, 10:27:36] • [IP: 5.173.137.***]

Pracę trzeba szanować a co dwa razy tez można ta samą prace wykonać co tam koszty gmina dobrze stoi.

Gość • Wtorek [08.10.2019, 04:25:59] • [IP: 188.146.96.**]

Jest to wizytówka mieszkańców i urzędników. Chyba że to jest fotomontaż, to przepraszam. Jednak widać że jest to rzeczywistość i łopaty należy jak najszybciej zastosować.

Gość • Poniedziałek [07.10.2019, 22:37:36] • [IP: 83.20.243.**]

Raczej na środku przyszłej ulicy

Gość • Poniedziałek [07.10.2019, 22:10:59] • [IP: 95.160.157.***]

Dziennikarska klasa beznadziejnego ikamien. Najgorszy portal. Piszcie o tym swoim Świnoujściu, bo stamtąd jesteście, a nic Wam do powiatu kamieńskiego. Nikt tu was nie chce ani nie lubi. A ten artykuł to co to ma być?? DNO!!

Gość • Poniedziałek [07.10.2019, 19:58:19] • [IP: 80.245.177.*]

Jak to jest środek ulicy to chyba muszę się wybrać do okulisty;)

Gość • Poniedziałek [07.10.2019, 19:31:26] • [IP: 82.223.14.***]

Wzial was na niby ladne oczy a nawet platynowa miska jeść nie daje jak widać.

Gość • Poniedziałek [07.10.2019, 19:30:12] • [IP: 46.134.100.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [07.10.2019, 18:12:17] • [IP: 89.174.73.**]

A kto jest tam radnym? Od roku reprezentuje mieszkańców czy TAK, czy NIE?

Gość • Poniedziałek [07.10.2019, 13:39:59] • [IP: 188.147.35.***]

Teraz nie lepiej?

Gość • Poniedziałek [07.10.2019, 12:34:17] • [IP: 37.248.156.**]

Dwa lata temu była ekipa Dorosza!

Oglądasz 1-17 z 17
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Pod koniec października rozpoczęły się prace pogłębiarskie na torze podejściowym do portu w Dziwnowie. - Wykonawca, Przedsiębiorstwo Robót Czerpalnych i Podwodnych Sp. z o.o. z Gdańska, wybierze z dna toru i odłoży na klapowisko morskie ponad 19 tys. metrów sześciennych urobku – informuje Ewa Wieczorek, rzecznik prasowy Urzędu Morskiego w Szczecinie. Koszt robót to ok. 813 tys. złotych. Mają się zakończyć w połowie listopada ■ Międzyzdroje: Na 102. koło oczyszczalni ścieków w Międzyzdrojach doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Kierowca audi zatrzymał się prze pasami do Netto, ale jadąca na nim kobieta z volkswagena nie zdążyła i najechała na na tył samochodu. ■ W Wapnicy 4 listopada około godziny 17:00 strażacy na ulicy Okrągłej brali udział w akcji gaszenia domu jednorodzinnego, w którym paliło się poddasze. Mieszkańcy i sąsiedzi próbowali ugasić budynek. Kiedy stwierdzili, że to jest niemożliwe , zaczęli ratować dobytek. Z domu ewakuowano wszystkich mieszkańców i psy ■ Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Węglorz, uprzejmie informuje, że zmianie uległ termin najbliższej sesji Rady Miejskiej w Międzyzdrojach. Zaplanowana na dzień 7 listopada sesja została przełożona na 15 listopada 2019 roku ( piątek) o godz.12.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach. Za zmiany przepraszamy ■ Woliński Park narodowy serdecznie zaprasza młodzież szkolna, dzieci, grupy zorganizowane, turystów indywidualnych oraz wszystkich chętnych na zajęcia przyrodnicze z edukacji leśnej na plenerowej ścieżce edukacyjnej Leśne Wzgórze WPN. Ścieżka została zrealizowana wspólnie z Partnerem projektu - Operatorem Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. Zajęcia prowadzimy w poniedziałki od 10.00 do 14.00. na terenie Muzeum Przyrodniczego WPN, przy ul. Niepodległości 3 w Międzyzdrojach ■ Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim ogłasza zapisy do XXI edycji rozgrywek Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu (KALF). Tegoroczna rywalizacja rozpoczną się w niedzielę, 17 listopada 2019 roku ■ W dniach 15 – 16 października 2019 r. w Międzyzdrojach odbyła się już druga konferencja, w ramach projektu pod nazwą „Korelacja identyfikacji i zwalczania transgranicznych powiązań terrorystycznych i przestępczych w obszarze badań genetycznych i informatycznych” ■ Nadleśnictwo Rokita przy współpracy z Gminą Golczewo zorganizowało akcję pn. „Jedno dziecko - jedno drzewo”. W Golczewie w dniu 10 października rodzice dzieci urodzonych w tym roku w okresie od stycznia do sierpnia mogli posadzić drzewa ■ Policjanci CBŚP i szczecińscy prokuratorzy proszą o kontakt osoby pokrzywdzone przez członków rozbitej zorganizowanej grupy przestępczej. Grupa działała w latach 2014-2018 w Kamieniu Pomorskim i jego okolicy. Jej członkowie zajmowali się głównie przestępczością narkotykową, ale rozliczenia finansowe prowadzili w sposób bardzo brutalny. Na swoim koncie mogą mieć porwania, pobicia, wymuszenia rozbójnicze, uszkodzenia mienia i wiele innych ■